PDA

View Full Version : dętki


werzaba
16.04.2010, 09:26
Witam
Chciałem zakupić nowe dętki do RD07, myślałem o jakiś wzmacnianych czyli nieco grubszych.
Co kto ma i może polecić lub czy w sumie nie warto wydawać kasy na te wzmacniane?
Jak jest z rozmiarówką - szuka się tak samo jak rozmiaru opony czy na dętki jest jakaś inna "numeracja"
Pozdrawiam

Roberth71
16.04.2010, 09:54
zapytaj Huberta
http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=6084

Poncki
16.04.2010, 10:10
Kupowałem od Huberta i poleca wzmacniane.

newrom
16.04.2010, 11:33
Ja nie kupowałem u Huberta ale też polecam wzmacniane.

RAFWRO
16.04.2010, 12:50
POlecam wzmancniane, są trochę cięższe, przed gwoździem nie uchronią, ale przed przetarciami, przycięciem o felgę to często tak.

Avatar
17.04.2010, 09:48
Ja także polecam wzmacniane. Na przód założyłem Michelin gr. 3.5mm. Ze względu na niedostępność Michelin-a w rozmiarze 17 cali, na tył założyłem dętkę Mitas gr. 4mm. Niestety zawór w nowej dętce okazał się niemożliwy do wykręcenia i musiałem usunąć go specjalnym przyrządem. Dlatego nie polecam zakupu dętki Mitas. Pozdrawiam.

hubert
18.04.2010, 09:55
..... na tył założyłem dętkę Mitas gr. 4mm. Niestety zawór w nowej dętce okazał się niemożliwy do wykręcenia i musiałem usunąć go specjalnym przyrządem. Dlatego nie polecam zakupu dętki Mitas. Pozdrawiam.

Mam kilka tych dętek więc sprawdzę jak to jest z tym zaworem. Generalnie 4 mm jest sens zakładać chyba tylko w na prawdę hardkorowe warunki, zresztą z tego co wiem Mitas przestał już produkować te dętki w takim rozmiarze i dostępne są tylko z zapasów.

Alternatywy 4 mm na tył za bardzo nie ma. Olek motocykle sprzedaje dętki słowackiej firmy T-Gum twierdząc że mają 4 mm, ale to jest kłamstwo bo te dętki są faktycznie grubości Michelinowego 21 MDR czy 17 MHR ..