PDA

View Full Version : zalewa się?


Mecia
07.05.2008, 22:06
Witam. Moja AT ma następujący problem. Zastosowałem w niej patent z rurką odpowietrzania gazników. Co oby lepiej odpalała. I fakt odpala jak należy po dłuższym postoju. Ale zawsze jest ale. Mianowicie przy wiekszych prędkościach nie przyspiesza płynnie tylko sie dławi. Dopiero wyrywa do przodu przy odkreceniu manetki do konca gwałtownie. Problem znika jak wypne owy wężyk od gaznika, czyli powróce do oryginalnego stanu. Mam tez podłaczoną diode pod przekażnik pompy. Gdy sie dławi dioda mruga jak stroboskop, a bez węzyka płynnie. \czyli dostaje chyba za mało paliwa. Węzyki są 100% drożne. Możliwe ze jest za mała przepustowość ? zastosowałem trójnik podajże na wąż 4 mm. Prosze o pomoc. Pozdro:mur:

podos
08.05.2008, 17:16
ooo, ciekawy temat.... kto jeszcze tak przerobił i ma podobnie?

barthez
08.05.2008, 20:44
ooooj, ciekawe.
A czy aby na pewno masz dobrze podłączone wężyki?
Jedyne co mogę sobie wyobrazić, to że dolny wężyk wprowadzasz spowrotem do górnej rurki gaźnika, nie mając wylotu powietrza i wtedy mogłoby się dławić. Ale to tylko takie moje rozmyślania.
Też mam u siebie zrobioną tą przeróbkę i działa bez zarzutu - inaczej nie zapuszczałbym opisu na forum. Parę innych osób też ma i narazie nie narzekają

Mecia
08.05.2008, 21:29
A wiec mam podłaczone nastepująco.

między cylindrami zwisa sobie węzyk o długości około 15 cm, wychodzi on z rury plastikowej łaczącej gazniki. wsadziłem w niego węzyk o srednicy 4 mm i połączyłem go za pomocą trójnika z węzykiem odpowietrzającym komory pływakowe. Nie dałem tylko tego drugiego trójnika, Co oby w razie zalepienia błotem dolnego węzyka odpowietrzał zamiast niego. Moze właśnie dlatego?

podos
09.05.2008, 10:06
no to zrob po ludzku i daj znac. nic sie nie zalepia blotem. i 50% afryk na forum (rd07a) tak jest i jest dobrze.