PDA

View Full Version : Preparat do szyb/ gogli


Bies13
19.01.2010, 14:30
Szukałem na forum, ale nie znalazłem: jaki peparat zapobiegający parowaniu szyby w kasku, ew. gogli ( również w niskich temperaturach) jest de best?

Dzieju
19.01.2010, 20:01
można użyć mydła, jak nie masz jakiegoś super środka pod reką

abrasadera
19.01.2010, 20:15
Nie sprawdziłem ale gdzieś wyczytałem, że należy nałożyć kropelkę płynu do mycia naczyń na szybkę i równomiernie rozsmarować i wypolerować szybkę - podobno super działa - mam zamiar sam wypróbować przy okazji wizyty w garażu, mam jeszcze płyn do gogli pływackich z Selgrosa "arena"- ale jeszcze nawet nie wypróbowałem nawet na goglach do pływania:D

puntek
19.01.2010, 20:38
z dostępnymi pryskaczami trzeba uważać bo można się podtruć jesli pryskacz jest jakiś waniejący - wystarczy, że wyparuje po spryskaniu szybki, ale z reguły jest potrzebny kiedy pada - a nie jest wtedy sucho ....

yonec
19.01.2010, 23:38
ja mam płyn speedo do okularów na basen, ale jak kiedyś posmarowałem (popsikałem) szybkę od kasku to niby nie parowało, ale refleksy kolorowe jak wa bańce mydlanej... też bym prosił o jakieś rady (głównie chodzi o gogle) - jedyne rozwiązanie jakie planuje na razie to podwójna szybka. A na integrala to raczej pinlock lub w ostateczności naklejka z plastiku (jakies fogcity).

tom64
20.01.2010, 00:46
Nie ma takiego specyfiku (taa - jeszcze w niskich temperaturach!) Zapomnij

radekb
20.01.2010, 06:12
Do gogli używam preparatu Scott Anti-Fog Cleaner. Zdaje egzamin. W kasku mam pinlocka. Nie zaparował jeszcze nigdy.

walek
20.01.2010, 13:31
.......a własnie że jest Tom64 :) uzywam w zimniejsze dni szamponu bambino dla dzieci i się sprawdza na jakiś czas .Użytkowanie kiedyś Fiata 126p robi swoje

bartim
20.01.2010, 14:15
(...)szamponu bambino dla dzieci(...)
Do jakich temperatur bambiniak daje rade?

majki
20.01.2010, 14:41
U mnie szampon nie dal rady. Po jednej jeździe trzeba było poprawiać. Obecnie jeżdżę bez żadnych dodatków, tylko szybkę czyszczę co 1-2 jazdy. Jak jest czysta to dużo mniej paruje. ;)

Antifog oxford'a był kijowy: porysował się od patrzenia, ciężko było go wkleić w szybkę Uvex'a Enduro (zniekształcał obraz) i też potrafił zaparować. Może popróbuję z jakimś mazidłem do okularów.

czosnek
20.01.2010, 14:43
. Może popróbuję z jakimś mazidłem do okularów.

Ja próbowałem i paruje jak parowało.

majki
20.01.2010, 15:10
No i ch.j. Będę częściej czyścił szybkę. ;)

Jest taki preparat Uvex'a w atomizerze (za 20zeta), który podobno zmniejsza parowanie i osadzanie syfu na szybce. Szukam, ale nie mogę teraz znaleźć fotki.
Interesujący jest też motyw z montażem pinlocka od shuja. Ciekawe czy taki by podszedł do uvex'a? http://www.moto-akcesoria.pl/szybka-shoei-wewnetrzna-pinlock,p,12806

tom64
20.01.2010, 17:03
.......a własnie że jest Tom64 :) uzywam w zimniejsze dni szamponu bambino dla dzieci i się sprawdza na jakiś czas .Użytkowanie kiedyś Fiata 126p robi swoje
Na jaki czas mniej więcej ? Waluś:)

deptul
20.01.2010, 17:51
Moje doświadczenia są takie, że powyżej pewnej wilgotności i temperatury oprócz pinloka nie działa nic. Kiedyś widziałem taką folię którą przyklejało się od środka na szybkę ale czy to działa? Nie mam pojęcia.

Roberth71
20.01.2010, 19:33
Kolega kupił w GP MOTO http://www.gpmoto.pl w Krk taka naklejkę do wewnątrz szyby za 80pln, można do nich zadzwonić i zapytać czy jeszcze mają , jezdzilismy jesienia w niskich temp. oraz w deszcz i bylo wszystko ok, dodatkowo po wpływem promieni słonecznych delikatnie przyciemnia się.

puntek
20.01.2010, 22:15
Kolega kupił w GP MOTO http://www.gpmoto.pl w Krk taka naklejkę do wewnątrz szyby za 80pln, można do nich zadzwonić i zapytać czy jeszcze mają , jezdzilismy jesienia w niskich temp. oraz w deszcz i bylo wszystko ok, dodatkowo po wpływem promieni słonecznych delikatnie przyciemnia się.
miałem taką folię i działa :)
ale są warunki
1) dobrze przykleić tak aby powstała warstwa powietrza pomiędzy folią a szybką
2) jak przyklejasz to na założonej szybce bo na zdemnotowanej potem się odklei

ja właśnie ściągnąłem szybkę przykleiłem i pojechałem na pyrę :)
w połowie drogi dojazdowej odkleiła mi się na odcinku 3 mm - właśnie dlatego że wymontowana szybka była rozciągnięta, a założona lekko się zgieła

na pyrze pyliło i właśnie to pylenie wchodziło mi pomiędzy szybkę a folię
w sumie używałem jakieś 4 mce potem musiałem odkleić i ściągnąć :(
ale podczas początkowego użytkownia było super :)

Roberth71
20.01.2010, 22:47
Kumpel kleił do szyby ktora była na kasku, nie demontował jej. tak jak mowi Puntek, nie demontować szyby przed naklejeniem.

podos
21.01.2010, 09:31
Jezdzilem ostanio w Multitecu z Pinlociem skuterem snieżnym, temp. -5 stopni. Kilka godzin ~6? Parowało raczej przy całkiem zamkniętej szybie, ale już przy minimalnie uchylonej nie. Ale na skuterze to jednak cięzka praca... Dopiero jak zdjąlem kask na ognisku to para zamarzła o wewnątrz i sie skończyła jazda z zamknętą szybą. Pomijając temp ujemne - szoejowy pinlok - TO JE ONO!

walek
21.01.2010, 11:27
Wczoraj 17:03tom64Cytat:
Napisał walek http://africatwin.com.pl/images/buttons/viewpost.gif (http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=95163#post95163)
.......a własnie że jest Tom64 :) uzywam w zimniejsze dni szamponu bambino dla dzieci i się sprawdza na jakiś czas .Użytkowanie kiedyś Fiata 126p robi swoje

Na jaki czas mniej więcej ? Waluś:) na mniejwiecej czas potrzebny na przebycie z punktu A do B drogi Tomie :) ,także czynność trza powtarzać często ale jadąc w wilgotny dzień już tak nie wkurza a kufrze zawsze jest miejsce na mały pojemnik.

tom64
21.01.2010, 12:18
Jakkolwiek cieszę się, że Cię widzę aktywnego na forum:)

walek
21.01.2010, 17:38
;) a bo ja się na zimę gaduła robie a latem milknę .Ciebie tez milo się czyta

RAVkopytko
23.01.2010, 15:01
Folia "OXFORD ULTRA CLEAR", daje rade

abrasadera
27.01.2010, 11:32
Przetestowałem ten płyn do gogli "arena" - ale nie namoczyłem ładnie szybki tylko razmazałem pare kropel - byłem tak około 1h na qudzie w niedziele - przy temp -10 i ok 50km/h wytrzymała szybka full zamknięta jakieś 5-6 min potem delikatnie uchylona - uważam to za niezły wynik jak na obecne warunki - następnym razem zaaplikuje tak jak jest to opisane - czyli dużo płynu ze by sam się rozszedł po szybce i poczekać na wyschnięcie:D

Jules
28.01.2010, 09:15
Ja zakupiłem na próbę anti-foga firmy Autoland [w atomizerze] .Preparat antyroszeniowy przeciw parowaniu szyb hehe stworzony w oparciu o technologię nanacząsteczek ,aktywne substancje niejonowe itd.itp.Dobrze że koszt zakupu wyniósł jakieś groszowe 12 zeta ,bo oprocz ładnego opisu to badziewie nic ale to nic nie działa.Omijać z daleka takie ładnie reklamowane pseudo-preparaty.Nie działa ani w kasku ani w samochodzie ani nawet w łazience na lustrze.NIE POLECAM.:Thumbs_Down: