PDA

View Full Version : Oscyloskop w Wawie


klanol
22.04.2010, 12:21
czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem takowego sprzętu pomiarowego? chciałbym sprawdzić jedną rzecz a dokładniej pront w Afryce :) mój miernik z tesco na wiele się nie zdaje. najlepiej gdzieś w warszafce bo nie dysponuję nadmiarem wolnego czasu :(

Kazmir
22.04.2010, 16:12
Jeśli to nie tajemnica - co chcesz pomierzyć?

R2D2
22.04.2010, 16:55
czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem takowego sprzętu pomiarowego? chciałbym sprawdzić jedną rzecz a dokładniej pront w Afryce :) mój miernik z tesco na wiele się nie zdaje. najlepiej gdzieś w warszafce bo nie dysponuję nadmiarem wolnego czasu :(

Chcesz mierzyć konkretnie w swoim motocyklu czy potrzebny ci przebieg ?
Do sprawdzania prontu będzie potrzebna sonda prądowa.

klanol
22.04.2010, 19:06
wymieniłem regulator i zauważyłem, że przy 3000 obr światła delikatnie pulsują. miernik mało co pokazuje tzn pokazuje, ze jest wszystko ok ale chciałbym sprawdzić bo być może coś mam z prądnicą i stąd zabawa. zaznaczę, ze w pozostałym zakresie obrotów jest ok. nic się poza tym nie dzieje ale z ciekawości chciałbym sprawdzić jak przebiega napięcie i jakie są jego wahania.

Kazmir
22.04.2010, 21:07
Jeśli przy 3000 pulsują światła to może częstotliwość zmierzyć, albo diody w reglerze posprawdzać.
Kiedyś miałem zabytek na lampach i to cudo nazywało się Oscylograf. Nawet szło coś tam zobaczyć, ale ja specem w tej materii nie jestem jeno sympatykiem prądów. Multimetr'a mam samochodowego jakby co.......

R2D2
22.04.2010, 21:14
wymieniłem regulator i zauważyłem, że przy 3000 obr światła delikatnie pulsują. miernik mało co pokazuje tzn pokazuje, ze jest wszystko ok ale chciałbym sprawdzić bo być może coś mam z prądnicą i stąd zabawa. zaznaczę, ze w pozostałym zakresie obrotów jest ok. nic się poza tym nie dzieje ale z ciekawości chciałbym sprawdzić jak przebiega napięcie i jakie są jego wahania.


Jaki regler wstawiłeś ?
Możliwe ze akurat przy 3000 obrotów regler przełącza jakieś poziomy prądów ładowania.
Nawet przy stałych obrotach ( ustawionych na pokrętle od wolnych ) też światła pulsują ?

klanol
23.04.2010, 07:16
kupiłem regulator ten na forum. działa super tylko się zastanawiam bo przy włączonych światłach mijania przy 3000 obr światła delikatnie pulsują/migoczą. w dzień tego nawet nie widać ale jak wjeżdzałem w nocy do garażu to było widać dość dobrze. problem pojawia się tylko w tym ustawieniu jak włącze długie miga mniej, przy większych i mniejszych obrotach też zanika. dodam, że ładuje nie grzeje się i wszystko gra tylko to miganie. mój miernik jest na tyle słaby, że nie pokakuje nic poza drobnymi wahaniami napięcia. chciałbym po prostu sprawdzić czy tak ma być czy niedomaga mi prądnica. wolę zdiagnozować problem sam zanim zawrócę dupę producentowi. może problem leży po stronie mojej instalacj, ale tego nie wiem. stąd pytanie.

R2D2
23.04.2010, 13:18
Sprawdzałem ten regulator pod kątem poprawności działania i jedyne co mi się rzuciło w oko to dość powolne schodzenie regulacji przy nagłym spadku obciążenia.
Możliwe że to jest przyczyna tego że światła minimalnie pulsują jak akumulator jest naładowany do pełna.

Zrób taki eksperyment , na zgaszonym silniku zapal światła mijania na ok 15 min. żeby lekko rozładować akumulator. Później odpal silnik i zobacz czy światła dalej pulsują.

klanol
24.04.2010, 08:47
dzięki za pomoc, to pewnie aku bo jest nowy i naładowany do pełna. problem zanika jak włącze światła drogowe. poza tym regulator jest na prawdę fajny :) zrobię test. nie wpadłbym na to sam.

lama23
24.04.2010, 10:35
Klanku, odezwij sie do Wojtasa, jesli nadal bedziesz szukac oscyloskopu. Jesli nie masz kontaktow - daj znac ;)

Zdrowka!
La.