PDA

View Full Version : elektroniczny wskaznik biegu


chinol
10.05.2008, 17:12
http://www.datatool.co.uk/consumer/products/products/index.php?product=digi
w opisie jest napisane ze musi być elektroniczny licznik kilometrów ale zastanawiam sie czy dało by sie podciągnąć z cewki która idzie do trip mastera??

ktoś sie już do tego przymierzał?

hero
22.06.2008, 02:57
też mnie to interesuje i może któryś z kolegów co kabelków i prądu sie nie boją da jakąś odpowiedź.

Kazmir
22.06.2008, 12:47
Z opisu wynika że instaluje się w tarczy min 4 magnesy plus sensor i mamy coś na wzór licznika rowerowego który służy jako cyfrowy szybkościomierz. Całe te ustrojstwo chyba sie uczy (moto na podstawkę centralną silnik odpalony) jeśli przykładowo szybkość moto waha się w przedziale 0 - 40 km obroty 1000 - 3000 to wyświetlacz wyświetli 1 bieg 40 - 80 / 2000 - 5000 2 bieg. Tak to zrozumiałem ale nie jestem specem od ang. Co sie stanie jeśli sprzęt jest bardzo elastyczny i dane będą się pokrywały tego nie wiem

rambo
22.06.2008, 19:00
witam, też cos takiego wykumałem. dla przykładu viadro jedzie 100kmh na 2 3 4 5 6 biegu... wiec nie wiem czy by to działało..

Xargo1
22.06.2008, 20:46
"Suitable for most machines equipped with electronic Speedo and Tacho"
Po tym można wywnioskować, że licznik używa zarówno elektronicznego prędkościomierza jak i obrotomierza (jeśli brak jest pierwszego to kupuje się kit na tarczę). Z obu danych można teoretycznie wytyczyć wbity bieg. Jednak urządzenie łatwo oszukać (np. przegazówka na wciśniętym sprzęgle). Jak dla mnie zbędny bajer - zwłaszcza przy takiej dokładności. Osobiście wolałbym liczyć biegi w pamięci, zwłaszcza że do 5 nie jest tak trudno ;)

JareG
22.06.2008, 20:49
(..) Jak dla mnie zbędny bajer (..)
Osobiście wolałbym liczyć biegi w pamięci, a do 5 nie jest tak trudno ;)
Bajer sam w sobie nie jest taki do dupy - mnie by wystarczyla jakas sygnalizacja (=lampka/dioda/etc.), ze mam wrzucony najwyzszy bieg.. bo czasami musze sie upewniac :haha2:

chinol
22.06.2008, 21:24
Bajer sam w sobie nie jest taki do dupy - mnie by wystarczyla jakas sygnalizacja (=lampka/dioda/etc.), ze mam wrzucony najwyzszy bieg.. bo czasami musze sie upewniac :haha2:


no właśnie, tez często szukam 6 stki ;)

JareG
22.06.2008, 22:15
no właśnie, tez często szukam 6 stki ;)
Przydalaby sie :Thumbs_Up:

kamek
22.06.2008, 22:50
Temat był chyba wałkowany na starym forum przy okazji koputerka R2D2...Rambo weź poprawke, że viadro i owszem leci 100km/h na 2,3,4,5,6 biegu ale ma przy tym różne obroty (przynajmniej powinno tak być ;) )jeśli twoje ma inaczej to polecam wizyte u jakiego majstra:) no a włąśnie o stosunek obrotów do predkośći chodzi w pracu rozumku tego ustrojstwa...

wieczny
22.06.2008, 22:56
Z jedynki na dwójkę trza "przepiąć", więc wiadomo jaki bieg wbiliśmy.
Na trzecim biegu obrotomierz wychyla się trochę bardziej niż prędkościomierz.
Na czwórce wychylają się mniej więcej równo.
Na piątce prędkościomierz wychyla się mocniej od obrotomierza.

Na uj elektronika :D?

rambo
22.06.2008, 23:32
Temat był chyba wałkowany na starym forum przy okazji koputerka R2D2...Rambo weź poprawke, że viadro i owszem leci 100km/h na 2,3,4,5,6 biegu ale ma przy tym różne obroty (przynajmniej powinno tak być ;) )jeśli twoje ma inaczej to polecam wizyte u jakiego majstra:) no a włąśnie o stosunek obrotów do predkośći chodzi w pracu rozumku tego ustrojstwa...
Kamek, jak nastrepny raz odpale to ustrojstwo zobacze czy ma różne obroty na danych biegach przy 100kmh. mała aktualizacja: 200kmh idzie na 4 5 i 6 biegu :) i tu by sie przydał wskaźnik bo za huja nie dojdziesz na ktorym jestes. ale w afryce jest to 100% zbędne. Królowa rządzi !

rambo
22.06.2008, 23:33
no właśnie, tez często szukam 6 stki ;)

załuż se zębatke 44

Misza
22.06.2008, 23:38
Z jedynki na dwójkę trza "przepiąć", więc wiadomo jaki bieg wbiliśmy.
Na trzecim biegu obrotomierz wychyla się trochę bardziej niż prędkościomierz.
Na czwórce wychylają się mniej więcej równo.
Na piątce prędkościomierz wychyla się mocniej od obrotomierza.

Na uj elektronika :D?

Nie wiem na jaki uj :D ale jest również jeden sposób... zamontować przelotówe: jak mocno pierdzi to jest git, jak pierdzi zbyt mocno znaczy że trza zmienic bieg lub zwolnic, jak pierdzi cichutko tzn ze jedziemy ekonomicznie :D Lepsze od wskaźnika biegów :D

JareG
23.06.2008, 08:16
(..) Na uj elektronika :D?
Ja tam wygodny jestem - widze swiecaca sie diode, wiem ze jest piatka. Bez analizy wychylen zagarow :D:D

samul
23.06.2008, 21:31
Kochana redakcjo. Co sadzicie o mojej "metodzie":

Na zakretach staram sie miec powyzej 4tys. obrotow, zeby miec z czego sie "odepchnac", a predkosc dyktuje droga :confused:
Na pozostalych drogach nie patrze na zegarki, bo rozgladam sie, czy nie ma fotoradarow! ;)

samul

aha, bieg zmieniam na nowy jak stary sie skonczy!

kamek
23.06.2008, 23:19
Rambo...zmiłuj się...jeśli miał byś te same obroty przy danej prędkości na różnych biegach to na co Ci one??? Czy Ty żartujesz?????

rambo
24.06.2008, 00:30
Rambo...zmiłuj się...jeśli miał byś te same obroty przy danej prędkości na różnych biegach to na co Ci one??? Czy Ty żartujesz?????

jak wpis pod nickiem wskazuje.. Tszoda Dzida :p

Pastor
24.06.2008, 09:03
bieg zmieniam na nowy jak stary sie skonczy
Samul, jesli nie masz nic przeciwko, to ja to sobie wydrukuję na koszulce ;)
Zdrowia!
:hello:

ramires
24.06.2008, 11:09
Samul, jesli nie masz nic przeciwko, to ja to sobie wydrukuję na koszulce ;)
Zdrowia!
:hello:

to ja tez chce! :)

MrHW
24.06.2008, 18:55
I ja też z przodu + logo forum na plecach. XXL czarna. rotfl

rafalkefir
20.07.2009, 12:43
O ile dobrze pamiętam chyba montowałem juz to komuś i jest to dość precyzyjne urzadzenie, podłancza sie chyba pod cewke i on sie uczy na początku stosunek obrotów do prędkości, fajny bajer o ile ktoś go potrzebuje.