PDA

View Full Version : centralna stopka


pustelnik
29.12.2009, 19:35
Prośba o radę: Jak postawić afri na centralnej? Jak kierownica? Za co złapać prawą ręką? Coś mi to kurczę nie wychodzi:confused:

puntek
29.12.2009, 19:39
Prośba o radę: Jak postawić afri na centralnej? Jak kierownica? Za co złapać prawą ręką? Coś mi to kurczę nie wychodzi:confused:
ja chwytam za gmole i za stelaż z tyłu , potem staję mocno na centralce i ciągnę w górę ...
parę prób i wyjdzie :)
potem będziesz ją podnosił z ziemi tak jak czapkę lekko i przyjemnie :D

pustelnik
29.12.2009, 20:15
ja chwytam za gmole i za stelaż z tyłu , potem staję mocno na centralce i ciągnę w górę ...
parę prób i wyjdzie :)
potem będziesz ją podnosił z ziemi tak jak czapkę lekko i przyjemnie :D


Wielkie dzięki, jutro zaczynam trening.:)

nurek
29.12.2009, 20:47
Pustelnik- jakie jutro??? zimowa czapka i dzida. Położ sobie koc z drugiej strony i ogień.
A tak na poważnie to też zależy jakiego masz centrala. Ja musiałem dospawac dyngsik co by łatwiej trzewikiem chycic hej.

PUFF
29.12.2009, 21:00
I nie szarpac do tylu, tylko nacisnac prawym butem na ta niewielka dzwignie przy centralce. Nastepnie prawa reka za tylni stelarz (lub okolice podnozka pasazera) i w gore. Przy tej technice Afri sama wskakuje na centralke.

mckrzysiek
30.12.2009, 09:12
muszę przećwiczyć.
dotychczas stawałem na centralce, szarpałem kierę w górę i do tyłu i ... dupa. Tłumaczyłem sobie, że po prostu pakier ze mnie żaden. A może to tylko techniki brakło?...

pustelnik
30.12.2009, 15:57
Yes, yes, yes - jak powiedział klasyk. Dzisiaj postawiłem (parę razy) swoją zatankowaną na full Afri na centarlce. Jak napisaleś Puntek - za gmole, za tylny stelaż i heja! Mala rzecz a cieszy. :D Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

samul
30.12.2009, 18:28
To jak juz stoi to ostroznie ja zdejmuj, kiera w prawo albo siedzac okrakiem na moto. Krolowa lubi sie polozyc przy tej okazji i huk (i wstyd ;)) na pol osiedla

nurek
30.12.2009, 19:08
Samul potrafisz zdjąc Królową z centrala siedząc na niej?Ile masz wzrostu 2m?

dery
30.12.2009, 20:08
ja potrafie, 'z bujanego'.

jedynka i od razu dzidaaaa! :at:

Kuler
31.08.2011, 02:57
To ja też się podłączę w prośbie o radę. Problem w tym że nie mam gmoli :( pozostaje jedynie tylny stelaż. Szarpanie za kierę do góry i do tyłu nic nie daje :/

wieczny
31.08.2011, 08:40
Otóż już kiedyś pisałem, że 04 jak i zapewne 03 nie muszą mieć dokupowanej za pierdylion złotych rączki do stawiania bo rolę te spełnia podnóżek pasażera. Nogą przydeptać centralkę i ciągnąć za ów podnóżek DO TYŁU i motocykl wskakuje na centralkę.

Kuler
01.09.2011, 04:53
Podziękował Wieczny za cenne wskazówki. Nauka trwała całe 2 min :) to nie takie trudne, ale fakt że siły trzeba trochę mieć do tego, szczególnie jak Afra nieco obniżona jest :D

renant
01.10.2011, 07:56
Witam,
Afrcę RD07 zakupiłem w lipcu br. -dlatego moje doświadczenie jest nie wielkie na temat wielu spraw związanych z tym sprzętem. Mam prośbę do Was odnośnie opini na temat stopki centralnej hondowskiej oraz stopki centralnej firmy sw-motech do RD07. Ceny są porównywalne - którą wybrać?
Pozdrawiam,
Zbyszek

SzymonBBI
01.10.2011, 16:05
Żadną z nich. Najlepiej uderzyć do Wasilczuka a najsampierw to zapraszam do powitalni. Pozdro