PDA

View Full Version : Jak zrobić przyczepkę do moto....


BLOB
08.01.2010, 18:32
No to zaczynam
Troszki czasu oraz
Spawarka :) typu migomat

Błotniki 70 pln
Oświetlenie z okablowaniem 100
Oś audi (złom)80 pln
resory polonezja (złom)50 pln
zaczep (koniecznie z atestem) 70 pln
koła z oponami ford 50 (złom) pln + pierścienie stabilizujące 2x warka pstrag
Amortyzatory max 70 pln
bycze jaja 10 pln
stopka manewrowa ? pln

Stal zgodnie z cennikiem mnie kosztowała ok 400 profile zgodnie z rycinami blaszka na podjazdy uchwyty na pasy i jakieś płaskowniki do bujaków na resory.
Dodajemy koszt zakupu ok 8 do 10 niskoprocentowych w puszkach lub butelkach z kałcją , 2 popołudnia.
Koszt dodatkowy to dwa profile i poprzeczki na tyle do wyciągania i przewozu np drabiny listewek czy jakiegoś innego wariactwa nadwymiarowego to około koszt 150-200 pln(widać na fotkach)
Wytrzymała 350 km z AT i ceberką. Wagę rekompensuje cena i wytrzymałość oraz świadomość dobrej roboty bo mojej i braciaka.
Dodam jeszcze koszt rejestracji to ok 400 pln.
Wyciągany tył ze światłami posiada odpowiedni mniejszy profil aby mieścił się w konstrukcyjnym. A i wydaje mi się że rozwiązanie ze światłami tez niezłe bo zawsze to bezpieczniej.
Jest jeszcze kilka zaczepów na środku których mało widać a są potzrzebne.
Szyny są do dowolnego rozstawu szerokości teraz są przystosowane do 2x hunda XL, i nie wystają poza oś przyczepki czyli podczas jazdy nie zgarniam kierownicą czapek spacerowiczów niedzielnych. Środkowa szyna jest tylko poto jak mam tylko jeden moto tak dla parady i opierania stopki motonoga jak go pasami krępuję.
Co niemam a dorobię wiosną to stopka na tyle do załadunku bez auta tak aby nie zwiodło w niebo zaczepa.
Fotki dorobię jak pogoda pozwoli to i na bok nią pacnę.
Co jeszcze powinienem dodać to niewiem jakie są teraz wymagania co do świateł bo coś tam marudzili o wstecznym jeszcze ale to do sprawdzenia jest.
Pozdro Alll
Jak medyk da rade :) to i wy dacie

pałeł
16.01.2010, 12:30
a tak przyczepę można zarejestrować??

Dubel
16.01.2010, 13:26
a tak przyczepę można zarejestrować??
Można jako SAM do 350kg ktoś gdzieś na forum pisał że jest jakiś myk że by prosto przejść na rejestracje na 750kg

voytas
16.01.2010, 22:09
Można jako SAM do 350kg ktoś gdzieś na forum pisał że jest jakiś myk że by prosto przejść na rejestracje na 750kg

nie ma ograniczeń w SAMach co do DMC(dopuszczalna masa całkowita), ważne aby spełniała warunki techniczne dopuszczenia do ruchu(nie potrzeba żadnych myków).
Jednak niewiele osobówek może ciągnąć niehamowaną przyczepę o DMC 750kg
(siedzę w temacie zawodowo ale nie szukam klientów bo roboty mam do bólu)

Vooytas
17.01.2010, 08:19
Ładnie :)

Czy konieczny jest jakiś glejt na spawy?
Fajnie jakbyś pokazał jak jest zamocowana belka, czy masz tam amortyzatory czy tylko na resorach pracuje?

Pozdrawiam vOOytas ;)

Sławekk
17.01.2010, 09:12
Py przyczepce typu SAM wymagana jest opinia rzeczoznawcy .Pyrzynajmiej w mojej mieścinie .
Koszt ok. 250,- zł

BLOB
17.01.2010, 09:29
Na spawy nic nie potrzeba, piszesz w opisie, że spaw ciągły i basta ja mam tylko papiery na stal bo to bez problemu dają jak kupujesz.
Amorki z resorami oczywiście mam. Patent wytrzymał 190 k/h nie podskakiwał i nie podrygiwał poprostu fajnie jedzie. Ja mam audi dlatego wybierałem oś od audi coby się chowało za blaszanką.
Mocowanie robiłem takie aby dało rade to odkręcić bo niewiadomo co wyskoczy prawda? Jak sie ociepli to porobię fotki od dołu bo teraz niemam jak ślisko i buty mi się ślizgają:D.
Jedna jedyna mankamenta -to dałbym resory 3-piórowe-jednak jest za miękkie, pomimo byczych jaj które odbijają w razie potrzeby(ale tutaj tylko w przypadku jazdy z 3 motocyklami albo wagą pow. 300kg na przyczepce).
Pamiętać cza aby nisko zawieszać platformę aby nie spinać się na nią motórami czy quadem.

U mnie to tylko bandyci z rejestracujnego przegląd w stacji co ma do tego uprawnienia i fotki przyczepy coby blaszek nie stosować w 4 wozidłach :)