PDA

View Full Version : Zawieszenie tył.


wieczny
06.05.2008, 11:55
Jakie symptomy nieśmiało dają kierowcy do zrozumienia, że czas regeneracji tylnego amorka nadchodzi nieubłaganie? Oraz, do tych co mają Ohlinsy, WP - czy warto regenerować stary, czy szukać właśnie jakiegoś z Kata, Huski...? Oczywiście te wersje z zawieszeniem dźwigniowym. Faktycznie różnica w pracy dobrego seryjnego i dobrego Olka, WP jest tak wielka?

wieczny
07.05.2008, 13:18
To co, regeneruje się tylko jak się zeszczy i olej puści? Tamtego oleju się nie wymienia okresowo? Pytam, bo tutaj akurat jeszcze się nie bawiłem...

PUFF
07.05.2008, 13:49
Ja w poprzednim moto regenerowalem po tym jak jadac przez poprzeczne koleiny tylne kolo tracilo przyczepnosc. Jak sioe okazalo juz oleju w amorku nie bylo ;)

newrom
07.05.2008, 14:07
Teoria mówi że się wymienia. Praktyka że się regeneruje jak zaczyna bujać w zakretach albo jak wogóle amor sie wysika. Po zrobieniu rozeznania wyszło mi że taniej i pewniej kupić używkę z małym przebiegiem.

Pozdr
newrom
PS. to w trampku było.

daniel_87
20.06.2008, 15:27
Witam, moze mi ktoś napisac jak sie reguluje tylna zawieche w Rd07? pokretłem jest ta mała śrubka na płaski wkrętak czy ta większa pod klucz?

hubert
10.07.2008, 13:44
Hmm znalazłem jakiś taki amor do Afri:

http://www.mandp.co.uk/productInfo.aspx?catRef=556307

Cena nie jest powalająca w przeciwieństwie do WP czy Wilbersa. Ciekawe jak z jakością ?

newrom
10.07.2008, 14:51
Jakość jest przyzwoita, ale nie powala. Ot solidna, nudna zawiecha bez aspiracji sportowych.
Tu masz stronę producenta http://www.hagon-shocks.co.uk/HagMono.htm Zawsze gdy tam zaglądam to żałuję że mam motocykle z pojedynczym amorem (różnica w cenie jest ogromna).

newrom
10.07.2008, 14:54
Witam, moze mi ktoś napisac jak sie reguluje tylna zawieche w Rd07? pokretłem jest ta mała śrubka na płaski wkrętak czy ta większa pod klucz?

Masz 1 srubke pod płaski śrubokręt przy zbiorniku z gazem - to jest od bodajże tłumienia dobicia (ale nie mam pewności) i wielką nakrętkę na samym amorze do ustawiania wstępnego napięcia sprężyny.

Pozdr
newrom

daniel_87
10.07.2008, 21:33
ok dzięki a możesz mnie jeszcze uświadomic czy tą śrubke sie wykreca o pare obrotów czy tylko przestawia położenie bez pełnego obrotu

rambo
11.07.2008, 04:51
ok dzięki a możesz mnie jeszcze uświadomic czy tą śrubke sie wykreca o pare obrotów czy tylko przestawia położenie bez pełnego obrotu


masz punkt na srubce i obudowie. muszą sie pokrywac. regulacja jest 3 stopniowa

podos
11.07.2008, 14:53
Napiszcie prosze co to robi, jak sie to odczuwa i kiedy używa.
No i mam podejrzenie ze mamy te rozne regulacje ale ich nie dotykamy...
Prawda?

hubert
11.07.2008, 15:09
Podos w RD07A chyba tam już nie ma żadnej śrubki ...

rambo
11.07.2008, 17:53
Podos w RD07A chyba tam już nie ma żadnej śrubki ...

przy zakreceniu dostepu gazu amor jest miekki. ma srodku twarszdzy a na odkerocnym na fiull gazie najwardzy. kurwa jak mi tego brakuje w wiadrze :vis: