PDA

View Full Version : Kolosy 12-14 marca 2010


malikut
23.02.2010, 22:41
cześć ,

OGÓLNO POLSKIE SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW, ŻEGLARZY I ALPINISTÓW

możę nietypowo motocyklowe ale dużo z nas jest szukającymi przygód podróznikami i napewno kogos temat zainteresuje.

Nutką motocyklową będzie spotkanie z Michałem Gąsiorowskim i Tomaszem Gorazdowskim co jechali dokoła swiata na nowych tenerkach

oraz

relacja z przejazdu 32-letnim moskwiczem przez wysychające Jezioro Aralskie

szczegóły i opis imprezy w linku

http://www.kolosy.pl/ (http://www.kolosy.pl/)


pozdrawiam.

bajrasz
23.02.2010, 23:18
No a NUTĄ, Ola i Jurek:)

malikut
24.02.2010, 00:00
dokładnie :) , tego niezuważyłem :(

niewiem czy ola i jurek gdzieś o tym wspomnieli, jak nie to wspominamy :D

rambo
24.02.2010, 00:34
Potwierdzam przecieki :)

Ola
08.03.2010, 11:57
niewiem czy ola i jurek gdzieś o tym wspomnieli, jak nie to wspominamy :D

W ferworze składania fotek i układania wszystkiego w głowach, co dodatkowo zostało zakłócone przez "wpadkowy wyjazd" nie wspomnieli. Mamy swoje "pięć minut" w sobotę o 12.20. Oczywiście bardzo gorąco wszystkich zapraszamy - będzie nam miło jak wpadniecie i dodacie nam "afrykańskiej otuchy". No a potem, jak już nam emocje opadną, można jakieś moto-afro-piwko zorganizować. Domyślam się, że silną konkurencją będą pierwsze wiosenne dni i pokusa pośmigania na motocyklach :at:, no ale może ktoś się zdecyduje na postój - przerwę w Gdyni...

Pozdrawiam

kiub
08.03.2010, 12:12
My oczywiście meldujemy się jak co roku.
Mam nadzieję, że nasze sobotnie gwiazdy :) skorzystają z naszej mety.
Więc kto chętny na spotkanie po Kolosach?

Arecki007
13.03.2010, 10:35
W ferworze składania fotek i układania wszystkiego w głowach, co dodatkowo zostało zakłócone przez "wpadkowy wyjazd" nie wspomnieli. Mamy swoje "pięć minut" w sobotę o 12.20. Oczywiście bardzo gorąco wszystkich zapraszamy - będzie nam miło jak wpadniecie i dodacie nam "afrykańskiej otuchy". No a potem, jak już nam emocje opadną, można jakieś moto-afro-piwko zorganizować. Domyślam się, że silną konkurencją będą pierwsze wiosenne dni i pokusa pośmigania na motocyklach :at:, no ale może ktoś się zdecyduje na postój - przerwę w Gdyni...

Pozdrawiam

Kurna mać...będę na kolosach po robocie czyli dopiero ok. 14.30 i widzę że najciekawsze mnie ominie...:(

szanty-men
13.03.2010, 12:38
no i spóźniłem się ;(

kiub
14.03.2010, 17:52
Relacja na żywo! Własnie Ola i Jurek odebrali wyróżnienie w kategorii Podróże.
Gratulacje!!!

elutka
14.03.2010, 18:40
I do mnie dotarła wiadomość o wyróżnieniu dla Oli i Jurka :D lecę po szapmapana żeby godnie powitać nasze KOLOSY :brawo:

zibiano
14.03.2010, 18:54
nie dość , że tam dostali wyróżnienie na takiej imprezie, to i od Nas mają mega wyróżnienie ! :)

pozdrawiamy

jorge
14.03.2010, 19:28
:Thumbs_Up:!!! Gratuluję !!! :Thumbs_Up:

Ciapek
14.03.2010, 21:37
Najszczersze gratulacje

kiub
14.03.2010, 21:39
Trochę fotek z rozdania i wcześniejszego wywiadu (sorki za jakość z komórki, ale na najważniejszy moment zapomniałem aparatu):
1068710685
1068610688
1068910690

Po odebraniu wyróżnienia Jurek miał tętno 260 przez jeszcze 15 min :D

kiub
14.03.2010, 22:19
7kLrDkv0vds

ucek
15.03.2010, 10:37
Gratulacje!!! :rules:
Pękam z dumy jak nie wiem co! :):):)

puszek
15.03.2010, 11:27
Gratulacje. Jesteśmy z WAS dumni.:at:

Ola
15.03.2010, 17:59
Podziękowania dla Wszystkich są już na kolosowym wątku w "macierzystej grupie" WTA, ale skoro temat rozwija sie wielotorowo, to moje przemyślenia wrzucam też i tu.


Na początek - dzięki wszystkim za miłe słowa i gratulacje. Nam dopiero teraz opadają emocje, a było ich całkiem sporo. Jak zobaczyłam ten tłum oglądaczy na sali, to bałam się, że mi mowę odbierze... Na szczęście jakoś poszło i w sumie pół godziny gadania minęło mi jak 5 minut. Potem były "motocyklowe teletubisie" w TVP Info, ale tu już na totalnym luzie. Na koniec jak się okazało, że dostajemy wyróżnienie trzeba było działać już totalnie na spontana - nie spodziewaliśmy się zupełnie żadnego wyjścia po nagrodę, bo "konkurencja" naprawdę była powalająca.

Nieocenionym dobrym duchem podczas całej imprezy byli dla nas Kiub i Aldona, Czosnki i Nurek. Tak się nami zajęli i wprowadzili atmosferę luzu i beztroski, że zupełnie zapomnieliśmy o nerwach. :bow::bow::zdrufko:Wielkie podziękowania za to.

To była dla nas niesamowita lekcja. Niestety nie każdy ma naturalny dar opowiadania i tego też trzeba się uczyć. Każda taka okazja daje możliwość do "treningu". A jak wiadomo - to właśnie trening czyni mistrza .

Zaskakujące jest co w wyprawach motocyklowych interesuje / zadziwia i zaskakuje "nie - motocyklistów". Myślę, że to co dla nas jako motocyklistów było najtrudniejszym elementem wyprawy (i dla naszych AT), z którego byliśmy najbardziej dumni, akurat za bardzo nie było brane pod uwagę przez "oglądaczy nie - motocyklistów" i komisję Kolosów.

Najważniejsze i chyba najcenniejsze jest to, że po raz drugi po Motosyberii, wyprawy motocyklowe zostały docenione na tego typu imprezie. Chyba coraz poważniej się je traktuje. Motocykl przestaje być postrzegany tylko jako gadżet, ale staje się ciekawym sposobem poznawania świata. Z niewiadmowych mi przyczyn do tej pory doceniano głównie rowerzystów, a motocyklistów nie. Może teraz będzie się to zmieniać na naszą, motocyklową korzyść. Przecież, jak wiemy tu najlepiej, ciekawych i ekstremalnych wypraw chociażby w naszym afrykańskim gronie naprawdę jest mnóstwo i zdecydowanie byłoby co pokazać.

A oficjalnie wyróżnienie dostaliśmy za:
"Za sześć miesięcy zmagań z pustyniami i dżunglami Azji oraz nieschematyczne i barwne ukazanie, że podróż na motocyklu może być sposobem ambitnej eksploracji."

Coś o górach, czyli głównym elemencie krajobrazu na naszej trasie cisza, ale co tam...

Jeszcze raz dzięki. I niech to wyróżnienie przysłuży się Afrykańskiej braci.
Ola

felkowski
15.03.2010, 19:30
TO i ja się przyłączam do gratulacji i pękania z dumy. Na tym koniec lukru i wyciągam bejzbol. Miał być co miesiąc nowy odcinek slajdów i opowieści. Luty wam daruje z racji przygotowań prezentacji - niech będzie, że za zdobycie wyróżnienia Wam odpuszczam. Ale teraz koniec wakacji, żadnych wyjazdów na narty nie ma - szlaban. A za chwilę w nowym temacie widzę zaproszenie na drugą część zdjęć i opowieści.

yasiu71
16.03.2010, 06:32
A ja widziałem dziś w TVP1 Ole i Jurka w programie porannym 'kawa czy herbata'. GRATULACJE :)

jurek
16.03.2010, 12:36
Cześć,

Rzeczywiście tętno było niesamowita, ale jakoś nasze nadwyrężone ostatnio pracą (też na Kolosy) serca wytrzymały.

Ja chciałem podziękować wszystkim forumowiczom działającym aktywnie na forum od lat za informacje tutaj zamieszczane. Bez nich podróżowanie byłoby o niebo trudniejsze, a może nawet czasami zakańczane np nagłą nieprzewidzianą awarią.

Dzięki jeszcze raz,

Pozdrosy