PDA

View Full Version : Regulamin Działu Producenci i Dostawcy, porozmawiajmy!!!


randal 76
13.02.2010, 13:35
Regulamin Działu Producenci i Dostawcy
<hr style="color: rgb(209, 209, 225);" size="1"> <!-- / icon and title --> <!-- message --> Aby zapanować nad porządkiem w tym dziale zespół Administratorów i Moderatorów określa następujące zasady korzystania z „Działu Producentów i Dostawców”.
Dział stworzony jest dla forumowiczów oferujących usługę lub produkt w ramach prowadzonej działalności komercyjnej. Ogłoszenia sprzedaży indywidualnej bądź jednorazowej mają swoje miejsce w dziale „Sprzedam, kupię”.
Możliwość ogłaszania się w „Dziale Producentów i Dostawców” dostępna jest po uiszczeniu opłaty. Szczegółowe informacje u Moderatora działu.
Wysokość wpłaty określona jest na poziomie 100pln za możliwość ogłaszania się w dziale, 200pln za możliwość ogłaszania się przyklejonymi tematami.
Opłata jest liczona od forumowicza, nie od ogłoszenia.
Wpłata ważna jest do końca czerwca lub do końca grudnia roku kalendarzowego.
Pieniądze z wpłat powędrują na utrzymanie forum. Zespół Administratorów i Moderatorów.

Taki regulamin dostały osoby które wspólnie b.dużo zrobiły dla forum i jej społeczności .Wiadomą sprawą jest że nikt za darmo dzisiaj nic nie robi a serwer kosztuje itd. ale uważam i niepokoi mnie fakt iż zostaliśmy wrzuceni do jednego wora z osobami które wejdą na forum pierdolną ogłoszenie i tyle z ich przydatności .
Do stawek jakie zostały zaproponowane jestem za ale dla osób przychodzących z zewnątrz (spamerów proszę np. liczyć x2)
i proszę odpowiedzieć mi na kilka pytań na które Wieczny nie miał lub nie potrafił tego zrobić:confused:

1.Co z osobami robiącymi akcje typu koszulki,naszywki,kalendarze ?

2.Jeśli sami łamiecie regulamin pkt.10 dlaczego go nie zmienicie?

3.czy uważacie że forum idzie w dobrą stronę i nie zniechęci to osoby do angażowania się tutaj niesprawiedliwymi zasadami?

puszek
13.02.2010, 15:46
[B]

1.Co z osobami robiącymi akcje typu koszulki,naszywki,kalendarze ?

2.Jeśli sami łamiecie regulamin pkt.10 dlaczego go nie zmienicie?

3.czy uważacie że forum idzie w dobrą stronę i nie zniechęci to osoby do angażowania się tutaj niesprawiedliwymi zasadami?
[/I]


Dyskusja nad wprowadzeniem opłat toczyła sie w GTW dość długo i pewnie nigdy byśmy tego nie zrobili gdyby nie pogarszające się warunki techniczne forum i groźba całkowitego paraliżu. Jesteśmy zmuszeni przejść na serwer dedykowany co wiąże się z dużo większym kosztem . Jak zdobyć pieniądze?
Postanowiliśmy ,że forum będzie dostępne dla wszystkich Czarnuchów i składki pozostaną dobrowolne. To Afrykanerzy tworzą ta społeczność i dla nich jest to forum. Wszyscy sprzedawcy, którzy zarabiają na tej społeczności mogą tylko i wyłącznie mieć role usłużną wobec Forumowiczów. Czarnuch , który zarabia na naszej społeczności prowadząc działalność handlową musi sie kierować rachunkiem ekonomicznym. Nie jest w interesie większości popieranie swoich czy obcych inicjatyw gospodarczych - tu powinien rządzić tylko rynek-jakość i cena. To, ze niektórzy z handlujących maja wielkie zasługi dla forum jest bezsprzeczne. Ale to nie oznacza ,ze maja teraz odcinać kupony kosztem obecnych forumowiczów, i cieszyć się nie uzasadnionym protekcjonizmem.
ad.1 Akcje z użyciem znaku firmowego forum będą miały za cel podbudowanie finansów.
ad.2 Reklamy w profilach sa sprzeczne z regulaminem - coś z tym trzeba będzie zrobić.
ad.3 Odnośnie niesprawiedliwych zasad to może i takie są - trudno znaleźć złoty środek - ale jak rozumiem dotyczą one handlujących. Handel na forum jest marginalnym jego elementem i to nie handlujący tworzą atmosferę w klimacie 3 furii - Trzody Dzidy i Najebki.

7Greg
13.02.2010, 16:00
2.Jeśli sami łamiecie regulamin pkt.10 dlaczego go nie zmienicie?


Zważ, że to nie my łamiemy regulamin, tylko osoby niestosujące się do niego.

rambo
13.02.2010, 16:23
Warto też, moim zdaniem dopasować wielkość opłaty od przybliżonego obrotu na forum. Niech nikt się nie obraża przypadkiem, ale np skarpety na amor od Kuby VS sprzedaż motocykli Franz. Tez jestem gdzieś w dziale dostawców i wiem że czekam mnie opłata, tym bardziej że chce rozszerzyć działalność.

7Greg
13.02.2010, 16:32
Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.
Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin.

dabal
13.02.2010, 16:51
Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.
Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin.
TAK JEST:D

Dubel
13.02.2010, 17:18
Ad.1 Do koszulek, naszywek itp jest naliczana opłata do każdej sztuki wiec oni powinni być z takowej opłaty zwolnieni
Ad.2 Coś faktycznie z tym trzeba zrobić bo regulamin powinien być świętością
Ad.3 Czy są nie sprawiedliwe tego to nie wiem. Każdy kto handluje na forum nie robi tego charytatywnie wiec jakimś małym procentem mogli by się podzielić z miejscem które zapewnia im ten dochód. Sto złoty na sześć miesięcy to w zaokrągleniu 17zł na miesiąc. Wydaje mi sie że to nie jest dużo biorąc pod uwagę liczbę osób która odwiedza nasze forum. Wszędzie się płaci za miejsce reklamowe a tu kasa ma iść na przetrwanie forum a nie komuś do kieszeni.

To moje zdanie, ale jak widzę po głosowaniu moje i tylko moje wiec sam nie wiem co mam myśleć.
Pozdro

puntek
13.02.2010, 17:19
Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.
Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin.
No tak na oliwie za 130 PLN mam jak dobrze pójdzie ok 8-10 PLN - cena jest kalkulowana pod forum a nie pod handel - o oliwach innych nie wspomnę ...
biorąc pod uwagę, że nikt nic nie robi charytatywnie powinienem sprzedać ok 50-70 litrów oliwy :)

jak dobrze pójdzie na dziś po wielkim rozpoczęciu - będzie tego dziś jakieś 8 litrów (jeszcze towar nie dotarł) - nie sądzę, iż w takim razie jest sens trzymać ogłoszenie w formie posta ....

no bo kto na to zarobi ? ???

może zacząć kombinować ? :( :)
może tak?: najlepiej jeśli pokombinuję zamieszczę postaz ze sprzedaży na allegro ! :) wtedy będzie za freee


Albo zrobię akcję zakupu większej ilości ... to też będzie za free wtedy się nazywać będzie akcja

Albo nic nie będę kobinował zapłacę i się pokwurwiam na ten komercyjny świat :I

Składki opłacam bo czuję się odpowiedzialny mentalnie za korzystanie z wiedzy innych, czuję sie odpowiedzialny za koszty jakie są ponoszone za utrzymanie techniki , za sprzedaż też wniosę opłatę po finalizowaniu pierwszych transakcji ....
Mimo wszystko jak dla mnie 100 PLN to dużo :(

może zmienię zdanie jeśli sprzedaż dzięki forum wzrośnie mi do takich kwto za 100 PLN ... ale nie sądzę ;(

randal 76
13.02.2010, 17:30
Greg rozmawiać trzeba bo jak inaczej znajdziecie kompromis , to nie jest trudne w regulaminie umieścić jedno czy 2 zdania więcej np
7.Forumowicz może umieścić ogłoszenie jeśli jest minimum rok czasu zalogowany i czynny w życiu forum.(opłata z rabatem 100 zł 6 mieś.)
8.Reklamy komercyjne (200zł 6 mies.)
9. wszelkiego rodzaju akcje zamówienie zbiorowe jednorazowo 5% na cele forum
Podałem jako przykłady oczekując czystych zasad na przyszłość .

To że często na forum spotyka się reklamę lub kryptoreklamę nie zawsze jest złe dla forum ,można to zawsze interpretować w różnorodny sposób i tego się nie da uniknąć.

Stawiając ten temat chciałem się upewnić czy warto ogłaszać się dalej w tym dziale?jak dla mnie na niesprawiedliwych zasadach .

zbyszek_africa
13.02.2010, 17:56
[quote=7Greg;99993]Tylko, tak naprawdę jak ustalić ten obrót. Chcieliśmy uniknąć niepotrzebnych i trudnych rozmów.[/guote]


Szacunkowo Gregu, rozmowy są potrzebne, a że będą trudne to wiadomo, kiedy były łatwe o finansach??

....Uzgodniliśmy, że wszędzie gdzie można się reklamować i coś sprzedawać nikt o nic nie pyta (internet, gazety) stąd taki regulamin

Tam nie ma regulaminu, jest tylko cennik..

Forum AT ma bardzo duży potencjał, przechodzi tędy ok.800 luda dziennie..

pozdr.

JareG
13.02.2010, 17:56
(..)
może zmienię zdanie jeśli sprzedaż dzięki forum wzrośnie mi do takich kwto za 100 PLN ... ale nie sądzę ;(
I o to wlasnie chodzi.
Mysle, ze zmienisz zdanie - jesli masz dobry towar, cenowo tez jest dobry, to dlaczego ludzie z forum nie maja kupowac od Ciebie..?
Ja np. nastepny* olej do reaktora wezme wlasnie od Ciebie, nawet jesli bedzie to troche drozej niz np. z Allegro - bo po co mam dorabiac obcych? :) Tak wlasnie to 'wsparcie forumowe' dziala, badz dobrej mysli :Thumbs_Up:

* za pozno wlazlem do Twojego watku o olejach, kupilem Motula 5100 10w40 (przynajmniej w dobrej cenie, bo za 99 zl z przesylka)

Bonjour
13.02.2010, 18:01
A co w nich niesprawiedliwego ??

7Greg
13.02.2010, 18:16
Dyskusje, są trudne, ale lepiej ich uniknąć.
Za chwilę pojawią się następne ważne argumenty.

Dla jednego to podstawowe źródło utrzymania, drugi ma wyluzkę bo robi na boku.
Jeden ma działalność, drugi robi na czarno.
Jeden wystawia fv drugi nie.
itd itd

Jak to ogarnąć, aby wszyscy byli zadowoleni? Nie da się.

Jesteśmy forum zrzeszającym pasjonatów i to niekoniecznie tych najbogatszych. Niestety dostawca usług internetowych jest bezlitosny dla wszystkich. Nie mamy żadnej zniżki z tytułu tego, że jesteśmy Czarnuchami. Dla wszystkich serwer dedykowany kosztuje tyle samo.

Ostatnio nawet padło zdanie, że jeszcze nam tu latających banerów brakuje. To z czego opłacić koszta utrzymania forum. Banerów nie, opłat nie, składek nie. Najlepiej jak ktoś zapłaci, a reszta będzie korzystać. Tak jest najlepiej. Tak po Polsku.

Zanim zacznie się wieszanie psów, wyzwiska i groźby zastanówmy się wszyscy. Czy warto?

Jeżeli ktoś weźmie "na siebie" koszta serwera (nieistotne czy zapłaci z własnej kieszeni, czy może ma wujka u dostawcy) opłaty znikną.

randal 76
13.02.2010, 18:58
Panowie nie chodzi o wysokość stawek tylko o sprecyzowanie regulaminu ,jest on zrobiony na sztukę popracować nad nim trzeba .Jeśli on jest tylko dla forumowiczów dodać słowo '' tylko''
i sprecyzować akcje typu zakupy zbiorowe bo i w tym dziale takie są umieszczane :umowa:
chciałem tylko aby było czarne na białym jak się w przyszłości dostosować.

pałeł
13.02.2010, 19:58
już prawie rok temu mówiłem w tym wątku o swoich wątpliwościach http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=46612#post46612

Nie podoba mi się takie postępowanie wydaje mi się ze nie tedy droga.
Jak napisałem "chłopu od brudnej roboty" mnie nie stać na ta opłatę wiec może skasować watek,

Ropuch
13.02.2010, 20:17
Zgadzam się z Puntkiem.
Wiedziałem, że to kiedyś nastąpić musi - to początek końca forum.......kassssa :(
Większość forów właśnie przez to się rozlatuje np. varadero
Zostawmy wszystko jak jest po staremu - od nas dla nas - bez ścigania o kasę, ten zapłacił, tamten nie itd. Bez sensu kwas się zaczyna - po co komplikujecie sobie życie - jaki regulamin, może jeszcze stworzymy Radę Forum, Prezesa, Vice itd.
Opłata na serwer na bank się nazbiera, tym bardziej, że na chwilę obecna w kasie forumowej jest........no właśnie ile ???? A reszta ?? po co komu dochód 10tyś na pół roku, później będziemy się kłócili o to kto bardziej lub mniej skorzystał z kasy forumowej, a przecież też płacił lub nie płacił a skorzystał - tak jak z kiełbaskami w Misiu :)
Moje prywatne osobiste zdanie, zostańmy przy symbolicznej opłacie rocznej i nie komplikujmy sobie życia, więcej na tym stracimy niż zyskamy.

pałeł
13.02.2010, 20:22
ropuch lejesz miód na moje serce :Thumbs_Up:

afrykanin
13.02.2010, 20:27
Zgadzam się z Puntkiem.
Wiedziałem, że to kiedyś nastąpić musi - to początek końca forum.......kassssa :(
Większość forów właśnie przez to się rozlatuje np. varadero
Zostawmy wszystko jak jest po staremu - od nas dla nas - bez ścigania o kasę, ten zapłacił, tamten nie itd. Bez sensu kwas się zaczyna - po co komplikujecie sobie życie - jaki regulamin, może jeszcze stworzymy Radę Forum, Prezesa, Vice itd.
Opłata na serwer na bank się nazbiera, tym bardziej, że na chwilę obecna w kasie forumowej jest........no właśnie ile ???? A reszta ?? po co komu dochód 10tyś na pół roku, później będziemy się kłócili o to kto bardziej lub mniej skorzystał z kasy forumowej, a przecież też płacił lub nie płacił a skorzystał - tak jak z kiełbaskami w Misiu :)
Moje prywatne osobiste zdanie, zostańmy przy symbolicznej opłacie rocznej i nie komplikujmy sobie życia, więcej na tym stracimy niż zyskamy.

....kolego nie znam Cie, ale startuj na Prezydenta ,doże mówisz :Thumbs_Up:masz u mnie browara jak się kiedyś spotkamy

ramires
13.02.2010, 20:36
Panowie, wypowiem się chociaż nie miałem.
Od razu zastrzegam, że wypowiadam się jako GTW a nie jako Ramires (komercha)*

Do rzeczy.
Mamy problemy - nie finansowe, ale techniczne.
Od paru dni mamy problemy nawet z wykonaniem podstawowych prac konserwacyjnych - nie mamy nawet wykonanej kopii bazy danych bo zrywa na wszelkie sposoby przy pobieraniu tabeli z postami itp.

Od jakiegoś czasu powróciliśmy do jednego z założeń jakie były poruszane przy powstawaniu africatwin.com.pl mianowicie wyemigrowanie na serwer dedykowany, między innymi z powodu znanego nam skur...la w postaci 503!

Naświetlę trochę kwestię kasy o jakiej mówimy:
- przesiadka na dedyka z konfigami, wsparciem zaawansowanego admina, zakup licencji na nowy silnik itp - cirka 6000zł!
Mamy 4828,21 ...

Możemy to olać oczywiście i pozwolić użytkownikom użerać się z syndromem 503 ...
To tyle w kwestiach technicznych.



* ustaliliśmy w GTW, że osoby zasiadające w GTW nie biorą udziału czynnie w decyzjach dotyczących spraw jakie dotyczą komercji, dlatego w takich wątkach wypowiem się tylko i wyłącznie jako admin tego naszego małego (pół)światka.

randal 76
13.02.2010, 20:41
Ropuch dobrze nadajesz ,ja nie wnikam ile tam ss na koncie jest i co z tym się dzieje .
Nie ja wymyśliłem regulamin, ale jeśli góra coś zatwierdza widocznie ma ku temu powody .
Walczę tutaj o czyste zasady jeśli mają już takowe być.

deptul
13.02.2010, 20:53
Zgadzam się z Puntkiem.
Wiedziałem, że to kiedyś nastąpić musi - to początek końca forum.......kassssa :(
Większość forów właśnie przez to się rozlatuje np. varadero
Zostawmy wszystko jak jest po staremu - od nas dla nas - bez ścigania o kasę, ten zapłacił, tamten nie itd. Bez sensu kwas się zaczyna - po co komplikujecie sobie życie - jaki regulamin, może jeszcze stworzymy Radę Forum, Prezesa, Vice itd.
Opłata na serwer na bank się nazbiera, tym bardziej, że na chwilę obecna w kasie forumowej jest........no właśnie ile ???? A reszta ?? po co komu dochód 10tyś na pół roku, później będziemy się kłócili o to kto bardziej lub mniej skorzystał z kasy forumowej, a przecież też płacił lub nie płacił a skorzystał - tak jak z kiełbaskami w Misiu :)
Moje prywatne osobiste zdanie, zostańmy przy symbolicznej opłacie rocznej i nie komplikujmy sobie życia, więcej na tym stracimy niż zyskamy.

Ropuch, jesteś optymistą.
Do niedawna na ~1800 zarejestrowanych użytkowników składkę opłacało 105 osób. Tak. Nie 1005 a 105!
Odprowadzanie jakiś tam procentów od tego co się sprzedawało wykorzystując do tego celu forum też było fikcją.
Tak to wygląda.

Ropuch
13.02.2010, 20:53
Trudno, nic na to Deptulo nie poradzisz, nie możesz nikogo zmuszać do zapłaty skoro piszemy że forum ma być dostępne w takiej a nie innej formie. Sam widzisz - odprowadzany % to też fikcja - a ja o tym wiedziałem już wcześniej. Pomysł wypożyczalni (kasa dla forum) też do dupy jak dla mnie, bo trzeba być niezłym świrem żeby śmigać chociażby do Rumunii/Słowacji/Zakopanego bez własnego reglera czy pompy przy sobie.
To nie ma być na siłę, bo tym w takiej społeczności nic nie zyskamy.

Mnie się podoba ten 503 i nie potrzebuje forum z wodotryskami do pisania tego o czym myślę - po co mi możliwości silnika tego forum jak nawet w połowie ich nie wykorzystuje/my, a wykorzystujemy darmowe serwery np. youtube czy picasse - jest tego do bólu, wystarczą linki !!!
Pierwsze forum odświeżało się coś koło 5min i też było zajebiście. Znajdźmy tańszy serwer, a nie jakiś dedykowany, bo i ten znając życie się spier....i - a później będziemy szukali indywidualnego za 10tyś rocznie na głowę !!!!!!!!!
Jak Wam nie pasują zakupy stopek u Wasila to się do Pana Hondy zgłoście i po zabiegu będzie - większość zakupów jest z korzyścią dla wszystkich więc nie karajmy się za to, że ktoś na tym choć minimalnie zarobi, bo przecież nikt niczego w czynie społecznym robić nie będzie napracując się i nakombinując przy tym nie mało (nikt by się chyba na przykładzie Wasila nie zamienił na wdychanie oparów ze spawarki i sprzedaż stopek 4x taniej niz serwis).
Temat do przemyślenia - osobiście mnie się to nie podoba i uważam że idziemy/idziecie w złym kierunku.

pałeł
13.02.2010, 20:55
niewiem czy ta kwota jest rocznie ale to 200 wpłat składkowych :) można w dwojaki sposób dojść do wyżej wymienionych pieniędzy np przez wyprzedaż z banku części lub tez opodatkować forum lub poinformować użytkowników o problemie i liczyć ze ludzie się z mobilizują a nie chce przypominać jest nas prawie 1900 użytkowników wiec tak suma nie powina byc problem

ramires
13.02.2010, 21:04
Ropuch, ten dedykowany serwer jest jednym z najtanszych opcji. profi opcje zaczynają się od 1000zł ... wierz mi, ze nie jest to pochopna decyzja.

Przypomnij sobie jakie larum było jak africatwin.prv.pl przestała działać ...
Oczywiście nie musimy mieć najnowszego silnika forumowego, jednak tutaj już nawet nie chodzi o wodotryski a o szybkość działania i niezawodność. Bierz pod uwagę, że większość mimo wszystko korzysta z dobrodziejstw tego forum jeśli chodzi o "wodotryski".
Pytanie teraz ważne, czy stopujemy wszelkie zmiany i możemy już rozwiązać GTW bo skoro nie ma potrzeb dokonywania zmian czy jednak coś działamy?

Nikt przecież do kieszeni nie bierze tej kasy, nikt nie oczekuje nawet płatności z tytułu prowadzenia forum itp, więc Ropuch, weź pod uwagę, że jakoś nie mamy reklam, nie mamy chorych bannerów itp tylko maksymalnie staramy się być koszernym forum bez zbędnych reklam itp.

Celem zmian ma być łatwość korzystania z forum o każdej porze dnia czy nocy, jego stabilność a nie chęć posiadania wszelkich nowości rynkowych.

JareG
13.02.2010, 21:16
(..)
Mnie się podoba ten 503 i nie potrzebuje forum z wodotryskami do pisania tego o czym myślę - po co mi możliwości silnika tego forum jak nawet w połowie ich nie wykorzystuje/my.
Pierwsze forum odświeżało się coś koło 5min i też było zajebiście. Znajdźmy tańszy serwer, a nie jakiś dedykowany, bo i ten znając życie się spier....i - a później będziemy szukali indywidualnego za 10tyś rocznie na głowę !!!!!!!!!
(..)
Temat do przemyślenia - osobiście mnie się to nie podoba i uważam że idziemy/idziecie w złym kierunku.
Kiedys, czyli podczas zmiany silnika forum i przenosin etc. zadecydowalismy, ze forum bedzie sie otwierac na zewnatrz. W efekcie mamy prawie 2000 kont.
Na razie odwiedza nas Mr 503, ktory tak Ci sie podoba.. ale to jest tylko pierwszy gosc. Drugi bedzie - tak, Ropuch, bedzie/przyjdzie bo to nieuniknione - np. Mr 404, i wtedy zapewniam Cie, ze nie spodoba Ci sie. Ale jest jeszcze jeden, ktory jest najgorszy - zwie sie MySQL, i ten nie bedzie sie szczypal.. jesli nic nie zrobimy, to w pewnym momencie MySQL nam powie, ze to koniec zabawy i ze nas nie zna, bo nas nie ma. I to moze byc koniec naszego Matrixa, bo jak sie nam rozleci baza, to moze nie byc co zbierac. A wlasnie zaczela sie rozlatywac :( a my nie mozemy zrobic backupu bo sie wysypuje w trakcie.
Co do szukania tanszego serwera.. wlasnie na takim jestesmy. Na najlepszym z najtanszych, czyli na maks. wypasionej wirtualce. Ktora wlasnie powoli zdycha, a zdychajac sypie 503 i uszkodzila nam baze forum. O ile forum ma byc w tym ksztalcie co dzis, i ma sie rozwijac (czego sie nie da uniknac), to musimy przejsc na serwer dedykowany. O niego bym sie nie martwil, ze go zarzniemy - to zupelnie inna bajka niz serwer wirtualny.
Co do potrzeby upgradu silnika forum - to sie robi nie po to, zeby bylo wiecej zabawek, tylko po to, zeby jakis zly czlowiek nie pobawil sie naszym kosztem. Producent silnika forum caly czas swoj produkt udoskonala, lata dziury, wymysla nowe rzeczy.. a my musimy to od niego brac, jesli chcemy miec zabezpieczone forum. Bo starymi wersjami nikt sie nie przejmuje.
Co do akcji mobilizacyjnej - one sie sprawdzaja jednorazowo, z czasem idzie coraz slabiej, a za to, ze forum dziala i mozecie sie dobrze na nim bawic trzeba placic.
Oplaty, o ktorych mowa w tym watku sa proba zapewnienia kasy na utrzymanie forum. Czy to zle..?

deptul
13.02.2010, 22:17
... Pomysł wypożyczalni (kasa dla forum) też do dupy jak dla mnie, bo trzeba być niezłym świrem żeby śmigać chociażby do Rumunii/Słowacji/Zakopanego bez własnego reglera czy pompy przy sobie.
To nie ma być na siłę, bo tym w takiej społeczności nic nie zyskamy.


Ropuch, jeśli wypożyczalnia się okaże do dupy to ją zlikwidujemy. Właścicielem gratów jest forum ale ich spieniężenie rozwiąże problem kasy na powiedzmy rok. Co dalej?
Na razie działała jeden sezon i "zarobiła" 190zł, zobaczymy co będzie w 2010r.

ramires
13.02.2010, 22:25
Ropuch, nie każdy jest takim oponentem jak TY i nie każdy patrzy przez zbliżony do Twojego pryzmat.

Podejmujemy decyzje, niektóre są dobre, niektóre mniej. Nie boimi się krytyki bo wiemy, że zawsze taka się pojawi i czasem z takiej dyskusji można wyciągnąć wnioski na przyszłość i zrobić "coś" lepiej.

Sytuacja hipotetyczna.
Ktoś kupuje AT, doposaża ją, chce cholernie wybrać się na pierwszą swoją wyprawę.
Okazuje się, że budżet mu się cholernie zmniejszył a nie chce rezygnować z wyprawy i nie ma już po prostu na kupienie sobie zapasu. Właśnie po to jest wypożyczalnia.
Nie tylko na wyprawę może być wykorzystana pompa itp, ale np. do czasu aż się nie kupi swojej własnej itp. Proszę Cię, w tego typu dyskusji bądź bardziej "szerokowzroczny" a nie na zasadzie "misięniepodoba" i mówię o tym nie dając konstruktywnych argumentów do dalszej dyskusji.

Dodatkowo - wątek ten de facto dotyczy PiD a nie userów jacy nie prowadzą działalności związanej bezpośrednio z forum. Dlatego nagle wywlekanie swoich animozji przy tej okazji jest zwykłym podkręcaniem atmosfery.

Załóż więc wątek - "Ropuchowi nie podoba się to ... " i tam zacznij dyskusję.

szwedzkikucharz
14.02.2010, 18:16
Hmmm, nie da się wszystkiego przewidziec i uregulować, ale gdyby udalo się coś zrobić z rzeczą następującą....
Niektórzy producenci, dostawcy do każdej przez siebie oferowanej nawet najmniejszej pierdoły zakładają osobny temat, tak że tworzy się dłuuuga lista jak na allego "pokaż inne przedmioty tego sprzedawcy".
Chyba, że tak ma być? "płacę i wymagam"? Jest to jednak cokolwiek irytujące...

ramires
14.02.2010, 18:37
Jaka sugestia zatem?
Własne działy dla dostawców (podfora Pid)?
Nie da się wszystkiego wrzucać w jeden temat, wierz mi, szczególnie przy "wielkim" asortymencie.

torak
15.02.2010, 19:49
Ja tam może się nie znam ale chciałbym jakoś pomóc, dlatego napiszę co myślę.
1, Większość działów (może te które są efektem czyjejś ciężkiej pracy) niewidoczne dla nieskładkowych.
2, Wszyscy czerpiący dochody z handlu po przez forum powinni płacić jakiś % (do ustalenia) od dokonanych transakcji. Aby kaska nie uchodziła bokiem, może rozliczenia po między stronami powinny iść przez forum (coś jak Paypal)? Forum by samo potrącało dla siebie %.
Jeśli pieprzę bez sensu, nie bić.;)

ramires
15.02.2010, 20:02
byłoby fajnie, ale:
- forum nie jest tworem posiadającym "postać fizyczną wg przepisów działalności gospodarczej"
- paypal czy inne - pobierają do 5% prowizji!

Forum nie chce uczestniczyć w tego typu kwestiach, jednakże nie ma zamiaru być darmową tablicą ogłoszeń. Nie masz nawet pojęcia ile czasu całe GTW spędziło nad forum oraz cały czas pracuje, aby zminimalizować syndrom 503 ... prawdę mówiąc do takiego zadania w praktyce powinien być etatowy admin.

Sorki, może to bolesne, ale bez kasy nie będzie stabilności forum, a jak nie będzie stabilności to nie będzie już też atmosfery, bo ludzie zamiast pisać czasem o dupie maryny czy robiąc chlew wątkach będą wkurwiać się, że forum nie działa.

Całe założenie składek itp ma na celu pokrycie kosztów związanych z forum - wielokrotnie było to powtarzane. Ani jeden grosz nie idzie do prywatnej kasy, wszystko jest upubliczniane w odpowiednim dziale.

Adagiio
15.02.2010, 20:10
Kiedyś było rzeczą naturalną żeby robić zrzutkę na utrzymanie strony i nikt nikogo do tego nie namawiał jakimiś bezsensownymi wezwaniami do zapłaty . Osobiście zostałem zniesmaczony mejlem , wysłanym przez typa o nazwie dr.madeyski , dlatego olałem płacenie , jak inni , którym tego typu praktyki nie przypadły do gustu . <O:p</O:p
Od kiedy zarejestrowałem się w 2005 roku , opłacałem składki i nikt nie musiał mi o tym przypominać . Jeśli dzisiaj z 2000 tys. użytkowników , tylko 10 % opłaca składki , najwidoczniej większość ma w dupie, co będzie w przyszłości .<O:p</O:p
<O:p</O:p
Osoby, które wykonują gadżety w cenach kilka krotnie niższych i sprzedają je tu na forum , sprawiając innym wielką radość z możliwości takiego zakupu , powinny być wyróżnione za taką inicjatywę , a niezmuszane do płacenia dodatkowych opłat .<O:p</O:p
Inni czerpiący zyski ze sprzedaży ogólno dostępnych towarów , powinni płacić prowizję , jak to ma miejsce na przeznaczonych do tego typu działalności miejsc , zapewne w preferencyjnych stawkach , w związku z oferowanymi niższymi cenami , dla użytkowników forum . <O:p</O:p<O:p</O:p
Skoro brakuje funduszy na opłacenie serwera , dołożę swoją cegiełkę .<O:p</O:p

7Greg
15.02.2010, 20:17
Adamie, nie 10% a 5% :)

Co do osób sprzedających w ramach akcji gadgety typu koszulki, naszywki, naklejki itp są jak najbardziej wyróżniane i absolutnie "nie łapią się" pod regulamin dostawców.

Dostawca, osoba handlująca, producent, chyba te nazwy są jednoznaczne i nie można ich mylić z kimś kto z własnej nieprzymuszonej woli, BEZ WŁASNEGO ZYSKU, zrobi np. naklejki.

zbyszek_africa
15.02.2010, 20:36
105 osób wpłaciło w tamtym roku:mur: NIE WIERZĘ
Ja bym tu poszedł ostrzej, przykleić ludzom nie płacącym jakiś znaczek do avatara, lub gdzieś blisko. Publiczne napiętnowanie daje radę....
Ignorować kolesi...

pozdr.

torak
15.02.2010, 21:03
Pewnie że nie mam pojęcia ile pracy to kosztuje. Niemniej jestem pełen podziwu dla chcących. Szanuję jak mogę i umiem waszą pracę.
Fakty są takie że jest problem z brakiem kasy i chciałem podsunąć jakiś pomysł. Widzę że nie trafiony. Więcej się nie będę wymądrzał. Będę czytał i się uczył.
Ps. a nie płacących to bym jakoś napiętnował, jak napisał przedmówca. Ale niepłacenie bo inni tego nie robią, to chyba jakieś nieporozumienie.

e200g_
15.02.2010, 21:05
Właśnie zapłaciłem składkę za ten rok, więc roszczę sobie prawo do wypowiedzi;).

A teraz na poważnie, kilka przemyśleń:

#. Ustalenie jasnego i przemyślanego regulaminu Forum i wreszcie przestrzeganie jego zasad.

#. Wprowadzenie "okresu karencji", np. 6 m-cy. Niech się wreszcie zacznie liczyć staż na forum i aktywność. I nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie osób, które fotografują każdą czynność dotyczącą swoich motocykli, potem to wrzucają na forum, ale również Ci którzy tu zaglądają codziennie, zadają pytania, czy tylko czytają, oni też wpływają na klimat tego miejsca.

#. Zrobienie porządku z jednorazowymi handlarzami, którym często nie chce się nawet powiedzieć "Dzień dobry", a rejestrują się tu tylko po to, by pozbyć się jakiegoś gówna, które im zalega na półce w garażu. Albo tacy, co to produkują i rejestrują się potem gdzie się da, by sprzedać, dużo i szybko. Od tego jest Alledrogo i inne Świstaki.

#. Osoby które rejestrują się gdzie popadnie, a potem zapominają, na jakim forum się tak właściwie zarejestrowali. Problem tzw. "martwych dusz", czy jak to się tam nazywa.

#. Niech się wreszcie zacznie poważna dyskusja nad przyszłością tego Forum, nad kierunkami jego rozwoju, nad potrzebami i nad tym, co będzie w przyszłości, bo wierzę, że coś będzie.

#. Niech Ci, którzy płacą, mają dużo więcej niż Ci, którzy nie płacą. Takie są prawa i obecnie panujące zasady i trzeba się do nich dostosować. Zróbmy tak, jak na swoim forum zrobili Angole. Płacisz jesteś, nie płacisz to bardzo Cię przepraszamy, ale...I nie używajmy tutaj argumentu, że w Anglii są inne realia i ich stać na płacenie składek. Trzeba się zastanowić, ile warta, materialnie, jest wiedza zawarta we wszystkich postach na tym Forum.

#. I niech wreszcie ktoś weźmie to wszystko za mordę, bo czasami czytam, porównuję z tym co było kiedyś i własnym oczom nie wierzę, a czasami robi mi się po prostu smutno:(.

Tyle przemyśleń, tak na szybko. Dziękuje za uwagę.

ramires
15.02.2010, 22:58
a ja powiem jedno ... 503 was dopadnie i nastanie trwoga i smutek ... i złość nastanie w Waszych umysłach i wspomnicie sobie biedną GTW jaka nie śpi po nocach aby forum działało najlepiej jak się tylko da ...

rambo
16.02.2010, 00:46
Dobra, bo jak czytam niektóre posty panów z czarnymi nickami to mam bardzo mieszane refleksje.
Coś między :Sarcastic: a :mad: i :cold: a miejscami :vis:

Jak chcecie zachęcić takimi metodami do płacenia składek, haraczy dla sprzedawców w dziale DIP, to ja Wam powiem tak.
Mam Was ja i wiele innych osób głęboko i niech forum się rozpadnie. Zawiążemy sobie nową wspólnotę, bez GTW i będzie jak dawniej. Po koleżeńsku i po domowemu. Albo będą dwa fora AT, i wyjątkowość naszego forum, która ostatnimi czasy i tak upadła już chyba zupełnie, zginie na zawsze. Nie będzie już afrykanerów, zostaną użytkownicy motocykla Africa twin. Podzielimy los fora varadero czy vectry i pewnie paru innych które nie przetrwały w jedności.
Pomysł z robieniem forum dla Wszystkich zupełnie się nie sprawdza. I zapłaciłbym każdą cenę za składkę, nawet jakby wyszło po 100 czy 200 złoty, by decyzje na forum były znowu demokracyjne i podejmowane przez Sambora i Podosa :Thumbs_Up: Bardzo żałuje że cokolwiek kiedykolwiek choćby pomyślałem o tych dwóch Panach na nie :mur:
Teraz dopiero doceniam Wasz wkład w rozwój forum i sposób w jaki to robiliście :Thumbs_Up:

Pod każdym Waszym nowym, jedynym w swoim rodzaju pomysłem, nad którym jak twierdzicie ślęczycie po nocach z powiekami na zapałki, jest lawina głosów na NIEEEEEEEEEE !! Ale widać że macie jeszcze jedną metodę ala gestapo, czyli pod każdym takim wymysłem nocnych wydumań zawsze są wpisy JarkaG Ramieresa i 7greg by przypadkiem nie doszło do zamieszek w zakładzie. I na każdy sprzeciw, a każdy Wasz pomysł jest mocno na NIE dla reszty forum, próbujecie spławić delikwenta bo przecież Wasze decyzje są najmądrzejsze. Da się od Was trzech szczególnie odczuć, po tonie waszych postów, że nie macie szacunku do innych forumowiczów, a jak Wam coś napisać to żółte kartki i inne takie lipne zagrywki siejecie. Pewnie ten tchórz co wlepił mi tą badziewną żółtą kartkę, z której całe forum sobie robi jaja :D nie ma tyle jaj by wlepić ją np Adaggio ani się przyznać osobiście że to zrobił, a wiem że był to sabotaż. Kolejną Waszą zagrywką jest używanie profilu madejskiego, i sposobu w jaki go wykorzystujecie. Nie sądze by Sambor do takich celów go stworzył. Już samo to że 99% w ogóle nie wie jak to działa, a Wy nie raczycie nikogo o tym poinformować, że Medejski to postać nie istniejąca, i służy do prób realizacji waszych szaleńczych decyzji, które to są takie drogocenne dla Nas ludzi na forum, i tam bardzo nam się podobają. Nie wybierałem Was, nie oddałem na Was głosu na TAK ani na NIE. Ale zupełnie nie odpowiada mi i wielu z Nas to co tworzycie i próbujecie Nam wcisnąć.

Jeśli zbanujecie moję konto wróce oknem i bedzię dopiero dym.

PS: Mam nadzieje że forumowicze z którymi rozmawiam o sytuacji na forum via mail, priw, gg i na codzień wesprą forum w tym trudnym dla niego momencie.

abrasadera
16.02.2010, 01:32
Pozwolę sobie zabrać głos jako osoba z zewnątrz nie pamiętająca starego forum a bywająca tu praktycznie codziennie i czytająca wszystko co się pojawia
1. Co do pieniędzy - widzieliście w jaki sposób zbierała Wikipedia? Zróbmy tak - ile brakuje na utrzymanie serwera + pasek ile mamy i zbieramy huczna akcja i tyle.
2. Czy tak wiele zaufanych forumowiczów dostarcza swoje produkty - przecież idzie łatwo ich wyłuskać i nie muszą wcale płacić za to co robią - a reszte można kroić może troszeczkę bardziej humanitarną sumą.
3. Zhermetyzować forum poprzez naciśnięcie na składki - postępu nie da się zatrzymać i trzeba to ulepszać bo umrze to wraz ze zmianami standardów internetowych, ja jestem wniebowzięty że tutaj nie ma żadnego reklamowego banera i niech tak zostanie a na serwer się uzbiera. 30zł - milion razy tyle przeciętny czarnuch zaoszczędzi dzięki temu forum jak np. nie pozwoli by mu wpieprzono w motocykl złe kloce bo będzie musiał tarcze kupić!!!
4. Przeraża mnie to, że czasami robi się śmietnik (w odróżnieniu od kreatywnego śmietnika) gdzie ludzie internetu wpadają z przyzwyczajeniami w stylu napiszę bo mi przyszła taka myśl bo padło słowo o skrzyni to od razu pytają ile oleju wchodzi i jaki polecacie!!! Przydała by się czasem jakaś brutalniejsza forma przypomnienia, że nie tędy droga by wiedza techniczna i wspólnota się rozwijała.
5. Chciałbym konstruktywnie wpływać na forum ale niestety jestem straszną lamą i moja wiedza o motocyklu bierze się właśnie z forum i to naprawdę dzięki temu miejscu zacząłem patrzeć inaczej na motocykl który posiadam, a i dzięki mojej AT spełniłem pewne marzenia z dzieciństwa. Bardzo wiele zawdzięczam bezinteresownej wiedzy jaka jest zawarta w tych postach i jeśli chociaż jedna więcej osoba miała by dzięki temu przeżyć tak wspaniałe chwile to warto się bić o to by forum przetrwało.
6. Reklama w avatarze czy w podpisie - czemu nie - dobrze jest korzystać z usług czarnuchów bo to fajne chłopaki!!!

Adagiio
16.02.2010, 08:28
Pisząc o osobach robiących gadżety , nie maiłem na myśli , jakiś koszulek , czy naklejek . Chodziło mi o ludzi którzy robią , centralną stopkę , bagażniki , kufy , oliwiarki , bo uważam że są to rzeczy dobrej jakości w super cenach . Jeśli uważacie za niesprawiedliwe że nie płacą z tego tytułu dodatkowych opłat , nie zgadzam się z Wami .<O:p</O:p
Nie zgadzam się również z większością stosowanych od jakiegoś czasu tu praktyk , ponieważ od dawna została zatracona koleżeńska atmosfera , która była standardem na naszym starym forum . Z moich obserwacji wynika że obecnie liczą się anonimy o nazwie X i sranie po iglakach . W związku z tym nasuwa się pytanie , czy warto było rozwalić coś , mające silne korzenie i więzi natury koleżeńskiej i stworzenie super nowoczesnej strony dla anonimów , pod przywództwem dr. madejskiego ( to jest po prostu żałosne ) .<O:p</O:p
Zwracam się szczególnie do osób decyzyjnych o podjęcie mądrych decyzji , których kiedyś nie będziecie musieli się wstydzić . Ponieważ jeśli dojdzie do podziałów , to będzie to wyłącznie wasza porażka , czego wam nie życzę . <O:p</O:p
Stosowanie żółtych kartek i nieudaczne sposoby wyegzekwowania płatności składek , pozostawiam bez komentarza i zachęcam dr. madejskiego do refleksji .<O:p</O:p

pałeł
16.02.2010, 10:13
<style></style>ech...
najpierw to sobie mocno westchnę...
Na pewno idziemy droga która wybraliśmy ?? Czy na pewno wasza wizja forum pokrywa się z moja ? Dlaczego założyciele forum i osoby które tworzyły jego podwaliny są coraz bardziej oburzone tym co się dzieje:mur:

Mi się zawsze wydawało ze te forum nie było forum internetowym tylko narzędziem do komunikacji miedzy kolegami ( to właśnie ta esencja, sól tej ziemi sprawia magie tego miejsca ) teraz należało by sobie zadać pytanie czy chcemy aby forum wybrało użytkowników wirtualnych czy tych z krwi i kości.

Kiedyś adagiio rozmawialiśmy jak wygląda sprawa nowych użytkowników na forum włoskim może powinniśmy stosować podobna metodę ??

jakiś czas temu założyłem ankietę "jaki czas czytałeś forum przed pierwszym postem" i okazuje się ze są to podobne cyferki jak z tej ankiety o składkach czyli krótko mówiąc mamy na forum pasożyty ( tylko brać i korzystać z wiedzy tu zawartej )
doskonały przykład to zakończenie sezonu czy otwarcie robione na siłę


wniosek nasuwa mi się jeszcze jeden forum jest skarbnica wiedzy a za korzystanie z skarbnicy trzeba płaci nie może być TAK żeby forum utrzymywali tylko ludzie z kręgu założycielskiego oraz ludzi potocznie zwanymi stara gwardia

randal 76
16.02.2010, 10:17
by decyzje na forum były znowu demokracyjne i podejmowane przez Sambora i Podosa


1.sory rambo 2 osoby to nie jest demokracja
2.temat ucieka wam z pod kontroli rozmowa dotyczy regulaminu ja w tytule
do wszystkich panów apeluję jeśli coś wam leży na sercu typu składki , haracze itp. jeśli macie jaja postawcie sobie osobny temat !!!!!

Proszę w tym temacie pisać tylko na temat regulaminu !!!!

Randal, zaproponuj swoja wizje regulaminu. Zapewniam Cie , że jeśli będzie on spełniał założenia dla których GTW zaproponowała swój-czyli zebranie pieniędzy na serwer, oraz zgodzą się z nim płacący haracz(dla fanów UC -wolne datki) to jedynie chwile zajmie nam wprowadzenie go w życie. Rozumiem ,ze masz swoja wizje jeśli nie zgadzasz sie z ta zaproponowana przez A i M . Podziel się nia z nami...

mirek
16.02.2010, 10:28
Pozwolę sobie wlać mały kubełek zimnej wody do dyskusji nad regulaminem.

Opłaty, składki, prowizje może pobierać zarejestrowany podmiot prowadzący działalność gospodarczą, a w obecnym stanie rzeczy podmiotu brak.
Ciekawe co na to fiskus i nie tylko?

Myślę, że to powinien być punkt wyjścia do dyskusji i zmian, chyba ze komuś chcemy zafundować kłopoty.

deptul
16.02.2010, 10:52
wniosek nasuwa mi się jeszcze jeden forum jest skarbnica wiedzy a za korzystanie z skarbnicy trzeba płaci nie może być TAK żeby forum utrzymywali tylko ludzie z kręgu założycielskiego oraz ludzi potocznie zwanymi stara gwardia


Pałeł, mocno kłóci się to z podstawowym założeniem mówiącym, że forum jest ogólnodostępne i darmowe. Więc jeśli ma być dla wszystkich, za darmo i bez reklam to z czego ma się utrzymywać?? Wirtualka na której stoi w tej chwili już nie wyrabia. Nie wyrabia właśnie dlatego, że forum jest za darmo i dla wszystkich. Nikt nie bierze ani złotówki za robotę administracyjną, której jest coraz więcej. Cała kasa jaką udaje się zebrać - dla przypomnienia w 2009r wpłaciło 105 osób - idzie na utrzymanie forum. Jakiś czas temu powstał bank części, który miał przynosić dochód dla forum (w 2009r przyniósł 190zł) , jak z nim będzie czas pokaże.
Na dzień dzisiejszy mamy dwie opcje. Nie robimy nic i patrzymy jak forum umiera lub próbujemy podnieść ściągalność składek i pozyskać dodatkowe środki od osób, które zarabiają dzięki forum. Dobrowolność, procent z zysku nie sprawdziły się. Stąd abonament.
Dodatkowe środki nie są potrzebne na nowy stetoskop dla Dr Madeyskiego lecz na dedykowany serwer - bez niego się już dłużej nie da. Tak to wygląda Panowie. Brutalna prawda jest taka, że jeśli dalej ma być dla wszystkich i za darmo to potrzebna jest kasa. I to nie żadne doraźne akcje na hura typu zmobilizujemy się i w tym roku zbierzemy.


Sorry Randal, że zaśmiecam ale musiałem:)

puszek
16.02.2010, 15:21
[QUOTE=randal 76;100705]1.sory rambo 2 osoby to nie jest demokracja
2.temat ucieka wam z pod kontroli rozmowa dotyczy regulaminu ja w tytule
do wszystkich panów apeluję jeśli coś wam leży na sercu typu składki , haracze itp. jeśli macie jaja postawcie sobie osobny temat !!!!!

Proszę w tym temacie pisać tylko na temat regulaminu !!!!

/QUOTE]

Randal, zaproponuj swoja wizje regulaminu. Zapewniam Cie , że jeśli będzie on spełniał założenia dla których GTW zaproponowała swój-czyli zebranie pieniędzy na serwer, oraz zgodzą się z nim płacący haracz(dla fanów US -wolne datki) to jedynie chwile zajmie nam wprowadzenie go w życie. Rozumiem ,ze masz swoja wizje jeśli nie zgadzasz sie z ta zaproponowana przez A i M . Podziel się nia z nami...

podos
16.02.2010, 22:46
Pozwolę sobie wlać mały kubełek zimnej wody do dyskusji nad regulaminem.

Opłaty, składki, prowizje może pobierać zarejestrowany podmiot prowadzący działalność gospodarczą, a w obecnym stanie rzeczy podmiotu brak.
Ciekawe co na to fiskus i nie tylko?

Myślę, że to powinien być punkt wyjścia do dyskusji i zmian, chyba ze komuś chcemy zafundować kłopoty.

To jest niestety racja - bo wystarczy ze wkurzysz jednego reklamodawce - i nas podpierdoli.
Co innego wolne datki - jak składki, co innego wolne datki od dostawcow - a co innego "wymuszone" regulaminem opłaty. To juz trochę stapanie po kruchym lodzie - a przy tej skali (ciagle rosnacej) to naprawe sie robi słaby temat. Ta dyskusja nie powinna miec miejsca na otwartym forum i dal dobra wszyskich powinna zostać przynajmniej w czesci zmoderowana - i przesunieta do wlasiwego działu (finansowego)

Chcialbym zwrocic uwagę za nasi najwieksi Producenci i Dostawcy z ktorych istnienie bez watpienia sie cieszymy, nie biorą udziału w tej dyskusji - Zatem zapewne opluwane GTW tą wersje z nimi uzgodniło. Wiec troche nie rozumiem niektorych pieniacych sie adwokatów. Nie bede rozwijal tego - bo to ma być dyskusja o regulaminie.

Do wypowiedzi Rambo ustosunkuje sie wiec w osobnym watku. NA razie napisalem ją sobie w Wordzie. Jak przezyje drugie czytanie to wstawię.

Adagiio
16.02.2010, 22:48
Uważam za skandaliczne angażowanie fikcyjnej postaci o nazwie dr. madejski do egzekwowania składek , argumentami firmy windykacyjnej , osoba która wymyśliła to narzędzie powinna się wstydzić !!! Aby ludzie dobrowolnie przeznaczali datki na utrzymanie serwera , co za tym idzie uczestnictwa w forum , muszą poczuć się częścią tej społeczności . Jeśli miałbym taką władzę jak wy ponowie decyzyjni , zmusił bym wszystkich nowych do przeczytania całego forum i dopiero wówczas pozwolił im pisać , wyłącznie w wyznaczonych tematach gdzie mogą strzępić jęzor , bo w większości nic tutaj nie wnoszą , wiec nie ma sensu wysilać się dla takich ludzi i siedzieć po nocach !<O:p</O:p
Z tej ogromnej ilości anonimów , powstały wyłącznie wyższe koszty utrzymania forum , na które brakuje kasy , a anonimy , mają to głęboko w dupie . Żaden regulamin nie przyniesie efektów , jeśli inicjatywa nie wyjdzie od nas samych . Przede wszystkim , trzeba zadać sobie jedno dość ważne pytanie , czy następne etapy rozwoju tego forum , będą miały solidną podstawę finansową , może lepiej ograniczyć opcje i ilość użytkowników . <O:p</O:p
<O:p</O:p
Żadnej komercji !!! To jest nasze hobby , a nie miejsce do zarabiania kasy , każdy wie gdzie pójść , żeby coś sobie kupić . Pozostawić wyłącznie osoby produkujące własne patenty jak , centralne stopki , kufry , oliwiarki , bagażniki itp. Reszta powinna wynieść się z interesami na aledrogo , ebeje i co tam chce , bo zawsze będzie to powód do niepotrzebnej dyskusji . Jak by nie było forum , to umarli by z głodu ? <O:p</O:p
<O:p</O:p
Istnieją fora w których nowi użytkownicy , nie dostają od razu pakietu na talerzu , tylko powoli , otwiera nowe opcje i pozwala na wypowiadanie się w ciekawszych tematach , a niektórym , po prostu mówi dziękuję . <O:p</O:p
<O:p</O:p
Myślę że podstawowym problemem tu u nas , jest zagubienie koncepcji bycia Czarnuchem , która została pomieszana z posiadaczem motocykla Africa Twin i to w wielkim stopniu powoduje , nie potrzebne napięcia . <O:p</O:p
<O:p</O:p
Kultywowanie mitu Africa Twin powinno odbywać się w koleżeńskiej atmosferze , a w takich miejscach nie są potrzebni stróże porządku i zarządcy ! Życzę wszystkim , którym zależy na funkcjonowaniu tego forum , żebyśmy za rok mogli jeszcze tu pisać :) .
<O:p</O:p<O:p</O:p
Tyle w tym temacie z mojej strony .<O:p</O:p

jorge
16.02.2010, 23:09
. Ta dyskusja nie powinna miec miejsca na otwartym forum i dal dobra wszyskich powinna zostać przynajmniej w czesci zmoderowana - i przesunieta do wlasiwego działu (finansowego)


:Thumbs_Up:wyjęte z mej szczęki - dziwnie wygląda ta dyskusja czytana BEZ LOGOWANIA się nie mówiąc, że powinna być W FINANSACH (patrz wypowiedź Podosa).

PS

Po opłacie powinien pojawiać się "WARSZTAT" i po sprawie:Thumbs_Up:

sambor1965
16.02.2010, 23:53
Randal, nie sposob pisac tu tylko na temat regulaminu po tym co napisal tu Rambo.
Ale zacznijmy od regulaminu, ktory jest moim zdaniem niesprawiedliwy. Bezposrednim skutkiem jego wdrozenia bedzie przerzucenie kosztow na kupujacego czyli na przecietnego Afrykańczyka. Sto zlotych to moze i nie duzo, ale jak ktos produkuje na potrzeby forumowiczów produkt na ktorym zarabia 400 zl to zabranie mu tej stówy będzie troche rabunkowa działalnościa. Moim zdaniem nie tedy droga. Nie moze byc tak, ze Franek ktory na sprzedazy 5 motorkow zarobi troche wiecej niż Wasil na produkcji stopki ma placic tyle samo. Zamiast ryczaltu pozostaje wiec podatek od obrotu/dochodu. Ale czy na pewno nam to jest potrzebne?

Wiem ze pieniadze potrafia rozpieprzyc to forum. Nie jestesmy bowiem lepsi od innych, to ze jezdzimy takim a nie innym motocyklem nie czyni nas wyjatkowymi.

Potrzebne jest jednak przynajmniej kasa na utrzymanie forum. Wymagania techniczne rosna i nie mozna tego nie zauwazac. Dlatego niezbedny jest upgrade silnika i dedykowany serwer. Kolegów którzy się wypowiadają w sprawach technicznych dotyczących forum proszę o zastanowienie się czy rzeczywiście maja wiedzę, by w tej sprawie zabrać głos. Serwer wirtualny jest w naszej sytuacji wysoce polecany. Nie niezbędny, bo wciąż działamy, ale jeśli chcemy się rozwijać to baza będzie coraz bardziej obciążona i nasz dostęp do treści stanie się coraz bardziej utrudniony.

Potrzebujemy około 5000 zł rocznie na utrzymanie tego co stanowi ważną część życia wielu z nas. To stosunkowo niewiele i jestem zdania, że należy zrobić wszystko, by to wpływy z DOBROWOLNYCH składek decydowały o budżecie forum. Jestem jednak przeciwny gwiazdkom, naklejkom na motocykle i innym zewnetrznym objawom, które pozwalają kogoś zidentyfikować jako osobę płacącą lub niepłacącą składki. Naprawdę nie znamy sytuacji każdego z nas i nie znamy motywów dla których ktoś nie zapłacił 10 czy 30 zł rocznie na konto forumowe. Nie idzcie tą drogą :)
Ideą naszą było, by ludzie płacący otrzymywali coś więcej niż pozostali, zarejestrowani członkowie. Myśleliśmy z Podosem o jakiejś dodatkowej funkcjonalności, o poczcie w afrykanskiej domenie, moze o prawie do udziału w ankietach dotyczących kierunków rozwoju forum, które byłyby w jakiś sposób obligujące dla osób podejmujących decyzje.
Z biegiem czasu uważam jednak, że pewne rzeczy powinny przestać być widoczne dla osób, które nie współfinansują forum. Może po 3 miesiącach należy wysłać im maila, a po kolejnym odciąć widzialność działu warsztatowego? A może osoby z niezapłaconymi składkami nie powinny mieć prawa uczestnictwa w zlotach? To są jednak działania restrykcyjne. Stawiałbym mimo wszystko przed Administratorami i Moderatorami zadanie stworzenia mechanizmów stymulujących ludzi pozytywnie.
Reklam banerowych na forum wprowadzać nie należy. Ich wprowadzenie będzie koncem ducha non-profit.

Teraz troche o dodatkowych motywach, które skłoniły mnie osobiście do ograniczenia swej działalności na forum (obok decydującego braku czasu): Zadne tak duże forum nie ma prawa być demokratycznie zarządzane. Marcin z zakopanego dał kiedyś ładny przykład na populizm: gdyby zrobić w Polsce referendum czy należy ograniczyć maksymalną marżę sklepow do 10 procent to niewątpliwie na tak zadane pytanie odpowiedź padłaby TAK. I zbankrutowalby co drugi sklep. Gdyby Polakow zapytac w referendum czy są za karą śmierci to 80 procent powiedziałoby TAK. Ale takich pytań w referendum się nie zadaje. Zdawanie się na głos większości jest totalną bzdurą, która poprowadzi nas na manowce. Od tego jednak są osoby, które podejmują decyzję w państwie czy na forum, by głupich pytań w referendach nie zadawać, by zachowywać się politycznie. By nie jątrzyć, a MODEROWAĆ. Zachowywać się politycznie to w naszym przypadku rządzić tak, by inni nie czuli się rządzeni.
Wygląda na to Rambo i Adaggio chcieliby zostać zakopani w Luwrze jako wzorce Czarnucha forumowicza. Roszczenie sobie przez kogokolwiek pretencji, że jest bardziej czarny od innych jest śmieszne. Nie jesteście ani lepsi ani gorsi od tych ktorzy Afrykę kupili przed dwoma laty. Ani przebieg, ani staż na forum nie decyduje o tym co kto ma pod kaskiem.
Z jednej więc strony pewna hm... rzutkość i nadwrażliwość nowych administratorów (ktorych prywatnie bardzo lubie i cenię), a z drugiej wypowiedzi takich Afrykańczyków jak Rambo i Adaggio (ktorych prywatnie bardzo lubie i cenię) skłania mnie do trzymania się z boku Waszego Afrykańczycy towarzystwa.
Forum schodzi na psy nie dlatego, że brak tu wiedzy, chęci do działania. Forum schodzi na psy ponieważ przestajemy być dla siebie przyjaciółmi. Bo potrafimy napisać na tym forum słowa, które ranią innych. Nie tylko potrafimy, część z nas wydaje się tu wręcz pisać pod publiczkę, trwa jakiś popaprany wyścig kto komu bardziej przypier...
Forum chamieje, bo coraz nas więcej. I statystycznie chamów również przybywa. Chodzi jednak o to by chamów hamować. Najpierw jednak godnością osobistą a później dopiero siłą.
Tak więc zgadzam się z Adaggio że umiera DUCH forum. Ale myślę, że wielu z nas ma w tym udział. Ja też.

PS Widnieję jako niepłacący składki. Faktycznie nie zaplacilem. Ale na moja prosbe Mateo mi mniej zrefundował za serwer. Bylo nas więc 106.
PS2 Post Rambo faktycznie wymaga zastanowienia się. Napisalem mu cos na priv, ale nie wyslalem. Podobnie jak Podos zobacze czy sie to jutro obroni...

podos
17.02.2010, 08:34
Forum chamieje, bo coraz nas więcej. I statystycznie chamów również przybywa. Chodzi jednak o to by chamów hamować. Najpierw jednak godnością osobistą a później dopiero siłą

Moj post by sie nie obronił. Dzieki, że wkroczyleś na czas.

Adagiio
17.02.2010, 08:38
Randal, nie sposob pisac tu tylko na temat regulaminu po tym co napisal tu Rambo.
Ale zacznijmy od regulaminu, ktory jest moim zdaniem niesprawiedliwy. Bezposrednim skutkiem jego wdrozenia bedzie przerzucenie kosztow na kupujacego czyli na przecietnego Afrykańczyka. Sto zlotych to moze i nie duzo, ale jak ktos produkuje na potrzeby forumowiczów produkt na ktorym zarabia 400 zl to zabranie mu tej stówy będzie troche rabunkowa działalnościa. Moim zdaniem nie tedy droga. Nie moze byc tak, ze Franek ktory na sprzedazy 5 motorkow zarobi troche wiecej niż Wasil na produkcji stopki ma placic tyle samo. Zamiast ryczaltu pozostaje wiec podatek od obrotu/dochodu. Ale czy na pewno nam to jest potrzebne?

Wiem ze pieniadze potrafia rozpieprzyc to forum. Nie jestesmy bowiem lepsi od innych, to ze jezdzimy takim a nie innym motocyklem nie czyni nas wyjatkowymi.

Potrzebne jest jednak przynajmniej kasa na utrzymanie forum. Wymagania techniczne rosna i nie mozna tego nie zauwazac. Dlatego niezbedny jest upgrade silnika i dedykowany serwer. Kolegów którzy się wypowiadają w sprawach technicznych dotyczących forum proszę o zastanowienie się czy rzeczywiście maja wiedzę, by w tej sprawie zabrać głos. Serwer wirtualny jest w naszej sytuacji wysoce polecany. Nie niezbędny, bo wciąż działamy, ale jeśli chcemy się rozwijać to baza będzie coraz bardziej obciążona i nasz dostęp do treści stanie się coraz bardziej utrudniony.

Potrzebujemy około 5000 zł rocznie na utrzymanie tego co stanowi ważną część życia wielu z nas. To stosunkowo niewiele i jestem zdania, że należy zrobić wszystko, by to wpływy z DOBROWOLNYCH składek decydowały o budżecie forum. Jestem jednak przeciwny gwiazdkom, naklejkom na motocykle i innym zewnetrznym objawom, które pozwalają kogoś zidentyfikować jako osobę płacącą lub niepłacącą składki. Naprawdę nie znamy sytuacji każdego z nas i nie znamy motywów dla których ktoś nie zapłacił 10 czy 30 zł rocznie na konto forumowe. Nie idzcie tą drogą :)
Ideą naszą było, by ludzie płacący otrzymywali coś więcej niż pozostali, zarejestrowani członkowie. Myśleliśmy z Podosem o jakiejś dodatkowej funkcjonalności, o poczcie w afrykanskiej domenie, moze o prawie do udziału w ankietach dotyczących kierunków rozwoju forum, które byłyby w jakiś sposób obligujące dla osób podejmujących decyzje.
Z biegiem czasu uważam jednak, że pewne rzeczy powinny przestać być widoczne dla osób, które nie współfinansują forum. Może po 3 miesiącach należy wysłać im maila, a po kolejnym odciąć widzialność działu warsztatowego? A może osoby z niezapłaconymi składkami nie powinny mieć prawa uczestnictwa w zlotach? To są jednak działania restrykcyjne. Stawiałbym mimo wszystko przed Administratorami i Moderatorami zadanie stworzenia mechanizmów stymulujących ludzi pozytywnie.
Reklam banerowych na forum wprowadzać nie należy. Ich wprowadzenie będzie koncem ducha non-profit.

Teraz troche o dodatkowych motywach, które skłoniły mnie osobiście do ograniczenia swej działalności na forum (obok decydującego braku czasu): Zadne tak duże forum nie ma prawa być demokratycznie zarządzane. Marcin z zakopanego dał kiedyś ładny przykład na populizm: gdyby zrobić w Polsce referendum czy należy ograniczyć maksymalną marżę sklepow do 10 procent to niewątpliwie na tak zadane pytanie odpowiedź padłaby TAK. I zbankrutowalby co drugi sklep. Gdyby Polakow zapytac w referendum czy są za karą śmierci to 80 procent powiedziałoby TAK. Ale takich pytań w referendum się nie zadaje. Zdawanie się na głos większości jest totalną bzdurą, która poprowadzi nas na manowce. Od tego jednak są osoby, które podejmują decyzję w państwie czy na forum, by głupich pytań w referendach nie zadawać, by zachowywać się politycznie. By nie jątrzyć, a MODEROWAĆ. Zachowywać się politycznie to w naszym przypadku rządzić tak, by inni nie czuli się rządzeni.
Wygląda na to Rambo i Adaggio chcieliby zostać zakopani w Luwrze jako wzorce Czarnucha forumowicza. Roszczenie sobie przez kogokolwiek pretencji, że jest bardziej czarny od innych jest śmieszne. Nie jesteście ani lepsi ani gorsi od tych ktorzy Afrykę kupili przed dwoma laty. Ani przebieg, ani staż na forum nie decyduje o tym co kto ma pod kaskiem.
Z jednej więc strony pewna hm... rzutkość i nadwrażliwość nowych administratorów (ktorych prywatnie bardzo lubie i cenię), a z drugiej wypowiedzi takich Afrykańczyków jak Rambo i Adaggio (ktorych prywatnie bardzo lubie i cenię) skłania mnie do trzymania się z boku Waszego Afrykańczycy towarzystwa.
Forum schodzi na psy nie dlatego, że brak tu wiedzy, chęci do działania. Forum schodzi na psy ponieważ przestajemy być dla siebie przyjaciółmi. Bo potrafimy napisać na tym forum słowa, które ranią innych. Nie tylko potrafimy, część z nas wydaje się tu wręcz pisać pod publiczkę, trwa jakiś popaprany wyścig kto komu bardziej przypier...
Forum chamieje, bo coraz nas więcej. I statystycznie chamów również przybywa. Chodzi jednak o to by chamów hamować. Najpierw jednak godnością osobistą a później dopiero siłą.
Tak więc zgadzam się z Adaggio że umiera DUCH forum. Ale myślę, że wielu z nas ma w tym udział. Ja też.

PS Widnieję jako niepłacący składki. Faktycznie nie zaplacilem. Ale na moja prosbe Mateo mi mniej zrefundował za serwer. Bylo nas więc 106.
PS2 Post Rambo faktycznie wymaga zastanowienia się. Napisalem mu cos na priv, ale nie wyslalem. Podobnie jak Podos zobacze czy sie to jutro obroni...
<O:p</O:p
Nie uważam się za lepszego od innych Czarnucha . <O:p</O:p
Bez znaczenie jest dla mnie , czym i dokąd jeździsz , liczy się, kim jesteś i co reprezentujesz .<O:p</O:p
Dupek pozostanie dupkiem , nawet jak lata helikopterem ! <O:p</O:p
<O:p</O:p
To także moja wina , że przyczyniłem się do zagubienia gdzieś po drodze ducha i koleżeńskiej atmosfery , panującej tu przed laty , ale to już historia i temat do wspomnień . <O:p</O:p
Co będzie jutro , czas pokaże . <O:p</O:p
GTW musi/powinna zachęcić ludzi , żeby znów poczuli się częścią zajebistej bandy ludzi z pasją ! Wówczas z ochotą wpłacą datki na utrzymanie serwera .<O:p</O:p
A anonimy i nic nie wnoszących wyj..bać na śmietnik , w przeciwnym razie nigdy nie będzie porządku i poszanowania . <O:p</O:p
Skoro jest już banda zielonych , to weźcie się do roboty , żeby nie było prowokacji , tematów stymulujących kłótnie , i kopcie w dupę za nie poszanowanie i deptanie dobrego imienia forum . Nie jesteście po to żeby wydzielać sranie po iglakach od konkretnych tematów . Takie bazgranie powinno od razu iść do kasza , bo szkoda waszej roboty i miejsca na forum ! <O:p</O:p
<O:p</O:p

mirek
17.02.2010, 09:13
..... Ta dyskusja nie powinna miec miejsca na otwartym forum i dal dobra wszyskich powinna zostać przynajmniej w czesci zmoderowana - i przesunieta do wlasiwego działu (finansowego).....

W kwestii finansów koniecznie !!!

Nie podawajmy się sami na tacy.

motormaniak
17.02.2010, 10:31
Wg mnie trzeba zmienic założenia mówiące, że forum jest ogólnodostępne i darmowe. Wprowadzic obowiązkową opłatę 20 zł rocznie od użytkownika i po problemie. Martwe dusze znikną, osoby logujące sie tylko po to zeby napisać ogłoszenie czy wkurzyć innych również. Osoba która nie opłaciła składki miała by ogranioczone "pole widzenia forum " i nie mogła pisac postów. I nie obarczajmy opłatami dostawców, do nie ma ich tak wielu, pozatym mozemy stracić możliwość kupienia tanich opon , oleju, a o ładną afrykę zamiast od Franca będę musiał walczyc na allegro.

puszek
17.02.2010, 11:17
Dobra, bo jak czytam niektóre posty panów z czarnymi nickami to mam bardzo mieszane refleksje.
Coś między :Sarcastic: a :mad: i :cold: a miejscami :vis:

Jak chcecie zachęcić takimi metodami do płacenia składek, haraczy dla sprzedawców w dziale DIP, to ja Wam powiem tak.
Mam Was ja i wiele innych osób głęboko i niech forum się rozpadnie. Zawiążemy sobie nową wspólnotę, bez GTW i będzie jak dawniej. Po koleżeńsku i po domowemu. Albo będą dwa fora AT, i wyjątkowość naszego forum, która ostatnimi czasy i tak upadła już chyba zupełnie, zginie na zawsze. Nie będzie już afrykanerów, zostaną użytkownicy motocykla Africa twin. Podzielimy los fora varadero czy vectry i pewnie paru innych które nie przetrwały w jedności.
Nic nie stoi na przeszkodzi by było koleżeńsko i po domowemu. Potrzeba do tego tylko wiecej wyrozumiałości. Forum zmieniło sie i oprócz spotkań na dzidowanie i najebke, pojawiły sie poważne relacje z wyjazdów, forum obrosło róznymi usługami.. Ty tez z tego korzystasz podobnie jak inni ..I dobrze... Ale Twoja obecność i wiedza w dziedzinie GPS generuje wiekszy ruch na forum a wiec to tez TY przyczyniasz sie do problemów które powstały. Czyli generujesz obciażenie serwer a jednoczesnie mówisz mam was głebokow ,...To,ze możemy się mylic w kwestii metody nie oznacza ,ze nalezy od razu iść po bandzie.. Co do tego czy bedzie jeszcze duch Afrykanerów czy nie zalezy także od Ciebie... W tej wypowiedzi akurat tego ducha nie dostrzegam
Pomysł z robieniem forum dla Wszystkich zupełnie się nie sprawdza. I zapłaciłbym każdą cenę za składkę, nawet jakby wyszło po 100 czy 200 złoty, by decyzje na forum były znowu demokracyjne i podejmowane przez Sambora i Podosa :Thumbs_Up: Bardzo żałuje że cokolwiek kiedykolwiek choćby pomyślałem o tych dwóch Panach na nie :mur:
Teraz dopiero doceniam Wasz wkład w rozwój forum i sposób w jaki to robiliście :Thumbs_Up:

Demokratyczne ? Robione przez 2 osoby? Nigdy to nie była demokracja i wczesniej tez zdarzały się zgrzyty o czym dobrze wiesz, SG np.. Nigdy tez nie stalismy u progu takich problemów jak teraz. Kiedys Sambor płacił z własnej kieszeni nie ogladajac sie na to czy uda sie zebrać skladke czy nie..
Pamiętam ,ze kiedyś nie chciałeś płacić składek i sporo na ten temat rozmawialiśmy.. Zmieniłes zdanie , za co Ci bardzo jestem wdzięczny :-))


Pod każdym Waszym nowym, jedynym w swoim rodzaju pomysłem, nad którym jak twierdzicie ślęczycie po nocach z powiekami na zapałki, jest lawina głosów na NIEEEEEEEEEE !! Ale widać że macie jeszcze jedną metodę ala gestapo, czyli pod każdym takim wymysłem nocnych wydumań zawsze są wpisy JarkaG Ramieresa i 7greg by przypadkiem nie doszło do zamieszek w zakładzie. I na każdy sprzeciw, a każdy Wasz pomysł jest mocno na NIE dla reszty forum, próbujecie spławić delikwenta bo przecież Wasze decyzje są najmądrzejsze.
Lawina na Nie? Jakos tego nie dostrzegam... jesli używasz porownanie do lawiny to biorac pod uwage ,ze na forum jest prawie 2000 osób spodziewałbym sie około 500 glosów w lawinie... A jak widzisz w tej ankiecie tutaj na nie jest kilkanaście osób. Gdyby GTW zagłosowała w tej sondzie to mogłbym Ci powiedziec ze jest lawina na TAAAAKKK. Zapewniam Cie ,ze rozsadne głosy beda miały wpływ na kształt decyzji GTW ..Nie jestesmy nieomylni i wszystkowiedzacy.. Każdy kto ma pomysły czas i chęci moze pomoc w prowadzeniu tego Forum.

Da się od Was trzech szczególnie odczuć, po tonie waszych postów, że nie macie szacunku do innych forumowiczów, a jak Wam coś napisać to żółte kartki i inne takie lipne zagrywki siejecie. Pewnie ten tchórz co wlepił mi tą badziewną żółtą kartkę, z której całe forum sobie robi jaja :D nie ma tyle jaj by wlepić ją np Adaggio ani się przyznać osobiście że to zrobił, a wiem że był to sabotaż.
Rambo, Twoje odczucia co do "Tych Trzech " sa subiektywne.. To ,że Ty to tak postrzegasz nie oznacza ,ze inni forumowicze maja takie same zdanie. Musisz odzielić w wypowiedziach ja, mnie, od my i nam.. Znam mnóstwo przykładów w których Tych Trzech cieszy sie wdziecznościa forumowiczów za pomoc . Co nie znaczy ,ze nie zdarzaja sie błedy i nieprzemyślane wypowiedzi...

Kolejną Waszą zagrywką jest używanie profilu madejskiego, i sposobu w jaki go wykorzystujecie. Nie sądze by Sambor do takich celów go stworzył. Już samo to że 99% w ogóle nie wie jak to działa, a Wy nie raczycie nikogo o tym poinformować, że Medejski to postać nie istniejąca, i służy do prób realizacji waszych szaleńczych decyzji, które to są takie drogocenne dla Nas ludzi na forum, i tam bardzo nam się podobają. Nie wybierałem Was, nie oddałem na Was głosu na TAK ani na NIE. Ale zupełnie nie odpowiada mi i wielu z Nas to co tworzycie i próbujecie Nam wcisnąć.


Madeyski to postac nie istniejaca. Nie ma Go wsród nas ciałem ale jest duchem...Czuwa nad tym by forum nie zeszło na zła droge... Jak Go znam to zareaguje w odpowiednim momencie.
Nie mamy ,zadnych szaleńczych pomysłów, staramy sie by forum w miarę bezpiecznie sie rozwijało...Czasem popełniamy błedy..Ale rambo...czy podrzynasz gardło komuś kto przypadkiem przewrócił Twoj motocykl? Twoje wypowiedzi są troche hmm jakby przesadzone... Problemy sa i trzeba je likwidowac ale... nie przez stwarzanie nowych..



Jeśli zbanujecie moję konto wróce oknem i bedzię dopiero dym.



Widzisz, nie zbanowaliśmy Ciebie i nie zbanujemy chociaz Twoje wypowiedzi bywaja czasem bardzo niemiłe. Daltego staraj sie Ty tez mieć troche wyrozumiałości .
PS: Mam nadzieje że forumowicze z którymi rozmawiam o sytuacji na forum via mail, priw, gg i na codzień wesprą forum w tym trudnym dla niego momencie.[/QUOTE]

Jeszcze jedno. Dla jasności. Twój osobisty konflikt i niechęć do 7Grega oraz reakcja w odwrotna stronę w coraz większym stopniu przesiakają do Twoich wypowiedzi. Proponuje byście te sprawy załatwili na Priv i nie mylili prywaty z dbałością o forum . Gubię się czasem w rozumieniu tych wypowiedzi.. czy chodzi o składki czy o dowalenie jeden drugiemu.



Damy rade...

Pawel_z_Jasla
17.02.2010, 15:12
Jest taka teoria, która mówi, iż demokracja to najbardziej idiotyczny system. W masie miliona osób jest średnio 100 profesorów, 200 doktorów i powiedzmy 10.000 mgr oraz inż. zaś pozostałe "dziwięćsetosiemdziesiątdziewięćtysięcysiedemset" to "motłoch" mogący w świetle obowiązującego prawa demokratycznie decydować o przyszłości całej zbiorowości w tym tych 100 profesorów, 200 doktorów, itd. ... Aby demokracja "zdała egzamin" potrzebne są elity, które potrafią do swoich pomysłów przekonać idący do wyborów "motłoch". Za taką elitę uważam adminów, dzięki którym nie muszę się znać na tym całym pojeb... serwerze i innych technicznych fajerwerkach latających mi generalnie koło gwizdka. Mnie tam większy i mocniejszy silnik do szczęścia potrzebny nie jest ale skoro tak trzeba to trudno, świat zapierd... do przodu a mnie, w utrzymaniu poczucia odrębność i i wyjątkowości wystarczy, że mam stary i niezbyt mocny motocykl – może faktycznie z całą resztą trzeba napierać w „kierunku światła”.
Ja osobiście z rożnych względów jakiś czas temu zbojkotowałem opłacanie składek i gdzieś od 2008 roku nie dokonywałem przelewów. Nie wiem też, czy moja aktualna ocena jakości forum jest obiektywna i uprawniona a tym bardziej komukolwiek potrzebna więc się powstrzymam. Generalnie mam głęboko w dupie to czy na forum ktoś coś zarabia pośrednio lub bezpośrednio choć znając osobiście wielu z Was nigdy bym nawet nie wpadł na idiotyczny pomysł aby kogokolwiek o niecne zamiary podejrzewać. W swoim krótkim życiu "wyruchany" byłem wielokrotnie przez różnej maści frajerów a jednak wiarę w ludzi nadal posiadam . Jutro pewnie przeleję kasę za 2009 i 2010 rok /po dwie dychy rocznie bo na tyle mnie stać i tyle uważam za wystarczającą kwotę/ ale nie dlatego, że się z kimkolwiek solidaryzuję tylko z powodu poczucia obowiązku uiszczenia opłaty za przywilej czytania bzdur jakie większość z Nas w tym temacie /i niestety w wielu innych również/ wypisuje :dizzy: Czasem mam wrażenie, że niektórych ponoszą emocje i łatwiej przychodzi im stukanie w klawiaturę jak myślenie.
Zdrowia, spokoju, wiary w ludzi i poczucia własnej wartości życzę sobie i Wam.

Ps.
A Pan Mirek z miasta włókniarzy i Premiera co źle zaczął i źle skończył to ma jak zwykle racje - można się samemu do UKS-u czy innego US-u zadenuncjować tylko pytanie, po co :confused:
Ustalcie w zaciszu knajpianego gwaru co macie ustalić, wypijcie co macie wypić a "motłoch" poinformujcie o swoich decyzjach w sposób na tyle porywający i wzniosły co by wrażenie na nim zrobił i pozwolił mu, Wasze pomysły za własne rozwiązania przyjąć ;).

Franz
17.02.2010, 15:32
.... wypijcie co macie wypić a "motłoch" poinformujcie o swoich decyzjach w sposób na tyle porywający i wzniosły co by wrażenie na nim zrobił i pozwolił mu, Wasze pomysły za własne rozwiązania przyjąć ;).

Mówisz mądrze Pawle, jak Zagłoba :)
Swoją daninę też uiszczę i ani mi w głowie protestować .
Wszak zależy mi by 404 nie dopadło forum i mieć swoje przyklejone
miejsce w dziale sprzedaży :Thumbs_Up:

Lewar
17.02.2010, 16:36
Nie chce mi się siać wiatru czy też podkręcać spirali agresji więc dopóki czy to poprzez demokrację lub poprzez zamordyzm nie ustalimy czegoś sensownego, informuję, że składke wpłaciłem a i nformację o tym umieściłem w swoim podpisie pod postami.
Może to jest sposób na zachęcenie ( zawstydzenie ) tych co nie wpłacili?
Moje zdanie jest takie, że trzeba uzyskać kasę takimi "miękkimi środkami " a jeśli to nie pomoże to byłbym za tym aby nie płacącym odebrać prawo zamieszczania postów. To może wyjść temu forum na zdrowie.

zombi
17.02.2010, 18:18
Słusznie Lewar prawi.
Jeżeli nie można zapewnić usług na odpowiednim poziomie (wydajności serwera) dla 2000 użytkowników ze składek 150. To nie ma powodu robić z forum przedsiębiorstwa. Jeżeli pojawią się osoby, podmioty które płacą za coś to zaczną stawiać wymagania- bo nabędą takie prawa. A to już tylko chwila do zmiany nazwy na GS/TT Travel ;)

"Nasi" dostawcy są i będą mile widziani, a którzy to są "Nasi" to mam nadzieję że każdy wie i czuje.

PS. Nigdzie nie zapisałem, ale zapłaciłem i płaciłem.

Nie chce mi się siać wiatru czy też podkręcać spirali agresji więc dopóki czy to poprzez demokrację lub poprzez zamordyzm nie ustalimy czegoś sensownego, informuję, że składke wpłaciłem a i nformację o tym umieściłem w swoim podpisie pod postami.
Może to jest sposób na zachęcenie ( zawstydzenie ) tych co nie wpłacili?
Moje zdanie jest takie, że trzeba uzyskać kasę takimi "miękkimi środkami " a jeśli to nie pomoże to byłbym za tym aby nie płacącym odebrać prawo zamieszczania postów. To może wyjść temu forum na zdrowie.

randal 76
17.02.2010, 19:06
/QUOTE]

Randal, zaproponuj swoja wizje regulaminu. Zapewniam Cie , że jeśli będzie on spełniał założenia dla których GTW zaproponowała swój-czyli zebranie pieniędzy na serwer, oraz zgodzą się z nim płacący haracz(dla fanów US -wolne datki) to jedynie chwile zajmie nam wprowadzenie go w życie. Rozumiem ,ze masz swoja wizje jeśli nie zgadzasz sie z ta zaproponowana przez A i M . Podziel się nia z nami...[/quote]

Puszek przespałem się z twoją ofertą (była za wysoka na moje obliczenie)
coś tam rano napisałem ale amba wcięła posta i może lepiej nam to wyjdzie na zdrowie .
Więc proponuję Podosa pogląd 5% od sprzedanej rzeczy
czyli
sprzedałem
2 kufry 700 5% leci od sumy na cele forum
franek sprzedał AT za 20 tys 5% na cele forum
wasilij sprzedał podnóżek za 250 ,5% na cele forum
kuba deflektor za 100 5% na cele forum
ITD.
i co sprawiedliwie można zrobić !!!

Franz
17.02.2010, 19:14
Randal napisał :
"Puszek przespałem się z twoją ofertą (była za wysoka na moje obliczenie)
coś tam rano napisałem ale amba wcięła posta i może lepiej nam to wyjdzie na zdrowie .
Więc proponuję Podosa pogląd 5% od sprzedanej rzeczy
czyli
sprzedałem
2 kufry 700 5% leci od sumy na cele forum
franek sprzedał AT za 20 tys 5% na cele forum
wasilij sprzedał podnóżek za 250 ,5% na cele forum
kuba deflektor za 100 5% na cele forum
ITD.
i co sprawiedliwie można zrobić !!![/quote] "

To Franek musiałby za darmo z...dalać , a tylko na forum robić :vis:
Z Afryki masz 2 tys brutto co daje 10 %,
- minus koszty ,
- minus 5% na forum
...i zostanie ?
Przyjmuję jako żart :) lub spierd... z dostawców jak najszybciej.
400 zł rocznie mogę płacić w dwóch ratach i THE END ( dopóki się sprzedają )

randal 76
17.02.2010, 19:18
ja materiał tez muszę kupić ,wlicz w koszty 5% !!

zbyszek_africa
17.02.2010, 19:22
Randal napisał :
"Puszek przespałem się z twoją ofertą (była za wysoka na moje obliczenie)
coś tam rano napisałem ale amba wcięła posta i może lepiej nam to wyjdzie na zdrowie .
Więc proponuję Podosa pogląd 5% od sprzedanej rzeczy
czyli
sprzedałem
2 kufry 700 5% leci od sumy na cele forum
franek sprzedał AT za 20 tys 5% na cele forum
wasilij sprzedał podnóżek za 250 ,5% na cele forum
kuba deflektor za 100 5% na cele forum
ITD.
i co sprawiedliwie można zrobić !!! "

To Franek musiałby za darmo z...dalać , a tylko na forum robić :vis:
Z Afryki masz 2 tys brutto co daje 10 %,
- minus koszty ,
- minus 5% na forum
...i zostanie ?
Przyjmuję jako żart :) lub spierd... z dostawców jak najszybciej.
400 zł rocznie mogę płacić w dwóch ratach i THE END ( dopóki się sprzedają )[/quote]

Ciebie Franek liczę na 2000zł. do zapłaty...
Moge Ci wystawić fv marketingową

pozdr.

randal 76
17.02.2010, 19:26
Teraz dopiero widać czy ten regulamin jest sprawiedliwy ,Franek jak głosowałeś?

pałeł
17.02.2010, 19:26
panowie nie może tak być ze płaci franz czy randal jeśli płaca maja dostać dupna reklamę która będzie zasłaniać wszystko i nie da się jej zamknąć przez np 3 minuty
albo utrzymujemy forum ze składek albo z reklamy

jeśli zapłacą oba jeden 6 miesięcy i drugi 6 miesięcy

zombi
17.02.2010, 19:27
5% powstało przy niewielkich kwotach, naszywki koszulki. Ale przy większych kwotach to absurd. Musielibyśmy się w radiu reklamować, aby takie warunki dyktować.
Stałą opłata roczna i możliwość sprzedaży tylko przez aktywnych forumowiczów - jak Fraz czy Hubert.

pałeł
17.02.2010, 19:31
to zdecydujcie albo reklama albo składki :) z reklamy 6000 nie uzbieramy

randal 76
17.02.2010, 19:32
5% powstało przy niewielkich kwotach, naszywki koszulki. Ale przy większych kwotach to absurd. Musielibyśmy się w radiu reklamować, aby takie warunki dyktować.
Stałą opłata roczna i możliwość sprzedaży tylko przez aktywnych forumowiczów - jak Fraz czy Hubert.

Dlatego walczyłem o sprawiedliwe warunki !!!! matematyka nie kłamie i każdy mały i duży potrafi liczyć ale panowie admini raczej do szkoły nie chodzili.

Robert Movistar
17.02.2010, 19:35
Skoro na 2000 tyś zarejestrowanych zapłaciło 105, to resztę wyjebać i tyle. Zrobi się mniejszy ruch, mniejsze obciążenie na serwerze, nie będzie jednostrzałowców z ogłoszeniami (a jak będzie to się post wypierdoli), a jak będzie ktoś chciał coś sprzedać, to niech się najpierw wykaże. Nie będzie pierwszego postu w stylu: "sprzedam używane prezerwatywy", a po zjebce w drugim poście odpowiedzi: "ale jak długo czytam forum".
Mam wrażenie, że większość zarejestrowanych zrobiła sobie z forum kopalnię wiedzy i informacji, miło spędzają czas na czytaniu relacji z wyjazdów. Niestety, ale informacja w dzisiejszych czasach kosztuje. Takich gości którzy produkują różne szpeje do naszych motocykli i udzielają się też "nie biznesowo", zostawiłbym w świętym spokoju. Niech są, niech robią, niech nam sprzedają i niech zarabiają.

Franz
17.02.2010, 19:37
"

To Franek musiałby za darmo z...dalać , a tylko na forum robić :vis:
Z Afryki masz 2 tys brutto co daje 10 %,
- minus koszty ,
- minus 5% na forum
...i zostanie ?
Przyjmuję jako żart :) lub spierd... z dostawców jak najszybciej.
400 zł rocznie mogę płacić w dwóch ratach i THE END ( dopóki się sprzedają )

Ciebie Franek liczę na 2000zł. do zapłaty...
Moge Ci wystawić fv marketingową

pozdr.[/quote]

Nie trzeba. Można już z dostawców wyp...:(
Średnio na allegro płacę 60-80zł miesiecznie gdzie mam na liczniku 10 x więcej wejść.

pałeł
17.02.2010, 19:38
cieszy mnie twoja wypowiedz Robercie niezmiernie. jak nas zostanie 300 to i tak ze składek się utrzymamy zostaną tylko ci co chcą

jorge
17.02.2010, 19:57
Fajny pomysł z tym podpisem - ale i tak widać kto płaci - gwiazdka się przy nim pojawia :)

Najlepsze rozwiązanie to wyłączyć warsztat oraz możliwość wklejania fotek, filmów i przenieść tą rozmowę do nieoficjalnej :oldman:

Co do prowizji to chyba jakiś stopień gradacji powinien być zachowany - tak też jest na alledrogo. Np.:
Przedmiotowo:
- 1% od motocykla
- 2%/3% od części serwisowych (ceny dla forum)
- 5% od sprzedaży detalicznej pierdół
- 5% od gadżetów (chociaż tego nie rozumiem, bo robi się to tylko dla forum i zachodu od tego od kilograma - i przynajmniej ja robię to non profit)

Cenowo:
- od 5000 - 1%
- od 1000 do 5000 - 2%
- od 500 do 1000 - 3%
- do 500 - 5%

Składki min. 20zł
Admini - zwolnieni ze składek.

Co Wy na to?

I PRZENIEŚCIE TO DO OPCJI WIDOCZNEJ PRZYNAJMNIEJ DLA ZALOGOWANYCH

randal 76
17.02.2010, 19:58
Swoją daninę też uiszczę i ani mi w głowie protestować .


Jeśli nie protestujesz to płać 5% !!!
żartowałem :)

Pawel_z_Jasla
17.02.2010, 20:08
Jeszcze chwila dyskusji w tym tonie i forum rozp... się szybciej niż powstało.
Pomysł Movistara i do mnie przemawia. Nie jestem absolutnie za pobieram opłat procentowych od uzyskanych /niejednokrotnie tylko pozornie/ zysków z działu dostawców i producentów. Jak już to bym to widział w postaci jednorazowej, dobrowolnej, ekstra składki rocznej w symbolicznej wysokości /powiedzmy 100-200 zł./ i to tylko od osób prowadzących określoną działalność handlowo usługową i wykorzystujących dział do celów stricte komercyjnych a nie incydentalnie do ogłoszenia w stylu "sprzedam jeden komplet opon, kuferek na pierdoły i zjeb... regler". Za taką dodatkową składkę forum powinno kolesiowi dać coś w zamian np. "miejsce na twoją reklamę". Wszelkie składki mają jedynie służyć do pokrycia kosztów utrzymania forum a nie stanowić same w sobie działalności dochodowej - składamy się symbolicznie i wyłącznie dobrowolnie na koszt utrzymania "platformy komunikacyjnej" - wszelkie szczegóły zgodnie z sugestią Mirka powinny być omówione na "niejawnym posiedzeniu" - najbliższe posiedzenie afrykańskiej komisji pewnie zostanie zwołane na wiosnę /jak się chętni do organizacji nie znajdą to zawsze Radocyna np. w drugiej połowie kwietnia Nas przyjmie/.

pałeł
17.02.2010, 20:10
nigdzie :) szukajmy rozwiązania razem :) bez złości

e200g_
17.02.2010, 20:16
Fajny pomysł z tym podpisem - ale i tak widać kto płaci - gwiazdka się przy nim pojawia :)

Najlepsze rozwiązanie to wyłączyć warsztat oraz możliwość wklejania fotek, filmów i przenieść tą rozmowę do nieoficjalnej :oldman:

Co do prowizji to chyba jakiś stopień gradacji powinien być zachowany - tak też jest na alledrogo. Np.:
Przedmiotowo:
- 1% od motocykla
- 2%/3% od części serwisowych (ceny dla forum)
- 5% od sprzedaży detalicznej pierdół
- 5% od gadżetów (chociaż tego nie rozumiem, bo robi się to tylko dla forum i zachodu od tego od kilograma - i przynajmniej ja robię to non profit)

Cenowo:
- od 5000 - 1%
- od 1000 do 5000 - 2%
- od 500 do 1000 - 3%
- do 500 - 5%

Co Wy na to?

I PRZENIEŚCIE TO DO OPCJI WIDOCZNEJ PRZYNAJMNIEJ DLA ZALOGOWANYCH

Alledrogo, to zarejestrowana, płacąca podatki firma, podobnie ja inne ibeje i świstaki.

KOLEDZY...proponuję przeczytać rzecz lub kilka o warunkach, na jakich w RP można prowadzić działalność gospodarczą, co to jest działalność gospodarcza i kiedy, gdzie to należy zgłosić i komu i jakie rodzi to konsekwencje!!!

Tyle z mojej strony na temat pobierania opłat od "Producentów i Dostawców". Dziękuje;).

jorge
17.02.2010, 20:23
Alledrogo, to zarejestrowana, płacąca podatki firma, podobnie ja inne ibeje i świstaki.


Po 1. - zgodnie z literą prawa nawet ta składka jest formą darowizny (nie mówiąc np. o prowizji od koszulek, przewyższającą ustawową kwotę) na rzecz mającego konto - możemy tak w nieskończoność ciągnąć rozmowę, aż w końcu US zapuka do zbierającego składki...
Po 2. - to tylko pomysł
Po 3. - to opłata byłaby dobrowolna nadal, nie egzekucja i automat, to gradacja przykładowa, koszt mógłbym być doliczony do składki, opłacany jako składka - łorewa, może być 0,5% - nieważne. Ważne aby sprzedający dali radę wcisnąć to w marżę bez znacznej podwyżki ceny:umowa:

Po 4. - ok. 300 udzielających się stale + stare wygi, a reszta za free korzysta z serwera, za który inni płacą, więc jakiś pomysł ograniczenia jest chyba w porządku, zwłaszcza, że funkcjonuje od dawna w ograniczonej wersji.

Już się zamykam i znikam.

Do widzenia.

Greg - do finansów lub innych tematów (płacący / zalogowani) - ważne aby nie prać bielizny przy sąsiadach:D

7Greg
17.02.2010, 20:39
Greg - do finansów lub innych tematów (płacący / zalogowani) - ważne aby nie prać bielizny przy sąsiadach:D

Dział finansowy jest tylko dla składkowiczów, Inne widać bez zalogowania.

Dział PiD jest widoczny po zalogowaniu dla wszystkich, dlatego tu to przeniosłem.

randal 76
17.02.2010, 20:42
Forum to nie autostrada tu ADAC nam nie pomoże !!!Wystarczyło z nami porozmawiać jak z kolegami !!!!Jeśli widzieliście w nas tylko $$ to wasza wina i przyznajcie się do niej, że to był nieprzemyślany pomysł z takim regulaminem!!!!

Zabrakło wam chęci woli rozmowy z młodą krwią ,głupia duma admina spowodowała niesmak jaki powstał na forum i to z wszego powodu !! nie tych co płacą czy nie płaca tylko na wskutek waszego lenistwa !!!!!!!!!!!!

7Greg
17.02.2010, 20:55
Czy chciałbyś o tym o czym ostatnio piszesz bliżej porozmawiać?

Masz jakiś żal do kogoś, napisz personalnie, nie wstydź się.

Pokrzykujesz, piszesz o dumie i niechodzeniu do szkoły. Nie wiem czy brać to do siebie, bo kilka lat w szkole spędziłem. Dużo wykrzykników, żadnego konkretu.
No ale poczekajmy co się urodzi w Twoim wątku

ps.
Jeżeli wszyscy jesteśmy kolegami to czemu nie pogadałeś z nami jak kolega.
Dzisiaj jeszcze od rana pienisz się o jakiś skasowany post.

zbyszek_africa
17.02.2010, 20:59
Ciebie Franek liczę na 2000zł. do zapłaty...
Moge Ci wystawić fv marketingową

pozdr.

Nie trzeba. Można już z dostawców wyp...:(
Średnio na allegro płacę 60-80zł miesiecznie gdzie mam na liczniku 10 x więcej wejść.[/quote]

Spodziewałem się tego, Jak uważasz...
80x12=960
Jak dostaniesz pare negatywów... to kto wie jak bedzie:)
Bul 2-jaka i Masz swiety spokój, poprzemy, wspomorzemy będzie git;)
pozdr.

randal 76
17.02.2010, 21:14
Greg to jest post do GTW
a to e mail jaki dostaliśmy w ramach zasług mniejszych lub większych dla forum więc mi nie pi,,,ol głupot o wykrzyknikach

cyt. email

Witamy!
GTW przyszykowało regulamin komercyjnego działu PiD. Oto on:
http://africatwin.com.pl/announcement.php?f=53 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=99450#post99450)

Ustalamy tydzień na Wasze decyzje w postaci wpłat. Po tym czasie rozpoczniemy wdrażać nowe zasady w życie kasując tematy forumowiczów, którzy zdecydowali się nie płacić.

Dane konta dostaniecie na dniach, od momentu wysłania go Wam będziemy liczyć tydzień.

Pozdrawiam w imieniu GTW oraz swoim.
Wieczny

Nie pod takim regulaminem się podpisywałem podczas rejestracji .

7Greg
17.02.2010, 21:30
Użyłeś wcześniej słowa "admini" w stosunku do chodzenia do szkoły. Potem pisałeś o dumie admina (rozumiem, że jednego) teraz piszesz, że to było do GTW.

Może to szczegół ale dość ważny.

Było coś jeszcze o lenistwie. Nieważne.

...to wasza wina i przyznajcie się do niej, że to był nieprzemyślany pomysł z takim regulaminem!!!!


Tutaj odwołujesz się do nieprzemyślanego regulaminu, a tutaj

cyt. email ...

do treści maila.

Fakt, przyznaję treść może nie jest najszczęśliwsza i w tej chwili nie ma znaczenia kto go pisał. Odpowiada za niego cala GTW. Ale jak sam mówisz, wszyscy jesteśmy kolegami, można było to załatwić inaczej.

Natomiast co do przemyślanego regulaminu to zobaczymy jak wyjdzie w tym temacie.
Na razie mamy:

1. Procenty od sprzedaży (Franz już się zwinął) zobaczymy czy ktoś się za to uderzy w pierś
2. Nazwijmy oględnie to co ustaliła GTW



Zaczekam....

randal 76
17.02.2010, 21:37
Greg jedyny masz jaja i potrafisz mi odpowiedzieć na moje pytania ,dlatego użyłem słowa admin nikt z GTW nie raczy odpisywać publicznie więc sam nie wiem kto tam rządzi i z kim rozmawiać?

zbyszek_africa
17.02.2010, 22:03
Fakt, przyznaję treść może nie jest najszczęśliwsza i w tej chwili nie ma znaczenia kto go pisał. Odpowiada za niego cala GTW. Ale jak sam mówisz, wszyscy jesteśmy kolegami, można było to załatwić inaczej.

Natomiast co do przemyślanego regulaminu to zobaczymy jak wyjdzie w tym temacie.
Na razie mamy:

1. Procenty od sprzedaży (Franz już się zwinął) zobaczymy czy ktoś się za to uderzy w pierś
2. Nazwijmy oględnie to co ustaliła GTW

Ma znaczenie kto to pisał, NIE ODPOWIEDZIALNOŚCI WSPÓLNEJ, bo to niczyje, dr.Madejskiego?? chore
Mam wiedziec z kim rozmawiam, a nie ogólnie z kolegami...
FRanc wróci jak będzie mądry...
Nie ma oględnie...
Ma być co który powiedzał, odpowiedzialnosć indywidualna...


pozdr.

pałeł
17.02.2010, 23:10
jak ktoś nie zauważył to ja także wypadłem o czym poinformowałem wiecznego na priwie
niestety ale uważam także za zła decyzje można było inaczej, teraz musimy sobie radzić z tym gównem, podałem wam moja wizje jak mozna to zrobić, wypracujmy kompromis.

7Greg
17.02.2010, 23:20
j...podałem wam moja wizje jak mozna to zrobić, wypracujmy kompromis.

Skoro już powstał taki temat napisz o tym tutaj, niech większa ilość osób pozna Twoj punkt widzenia.

A dogadać się dogadamy bo co innego nam pozostało ;)

Franz
17.02.2010, 23:21
zbyszek_africa (http://africatwin.com.pl/member.php?u=103) napisał :

"Spodziewałem się tego, Jak uważasz...
80x12=960
Jak dostaniesz pare negatywów... to kto wie jak bedzie:)
Bul 2-jaka i Masz swiety spokój, poprzemy, wspomorzemy będzie git;)
pozdr.[/quote] "

Zbysiu wyjadłem Ci krem z rurki , jak napisał Greg czy chcesz sobie popisać.
Na allegro się nie sprzedaje tylko ogłasza. Negatywy już mam :D
za wystawianie negatywów.

Warunki opłat ustala góra czyli ekipa rządząca :D
Jak na razie żadnego postu o kwocie nie otrzymałem i nie ma co trzepać
na ogólnym od tego jest PW

pałeł
17.02.2010, 23:29
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5694

RAFWRO
17.02.2010, 23:30
Siłą napędową wszystkich portali społecznościowych jest MASA. Trzeba się pogodzić z tym, że spora grupa to tylko gapie. Napiszą coś od czasu do czasu, ale pompują życie i zmianę.Właśnie dzięki temu za każdym razem kiedy loguję się tu z wielką radością odkrywam, że jest co poczytać, jest komu odpisać, jest z czego się pośmiać. Postawa typu skasujmy tych co nie zapłacili - ok wyjdziemy z głową podniesioną, ale na którtko. Efekt - przegrana - przegrana. Jeśli zostanie 100, 150 osób, to po co forum, - można do siebie zadzwonić. Trzeba zdobyć pieniądze.Pomyślmy jak to zrobić aby niezdecydowani przekonali się, że warto było zapłacić kilkadziesiąt złotych.
Bardzo dziękuję wytrwałym za to że wszystko działa szybko i sprawnie.
R

pałeł
17.02.2010, 23:40
Wiesz nie chce się wymądrzać ale było nas 150 i świetnie dawaliśmy sobie rady.
Jak widać idziemy z duchem czasu :) zmiany są potrzebne to fakt teraz należy wypracować jakie i w jakim stopniu

felkowski
17.02.2010, 23:55
Nie chcę się mondralować, ale jak się pierwszy raz logowałm na forum to dostałem list od Madejskiego, powiedział mi kim jest i o co prosi. Zostałem też poinformowany, że jak nie wpłace to nic się nie zmieni, ale fajnie byłoby gdybym jednak wniósł jakąś cegiełke. To jakie mam priorytety i czy wole forum czy piwo to moja sprawa. Ale to nie powód aby opluwać kogoś kto ma inne zdanie. Jak wchodze do knajpy i coś zamawiam, to za to płacę. Jak mi nie pasowało to najwyżej nie wróce tam więcej. Wiem, że każdy ma swoje problemy, ale 30 zł to nie jest kwota od której świat mi się zawali. Zwłasza, że zatankowanie AT kosztuje co najmniej dwa razy tyle. Jak ktoś słusznie zauważył informacje na forum też mają swoją wartość. Są napewno różne metody działania można forum rozwijać i poszeżać, ale to zwiększa wymagania , co za tym idzie rosną koszty. Można tez ograniczyć ruch i dostępność. Pewnie wtedy da się utrzymać serwer wirtualny. Pytanie jak długo można ograniczać i co. Wprowadzimy dostępność na zmiany a może zaczniemy rezygnowac z poszczególnych dzialów. To jest sprawa otwarta. Pewnie trzeba by było wiedzy Ramiresa aby to ocenić. Wiem że Rami już wycinał jakies sprawy gdy pierwszy raz zawitał do nas 503. Pytanie na jak długo tego starczy. Musimy pamiętać, że zawartość forum cały czas rośnie. Przecież nie kasujemy starych tematów. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać. Jak widac ruch na forum rośnie, a składkowiczów ubywa. Może wolą piwo. To co jednemu odpowiada może urągać drugiemu. Nie ma idealnej metody. Ideą założycieli forum był bezpłatny dostęp i dobrowolność wpłat oraz brak zewnętrznych reklam. Zwrócono się do dostawców i producentów czy nie chcieliby płacić wyższej składki w zamian za to, że będa mieli swe ogłoszenia w tym dziale. Z tego co wiem wyrazili na to zgodę. Sprawa wydaje mi się prosta. Pasuje mi to korzystam. Jeśli uważam, że mi się nieopłaca mówię nie i robie po swojemu. Może jestem naiwny, ale tak bym postapił gdyby mnie spytano. Jak widać niektórzy się obużją, że Madejski się zwraca i przypomina o składce, Potraktujmy to jako przypominajke. Nie ma o co się oburzać. Z drugiej strony gdybym opłacił nikt nie musiałby mi przypominać. Są też tacy co obużają się że ktoś proponuje jakieś rozwiązania, są tez tacy którzy narzekają na brak kultury i zanik atmosfery. Pamiętajmy jednak, że atmosferę tworzymi sami własnymi wypowiedziami i działaniami. Skoro przybyło nam uczestników to i składek powinno nam przybyć. Jest jednak odwrotnie. Mieliśmy kiedyś na akcje koszulkowe, a teraz nawet te pieniądze przeznaczamy na bierzące opłaty. Wyjście z dziurą w budrzecie nie jest najlepsze, bo co będzie jak operator wyłączy nam serwer za niezapłacony rachunek. Nawet nie będziemy mogli się zkrzyknąć na zapłate bo jak? Myślę, że skoro powstał dym to da się zniego rozpalić ogień i tylko od nas samych zależy czy powstanie z niego ognisko wokół którego zbierze się krąg przyjaciół których ono ogrzeje czy spali się wszystko. Bardzo dziękuję Pałeł i Rambo za ruszenie tematu i oby ogień nam wszyskim dobrze służył. Niech to nam pozwoli zwiększyć odpowiedzialność członków forum za jego losy. A może czas zrewidowac poglądy założycieli i ograniczyć dostęp do najfajniejszych części forum. Może nie warto inwestować w tych którym na forum nie zależy i żal im na własną zabawę/pasję/wiedzę kilkudziesięciu złotych.

zbyszek_africa
17.02.2010, 23:59
zbyszek_africa (http://africatwin.com.pl/member.php?u=103) napisał :

"Spodziewałem się tego, Jak uważasz...
80x12=960
Jak dostaniesz pare negatywów... to kto wie jak bedzie:)
Bul 2-jaka i Masz swiety spokój, poprzemy, wspomorzemy będzie git;)
pozdr. "

Zbysiu wyjadłem Ci krem z rurki , jak napisał Greg czy chcesz sobie popisać.
Na allegro się nie sprzedaje tylko ogłasza. Negatywy już mam :D
za wystawianie negatywów.

Warunki opłat ustala góra czyli ekipa rządząca :D
Jak na razie żadnego postu o kwocie nie otrzymałem i nie ma co trzepać
na ogólnym od tego jest PW[/quote][/goute]

Franuś:) ja do Ciebie nic nie mam, Ty jesteś sympatyczny gośc, robisz dobra robote. W GTW to jakis marazm się wdał, a finanse to temat trudny, ogólny brak kasy, sam widzisz. Siedzimy w handlu juz pare lat, znamy życie, jest trudno, ale gdyby to było w mojej branży ja bym wchodził w ten pasaż w ciemno za te nieduże pieniądze. Jest dobrze, nie zepsujmy tego...
Jak chcesz to na priva..

randal 76
18.02.2010, 00:09
Zwrócono się do dostawców i producentów czy nie chcieliby płacić wyższej składki w zamian za to, że będa mieli swe ogłoszenia w tym dziale.

to się nazywa zwrócono

Ustalamy tydzień na Wasze decyzje w postaci wpłat. Po tym czasie rozpoczniemy wdrażać nowe zasady w życie kasując tematy forumowiczów, którzy zdecydowali się nie płacić.

osobiście nazwał bym to tak ,płacicie albo wypierdalać
A co wy kr..a ruska mafia jesteście !
to się nazywa zwrócono ?

ramires
18.02.2010, 00:21
na ile mogłem to się odzywałem, jednak tylko jako admin, jednak jako członek GTW nie będę się odzywał i dyskutował w sprawach kasy bowiem to mnie też dotyczy.

Każdy może sobie sam tłumaczyć dlaczego tak - już pisałem o tym.

Nie było mnie niemal cały dzień na forum a tu co ... normalnie rozpierducha.
Ekipa zaczyna się przekrzykiwać już chyba dla zasady.

Piszę jako Ramires.

Wszystkie sprawy dotyczące działów komercyjnych są niestety związane z tym, że potrzeba kasy (już parę razy wyjaśniałem co i jak).
Nikt nie chce grabić nikogo z pieniędzy, tym bardziej jak zaczyna dzięki usługom czy produktom dla czarnuchów z naszego forum.

Moja opcja (zupełnie nie konsultowana w sposób jaki ustalone zostało w GTW) jest zupełnie Ramiresowa.

Skoro są problemy z ustaleniem liberalnego regulaminu/cennika to proponuję, aby ktoś reprezentował PiD wśród GTW i tam jako "głos PiD" dyskutował o tym, co będzie najlepsze.

Bardzo grzecznie proszę o skończenie pierdzielenia bez sensu, ale podjęcia czynów.
Lepiej prosić o przebaczenie niż o pozwolenie ... gdzieś to usłyszałem i mi sie spodobało.

Mówicie o podziałach? hehe - kto mówi to je sugeruje - Rambo masz w ryj
Rambo pisał o kartce - no dostał, ode mnie, chociaż osobiście bardzo lubie Ramboszczaka, ale na forum doprowadza mnie do szewskiej pasji. Cóż, uroki bycia pomiędzy młotem a kowadłem.

Randal napisał wprost, że nie będzie tolerował takiego regulaminu, gdzie ma "oferować" w sposób koleżeński swoje produkty obok Łosia (sami już sobie odpowiedzcie o co chodzi czytając po prostu forum).

Wrzucenie nagle blisko połowy opłat za serwer na PiD - kurna, lekko dużo, nie ma ich/nas tam tyle, aby tyle nawet zarobić - wiem po sobie.

Obecnie mam swoje zabawki i swój świat - po problemach z nerwami staram się naprawdę wiele rzeczy robić wolniej, na luzie, bez emocji ... bo tak lepiej i bezpieczniej. Jestem pewien, że jeszcze nie raz wyskocze w jakiś "mniej lub bardziej pyskaty sposób" i nie będzie to raczej zamierzone, lecz nie zawsze potrafię nad tym panować. Rambo z tego co wiem, problemów nie ma. 7Greg jest chyba najchłodniejszym adminem jakiego znam. Pomimo dawnych różnic w zdaniach dalej uważam, że Podos dalej powinien być w GTW - ale nie po to, aby uradować Rambo 2-osobową demokracją. Czy Sambor i Podos byli czy nie są, żadne decyzje nie są podejmowane przez jedną osobę.

Ja jestem na forum od 11.2007 (troche wcześnij czytałem, ale to bez znaczenia) a rambo od 03.2005. to o dwa i pół roku dłuzej.
Być może w grudniu 2007 róznica była. Ja jeden miesiąc rambo 2,5 roku.
Dziasiaj jest: ja ponad 2 lata rambo ponad 4,5. jak ja będe na forum 10 lat a rambo 12,5 to nadal on będzie "dużo" bardziej doświadczony?

Teraz co do finansów i oferowania "komercji" PiDMembers ...
Pisanie o fakturach/podatkach/sraniu maniu ... czy to jest problem wzięcia czegoś na siebie? Żaden. Płaci sie podatki itp.
De facto nie właściciel serwera a właściciel domeny ma prawo do tego - tak się składa, że to dwie odrębne osoby. Celowo - założenie było takie aby forum i sprawy z tym związane nie były w rękach jednej osoby.

Rzućcie okiem na największe forum AT - xrv.org.co.uk ... tam zwykły śmiertelnik (nieskładkowicz) nawet priwa nie może przesłać. Chyba nasza koleżeńskość doprowadziła nas do tego etapu jaki mamy teraz - ludzie są przyzwyczajeni do określonego stanu i możliwości i do tego, że to jest za free. Pomijam tutaj osoby, jakie chojnie wspierają forum - zwykła składka może to równowartość paru piwek - ale chodzi o fakt!

Kurna, trąbi się od jakiegoś czasu, że trzeba zmian ... buuu, admini/gtw to chuje bo chcą kasy ... robią podziały, banda zadufanych w sobie jełopów jacy dorwali się do żłoba ... po paru wypowiedziach wynika, że takie zdanie macie o GTW i o tych, jacy - jak Rambo pisał - wymyślają po nocach szalone pomysły jakich celem jest uprzykrzenie ludziom życia ... nie, nie, nie - ma ktoś ochotę się zamienić?

Potrzeba przenieść forum na nowy serwer, wybrać go, poprawnie skonfigurować masę opcji po stronie plaformy, następnie ustawić poprawnie opcje forum, pilnować czasem niemal kilka dni, czy wszystko jest ok ... zawsze coś wyjdzie ... ktoś chętny?
co więcej, ktoś poświęci ten czas w środku sezonu, gdy każdy normalny wsiada na motocykl i cieszy się jazdą, albo jest impreza a on ślęczy przed komputerem i pilnuje aby wszystko działało ... ? Jakoś nie widzę rąk w górze ...

hehe, dodam jeszcze, że to ZA FREE, za opierdol od kolegów z forum, że coś potem nie działa, albo, że zdjęcia nie można dodać, bo coś nie działa, najlepiej potem zjebać admina jak psa ... no w końcu to jego wina ...

Wkurwiam się coraz bardziej jak piszę tego posta, ale jeszcze nie wszystko.
Pierdole osobiście już robić jakiekolwiek akcje dla forum, ludzie nawet nie czytają tego co piszę w warunkach, że trzeba na odpowiedni e-mail przesłać dane, piszą do mnie na gg, że coś chcą zamówić ... podczas gdy jest napisane, że tylko w jednym wątku.

Wiele ma chrapkę na gadzetyu Boano czy też inne cuda ... każdy by chciał, każdy by chciał by jeszcze mu to zamontować a potem jeszcze flaszke postawić i zrobić loda ... kurna, opanujcie się. Kolega TEŻ do kurwy nędzy z czegoś musi żyć. Oczekujecie czasem nie tyle jakości (chociaż ja dawałem pare razy ciała, nie zawsze z własnej winy) co najniższej ceny ... jak dwa razy podniosłem w sezonie ceny to nagle byłem chujem złamanym bo zdzieram ... pierdole takie jazdy ... w dupie mam to.

Komuś nie pasuje ... allegro, ebay, inne opcje są w internecie ...

Gdy udaje się do sklepu pani w sklepie nie daje mi upustu tylko dlatego, że mnie zna czy też razem się jako sąsiedzi wychowywaliśmy ... pare osób potrafi to zrozumieć, ale większość NIE - bo kolega na koledze nie powinien zarabiać.

Ma być kasa na forum od PiD - handlowcy nawołuję do poniesienia cen o wysokość prowizji forumowej - może tak będzie lepiej? Kto wówczas kupi?

uff, tego mi było potrzeba - kawy ... spędziłem od 19 do teraz walke z bazami danych ... dupa, sypie się albo kodowanie albo opcja pobrania jednorazowo nawet poszczególnych tabel z bazy danych jakie mają wielkość lekko przewyższającą ilość dostępnej na forum pamięci ... nudne prawda? a ja to robie DZIEŃ W DZIEŃ aby WAM się dobrze czytało to forum. Marudzę? Nie. To od dzisiaj zaczynam.
W chwili obecnej powinem posuwać żonę albo robić inne rzeczy a nie kurwa nerwy tracić, aby forum działało.

Ale nie, wojna musi być.
Skoro tak to napiszę gdzieś zasłyszaną sentecję:
"nie ma zwycięstwa bez ofiar" ... Skoro po koleżeńsku się nie da, to trzeba inaczej.

Ileż razy trzeba to samo powtarzać ...

Chcemy mieć fajne swoje podwórko (mówię o stałych bywalcach forum i Starej Gwardii) to je twórzmy.

Ma być dialog - niech będzie - ale konstruktywny.
Komuś coś nie pasuje - niech idzie na adefaurajder.peel ... tam jest cenzura, udupiane wszelkie posty niepoprawne politycznie ...

Chyba faktycznie czas najwyższy na zmiany.
Po co dyskutować, skoro KAŻDA zmiana jest torpedowana na dzien dobry przez Rambo ...
Dlaczego stary wyjadacz (jeszcze ze starego forum) jakim jest Ropuch wpada raz na jakiś czas, o porze kiedy nie ma obciążenia i pisze, że jemu 503 nie przeszkadza ... jak zatem ma Ropuchowi coś przeszkadzać skoro tego nawet nie odczuł, ale ma najwięcej do powiedzenia, że zmiany są do niczego, że przesiadka na nowy serwer to jakiś wymysł itp. Co do kurwa ma być, koncert życzeń?
Demokracja ... pare osób fajnie podsumowało juz to - przynajmniej ja nie muszę i chyba kwestia demokracji została już wyjaśniona.

Może czas pokazać, kto ma władzę, wówczas będzie można personalnie mieć wycieczki po adminach ... i co to da.
Forum kapitalnie oddaje cały przekrój ludzkich charakterów, ludzkich odruchów itp ...
Pamiętam czasy, gdy pisało sie niewiele, ale był klimat, było ZAJEBISCIE. Te czasy mineły? Nie, to my się zmieniliśmy, to my doprowadziliśmy do tego, że to forum jest jednym z najlepszych for internetowych w Polsce jeśli chodzi o tematyczne fora (poświęcone jednej marce/modelu).
Hurra, jesteśmy zajebiści! Utopia ... chyba czas najwyższy wypić to piwo jacy sami naważyliśmy każdym postem, każdą cząstką siebie, każdą relacją czy też dowcipem tak jak Endriuzet. Chłop ma przejebane ze zdrowiem, sprzedał moto jakie kochał. Wielu z nas by miało kurewskiego gula jakby przyszło mu postawić się w jego sytuacji ...
Dla wielu z nas AT to motocykl, rzecz, przedmiot nabyty ... dla innych spełnienie marzeń, namiastka klimatu Dakar, narzędzie do poczucia przez chwilkę namiastki wolności, spełnienia, ...
Jednakże dla wielu, myślę, że mniejszej mniejszości to motocykl do lansu, do przypinania frędzelków (mentalnie). Takich też przecież szanujemy i pijemy razem na zlocie.
Przyznam szczerze, że zawsze podobały mi się wypowiedzi Adagiia, jaki pisał o tym, że duch bycia czarnuchem powoli odchodzi ... posiadanie AT nie oznacza bycia czarnuchem... tego skutki my wszyscy odczuwamy.
Pamiętam niedawną jazdę na temat gangów ... chęci utworzenia bardziej bliskich działów, gdzie określone osoby mogły się bardziej umawiać.
Gang pomarańczy ... miało być przyjemnie a wyszło jak wyszło. Oczywiście musieliście nam dopierdolić, że tworzymy podziały ... heh .. szkoda gadać.
Chora natura naszego społeczeństwa ... pies ogrodnika ...
Nikt jakoś nie chciał słuchać poglądów GTW, że to dla Was, aby może coś odmienić, coś ożywić ... nie, po co, na chuj mi jakies gangi, to tworzy podziały ... praktyka pokazała, że jednak nie, Deptul z Bajraszem i germańcem Mykiem kapitalnie sobie działali tam razem, ustalając WSZYSTKO w jednym miejscu - bez burdelu, bez problemów, w każdej chwili dostępne nawet z obcego komputera czy kafejki internetowej ... ale nie, trzeba udupic to bo jednemu z drugim to nie pasowało ...
Dlaczego zamiast przejawiać negatywne nastawienie do wszystkich zmian ktoś nie napisze info, co by mogło być na forum, aby ułatwić ... sorry ekipa, ale GTW nie ma w podstawowej konfiguracji modułu wróżki i nie domyślimy się wszystkiego ...

i tak dalej i tak dalej.

Teraz już kończąc ten post już spokojniej na to wszystko patrze - mózgownica mi sie uspokoiła, może warto było wyrzucić z siebie to co siedziało już dawno i podzielić się tym z Wami.
Może czas najwyższy skończyć pisać w sposób taki, aby nas lubieli, a zacząć pisać co się myśli. Walić prosto z mostu, wyjaśniać sprawy priwem/telefonem/osobiście - w jaki kolwiek sposób jaki przyniesie pozytywny efekt a nie przypominać bandę niedojrzałych ludzi, jacy korzystając w pewnej mierze z anonimowości udają kogoś, kim nie są itp
Post może chaotyczny, nie wątpię, pora juz nie ta, piszę co myślę, nie daje sobie czasu na przemyślenia bo zaczne kombinować, przestanę być szczery ... wolę powiedzieć przepraszam niż udawać coś.

Dość tego, dość srania po iglakach (Adagiio, wiszę Ci piwko z racji praw autorskich ;))
Czas na przemyślane decyzje i dyskusje jakie COS wniosą poza zgnilizną i ogólną agresją.

pałeł
18.02.2010, 00:21
chłopaki mniej złości, racja jest ze nikt z nami nie rozmawiał, ze szukano w ten sposób pieniędzy rozumie lecz nie tedy droga:) albo utrzymujemy sie ze składek albo reklama wybierajmy opcje sa dwie, płacimy lub nie, i nie przesuwajmy odpowiedzialności na PID
ze nie chca płacić. Forum jest dobrem użytkowników którzy chcą z niego korzystać co niestety wiąże się z kosztami i koszty musimy ponieść wspulnie

7Greg
18.02.2010, 00:29
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5694

Moje wnioski są takie
należy wytworzyć mechanizmy na forum które pomogą w utrzymaniu serwera, jeśli forum ma być darmowe i bez reklam.
Pytanie teraz jakie to maj być mechanizmy, pierwszy punkt to reklama baner czy coś w tym stylu, ale przecież forum ma być koszerne i nikt nie che tańczyć jak mu reklamodawca gra.
A więc pozostaje nam utrzymanie forum z dobrowolnych składek. Jak zrobić żeby składek wpływało więcej ?
To w sumie proste, należy zablokować dostęp do pewnych treści dla osób nie składkowych, a więc znowu rodzi się pytanie do których ?
Myślę ze na pewno dział techniczny, z działu ogólnego „wszystko dla afrykaczka” i „wszystko dla afryki”




Daj choć jeden konkret. Bo trochę to trąci "towarzyszu pomożecie"?

pałeł
18.02.2010, 00:48
pierdole o jednym i tym samym od dwóch dni
odpierdalam krecia ROBOTE, niestety ale ja sia tak nie znam jak wielu z was, proponuje rozwiązania które zachęcą użytkowników do płacenia składek i będziemy mogli zapłacić za przesiadkę a jesli nie uzbieramy potrzebnej kwoty to ruch się zmniejszy jakoś będziemy człapać z czasem ludzie zrozumie ze warto zapłacić, albo szukamy reklamodawcy i robimy mu baner czy co on sobie zażyczy choć wole pierwsza opcje pewnie wielu z nas woli pierwsza opcje. myślę nadal choć wielu może się to nie podobać ale pasożyty musimy wytępić, twierdze ze ci co zostaną sami utrzymają nowy serwer jeśli to koszt tych 6000 zł roczni bo to kurka tylko 200 składek a ludzi wczoraj bylo ponad 400 na forum to jest łatwo policzycz ze sie da i ze zostanie na jakieś niespodziewane wydarzenie górka

tom64
18.02.2010, 01:51
Siłą napędową wszystkich portali społecznościowych jest MASA. Trzeba się pogodzić z tym, że spora grupa to tylko gapie. Napiszą coś od czasu do czasu, ale pompują życie i zmianę.Właśnie dzięki temu za każdym razem kiedy loguję się tu z wielką radością odkrywam, że jest co poczytać, jest komu odpisać, jest z czego się pośmiać. Postawa typu skasujmy tych co nie zapłacili - ok wyjdziemy z głową podniesioną, ale na którtko. Efekt - przegrana - przegrana. Jeśli zostanie 100, 150 osób, to po co forum, - można do siebie zadzwonić. Trzeba zdobyć pieniądze.Pomyślmy jak to zrobić aby niezdecydowani przekonali się, że warto było zapłacić kilkadziesiąt złotych.
Bardzo dziękuję wytrwałym za to że wszystko działa szybko i sprawnie.
R
1. KURWA, my nie jestesmy MASOWYM portalem społecznosciowym!
2. Wcale nie trzeba się godzić, że spora grupa to tylko gapie.
3. Jeśli zostanie 100, 150 osób to po co to forum?? Ano dla tych co zostaną.

Dodatkowo wkurwia mnie, że na temat czy płacic, czy nie płacić na forum wypowiadaja się osoby, które nie wpłaciły składki. No przeciez nie będą pisać że trzeba płacić. I nie dotyczy to tylko RAWFRO.
Podoba mi się pomysł z gwiazdkami, podoba mi sie pomysł z ograniczaniem dostępu do działów forum. Jeśli komuś sie to nie podoba to niech założy inne forum za darmo, niech je utrzyma i niech się nie pulta. Skoro są kłopoty finansowe z utrzymaniem serwera (a będą w następnych latach też) to jest to sprawa priorytetowa.
Nie podoba mi sie chęć opodatkowania PiD. Dostajemy od nich lepszą od rynkowej ofertę i to też jest korzyść dla nas, forumowiczów bycia tu na forum. Kupiłem od Wasilczuka centralkę, tańszą i dobrze zrobioną i mam mu kazać za to jeszcze płacic? Albo od Franca sprawdzone moto? Albo od Ramiresa taniej jakąś część? Albo od Huberta taniej opony z dostawa pod nos? Dodatkowo go obciażac za to że mi robi dobrze?! Chyba by mnie pojebało już całkiem!
I Proszę się pięknie odjebać od Rambo, Zbycha i Adagiio. Należą oni do osób (i jest to tak na prawdę około kilkanaście dusz), które kształtowały to forum i bez nich (miedzy innymi) nie było by ono takie wyjatkowe.
I nie przepraszam za wulgaryzmy.

"Afrykę mam, to fajna maszyna!
I składki płacę by forum utrzymać.
Poczytać tam mogę o tym co chcę.
A nie płacący wkurwiają mnie-e!
Africa twin, Twin Africa radosci ma, miłości ma."

Lepi
18.02.2010, 08:24
Emocje rosną z każdym dniem.
Proszę nie zamykać ust niepłacącym składek. Według obecnego regulaminu mają pełne prawo zabierania głosu.
Skoro potrzeba zmobilizować userów do płacenia to popieram zamknięcie niektórych działów. Proponuje mechanikę, afripedię i relacje z podróży. Domyślam się ile pracy niektórzy włożyli w napisanie fajnej relacji. Nie chcą za to żadnego wynagrodzenia. Niech więc forum coś z tego ma. Czy zamknąć mechanikę nie jestem w 100% przekonany ale mogę to zaakceptować.
Każdy miałby wybór, czy zapłacić, czy korzystać z ograniczonej wersji a może pożegnać się z forum.
Dzięki forum kupiłem jedynie płytkę do pompy paliwa za około 15 zł. Gdyby producent miał zapłacić xxx za sprzedaż przez forum to do tej pory miałbym problemy z pompą.
To tylko moje zdanie w ogólnej dyskusji. Czy zaakceptuję wypracowane rozwiązanie będzie widać po mojej obecności tak jak po obecności innych.
Pozdrawiam, spokojnego dnia życzę.

jorge
18.02.2010, 10:19
Prawda leży po środku tego co pisze Remi, pałeł i tom64 , który zawstydzić nas powinien...

Może czas wyprać jak w reklamie proszku to forum. Przejechać kosą po śmieciach wpisowych (nie żebym nie był bez winy), i odchudzić nieco na wiosnę, bo niedługo dla czytelności trzeba będzie podłączyć kompa do 42" TV:D

Na poważnie:

1. po co są składki - już wyjaśnione
"Zachęta" do płacenia składek:
2. opłaty od towarów w PiD - symboliczne (np. 100 zł/rok) - do czasu ich niższych cen (np. Hubi, Randal) lub "specjalnego" traktowania dla FAT (np. jakość - tom i Franz). PiD - to stały dostawca, nie jednostrzałowiec z jednym moto.
3. Ograniczenia dla niepłacących: warsztat (książka Hayansa - to ok 150!!); sprzedam-kupię (umieszczanie ogłoszeń); grupy regionalne, finanse, gadżety FAT, PiD, Ankiety,Gangi, Wszystko dla ...(tylko odczyt).
4. Dostęp do: Zloty, Podróże (odczyt) - niech kusi społeczność tym co przeżywa (mnie skusiła)

PROSZĘ TO MOJE AUTORSKIE MERYTORYCZNE PROPOZYCJE - MOŻE CZAS NA TAKĄ ROZMOWĘ.

pałeł
18.02.2010, 10:53
jorg z całym szacunkiem to ze kupisz opone taniej to jeszcze twój dostawca ma płacić haracz ???
działy sprzedam kupie tylko dla składkowiczów łącznie z odczytem i dyskusja dział pid powinien być szczególnie premiowany zawsze możesz szukać sobie w sklepach towaru tylko dolicz sobie ze 20% zapłacisz więcej, a wy chcecie ceny dampigowej i jeszcze objebać ich podatkiem to jest kurwą chore

randal 76
18.02.2010, 11:04
Zaproponowałem regulamin sory nie do wszystkich poszło
Witam ,chciałem wam zaproponować rozwiązanie problemu jakim jest opłata za serwer a co za tym idzie
nas na dzień dzisiejszy obarczono . Na pewno ta niesmaczna sytuacja wymaga konsultacji której GTW nie raczyła zrobić .

Moja propozycja to jest na dzień dzisiejszy .

(Nie można nikogo zmuszać do opłat na publicznym forum ale kasa każda się przyda panowie GTW:))

Propozycja
1.Warunkiem jest aby w takim dziale zamieszczać swoje oferty jest składka w wys 50zł rocznie dla dostawców+co łaska lub wedle własnego kalkulatora dochodów.

2. minimum roczny staż w życiu społecznym forum.

3.każda akcja typu zamówienia zbiorowe 5% na forum.(kasa musi przejść przez ręce forum)
4. firmy i spamerzy bez stażu 600zł rocznie

czy mogę liczyć na wasze poparcie za takim rozwiązaniem?(proszę o odpowiedz tak lub nie policzymy głosy i wdrożymy zasady fair pley?

Jeśli ktoś został pominięty przepraszam .
moje warunki podlegają konsultacji proszę to przyjąć jako wstępne rozwiązanie ,Puszek 3 tyś nie mógł bym zagwarantować ale 2 to jest bardzie realne rozwiązanie i nie jestem za tworzeniem gangu dostawców ,śmierdzi to na kilometr:mad: .Co do składek publicznych to już wasze inwencje twórcze potrzebne :)

ps. pozdrawiam Radek

pałeł
18.02.2010, 11:21
3 punkt wykreślić
pozostałymi się zgadzam
jednocześnie chce zauważyć ze do PID należeć powinni koszulkowcy, polarowcy i kaledarzowcy, naszywki i reszta gadżeciaży

Franz
18.02.2010, 12:07
Zgadzam się na opłatę w wysokści..... X
Niech ta opłata zostanie przeznaczona na utrzymanie forum.

Natomiast nie jest mi obojętne na co ta kasa idzie .

Nawiazuję do ubiegłorocznego zlotu organizowanego przez Ramireza gdzie część narozrabiała i pokryto straty z funduszy forum ( składek )
Jedyny chyba napisałem że się z tym nie zgadzam.

Nie zgadzam bo jestem już dorosły i sam odpowiadam za swoje wybryki

Być może tej kwoty brakuje dziś na utrzymanie serwera?

Na dziurę w budżecie ...

.....no to kułaków jak za komuny w dupę :haha2:

Tyle . Pewnie nie wszystkim się spodoba mój post? :D

Jestem za składkami dla wszystkich + datkami od bardziej przedsiębiorczych w rozsądnym wymiarze.

7Greg
18.02.2010, 12:12
.....
2. opłaty od towarów w PiD - symboliczne (np. 100 zł/rok)....

Czy to nie jest aby propozycja, która jest zawarta w regulaminie i właśnie jest mocno krytykowana?


jednocześnie chce zauważyć ze do PID należeć powinni koszulkowcy, polarowcy i kaledarzowcy, naszywki i reszta gadżeciaży

Dlaczego? Z założenia koszulkowcy, polarowcy, naszywkowcy nie zarabiają ani grosza. jeżeli jest inaczej to źle. Dział PiD jest komercyjny, dla ludzi zarabiających na swojej sprzedaży.

pałeł
18.02.2010, 12:25
pisałem prawie rok temu podos mnie przekonał ze jednak lepiej będzie jak bede w dziale producentów poszukac mam tematu juz wtedy pisałem o wątpliwościach
z założenia nikt tu nie zarabia bo daje TOWAR W CENACH MOCNO KONKURECYJNYCH i zysk jest mocno syboliczny jesli nie rozumiesz to powiem tylko ze każdemu z nas za wykonana prace należy się zaplata i obojetne czy bede robił koszulki czy centralne stopki mylisz zyski z wynagrodzeniem,
zbieranie charczu od wybranych jest chore , gdy dowiedziałem si o problemach podliczyłem to co sprzedało się na forum i tak jak obiecałem przelałem 1% zakrogliłem do 30 zł bo było jakos 27 z groszem,

zombi
18.02.2010, 12:29
Propozycja Randla 76 jak dla mnie jest dobrym rozwiązaniem.
Co do składek opłata obowiązkowa.

Zaproponowałem regulamin sory nie do wszystkich poszło
Witam ,chciałem wam zaproponować rozwiązanie problemu jakim jest opłata za serwer a co za tym idzie
nas na dzień dzisiejszy obarczono . Na pewno ta niesmaczna sytuacja wymaga konsultacji której GTW nie raczyła zrobić .

Moja propozycja to jest na dzień dzisiejszy .

(Nie można nikogo zmuszać do opłat na publicznym forum ale kasa każda się przyda panowie GTW:))

Propozycja
1.Warunkiem jest aby w takim dziale zamieszczać swoje oferty jest składka w wys 50zł rocznie dla dostawców+co łaska lub wedle własnego kalkulatora dochodów.

2. minimum roczny staż w życiu społecznym forum.

3.każda akcja typu zamówienia zbiorowe 5% na forum.(kasa musi przejść przez ręce forum)
4. firmy i spamerzy bez stażu 600zł rocznie

7Greg
18.02.2010, 12:30
....jesli nie rozumiesz to powiem tylko ze każdemu z nas za wykonana prace należy się zaplata...

Ja to rozumiem, więc dla przykładu, jak wysoko cenisz pracę Ramiresa?

pałeł
18.02.2010, 12:31
greg chcesz etaty stworzyc ??

zbyszek_africa
18.02.2010, 12:32
Jakieś pierdolenie tu widzę...
Stawki dla dostawców ustalają dostawcy:haha2:

GTW strach dupę scisnął, paraliż przed wykonaniem najmniejszego ruchu, to się nie odzywają. Macie jakiś plan uzdrowienia tego??

Zaraz będą słowa żeby wyciszyć temat i tak zostanie do następnego razu.

Ni ch..ja nic z tego nie wyjdzie, szkoda klawiatury...

7Greg
18.02.2010, 12:35
greg chcesz etaty stworzyc ??

Absolutnie. Tylko chciałbym aby wszyscy szerzej patrzyli na problemy?

Każdy wykonuje tu jakąś pracę. Jeden propagując naszywki drugi robiąc backupy. Jednego bronisz, a drugi wg Ciebie.......... no właśnie, sam powiedz jak to traktujesz?

Jakieś pierdolenie tu widzę...
Stawki dla dostawców ustalają dostawcy:haha2:

GTW strach dupę scisnął, paraliż przed wykonaniem najmniejszego ruchu, to się nie odzywają. Macie jakiś plan uzdrowienia tego??

Zaraz będą słowa żeby wyciszyć temat i tak zostanie do następnego razu.

Ni ch..ja nic z tego nie wyjdzie, szkoda klawiatury...

Zbyniu, podkręcasz z nudów czy dla zasady?

pałeł
18.02.2010, 12:39
traktuje nas wszytstkich tak samo dlatego chce abyśmy sie utzrymali ze skaładek tylko i wyłacznie albo z reklamy tylko i wyłacznie

PID nalezy sie chwała i spledor :)
za towary badz co kolwiek w takcih cenach jak tu oferuja

jorge
18.02.2010, 12:41
jorg z całym szacunkiem to ze kupisz opone taniej to jeszcze twój dostawca ma płacić haracz ???
działy sprzedam kupie tylko dla składkowiczów łącznie z odczytem i dyskusja dział pid powinien być szczególnie premiowany zawsze możesz szukać sobie w sklepach towaru tylko dolicz sobie ze 20% zapłacisz więcej, a wy chcecie ceny dampigowej i jeszcze objebać ich podatkiem to jest kurwą chore

3 punkt wykreślić
pozostałymi się zgadzam
jednocześnie chce zauważyć ze do PID należeć powinni koszulkowcy, polarowcy i kaledarzowcy, naszywki i reszta gadżeciaży


Po 1 - specjalnie napisałem wniosek o merytoryczne propozycje, a nie dyskusję. Masz inne pomysł - wypisz je, a na końcu zrobimy średnią - patrz post Randala (z pomysłem rozwiązania).

Po 2 - pisałem o DOBROWOLNEJ Opłacie + składce NP 100, ale może być i 50 i 20 dodatkowej - nie ważne, to musi być kwota, którą dostawcy ujmą w marży bez wielkiego uszczerbku. Np. Hiszpan, Randi, Franz mają towar w różnych cenach, jeden da 10 bo zarabia całe 100 zł, inny 50 bo zarobił 1000 zł - i niech się w końcu Dostawcy wypowiedzą, a nie Ci co nie mają pojęcia o ich marżach (jak ja).

Po 3 - pomysł o płaceniu od naszywek, polarów - hmmm. Ja zapłaciłem za rachunek telefoniczny, za przesyłkę ze szwalni do wawy, dałem zaliczkę - i jeszcze mam dopłacić. Chomik też miał w plecy. Może tak być - ale beze mnie -ja podziękuje, zwłaszcza, że robię to po nocach - bo na co dzień pracuję w dziale ryzyk finansowych - NIE w SZWALNI... End of Story.

pałeł
18.02.2010, 12:44
ja cały czas mówie ze nikt z PID nie powinien dokałdac ani grosza franz ładnie napisał ze traktujecie nas jak kułaków
utrzymujmy się tylko ze składek taka jest moja opcja bo innej nie widzę
jeśli mamy płacić wszyscy to
trzeba zrobić tak ze ci co płaca maja dostęp do 100% forum
ci co nie płaca 30%
a nie zalogowani 10%
pasuje ?

jorge
18.02.2010, 12:46
:Thumbs_Up:

Warunek jeden - PiD powinien zawierać albo dostawców z dobrymi cenami dla FAT (np. serwis), albo z jakością (np. motocykle) - chodzi mi o przypadek zalogowania osoby co np. sprzedaje w detalicznych cenach np. szprychy :D

matjas
18.02.2010, 12:48
no to ja też.
Panowie, przeczytałem wszystkie posty. te miłe i te mniej. te bardzo długie to trochę po łebkach...
nie rozumiem o czym ta długa i kwaśna jak cytryna dyskusja.
forum nie będzie działać bez serwera? potrzebna kasa? proste rozwiązanie zatem jest takie, że każdy raz do roku płaci 30PLN i wsio.
a może Ci, którzy nie zapłacą do kwietnia nie będą generować już zbyt dużego ruchu i wystarczy nam mniejszy serwer??????
ten kto nie zapłaci widzi, że jest takie forum i nic poza tym.
dlaczego nie ma takich posranych wątków na XRV.co.uk ???????
bo płacisz Ł10 i masz do wszystkiego dostęp. nawet możesz sprzedawać ile chcesz i czego chcesz. jak długo chcesz. nikt nie zapyta co z tego ma forum - no bo co ma??? ano ma tyle, że Ci co zapłacili mogą kupić to czy owo taniej, jak również mogą mieć inne korzyści z bycia cząstką tej społeczności.
przyznam nawiasem, że pomijamy kwestie proste a wkurwiamy siebie nawzajem Dr. Madejskim ad reklama w Avatarze. To tak jakby strzelać z armaty do much.
Wiosna idzie więc moim zdaniem czas na porządki - jeśli forum ma liczyć 200 osób i działać w sposób prawidłowy to jestem za tym - niestety ale nie ma ŻADNYCH inicjalnych korzyści ze świeżej krwi, której podobno może nam brakować.
Ci, którzy są są OK. Piszą, jeżdzą w ciekawe miejsca, znają się na mechanice, mają znajomości tu i tam... tworzą to forum.
każdego dnia aktywnie jest na forum 50 osób??? to już wiele. chcesz się zarejestrować za free??? proszę bardzo. reszta niestety jest za drobną opłatę. wolny datek czy jakkolwiek to zwał.

To co się dzieje w tej chwili i jak się dzieje jest niedopuszczalne.
CO do mnie - nie zapłaciłem. Jeśli okaże się, że jednak jest sens tu zostać zapłacę i nie piszę tego jako przyklejony w PID/.
Tyle ode mnie.
matjas

7Greg
18.02.2010, 12:53
traktuje nas wszytstkich tak samo dlatego chce abyśmy sie utzrymali ze skaładek tylko i wyłacznie albo z reklamy tylko i wyłacznie





Myślę, że nie wszyscy byliby z reklamy zadowoleni. Reklama Twój wróg ;)

Najlepszą metodą jest utrzymanie się z dobrowolnych składek. Nie kontrowersyjna, nieboląca, idealne wręcz rozwiązanie, ale tylko wtedy gdy bilans się zgadza.

Łatwo jest dziś mówić, że się skrzykniemy, dołożymy, pomożemy itp itd. Gdzie wszyscy byli wcześniej? Taka już natura człowieka, jeżeli nie muszę płacić to po co płacić.

Bardzo niewiele osób zapłaciło ot tak z własnej nieprzymuszonej woli. W imię jakiejś tam podzięki za to co tu znalazło, za klimat i czar tego miejsca.

5% - tylu nas jest z poczuciem własnego obowiązku. Nie neguję nikogo. Takie po prostu jest życie. Każdy ma prawo decydować o sobie. Forum jest darmowe i dobrowolne. Taka jest zasada więc po co płacić. Nie zmienimy podwalin ludzkości.

Kiedy poszedł mail o składki, to co się stało najważniejsze, nie to, że brakuje na serwer tylko to, że forma była nie taka, że gramatyka i stylistyka zawiodła.

Czy na pewno to było najważniejsze, gdzie koleżeństwo i czarnuchowość?

Ja mam w podpisie "piszę poprawnie po polsku". Nie oznacza to, że wprowadzam do każdego postu z błędami cenzurę i zwracam każdemu uwagę na przecinki. Oznacza to ni mniej ni więcej, że ja piszę poprawnie po polsku.

Spora część z Was jest Czarniejsza od czapki górnika, ale w sytuacji kontrowersyjnej (takiej jak teraz) koleżeństwo i legendą owiana Czarnuchowość idzie na bok. Bo ktoś coś źle zrobił, bo ktoś się pomylił, bo mnie się to nie podoba.

Czy to na pewno słuszne? niech każdy wyciągnie z zaistniałej sytuacji jakieś wnioski dla siebie i nie obrzucajmy się już więcej gównem.

Starajmy się wspólnie, aby za rok sytuacja się nie powtórzyła.

e200g_
18.02.2010, 13:00
Stopka od Wasyla kosztowała mnie 300 zł, za stalowy bagażnik zapłaciłem 250 zł, Randal robi kufry w cenach, o jakich wcześniej można było pomarzyć, ramires sprzedaje szpeje za takie pieniądze, że dziwiłem się jaki on ma w tym interes i czy aby do tego nie dokłada. Ilu kupiło motocykle od Franka - głowa ich nie boli i mają z głowy remont kapitalny po przejechaniu 1000 km. Dla przyzwoitości tylko wspomnę deflektory od Kuby, płytki od R2D2, olejarki od Pawła...tych których pominąłem bardzo przepraszam.

Niech teraz ktoś siądzie i policzy ile trzeba zapłacić za to wszystko u "normalnego" importera/dostawcy?

Najlepiej i najłatwiej przypierdolić w nich wszystkich podatkiem od zysku, niech się dzielą cwaniacy-milionerzy, a nie nowymi LC 8 i GS1200ADV, na nasz koszt się będą rozbijać.

7Greg
18.02.2010, 13:03
....niech się dzielą cwaniacy-milionerzy, a nie nowymi LC 8 i GS1200ADV, na nasz koszt się będą rozbijać.....

Czy aby się nie rozpędziłeś?

e200g_
18.02.2010, 13:06
Czy aby się nie rozpędziłeś?

Nie Greg, nie rozpędziłem się, ale tak to wygląda, kiedy się na to patrzy z boku:(.

Ludzie produkują te rzeczy, bo być może dzięki temu pojadą w tym roku na wakacje, albo za zarobione pieniądze udoskonalą swój produkt i będą w stanie wyjść z jeszcze atrakcyjniejszą ofertą, a ja i wielu innych, za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mam troszeczkę lżej, z planowaniem mojego budżetu.

Nie mam zamiaru się przekomarzać, jakie rozwiązania powinny być, a jakich nie powinno, bo i tak zrobicie po swojemu. Korzystam z Forum = zapłaciłem składkę. Gdym był producentem/dostawcą, też bym zapłacił, ale tyle na ile by mi pozwalał uzyskany dochód. A propozycje opłat po kilka tysięcy PLN uważam za chore. Taka jest moja opinia i "nie rozpędziłem się".

randal 76
18.02.2010, 13:12
panowie co głowa to ma inny punkt widzenia jeden mniej drugi bardziej nerwowy ,taka natura człowiek . A teraz skupmy się na regulaminie i ustalmy zasady .

7Greg
18.02.2010, 13:13
Nie Greg, nie rozpędziłem się, ale tak to wygląda, kiedy się na to patrzy z boku:(.

Znaczy jak? Że ja na Twój koszt jeżdżę GS1200?

czosnek
18.02.2010, 13:13
To chyba taka już polska krew. Polak nie lubi przymusu. Pojawia się jakiś obowiązek to: LIBERUM VETO!!!. ;)

Czy to naprawdę takie straszne wyrzeczenie te nieszczęsne 30 zł ??
Ponoć czarnuchy (choć z niektórych postów wynika, że na to miano zasługują tylko Ci, których było stać na AT 10 lat temu) są tacy "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" no to niech zgodnie płacą 30 zł na miejsce gdzie wykluwa się ich poczucie czarnuchowatości ;)

Wniosek mój taki: Obowiązkowa składka na forum 30zł.

zbyszek_africa
18.02.2010, 13:18
Nie Greg, nie rozpędziłem się, ale tak to wygląda, kiedy się na to patrzy z boku:(.

Ty myślisz chłopcze że ci "bogole" to chcą dla siebie coś tu wyszarpać??

ramires
18.02.2010, 13:19
ekipa, zawsze możemy iść wzorem (to włosi chyba) czarnuchów z zagranicy.
jest AfricaTwin MC ... 1% ... :D

e200g_
18.02.2010, 13:21
Ty myślisz chłopcze że ci "bogole" to chcą dla siebie coś tu wyszarpać??

Zbychu, Greg, przeczytajcie całego mojego posta, bo mi połowę gdzieś wcięło, teraz już poprawiłem i sens jest całkiem inny.

Uważam, że nie powinno być opłat za PiD, a na pewno nie takie wysokie, jedynie wedle uznania i własnego sumienia. Przeczytajcie to, co jest zawarte między wierszami. Pieniędzy trzeba szukać gdzie indziej. Taki jest sens mojej wypowiedzi.

JareG
18.02.2010, 13:23
jest AfricaTwin MC ... 1% ... :D
To nie jest takie proste. I wcale nie jest tansze 'w utrzymaniu'..
.. ale widze jedna zalete: w MC nie ma zbednej dyskusji - tamtejsze GTW zarzadza jak ma byc i tak ma byc... przykladowo ruszamy o 10:15, to znaczy ze o 10:14:59 wszyscy siedza na moto z kluczykiem w stacyjce. Albo gonia towarzystwo :D

ramires
18.02.2010, 13:33
pewnie, że nie jest prostsze, bo rewizor dochodzi, zjazdy, głosowania itp ...
postać prawna, statut, rada, ... i inne wynalazki
ale stała kasa jest ...

są zloty z tego, gadżety, najebki i inne ..

JareG
18.02.2010, 13:54
pewnie, że nie jest prostsze, bo rewizor dochodzi, zjazdy, głosowania itp ...
postać prawna, statut, rada, ... i inne wynalazki
I trzeba prowadzic ksiegowosc.. i mozna za bledy z tym zwiazane beknac.. to juz nie jest jak to Adaggio okresla 'sranie po iglakach', tylko powazna sprawa :D
BTW: Ktos to musi robic, MUSI. I za to odpowiada.
Wg mnie sprawa nie do zrealizowania w naszym przypadku.

zbyszek_africa
18.02.2010, 13:54
Zbychu, Greg, przeczytajcie całego mojego posta, bo mi połowę gdzieś wcięło, teraz już poprawiłem i sens jest całkiem inny.

Uważam, że nie powinno być opłat za PiD, a na pewno nie takie wysokie, jedynie wedle uznania i własnego sumienia. Pieniędzy trzeba szukać gdzie indziej. Taki jest sens mojej wypowiedzi.

OK, doczytałem to w całości, bo edytowałeś...

A ja uważam że opłaty powinny być od PiD uzgodnione indywidualnie w różnych wysokościach od 100-20000zł na sprawy forumowe. Stworzyc małą rezerwę finansową na nie przewidziane wydatki. A nie jak kryzys to dopiero pospolite ruszenie.

zdrowia

pałeł
18.02.2010, 13:59
jorg to wybieracie kto jest w pid i wtedy to bedzie zasczyt dla danej osoby czyli w PID mamy sprawdzonych kolegów od interesów :)

greg nie zauważyłeś ze gadamy o tym samym :) trze wypracować mechanizm żeby składki spływały od większości ludzi zaproponowałem proste rozwiązania kazdy by wpłacił ale jak przymusu nie ma to tylko 105 osób wpałciło :)
e200g_ tak obowiązkiem domowników jest dbanie o nasze lokum !

my wszyscy mówimy o tym samym
trzeba złapać byka za rogi i wprowadzić zmiany
bo jak nie rozbijemy się na drobne i cala para pójdzie w gwizdek
i za rok będziemy mieć to samo
składki sa dobrowolne
pąłcisz masz dostep do wszytskiego 100%
nie płącisz masz dostemp do 30%
nie jestes zalogowany 10%
i naprawde to chyab sesowne wyjscie

kwestie techniczne co blokować omówmy już w wątku widzianym przez składkowiczów bo jak widać dla nich los forum jest ważny

Franz
18.02.2010, 13:59
A ja uważam że opłaty powinny być od PiD uzgodnione indywidualnie w różnych wysokościach od 100-20000zł na sprawy forumowe.
zdrowia

To jedno zero Ci się kliknęło niechcąco ,czy wygrałeś w totka i nie mówiąc nikomu zostałeś filantropem - płacąc na kasę AT dwie dyszki ( 20 000) :D

matjas
18.02.2010, 14:03
rewizor powiadasz...
w naszym przypadku również byłbym za udzielaniem corocznego absolutorium Św. Trójcy ;)
no i coroczne jawne rozliczenie coby uniknąć podejrzeń o jakieś podejrzane zakupy typu GS1200 :haha2:

Panowie - kończmy już to pisanie zanim ono skończy z nami.

Matjas

puszek
18.02.2010, 14:07
Rozliczenie jest widoczne na bieżąco w dziale finansowym. Zeby je zobaczyć trzeba niestety zaplacić składkę...

ramires
18.02.2010, 14:07
fundacja, stowarzyszenie, klub, związek de facto wymaga rewizora - czy jak to tam się teraz nazywa - siłą rzeczy niemal pełna księgowość, kontrola też swoje kosztuje.
wątpie aby załapać się na OPP (zwolniona z podatku i można nań oddać 1% w PIT rocznym).

Ale koniec gadania.
Ustalcie cos bo forum ledwo zipie i za chwile nie będzie gdzie czego kolwiek ustalać.
W końcu to o nasze podwórko chodzi.


ps. Matjas - sprawozdania finansowe mamy regularnie opracowywane przez Mateo w odpowiednim dziale - nie widzisz tego bo nie masz jak ... chyba Ci gwiazdka z nieba nie spadła więc nie widzisz ;)

puntek
18.02.2010, 14:12
fundacja, stowarzyszenie, klub, związek de facto wymaga rewizora - czy jak to tam się teraz nazywa - siłą rzeczy niemal pełna księgowość, kontrola też swoje kosztuje.
wątpie aby załapać się na OPP (zwolniona z podatku i można nań oddać 1% w PIT rocznym).

Ale koniec gadania.
Ustalcie cos bo forum ledwo zipie i za chwile nie będzie gdzie czego kolwiek ustalać.
W końcu to o nasze podwórko chodzi.


ps. Matjas - sprawozdania finansowe mamy regularnie opracowywane przez Mateo w odpowiednim dziale - nie widzisz tego bo nie masz jak ... chyba Ci gwiazdka z nieba nie spadła więc nie widzisz ;)
Stowarzyszenie to nie jest taka łatwa sprawa i załatwienie tego to parę miesięcy ...

ramires
18.02.2010, 14:18
Puntek, mam klepnięty statut (ale nie realizowałem dalej tego) fundacji, koło 4 miesięcy formalności zajęły ... swoje wiem na ten temat ... ale teraz leży i kwiczy, bo nie ma czasu, ochoty, mocy przerobowych.

wracam do pracy, ciao

deptul
18.02.2010, 14:20
Możecie skończyć gadki o stowarzyszeniu??

zbyszek_africa
18.02.2010, 14:20
To jedno zero Ci się kliknęło niechcąco ,czy wygrałeś w totka i nie mówiąc nikomu zostałeś filantropem - płacąc na kasę AT dwie dyszki ( 20 000) :D

Czujny jesteś:D
O jedno zero za dużo, ma być od 100 do 2000zł.
Widzisz już wynegocjowałeś 18000:D

zdrowia

pałeł
18.02.2010, 14:28
panowie jak tak dalej sprawy toczyć się będą to z tej maki chleba nie będzie

Zoltan
18.02.2010, 14:38
trzeba złapać byka za rogi i wprowadzić zmiany
bo jak nie rozbijemy się na drobne i cala para pójdzie w gwizdek
i za rok będziemy mieć to samo
składki sa dobrowolne
pąłcisz masz dostep do wszytskiego 100%
nie płącisz masz dostemp do 30%
nie jestes zalogowany 10%
i naprawde to chyab sesowne wyjscie


Jest konkretna propozycja, która w ten czy w inny sposób rozwiąże problemy z serwerem: albo będzie kasa na dedykowanego, albo ruch spadnie i dotychczasowy wirtualny starczy.. To jak panowie?

edit: Dodam tylko jeszcze, że jak to rozwiązanie by przeszło, dyskusja o regulaminie PiD stanie się bezprzedmiotowa, czego wszystkim nam życzę

Franz
18.02.2010, 14:39
Czujny jesteś:D
O jedno zero za dużo, ma być od 100 do 2000zł.
Widzisz już wynegocjowałeś 18000:D

zdrowia


Kaktus mi wyrośnie jeśli ktoś zapłaci 2 tys zł
Wątpię aby ktoś wysupłał 1 tys
Myślcie realnie i nie bujajcie w obłokach bo od gadania / pisania Wam nie przybędzie :vis:
Do tej pory nie wiem ile i gdzie . Jeśli bedzie za dużo to będzie nic :Thumbs_Down:

ramires
18.02.2010, 14:45
Zoltan - ruchu nie ograniczymy, chyba, że forum będzie na hasło - zupełnie odizolowane.

Zoltan
18.02.2010, 14:49
Mam na myśli, ze albo ludzie zapłacą składkę i będzie na dedykowany, a jeżeli nie zapłacą nie będą mieli czego czytać, bo nie będą mieli dostępu, więc ruch samoistnie się ograniczy.

Ale może błądzę w ciemnościach niewiedzy informagicznej..:vis:

ramires
18.02.2010, 15:05
Zoltan, podsunąłeś mi pomysł, ale za ten pomysł to mnie ekipa zlinczuje ... więc nawet się nie odzywam ;)

Jest trzecia opcja - wariant ekonomiczny na 2-3 miesiące aż nie będzie jasności - można to tak zrobić.

Wspominałem wielokrotnie, że mogę (za symboliczną 100 miesięcznie) wydzierżawić kawałek swojego dedyka na potrzeby forum.

To wciąż jest aktualne. Ustawię naprawdę sprytnie to, że forum będize szybciej działało niż teraz (np. 150 jednoczesnych połączeń z bazą, więcej ramu, szybsza maszyna ... dobry admin ... :D )

xtzclub.pl, ktm-forum.pl, to wszystko wisi u mnie (jak i pare stron innych).
Kasa wyszła by taka sama jak za home.pl jendakże byłoby nieco szybciej.
Mam niezbędne dodatki jakie są potrzebne do niezłego dopalenia forum takie jak. memcache ... jaki uważam w chwili obecnej jest absolutnym minimum.

Niczego nie narzucam, to tylko jedno z rozwiązań jakie można wziąść pod uwagę.

Franz
18.02.2010, 15:09
Popieram
I kasa zostałaby u swoich :Thumbs_Up:

podos
18.02.2010, 15:26
Ramirez....:mur:

Chcesz w ryja?

NIE, dalej znaczy NIE.

ramires
18.02.2010, 15:29
już nic nie mówię ... :D

zbyszek_africa
18.02.2010, 15:30
Ja też popieram:)

O Podosek wyskoczył, ja myslałem że tu tylko ze czterech gada.
Podos, a jakie jest Twoje zdanie co do całości tematu.

pozdr.

ramires
18.02.2010, 15:32
Dla jasności, nie chcę mieć kolejnego molocha na moim dedyku.
Podałem tą opcję jako TYMCZASOWE rozwiązanie, aż nie wypracuje się czegoś, co będzie dla nas w sam raz.
21 marca kończy nam się serwer na home jaki juz nie wyrabia.

tom64
18.02.2010, 15:34
Składka w wysokości 30PLN, na utrzymanie Forum AT powinna być zasranym obowiązkiem każdego Forumowicza, obowiązkiem wynikającym z jego przyzwoitości !!!
To wyjaśnij mi jakoś proszę dlaczego jeszcze nie zapłaciłeś?
Nie czepiam się Ciebie, przepraszam za taką bezpośredniość, ale na prawdę nie rozumiem.

e200g_
18.02.2010, 15:39
To wyjaśnij mi jakoś proszę dlaczego jeszcze nie zapłaciłeś?
Nie czepiam się Ciebie, przepraszam za taką bezpośredniość, ale na prawdę nie rozumiem.


Zapłaciłem, bo jakbym nie zapłacił, to bym nie darł ryja:D, a że nie mam znaczka/gwiazdki w moim profilu, to już nie ja za to odpowiadam;).

tom64
18.02.2010, 15:46
Aha. No to bardzo przepraszam.

pałeł
18.02.2010, 15:57
Jest konkretna propozycja, która w ten czy w inny sposób rozwiąże problemy z serwerem: albo będzie kasa na dedykowanego, albo ruch spadnie i dotychczasowy wirtualny starczy.. To jak panowie?

edit: Dodam tylko jeszcze, że jak to rozwiązanie by przeszło, dyskusja o regulaminie PiD stanie się bezprzedmiotowa, czego wszystkim nam życzę

druga opcja to znaleźć reklamodawce ale szczerze mówiąc w to nie wierze ze by ktoś wyłożył 6000 rocznie żebyśmy jego baner oglądali, znalezienie sponsora czy reklamodawcy zostawiam tym co nie chca płacić składek wtedy forum będzie za darmo i będziemy tańczyć jak nam będą grali która opcja jest lepsza sami wybieramy

R2D2
18.02.2010, 21:11
Choć ostatnio rzadko bywam na forum na dłużej , czytam obecna dysputę
i dziwię się dlaczego mają płacić haracz dostawcy ?
Przecież w większości przypadków dostawcy nie zarabiają kokosów.
Załatwiają graty jak najtaniej żeby nam dobrze zrobić , a my chcemy dać im w ryja.
Myślę że najlepszym rozwiązaniem było by coś a'la program lojalnościowy.
Jak członek forum opłacił składkę to ma ceny u dostawców z założenia normalne , jak nie zapłacił składki to do ceny dostawca doliczy odpowiedni grosz i sprzeda po cenie mniej promocyjnej.
Nadwyżka idzie do kasy forum.
Jak by to rozliczać nie wiem , jak nie sprzedawać przez PW nie wiem.
C B A i Pana K. nie będziemy zatrudniać do sprawdzania i trzeba się zdać na uczciwość sprzedawców.

Za obarczanie opłatami dostawców i tak zapłacimy my sami pomimo że (załóżmy) zapłaciliśmy już składkę. Nikt nie będzie zapier....ał za darmo.

Co do ograniczenia dla nie płacących to nie mam jednolitego zdania.
Ograniczać można dostęp do jakiś opracowań typu Afripedia bo są tam zawarte jakieś konkrety a reszta to zwykły techniczny "bełkot" gdzie niejednokrotnie trzeba się już znać żeby wogle załapać o co chodzi.
Nie biorę pod uwagę działu podróże bo mnie ta tematyka nie interesuje
i nie chciałbym nikogo kto się napracował urazić.

Sądzę też że niektórzy za bardzo przeceniają treści zawarte na tym forum.
Owszem treści są jakie są nikt za friko nie będzie robił porządnych opracowań, ale pomocna dłoń jest nieocenioną pomocą.

jorge
18.02.2010, 22:07
Myślę że najlepszym rozwiązaniem było by coś a'la program lojalnościowy.
Jak członek forum opłacił składkę to ma ceny u dostawców z założenia normalne , jak nie zapłacił składki to do ceny dostawca doliczy odpowiedni grosz i sprzeda po cenie mniej promocyjnej.

:Thumbs_Up:git rozwiązanie :Thumbs_Up:

podos
19.02.2010, 15:04
Ja też popieram:)

O Podosek wyskoczył, ja myslałem że tu tylko ze czterech gada.
Podos, a jakie jest Twoje zdanie co do całości tematu.

pozdr.

tutaj moje zdanie.

http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?p=101496#

zbyszek_africa
19.02.2010, 18:29
tutaj moje zdanie.

http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?p=101496#

Całość dobra:Thumbs_Up:, ale Lepiego żeś niepotrzebnie stuknął, myślę że to taka drobna wpadka jak kiedyś JareG-owi się zdarzyło:)
Jak opadają emocje to człowiek inaczej trochę patrzy...

zdrowia

yonec
22.02.2010, 19:42
Jak dostawcy mają nadwyżkę w kieszeni to wpłacą dodatek (0,01%, 1%, 50%...)....jeśli nie to trudno. Chwała im za to że sprzedają nam taniej - bo jeśli po rynkowej cenie to znaczy że traktują to miejsce jako najnormalniejszą reklamę - na to się nie zgadzam.

randal 76
22.02.2010, 20:22
Wiecie jak by nie było sprzeczności jakie funduje GTW może nie było by problemu .Tylko który regulamin wybrać
może ten?

http://africatwin.com.pl/images/blank.gif

http://africatwin.com.pl/image.php?u=2&dateline=1206093125 (http://africatwin.com.pl/member.php?u=2)

http://africatwin.com.pl/images/at/czlonek.gif

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,429

Motocykl: RD07a

Galeria: Zdjęcia i nie tylko (http://picasaweb.google.pl/podosek73)


http://africatwin.com.pl/images/reputation/reputation_pos.gif


http://africatwin.com.pl/images/icons/icon1.gif Dla kogo jest ten dział oraz Zasady Zamieszczania Ogłoszeń
Jeżeli jesteś:

-wynalazcą,
-przedstawicielem,
-producentem,
-dealerem,
-importerem,
-serwisantem
lub w inny sposób zarabiasz na życie w branży motocyklowej,

oraz chciałbyś zaprezentować swój produkt lub usługę innym użytkownikom tego forum - to zrób to właśnie tutaj.
Twoje ogłoszenia są całkowicie bezpłatne, jednakże w zamian oczekujemy, iż jesteś gotowy na szczegółową dyskusję o swoim produkcie czy usłudze i rzeczowo odpowiesz na pytania forumowiczów. Być może nasze przemyślenia i uwagi natchną Cię do udoskonalenia swojego produktu, lub stworzysz całkowicie nowy- lepszy.

Pamiętaj, że musisz też być przygotowany na bezkompromisową krytykę, jeśli jako dostawca, nie zrealizujesz swoich obietnic. To miejsce do prezentacji i dyskusji, więc nie myśl, że bezkarnie możesz spamować super ofertami właśnie kończących się promocji - takie zachowania również nie będą tolerowane. Zdajemy sobie sprawę, iż różnica między prezentacją i dyskusją a promocją i reklamą jest bardzo delikatna - liczymy, zatem na Twój zdrowy rozsądek. Zapraszamy.

Dla celów tego forum zastrzegamy sobie prawo do definiowania, co jest spamem a co nim nie jest.

Przypominamy, że obowiązują Cię zasady zamieszczania ogłoszeń takie
jak wszystkich użytkowników:

1. Podajemy opis, cenę i lokalizację przedmiotu
2. Nie dajemy linków do allegro ani innych serwisów aukcyjnych. Wyjątkiem są aukcje otwarte z tzw. opcją "kup teraz."
3. Staramy się załączyć zdjęcia. Ludzie i tak będą o to prosić, w ostatecznosci wysyłaj na Priv

4. Obowiązują Zasady Netykiety

-Nie "podpinamy" się pod inne, cudze ogłoszenia z propozycją sprzedaży
własnych!!!

-Zbyt częste "podbijanie" ogłoszenia nie jest zachowanie eleganckim.

Dobra zasada to "podbicie" raz na 7 dni.
__________________
pozdrawiam, podos

AT2003, RD07A
Moja Galeria (http://picasaweb.google.pl/podosek73)
http://i41.photobucket.com/albums/e262/podosek/tkc_trace31.jpg (http://i41.photobucket.com/albums/e262/podosek/tkc_trace31.jpg)
Ostatnio edytowane przez podos : 03-03-2009 o 12:23.
http://africatwin.com.pl/images/statusicon/user_online.gif http://africatwin.com.pl/images/buttons/reputation.gif (http://africatwin.com.pl/reputation.php?p=46534) http://africatwin.com.pl/images/buttons/report.gif (http://africatwin.com.pl/report.php?p=46534)
albo ten?

Aby zapanować nad porządkiem w tym dziale zespół Administratorów i Moderatorów określa następujące zasady korzystania z „Działu Producentów i Dostawców”.
Dział stworzony jest dla forumowiczów oferujących usługę lub produkt w ramach prowadzonej działalności komercyjnej. Ogłoszenia sprzedaży indywidualnej bądź jednorazowej mają swoje miejsce w dziale „Sprzedam, kupię”.
Możliwość ogłaszania się w „Dziale Producentów i Dostawców” dostępna jest po uiszczeniu opłaty. Szczegółowe informacje u Moderatora działu.
Wysokość wpłaty określona jest na poziomie 100pln za możliwość ogłaszania się w dziale, 200pln za możliwość ogłaszania się przyklejonymi tematami.
Opłata jest liczona od forumowicza, nie od ogłoszenia.
Wpłata ważna jest do końca czerwca lub do końca grudnia roku kalendarzowego.
Pieniądze z wpłat powędrują na utrzymanie forum. Zespół Administratorów i Moderatorów.

podos
22.02.2010, 20:43
Randal, teraz już podjudzasz... GTW już wie, że źle zrobiła, daj im jakoś wyjsc z tego z twarzą.

randal 76
22.02.2010, 21:10
Zwracam uwagę że osoby wypowiadają się w temacie nie czytając forum i jego zasad ,piszą nie na temat a prosiłem ,,Temat o regulaminie ,,ale nie pomogło .Tu trzeba wszystko czarno na białym pokazać aby zrozumieć .

ps.jak widać z jednego tematu powstały 2 kolejne .Pewne sprawy ujrzały światło dzienne:) co na pewno wpłynęło żle na morały ale za to składki ruszyły z miejsca co może pomoże przetrwać forum.
co do ustalania regulaminu proszę mnie nie wciągać do gangu (był temat była szansa).

podos
22.02.2010, 21:24
Jesli chodzi o genezę "mojej" wersji to jest zerznieta i przetlumaczona z advrider.com gdzie taki dział istnieje i obowiazuja w nim z grubsza takie zasady jak w przytoczonym przez Ciebie "regulaminie". Uznalismy wtedy ze skoro tak wielkie darmowe forum wypracowalo sobie takie rozwiazanie to musi być dobre. Ale nie jestem do niego przywiązany.

W kwestii procentów od transakcji w dziale gadzety, to o ile mnie pamiec nie myli to zamyslem bylo nie opodatkowanie dostawców tylko odbiorców (na jedno wychodziłoby) kwota jakąś niewielką. Jak robilem polary to chyba 10 zł/szt. Naszywka czy naklejki zł czy dwa. Kwota bez znaczenia dla "pragnącego" gadzet a w swojej skali - znaczacy wplyw do kasy foruma.
Ale nie wiązałbym w żaden sposób tych dwoch działów. Gadzety - to czas prywatny poswiecony forum i społeczności -i co najwyzej zwrot kosztów (ale raczej każdy dokładał, jak nie pieniądze to czas)
Dział Dostawców - to tak jak napisane w przytoczonym regulaminie - nic dodac nic ująć.

randal 76
22.02.2010, 21:41
Wiem ze każdy z was ma dobre intencje i poświęca swój czas ,ale aby wprowadzić nowe zasady trzeba poinformować ze stare są nie aktualne.Forum się rozrosło i to bardzo to widać 503 i wymaga dużych zmian nie koniecznie wprowadzanych chaotycznie .

podos
22.02.2010, 21:46
No to poinformowali. A stare zdjęli :) Chyba nie liczyłeś na 3mies wypowiedzenie ;)

No, ale nie popychamy zbytnio tej dyskusji do przodu takim gadaniem.

Wegrzyn
23.02.2010, 20:35
Jakoś przebrnąłem przez cały wątek....
Napiszę swoje zdanie, które podobnie do kilku wcześniejszych postów jest podobnym zdaniem :D
Myślę, że należałoby wprowadzić opłaty dla wszystkich, którzy chcą korzystać z forum. 30zł jest naprawdę symboliczną kwotą. Jest wiele innych forów (chyba tak to się piszę;)), na których nie można nic zrobić, czy przeczytać bez wniesienia opłaty. Dla niektórych wiadomości w dziale mechanicznym czy podróże są mało istotne, bo są to osoby z dużym doświadczeniem itd. Jednak są też takie osoby jak ja, które naprawdę uczą się na tym forum, zdobywają wiedzę jakiej w swoim małym światku nie są w stanie zdobyć. Jeśli dla tych niecałych 2000 użytkowników jest to nie ważne, to należy ograniczyć ich możliwości korzystania z chociażby PW, czy konkretnych działów, tak jak koledzy wyżej proponują. Mamy afripedię, afrimapę, afrivin i wiele innych do których pierwszy lepszy człowiek ma dostęp po zarejestrowaniu się. Jeśli by się ograniczyło wszystkie opcje o których piszemy ludzie sami podjęliby decyzję, czy chcą być użytkownikami tego forum, czy nie.
A co się dotyczy PiD to stanowczo jestem za tym, aby nie płacili żadnych narzuconych haraczy. To dzięki nim mamy dużo taniej i przeważnie lepiej niż w pierwszym lepszym sklepie itp. Ja jestem za rzeczową dyskusją, a nie wypominaniem, co kto komu i kiedy napisał.
Pozdro Węgrzyn!

pałeł
23.02.2010, 20:46
o tym co dostana za SYMBOLICZNE 30 zł powiny być poinformowani co zyskają za składke lub patrząc z drugiej strony co trąca nie dokładając się do serwera

Wegrzyn
23.02.2010, 21:13
o tym co dostana za SYMBOLICZNE 30 zł powiny być poinformowani co zyskają za składke lub patrząc z drugiej strony co trąca nie dokładając się do serwera

No dokładnie. Więc można opracować dokładnie regulamin, w nim zawrzeć wszystkie zmiany. Rozesłać do wszystkich userów i dać np miesiąc czasu na dokonanie wpłaty. Po upływie określonego terminu poblokować określone działy itp itd...
Przede wszystkim rzeczowa i konstruktywna rozmowa!

Izi
23.02.2010, 21:47
Mamy afripedię, afrimapę, afrivin i wiele innych do których pierwszy lepszy człowiek ma dostęp po zarejestrowaniu się. Jeśli by się ograniczyło wszystkie opcje o których piszemy ludzie sami podjęliby decyzję, czy chcą być użytkownikami tego forum, czy nie.


i tu niestety kolego się mylisz oprócz afrimapy gdzie trzeba się logować inne są dostępne bez logowania, popróbuj:

tu afrivin
http://vin.africatwin.com.pl/

afripedia
http://faq.africatwin.com.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

kiedyś to nawet jakiemuś adminowi zgłaszałem czy tak ma być, ale do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi ŻADNEJ, po prostu jak kamień w wodę lub totalna olewka do wyboru

Wegrzyn
23.02.2010, 22:50
No więc admini teraz mają pole do popisu :)

7Greg
23.02.2010, 23:58
Izi, nie we wszystkich wątkach na raz ;)
Prosiłem Cię abyś napisał komu i kiedy to pisałeś.

Co do ograniczeń, Wegrzyn, jakie to jest to pole? Wprowadzić ograniczenia - awantura, nie wprowadzać - "admini mają pole do popisu".

Czyli jak?

Wegrzyn
24.02.2010, 10:43
Izi, nie we wszystkich wątkach na raz ;)
Prosiłem Cię abyś napisał komu i kiedy to pisałeś.

Co do ograniczeń, Wegrzyn, jakie to jest to pole? Wprowadzić ograniczenia - awantura, nie wprowadzać - "admini mają pole do popisu".

Czyli jak?

7Greg może mnie źle zrozumiałeś. "Pole do popisu" - bardziej chodziło mi o wprowadzenie zmian.
Moim zdaniem wprowadzić ograniczenia i nie patrzeć na awanturników, którzy nie chcą wpłacić 30 zł na serwer, a chcą dalej za darmo korzystać ze wszystkich "dobrodziejstw" płynących z forum.
Podam przykład, kiedy pokazałem kilku znajomym nasze forum... i co... byli w szoku.. Wszystko za darmoche, nic nie trzeba zrobić, żeby wszystko móc ;) Na innych forach, czy to telefonów, czy innych branży są wprowadzone opłaty, lub latają przez większość czasu bannery, które doprowadzają do szewskiej pasji :dizzy:Większość z nas nie chce żadnych głupich bannerów. Sorry, ale wole zamiast kilku browarów wpłacić 30zł na forum, niż oglądać posrane reklamy.

puszek
24.02.2010, 13:22
7Greg może mnie źle zrozumiałeś. "Pole do popisu" - bardziej chodziło mi o wprowadzenie zmian.
Moim zdaniem wprowadzić ograniczenia i nie patrzeć na awanturników, którzy nie chcą wpłacić 30 zł na serwer, a chcą dalej za darmo korzystać ze wszystkich "dobrodziejstw" płynących z forum.
Podam przykład, kiedy pokazałem kilku znajomym nasze forum... i co... byli w szoku.. Wszystko za darmoche, nic nie trzeba zrobić, żeby wszystko móc ;) Na innych forach, czy to telefonów, czy innych branży są wprowadzone opłaty, lub latają przez większość czasu bannery, które doprowadzają do szewskiej pasji :dizzy:Większość z nas nie chce żadnych głupich bannerów. Sorry, ale wole zamiast kilku browarów wpłacić 30zł na forum, niż oglądać posrane reklamy.

Widzisz Wegrzynie, to,ze u nas tak jest wynika z tego ,ze Ludzie dobrzy i serca maja czyste...Wirus XRV oraz zamiłowanie podróży daje takie to efekty,ze uczynność oraz pomaganie innym jest najwiekszą cnota tego srodowiska. Dopóki się da to ochronić i nie zbierać przymusowych składek będziemy sie to starali robić.... Ale czasem rzeczywistość nas przygniata...

Wegrzyn
24.02.2010, 16:49
Widzisz Wegrzynie, to,ze u nas tak jest wynika z tego ,ze Ludzie dobrzy i serca maja czyste...Wirus XRV oraz zamiłowanie podróży daje takie to efekty,ze uczynność oraz pomaganie innym jest najwiekszą cnota tego srodowiska. Dopóki się da to ochronić i nie zbierać przymusowych składek będziemy sie to starali robić.... Ale czasem rzeczywistość nas przygniata...

No ale jak tu mówić o uczynności i pomaganiu, jak zdecydowana większość ma w dupie, czy będzie kasa na serwer czy nie. Ja kiedyś bardzo dużo czasu siedziałem na innym forum, które właśnie przez brak kasy umarło. Wprowadzenie opład od PiD jest moim zdaniem zaprzeczeniem słów uczynność i pomaganie. Przecież Ci którzy nam sprzedają towary znacznie taniej, to oni są uczynni i to oni pomagają. A tak jak wcześniej pisałem, po co nam userzy, którzy mają w dupie wszystko i wszystkich. Na takich użytkownikach nie zbudujecie forum z tym środowiskiem, które na naszym forum jest. Myślę, że zdecydowana większość z nas woli zapłacić 30 zł składki, niż czytać jednostrzałowe posty ludzi, którzy czasami z nudów piszą głupoty (nie mylić z konstruktywnymi głupotami :D) bo im wolno, bo się zarejestrowali itd itp. Żaden z nowych za jakiś czas nie będzie czytał działu np mechanicznego, czy innego, tylko wklepie po raz setny takie samo zapytanie, jakie było kilda dni temu itp. Wiem, że to może tak dziwnie trochę brzmi, ale takie moje zdanie. Wierzcie mi, że przy tak dużej ilości rejestrujących się nie dacie rady (admini) utrzymać tu porządku, a z tego co widzę robicie to gratis. Ja życzę jak najlepiej forum, ale musicie podjąć odpowiednie kroki, żeby wpływy do kasy były stałe, a nie co roku będziecie się zastanawiać - starczy, czy nie starczy.
Pozdro Węgrzyn.

puszek
24.02.2010, 17:13
No ale jak tu mówić o uczynności i pomaganiu, jak zdecydowana większość ma w dupie, czy będzie kasa na serwer czy nie. Ja kiedyś bardzo dużo czasu siedziałem na innym forum, które właśnie przez brak kasy umarło. Wprowadzenie opład od PiD jest moim zdaniem zaprzeczeniem słów uczynność i pomaganie. Przecież Ci którzy nam sprzedają towary znacznie taniej, to oni są uczynni i to oni pomagają. A tak jak wcześniej pisałem, po co nam userzy, którzy mają w dupie wszystko i wszystkich. Na takich użytkownikach nie zbudujecie forum z tym środowiskiem, które na naszym forum jest. Myślę, że zdecydowana większość z nas woli zapłacić 30 zł składki, niż czytać jednostrzałowe posty ludzi, którzy czasami z nudów piszą głupoty (nie mylić z konstruktywnymi głupotami :D) bo im wolno, bo się zarejestrowali itd itp. Żaden z nowych za jakiś czas nie będzie czytał działu np mechanicznego, czy innego, tylko wklepie po raz setny takie samo zapytanie, jakie było kilda dni temu itp. Wiem, że to może tak dziwnie trochę brzmi, ale takie moje zdanie. Wierzcie mi, że przy tak dużej ilości rejestrujących się nie dacie rady (admini) utrzymać tu porządku, a z tego co widzę robicie to gratis. Ja życzę jak najlepiej forum, ale musicie podjąć odpowiednie kroki, żeby wpływy do kasy były stałe, a nie co roku będziecie się zastanawiać - starczy, czy nie starczy.
Pozdro Węgrzyn.

Forum Africi jest dla Czarnuchów kochajacych ten wspaniały motocykl i podróże.Jeśli kiedykolwiek wystapią problemy z handlem i zostanie zagrożona przez to atmosfera forum zlikwidujemy PiD natychmiast i bez skrupułów. Jeśli Handlowcy tu coś sprzedają to oznacza,że maja na tym zysk. I tego należy się trzymać. To biznes i proszę tego nie mylić z akcjami forumowymi w stylu , koszulki ,naklejki, polary czy kaski z GB. Do takich inicjatyw ich organizatorzy czasem dokladają. Natomiast PiD to zupełnie inna rzeczywistość. Dając im możliwość handlu i zarobku na forum GTW ma nadzieje ,że nie nadużyją zaufania ,którym ich obdarzamy. Liczymy tez na wsparcie w utrzymaniu forum, pomimo,ze trudno ustalić tego zasady.. Dlatego tez poprosiliśmy by te zasady ustalili sami.

Wegrzyn
24.02.2010, 17:34
Forum Africi jest dla Czarnuchów kochajacych ten wspaniały motocykl i podróże.Jeśli kiedykolwiek wystapią problemy z handlem i zostanie zagrożona przez to atmosfera forum zlikwidujemy PiD natychmiast i bez skrupułów. Jeśli Handlowcy tu coś sprzedają to oznacza,że maja na tym zysk. I tego należy się trzymać. To biznes i proszę tego nie mylić z akcjami forumowymi w stylu , koszulki ,naklejki, polary czy kaski z GB. Do takich inicjatyw ich organizatorzy czasem dokladają. Natomiast PiD to zupełnie inna rzeczywistość. Dając im możliwość handlu i zarobku na forum GTW ma nadzieje ,że nie nadużyją zaufania ,którym ich obdarzamy. Liczymy tez na wsparcie w utrzymaniu forum, pomimo,ze trudno ustalić tego zasady.. Dlatego tez poprosiliśmy by te zasady ustalili sami.

No więc czekamy na to co ustalą i na info, czy starczy kasy na serwer, bo mnie coraz bardziej wkur... denerwuje bład 503