PDA

View Full Version : W temacie kufrow givi...


Dioblik
14.01.2010, 22:55
Posiadam kufer i plyte montazowa givi z innego motocykla i chcialbym to zamontowac do mojej Afryki i teraz pytanko do Was. Czy ktos z Was montowal plyte montazowa kufra bezposrednio do "bagaznika" Afryki?
No ja wlasnie zamontowalem i musze powiedziec ze troche sie obawiam ze owy "bagaznik " moze sie urwac bo jest wykonany z jakiegos tworzywa. Co myslicie?

7Greg
14.01.2010, 22:57
Ja montowałem i wielu innych. Działa bez problemu.

lukchol
14.01.2010, 23:38
Mialem te same obawy co ty i dodatkowo nie bardzo mi sie chcialo za plastik lapac sama plyte - dalem do wyciacia po obrysie 'bagaznika' stalowa plyte, przyczepilem ja na 4 sruby(te na ktore jest bagaznik montowany) i do tego dopiero zamontowalem plyte.Na razie, sezon, trzyma sie bez pudla. Nie wiem czy jasno napisalem, ale jak bede w garazu to przy okazji cykne jakies foty.

Bonjour
15.01.2010, 08:19
Żeby było sztywniej możesz zdemontować z bagażnika ta czarną płytę z tworzywa a zafundować sobie na jej miejsce taką z aluminium, jest dużo sztywniej.


http://lh3.ggpht.com/_KWLCUKEdEXM/SqvKf-jk-cI/AAAAAAAABH0/e0VnNg1t9UY/s640/IMG_3244.jpg (http://lh3.ggpht.com/_KWLCUKEdEXM/SqvKf-jk-cI/AAAAAAAABH0/e0VnNg1t9UY/s640/IMG_3244.jpg)

Mam chyba jedna wolną na półce.

wasilczuk
15.01.2010, 08:39
Bonjour ale ta płyta to do RD04 chyba?

podos
15.01.2010, 09:57
Posiadam kufer i plyte montazowa givi z innego motocykla i chcialbym to zamontowac do mojej Afryki i teraz pytanko do Was. Czy ktos z Was montowal plyte montazowa kufra bezposrednio do "bagaznika" Afryki?
No ja wlasnie zamontowalem i musze powiedziec ze troche sie obawiam ze owy "bagaznik " moze sie urwac bo jest wykonany z jakiegos tworzywa. Co myslicie?

ja mam tak od lat.
nawet chamsko wywiercilem dziury w bagazniku zeby było dalej od pasażera.
nic nie zgubilem nic sie nie urwało.

MUTT
15.01.2010, 10:20
Podos - Ty nie wozisz kufra , tylko wór którego ciężar spoczywa częściowo na kufrach bocznych - jeśli dobrze pamietam . Kufer centralny zamocowany na oryginalnym bagażniku /płyta +adapter / jeśli jest przzeładowany , a taki jest przewaznie , wpada w wibracje i tzęsie się niemiłosierne . Mnie nic nie pękło , ale dopiero po założeniu Wasilowego wiem , że jest OK . Nic się nie telepie , a masywne to takie , ze i hak do przyczepy by mozna przykrecić......ale o tym już chyba było !
Zdrowia Mutt

7Greg
15.01.2010, 11:01
Felkowski z takim mocowaniem na Tarcu prawie wjechał.
Wszystko może się urwać przy sprzyjających warunkach.

A było tak:

http://tarcu.com/Preview/00483.jpg

http://tarcu.com/Preview/00496.jpg

innych zdjęć ze względu na cenzurę nie mogę zamieścić ;)

podos
15.01.2010, 11:04
nie jeżdzę tylko z workiem

http://lh6.ggpht.com/_7BydYxQjpVI/SCjRLOytWzI/AAAAAAAAC04/dodJvSlQKy0/s720/UA_RO_-60.JPG

Kuba
15.01.2010, 16:08
nie jeżdzę tylko z workiem

no tak jeszcze plecak Krystek! :D

Bonjour
15.01.2010, 18:33
Bonjour ale ta płyta to do RD04 chyba?
Rozstaw otworów i obrys w RD04 i RD07 są takie same, są chyba w ogóle identyczne. W RD07A płyta jest ciut inna ale obrys i otwory montażowe są takie same.

tom64
15.01.2010, 19:53
Wielu , którzy zamontowali , zamawiali bagaznik i Wasila...:p
Oczywiście Wasila do roboty przy montowaniu:haha2:

Pawel
19.01.2010, 13:50
Jezeli juz o kufrach to ktos wie gdzie mozna znalezc wkladki do zamka o numerze 112? To ten numer ktory jest nabity na czolowaj stronie wkladki.

podos
19.01.2010, 14:55
Jezeli juz o kufrach to ktos wie gdzie mozna znalezc wkladki do zamka o numerze 112? To ten numer ktory jest nabity na czolowaj stronie wkladki.

nie da się tak.

Można kupić zestaw zamków givi o tych samych numerach. Ale nigdy o danym numerze.

tom64
20.01.2010, 00:45
Tak jak prawi Podos. Com się wykłócił i naprzeklinał u importera. Nie kupisz od nich ani samych wkładek ani kluczyków

felkowski
20.01.2010, 07:27
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale kolega chce zdjąć czarny plastik i przykręcić do samej srebrnej części. Tego nie polecam bo wtedy bagażnik staje się wiotki. Może wtedy pęknąć na środku między śrubami mocującymi. Mimo, że ta czarna część wygląda jakby tylko była miejscem na blokadę to jednak jeszcze spełnia rolę usztywniającą.
Co do zamków, to mozna zamówić zamek z kluczem, ale nie da się w konkretnym kodzie. U mnie pan ślusarz od zamków daje radę naprawić zamek, ustwić tak kod jak trzeba, nie mówiąc o dorobieniu klucza.

MOTOMYSZA
20.01.2010, 08:48
Cześć Dioblik.
W odpowiedzi na twoje pytanie z pierwszego posta, to rzeczywiście jest tak jak myślisz/piszesz. Tzn jeśli w owym kufrze będziesz przewoził jakieś tylko lekkie rzeczy np śpiwory, ciuchy, trampki itp (u mnie na błotniku tylnego koła jest oryginalna naklejka , że max ciężar to 5kg) to wszystko będzie OK. Co prawda niejednokrotnie przewoziłem ciężar w kufrze o wiele większy (namiot,śpiwór,buty, 2x 0,7 l taniej whisky z LIDLa + 2l pepsi, kilka browarów, puszka konserwy turystycznej i pół chleba oraz szczoteczka do zębów) i wszystko jakoś dawało radę.
Jest jeszcze jedna kwestia, czy będziesz jeżdził z tym po asfaltach tylko, czy teren też preferujesz . Bo jeśli teren to nie wróżę zbyt długiego żywota bagażnikowi. Bo napisałem , że dawało to u mnie radę ale już nie daje-bo zdechło. Tzn popękał ten właśnie plastikowy bagażnik koloru srebrnego(ten z rączkami dla pasażera). Wobec powyższych faktów polecam bagażnik zrobiony przez kolegę Wasilczuka-nie ma bata , wytrzyma wszystko, a i bardziej wygodny (dla dwojga) bo kufer możesz dalej w tył odsunąć.

Ale, ale.... czy w RD03 nie ma przypadkiem oryginalnie takiego bagażnika stalowego-rurkowego?
Dioblik napisz o jaki model pytasz bo w profilu jesteś posiadaczem RD03!
POZDRO

podos
20.01.2010, 08:59
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale kolega chce zdjąć czarny plastik i przykręcić do samej srebrnej części. Tego nie polecam bo wtedy bagażnik staje się wiotki. Może wtedy pęknąć na środku między śrubami mocującymi. Mimo, że ta czarna część wygląda jakby tylko była miejscem na blokadę to jednak jeszcze spełnia rolę usztywniającą.

no ale przykręca też płyte do tego. Ja wlasnie wywalilem to na kłódkę i przykecilem plytę (na dwóch śrubach tylko!) Ale pekniete tez widzialem. Efekt przeładowania - tam lekkie ciuchy powinny być...


. U mnie pan ślusarz od zamków daje radę naprawić zamek, ustwić tak kod jak trzeba, nie mówiąc o dorobieniu klucza.

Ja też tak przerabiałem u slusarza. Jednym kluczem otwierałem trzy rózne zamki. Ale trzeba mieć swiadomość ze więcej wzorów kluczy go wtedy otwiera:)

podos
20.01.2010, 09:02
Wobec powyższych faktów polecam bagażnik zrobiony przez kolegę Wasilczuka-nie ma bata , wytrzyma wszystko, a i bardziej wygodny (dla dwojga) bo kufer możesz dalej w tył odsunąć.


Ja też sobie taki zamówię.

Pawel
20.01.2010, 11:33
nie da się tak.

Można kupić zestaw zamków givi o tych samych numerach. Ale nigdy o danym numerze.


Problem polega na tym ze to nie do kufra na motor. Potrzebyje do kufra dachowego do samochodu. Stara wkladka zostala rozwiercona. Ma ona troche inna czesc tylna tzn ta ktora obraca czyms w rodzaju haka. Na przodzie ma nabity numer 112 wiec myslalem ze to jest model tej wkladki. Nie chodzi mi o to aby dopasowac kluczyk, wlasciwie to potrzebuje ja z kluczykami. Probowalem przymierzac wkladke z kufra i jest ok poza ta nieszczesna czescia tylna.

randal 76
20.01.2010, 11:38
może to ?
http://www.allegro.pl/item879420679_zamki_do_bagaznikow_thule_544_wkladk a_kluczyk.html

samul
20.01.2010, 14:02
Ja też sobie taki zamówię.

i to zamyka wszelką dyskusję! :p ;) :bow:

podos
20.01.2010, 15:18
ha ha ha:)

Dioblik
20.01.2010, 22:28
Dzieki wielkie za wasze wskazowki:) Wymontowalem ten czarny plastik i przymocowalem do szarego bagaznika plyte z givi . Musze zrobic jakies usztywnienia garazowym sposobem bo we wtorek ruszam na Elefanta i nie chcialbym kufra zgubic:at:

czosnek
20.01.2010, 23:30
Dzieki wielkie za wasze wskazowki:) Wymontowalem ten czarny plastik i przymocowalem do szarego bagaznika plyte z givi . Musze zrobic jakies usztywnienia garazowym sposobem bo we wtorek ruszam na Elefanta i nie chcialbym kufra zgubic:at:

U mnie tak jest i hula jak należy. Póki co nic nie pękło a wzmocnień żadnych, tego co widzę nie ma.

Pawel
21.01.2010, 14:06
może to ?
http://www.allegro.pl/item879420679_zamki_do_bagaznikow_thule_544_wkladk a_kluczyk.html

Dzieki randal ale takie chyba juz mam. Oruginalny rozni sie troche koncowka. Jak nie znajde takiego zamego to dorobie nowy hak i tez bedzie smigalo.