PDA

View Full Version : Szyba MGG - jaką kupić?


robal1987
02.12.2009, 16:54
witam, noszę się z zamiarem zakupu nowej szybki do Afry RD07a, mam 190 cm wzrostu i dosyć strugi powietrza walącej niemal idealnie w kask :mur: zwróciłem uwagę na MGG, głównie chodzi o koszty, ale z katalogu na ich stronie niewiele da się dowiedzieć. Może ktoś zamawiał ostatnio jakąś turystyczną szybkę, jest jakiś ogólnie przyjęty model dla wysokich, da radę zrobić na zamówienie coś ekstra-dłuższego? pozdrawiam

rambo
02.12.2009, 17:11
Szyba z MGG jest dość, hmm, krucha. Żadna szyba nie da Ci 100% komfortu jak w Goldwingu.
Po przerobieniu większości szyb dostępny i niedostępnych w PL stosuje rozwiązanie: Fabryczna szyba + deflektor. Przy 190cm można by zamówic większy deflektor bo taki standartowy to też ci będzie w czapke dmuchać.

nurek
02.12.2009, 17:11
Kupiłem jakiś czas temu to już druga(pierwszą pochłonął mały offik).Na tej perwszej po dwóch latach pojawiły się pajączki.Producent zapewniał mnie że to była jakaś felerna partia.Kupiłem drugą i na razie jest ok. Nie wiem jak przy twoim wzroście się sprawdza, ja mam 173.Zawsze możesz do tego dokupic deflektor.

Zazigi
02.12.2009, 17:13
Koszt u nich to około 140PLN, mają swoje aukcje na allegro i najlepiej tak zamówić. Wystarczy podać markę i model motocykla (RD07a). Niestety są to kruche szyby które łatwo pękają podczas gleby, chociaż od wiatru chronią niczego sobie. Jeśli jesteś baaaardzo wysoki wtedy być może będziesz musiał pomyśleć o deflektorze.

A tak w ogóle to poszukaj na forum bo było pisane o szybach nie raz i nie dwa.

peter
02.12.2009, 17:15
mam 200cm wzrostu, jeżdżę na wysokiej Givi + deflektor i dopiero daje radę.
szyby MGG są o tyle od Givi fajniejsze, że są szersze (kumpel ma w swojej super-terefere tą najwyższą z ich oferty właśnie) ale wysokościowo to samo w zasadzie - więc waląca w czapkę struga powietrza tak czy tak zostaje.

robal1987
02.12.2009, 17:29
Dzięki wszystkim za podpowiedzi, wynika z tego że opcje są dwie: kombinować z inną szybą albo zapodać sobie deflektor (by Kuba rzecz jasna :)). Przemyślę jeszcze sprawę, tak naprawdę chodzi mi o odchylenie strugi powietrza w górę o kilka - do 10 cm, kiedy jadę i "wciągnę" głowę w ramiona to udaje mi się uzyskać względny komfort. Stąd może jednak deflektor? Boję się tylko problemów z montażem, Kubowy deflektor pasuje do wszystkich szybek?

majki
02.12.2009, 17:43
Mam 195cm, wysoką MGG w 04 i cały pęd powietrza prosto w pysk. Do tego kruche to to (pękła mi w poprzek do połowy, jak nią lekko poruszałem) i deflektora się bałem dokładać. Jak już skończy swój żywot, to zrobię z niej deflektor do oryginalnej szyby (grubszej i sztywniejszej).

Generalnie szyba jest dość ok jak za tą cenę. ;) Ale przy wyższych ludziach słabo się sprawdza. Rozważam jeszcze wyprostowanie owiewki z szybą (parę osób już to zrobiło na 4um), żeby skierować wyżej strumień powietrza.

Zoltan
02.12.2009, 23:52
Robal, a ty na pewno masz oryginalną szybę? Ja jestem kiolka cm niższy od ciebie i jak zdejmę deflektor z oryginała, to wiatr przyjmuję na klatę. Z deflektorem Kuby jest OK, choc strach patrzeć jak się gnie przy podmuchach wiatru

robal1987
03.12.2009, 01:49
Zoltan, właśnie myk polega na tym że to nie jest oryginał tylko coś wyższego i stąd mały problem co zrobić jeśli nadal jest za niskie (albo to kwestia wyprofilowania). Jeśli oryginał z deflektorem się wygina, to boję się że podwyższana tym bardziej, stąd myśl żeby załatwić jeszcze wyższą szybkę. Ehhh problemy :)

BLOB
03.12.2009, 07:49
U mnie przy wzroście 196 i szybie max wyskoiej givi + deflektor od Kuby ale na specjalne zamówienie powiększony. Da się pyrkać do 120 km/h w komforcie co ponad to extrema i kończy się przyjjemność.
Pogadaj z Kuba on wystruga Ci co tam sobie tylko zechcesz i to to logo od niedawna :).
Jak chcesz to ci przyfocę moją z deflektorem nie żonę oczywiście :)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4059&page=8
Moja to ta RD04 w kol. Tesco

JuIo
03.12.2009, 11:40
Ja ma 187cmm i zestaw szyba turystyczna fivestara + ( standardowy) deflektor od kuby i jest bajka, nawet 170kmh można poginać i jest znośnie, mówie o naporze powietrza. Jak się mija przy 120 tirówe to trochę się gnie na boki, ale nic na to nie poradzisz, poza tym nie ma pęknięć z tego tytułu.

don_Pedro
03.12.2009, 13:23
MGG nie rozwiąże kłopotu - powietrze nadal bije po czole. Pojawia się za to dodatkowy problem - słaba wentylacja kasku, szczególnie przy niższych temperaturach nie da się jeździć w zamknietej szybce (wysoka szyba odcina wloty w szczęce). Chyba że masz kask enduro i gogle.
MGG z deflektorem raczej złamie się prędzej czy później, np. przy wymijaniu ciężarówki.

robal1987
03.12.2009, 16:10
Dzięki Panowie za odpowiedzi, wynika z tego że na początek chyba zapodam sobie deflektorek, może się okaże że aktualna szyba jeszcze się do czegoś nada, jeśli się nie poprawi to zostaje kombinacja z inną szybą albo opcja szyba+deflektor. Możecie jeszcze na wszelki wypadek zapodać jakieś adresy www gdzie da się niedrogo zanabyć turystyczną szybę do RD07a?

kudlacz
03.12.2009, 19:55
Jeszcze jedna kwestia. Czy tylko przy szybie MGG w skrajnych położeniach kierownicy zachacza się lusterkiem i zbiorniczkiem płynu hamulcowego o ową szybę? Czy może ja mam tylko tak (nie tak) ?

randal 76
03.12.2009, 19:57
http://www.motobagaz.pl/szyba-turystyczna-givi-d195s-do-honda-africa-twin-750-9602-p-427.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-12&utm_content=427

Dzięki Panowie za odpowiedzi, wynika z tego że na początek chyba zapodam sobie deflektorek, może się okaże że aktualna szyba jeszcze się do czegoś nada, jeśli się nie poprawi to zostaje kombinacja z inną szybą albo opcja szyba+deflektor. Możecie jeszcze na wszelki wypadek zapodać jakieś adresy www gdzie da się niedrogo zanabyć turystyczną szybę do RD07a?

don_Pedro
04.12.2009, 16:49
Jeszcze jedna kwestia. Czy tylko przy szybie MGG w skrajnych położeniach kierownicy zachacza się lusterkiem i zbiorniczkiem płynu hamulcowego o ową szybę? Czy może ja mam tylko tak (nie tak) ?
Nie wiem jak w siódemce, ale u mnie szybę i zbiorniczek/lusterko dzielą jeszcze 2-3cm, a mam kierownicę przestawioną nieco do przodu (żeby manetki były ciut wyżej). Może masz podniesioną kierę?

kudlacz
04.12.2009, 19:53
Kiere też mam lekko do przodu (takie przyzwyczajenie), podwyższenia brak. Najprawdopodobniej mam skrzywienie w główce:dizzy:............ramy.:haha2:

tomkow
05.12.2009, 22:25
Dziś założyłem szybę MGG o długości 40 cm. Wrażenia po przejechaniu pierwszych km są takie: całkowita ochrona klaty i ramion, za to turbulencje przeniosły mi się na kask i jest głośno i nieprzyjemnie. Muszę się mocno prostować (mam 190 cm), żeby wyjść ponad zawirowania. Ogólnie aerodynamika układu uległa poprawie, ale wolę żeby kask pracował w bardziej laminarnej strudze powietrza, a nie w wirach schodzących z krawędzi szyby.

Wniosek - musze uciąc kilka cm i będzie git (bo w deflektor nie wierzę - musiałby mieć z chyba z 15 cm).

robal1987
06.12.2009, 01:21
Dzisiaj zmierzyłem swoją szybę - wyszło... 42,5 cm czyli sporo. Szukałem nazwy, ale to chyba jakaś "no name". Czy jest sens pakować się w coś jeszcze wyższego? Chyba będzie ostry problem ze sztywnością...

JuIo
07.12.2009, 07:24
W deflektorze nie idzie o to zeby cię zaslaniał tylko żeby podbijał struge powietrza. Nie musi być duży, tylko dobrze ustawiony.

robal1987
07.12.2009, 10:00
to jeszcze zapytam czy deflektor znajdujący się mniej więcej na wysokości wzroku nie rozprasza i nie przeszkadza w czasie jazdy?

peter
07.12.2009, 10:37
nie rozprasza i nie przeszkadza. przynajmniej mnie.

Beddie
07.12.2009, 13:19
Mam szybę MGG turystyczną kupioną na allegro za 150 pln. Miałem MRA turystyczną, tyko się rozwaliła podczas wtrącenia mnie do rowu. MRA była szersza, lepiej chroniła barki i nie odnosiło się wrażenia, że zaraz się rozwali. MGG wygląda ładnie, jest zgrabniejsza, ale dość wiotka i poniżej 3500 obrotów wpada w znaczne wibracje.
Miałem natomiast okazję przejechać parę dni temu prawie 1000 km pożyczoną supertenerą ze standardową szybą i po raz pierwszy z rozrzewnieniem wspomianałem turystyczną MGG.

JuIo
07.12.2009, 14:58
to jeszcze zapytam czy deflektor znajdujący się mniej więcej na wysokości wzroku nie rozprasza i nie przeszkadza w czasie jazdy?

Tzn jak jedziemy na kilka moto to ciężko jest wisieć komuś na kole bo cza sie wychylać żeby je zobaczyć. Sposób na to taki że cza nie trzymać się za blisko:) Wiesz troche przeszkadza ale to kwestia przyzwyczajenia...

deptul
07.12.2009, 15:44
to jeszcze zapytam czy deflektor znajdujący się mniej więcej na wysokości wzroku nie rozprasza i nie przeszkadza w czasie jazdy?

Przeszkadza. Pół biedy jak jest ładnie i słonecznie. Przesrane robi się wtedy jak na deflektorze zaczyna się osadzać mgła, krople deszczu itp. Masz wtedy deszcz na szybie i deszcz na deflektorze przez który patrzysz. Nie polecam. Miałem kiedyś wysoką szybę MRA i deflektor. Potem wróciłem do oryginału i deflektora i jest git. Pogadaj z Kubą to może zrobi dla Ciebie ze dwa cm wyższy deflektor??

robal1987
10.12.2009, 22:02
mógłby ktoś zapodać aktualnego maila pod kórym można złapać Kubę?

JuIo
11.12.2009, 07:24
W temacie deflektor by kuba powinien być adres do biura kuby, tam cza walić.

robal1987
22.12.2009, 23:53
niestety, kontaktu brak, pisałem na oba maile i na gg

ramires
23.12.2009, 07:49
W temacie deflektor by kuba powinien być adres do biura kuby, tam cza walić.

niestety, kontaktu brak, pisałem na oba maile i na gg


a może po prostu zadzwonić?
dane są na afrimapie

tomkow
27.02.2010, 20:17
Wrażenia z pierwszej jazdy z wysoką szybą MGG + deflektor od Kuby: jest o wiele lepiej, niż bez deflektora, ale to układ poprawny do wzrostu chyba około 180 cm. Jak się jakoś pozginam, to jest nieźle. Przy odpowiedniej pozycji głowy (oczy 5 cm nad krawędzią deflektora) mogę jechać z otwartą przyłbicą z prędkością rzędu 90-100 km/h. Ogólnie jest ok. łeb nie powinien boleć nawet przy dłuższych przelotach.

Jak wiele spraw w życiu - kwestia przywyknięcia. ;)

MaRP
27.02.2010, 21:09
Szyba z MGG jest dość, hmm, krucha. Żadna szyba nie da Ci 100% komfortu jak w Goldwingu.
Po przerobieniu większości szyb dostępny i niedostępnych w PL stosuje rozwiązanie: Fabryczna szyba + deflektor. Przy 190cm można by zamówic większy deflektor bo taki standartowy to też ci będzie w czapke dmuchać.

Fabryczna szyba i deflektor Touratecha - nie ma cmentarza na szybie kasku, ale trochę buja mi kaskiem.

Fabryczna szyba i deflektor od Kuby (który jest o 2 cm wyższy i węższy od Touratechowskiego) - przy maksymalnym postawieniu do pionu strugi przechodzą wysoko nad daszkiem, już nie buja mi kaskiem, zostaję przy tym zestawie.
Górna krawędź deflektora jest poniżej lini wzroku, inaczej naprawdę przeszkadza.
Coś śmiesznego na koniec: mam 170 cm wzrostu :haha2:

Jarek
02.03.2010, 09:31
a ja jeżdżę z szybą z MGG wyższą od oryginału o 14 cm...jest bardzo dobrze /mam 180cm/- gdybym palił, to mógłbym to robic na moto:):)- kilka dzwonów terenowych zaliczone= szyba cała...ale na jakieś cioranie po krzokach zakładam oryginał, pzdr:)

robal1987
10.04.2010, 19:50
zakupiłem szybkę z MGG za całe 165 zł z przesyłką - 50 cm wysokości, góra lekko wygięta do góry, problem przestał istnieć. Szyba pasuje idealnie, wprawdzie jest fabrycznie jakby lekko hmmm... krzywa, ale ogólnie kryterium koszt-efekt rewelacja. Pozdrawiam, dzięki za podpowiedzi

Wegrzyn
12.04.2010, 17:44
zakupiłem szybkę z MGG za całe 165 zł z przesyłką - 50 cm wysokości, góra lekko wygięta do góry, problem przestał istnieć. Szyba pasuje idealnie, wprawdzie jest fabrycznie jakby lekko hmmm... krzywa, ale ogólnie kryterium koszt-efekt rewelacja. Pozdrawiam, dzięki za podpowiedzi

Wrzuć jakieś foty jak to po zamontowaniu wygląda.

BART_76
14.04.2010, 21:14
Ja też wałkowałem ten temat i stanęło na dwuczęściowej MRA.Ma ona około 46 cm wysokości i można ją podnosic i opuszczac 5 cm i do tego estetyka wzorowa .

Wegrzyn
14.04.2010, 21:57
Ja też wałkowałem ten temat i stanęło na dwuczęściowej MRA.Ma ona około 46 cm wysokości i można ją podnosic i opuszczac 5 cm i do tego estetyka wzorowa .

Ludzie wklejajcie jakieś foty, albo link do aukcji. Ja walczę ze swoją oryginalną + deflektor od Kuby i ni jak nie mogę jej sensownie ustawić, żeby mi głową nie targało. Szukam jakiegoś rozwiązania na dłuższą trasę dlatego dopytuję :bow:

robal1987
14.04.2010, 22:21
foty jak ta MGG wygląda po zamontowaniu na mojej Afri zarzucę jak tylko dorwę jakąś cyfrówkę, chwilowo nie mam mojej ;)

Andrez
16.04.2010, 13:58
Mgg na moim moto też okazała się lekko koślawa. Nie wiem czy przez to nie ściąga mnie na lewą stronę :haha2:Poza tym nie wiedzieć kiedy i w jakich okolicznościach pojawiło się pęknięcie... Co do muchołapa to najpierw popróbuję zanim kupię.

Uriel
16.04.2010, 14:12
Te szyby będą pasować do RD03? Ja w mojej mam jakieś strasznie zużyte truchło z popękanymi mocowaniami i tylko czekam na dzień gdy mnie zdekapituje.

Szukam czegoś w miarę wysokiego bo mam 195cm. Pogodziłem się już z tym że będzie mi waliło w pysk bez deflektora, ale chciałbym się móc schować za szybą jak się lekko zgarbię :-)

majki
16.04.2010, 14:42
Te szyby będą pasować do RD03? Ja w mojej mam jakieś strasznie zużyte truchło z popękanymi mocowaniami i tylko czekam na dzień gdy mnie zdekapituje.

Szukam czegoś w miarę wysokiego bo mam 195cm. Pogodziłem się już z tym że będzie mi waliło w pysk bez deflektora, ale chciałbym się móc schować za szybą jak się lekko zgarbię :-)
No to raczej będzie problem. Też mam 195 wzwyż i jak narazie nie znalazłem idealnego wyjście.:confused: Mam mgg wysoką, lekko podniesioną do pionu i teraz dostaję centralnie w oczy, ale przynajmniej się mogę wyprostować. Wcześniej dostawałem w szczękę i się garbiłem-było nie wygodnie. Teraz bym spróbował wersję z oryg. szybą i jakimś deflektorem. Możliwe, że zrobionym z mgg, bo jest pęknięta w połowie i nie wiem ile jeszcze pociągnie (wywiercona dziurka na końcu pęknięcia, powertapem zaklejona :) ). Podobno niska szyba daje radę, bo się dostaje "czystą" strugą powietrza, a nie "zwichrowaną" przez szybę. Coś w tym jest, bo jak jadę na stojaka jest spokój w kasku, a za szybą to jak w pralce.:dizzy:

tomkow
16.04.2010, 16:20
Te szyby będą pasować do RD03? Ja w mojej mam jakieś strasznie zużyte truchło z popękanymi mocowaniami i tylko czekam na dzień gdy mnie zdekapituje.

Szukam czegoś w miarę wysokiego bo mam 195cm. Pogodziłem się już z tym że będzie mi waliło w pysk bez deflektora, ale chciałbym się móc schować za szybą jak się lekko zgarbię :-)

Jak kupisz wersję do RD03, to będzie pasować - tak jak i u mnie. Jak pisałem na 3 stronie - nawet z deflektorem Kuby nie do końca daje radę (mam 190). Może gdyby ja jakoś spionować bardziej?...

Z ostatnich jazd wyszło, że najciszej mam przy otwartej przyłbicy - z szybki robi się kolejny chyba deflektor. W desperacji zakupiłem jakieś sportowe okulary, żeby chronić oczy przed obiektami latającymi i chyba będę w tej kretyńskiej konfiguracji latał na dłuższych trasach.

Krótką szybę miałem wcześniej, targało klatą, ale kask dobrze pracował w czystej strudze. Kto wie, czy po nieuchronnym popękaniu MGG nie wrócę po prostu do tej opcji...

bouli
01.05.2010, 08:35
Mam podobny problem w swojej AT mam szybę MRA wys. 50 cm prosta i przy predkości powyżej 60 km/h wiatr uderza w kask tak, że w srodku jest jak w wirówce. Gdy się uchyle jest lepiej ale to nie oto chodzi bo mozna nbawić sie garba, a jazda na moto ma dawać satysfakcję. Może ktoś jeździł z szybą podobn ale w górnej części wywinietą bo widziałem na zdjeciach takie lecz nie wiem jak sie sprawuja przy wzroscie kierowcy 191 cm.

duzy79
04.05.2010, 22:02
Mam MRA, ten model z możliwością obniżania, jest wywinięta górą. Mam 194 wzrostu i od wiatru chroni mnie bardzo dobrze. Przy prędkościach do około 100 km/h da się jechać z podniesioną szczęka w kasku i opuszczoną blendą. Polecam. Niestety cena jest mało atrakcyjna.

bouli
05.05.2010, 01:39
Mam MRA, ten model z możliwością obniżania, jest wywinięta górą. Mam 194 wzrostu i od wiatru chroni mnie bardzo dobrze. Przy prędkościach do około 100 km/h da się jechać z podniesioną szczęka w kasku i opuszczoną blendą. Polecam. Niestety cena jest mało atrakcyjna.

Lepiej wydać raz na szybę niż na leki przeciwbólowe:dizzy::Thumbs_Up:

Wegrzyn
14.05.2010, 13:43
Mam MRA, ten model z możliwością obniżania, jest wywinięta górą. Mam 194 wzrostu i od wiatru chroni mnie bardzo dobrze. Przy prędkościach do około 100 km/h da się jechać z podniesioną szczęka w kasku i opuszczoną blendą. Polecam. Niestety cena jest mało atrakcyjna.

A mógłbyś wrzucić fotki tej szyby na moto. Jak to wszystko wygląda i jaka cena konkretnie była?

duzy79
26.05.2010, 16:05
Foty postaram się wrzucić wieczorem. Na priv odpowiedziałem przepraszam za zwłokę.

duzy79
29.05.2010, 12:16
Przepraszam za zwłokę.
Zdjęcia pochodzą z jakiegoś wyjazdu. Niestety nie miałem czasu i możliwości w związku z podtopieniem mojego garażu na robienie takich strikte samej szyby.
12037

12038

12039

tomkow
08.02.2011, 19:59
Ku przestrodze chyba - nie pasował mi profil mojej wysokiej szyby MGG - za bardzo leżała i mimo deflektora działało to niezbyt zadowalająco. Postanowiłem odgiąć ją lekko na gorąco. Grzałem kilkanaście minut opalarką z regulacją temperatury (ponoć poliwęglan daje się kształtować dość swobodnie przy temperaturze rzędu 180-200 stopni).

Zakładam, że nie dogrzałem odpowiednio, ale szybka pękła mi w rękach przy lekkim wygięciu jak szkło. Ostrość krawędzi złamania również przypomina szkło, kontakt z szyją to niemal pewna dekapitacja.

Z ulgą wracam do oryginalnej owiewki.

majki
08.02.2011, 20:10
Potwierdzam, że MGG jest krucha przeokrutnie. Mi strzeliła jak nią lekko ruszałem na motorze. Na szczęście nie do końca i po nawierceniu małej dziurki na końcu pęknięcia i zaklejeniu powertapem przejeździła jeszcze prawie rok, aż przy figurze na torze zakończyła swój jednoczęściowy żywot.

Z tego co się orientuję to poliweglan jest dość elastyczny i nie pęka tak łatwo. Mi to pachnie pleksą. :Sarcastic:

Też teraz latam na oryginale i mam spokój. :)

Miklaz
10.04.2011, 14:37
Post o kruchej tematyce

Piękny niedzielny dzień, krzątanina przy afryce, chwila nieuwagi i BUM!!! się przewróciła królowa, w starciu z kosiarką doznała złamania....szyby, tuż nad mocowaniami, dobrze że owiewka cała. Przez głowę przeszedł mi dziwny pomysł i od razu zrodziło się pytanie: jak złamana to może by oddać do spawania?? Ale czy gra warta zachodu?? fajna była, dosyć wysoka, gruba firmy nie znam, z taką już kupiłem z Francji. Ostatnio same nieprzewidziane wydatki, łożysko główki ramy, zębatka przednia no i dzisiaj szyba, i tak grosz do grosza.......
A więc- spróbować spawać? czy nie skąpić 140zł i kupić mgg? weekend majowy się zbliża wyjazd w góry i kurcze żeby 200km od domu spawana szyba w ręku nie została. Porady?? Opinie??

majki
10.04.2011, 22:50
No akurat szyby bym nie spawał ani nie kleił, jeżeli strzeliła na pół. Wyobraź sobie jak Ci się to odłamie w czasie jazdy z większą prędkością lub przy wietrze. :vis:
MGG też bym już nie kupił, oryginał najlepszy. ;)

Miklaz
10.04.2011, 23:16
a oryginał jeszcze gdzieś można dostać nówkę czy tylko szukanie używek zostało?

Wegrzyn
10.04.2011, 23:27
Na niemieckim jebaju są oryginalne robione przez mra.

Miklaz
11.04.2011, 10:13
Na jebaju http://cgi.ebay.de/Tourenscheibe-MRA-Honda-XRV-750-Africa-Twin-93-95-rauch-/400207438656?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item5d2e38e340 czyżby to był ten oryginał?
Chyba na razie zakupię mgg, jak się w między czasie trafi oryginał w dobrej cenie to pewnie się zakupi i deflektor się machnie, co prawda 170 wzrostu, ale zawsze wieje miałem mgg wysoką w transalpie i nie pękało (rok z nią jeździłem, potem nowy nabywca cieszył się transalpem do czasu aż mu zakonnica wymusiła pierwszeństwo:) napisze do niego czy szyba ocalała),

Wegrzyn
11.04.2011, 14:34
To jest ta, którą ja miałem na myśli : http://cgi.ebay.de/MRA-Originalform-Scheibe-HONDA-XRV-750-AFRICAN-TWIN-gra-/310213414853?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item483a290fc5

diverek
23.07.2011, 12:13
Pożyczyłem kolesiowi Afri na chwile aby przewiózł żonę po leśnej dróżce. Nie dość że znalazł w tym lesie jedyną istniejącą kałużę, to jeszcze w nią wjechał, efektem czego było dość bliskie spotkanie jego żonki z dość spora kępą pokrzyw. On się lekko porysował na nogach. A moja Afri doznała skaleczenia szyby. Szukam więc nowej. Ktoś z Was macał, używał tej z linku (http://allegro.pl/szyba-africa-twin-xrv-750-96r-89-95-cbr-vfr-650-i1716801407.html)? Co to za tworzywa? Czy ta 10 letnia gwarancja to pic na wodę? Czy nie pęknie z deflektorem? I nie chodzi mi o gdybanie a o opinie kogoś kto taka ma i używa.

tomkow
24.07.2011, 21:53
Pożyczyłem kolesiowi Afri na chwile aby przewiózł żonę po leśnej dróżce. Nie dość że znalazł w tym lesie jedyną istniejącą kałużę, to jeszcze w nią wjechał, efektem czego było dość bliskie spotkanie jego żonki z dość spora kępą pokrzyw. On się lekko porysował na nogach. A moja Afri doznała skaleczenia szyby. Szukam więc nowej. Ktoś z Was macał, używał tej z linku (http://allegro.pl/szyba-africa-twin-xrv-750-96r-89-95-cbr-vfr-650-i1716801407.html)? Co to za tworzywa? Czy ta 10 letnia gwarancja to pic na wodę? Czy nie pęknie z deflektorem? I nie chodzi mi o gdybanie a o opinie kogoś kto taka ma i używa.

To jakaś odnoga dystrybucji wyrobów MGG - jak dla mnie oznacza to omijać szerokim łukiem i szukać MRA.

diverek
24.07.2011, 22:22
To jakaś odnoga dystrybucji wyrobów MGG - jak dla mnie oznacza to omijać szerokim łukiem i szukać MRA.

To pewna informacja?

A co powiecie o TEJ (http://moto.allegro.pl/honda-xrv-750-africa-twin-szyba-nowa-kolor-turys-i1698197284.html) ?

oskar_z
25.07.2011, 10:05
Od roku mam MGG. Ze względu na wzrost niewystarczająca była oryginalna a MRA to spory wydatek. Postanowiłem wydać sto kilka zł na MGG i zobaczyć co się będzie działo. I jak do tej pory nic się nie dzieje. Jeżdżę z deflektorem, na autostradzie do 140 km i szyba cała. Jedynie przy prędkościach powyżej 100 km/h z deflektorem opór powietrza dociska ją do tripmastera i pozostają od tego ślady na szybie ale nic nie pęka. Podsumowując, póki co nie narzekam na MGG. Może do pierwszego lotu nad szybą?;)

m a c i e k
25.07.2011, 14:09
Tą szybe od " lostera" mam od ok 500 km ( więc troche krótko ) ale myślę, że za tą kasę jest OK. Nic złego póki co się z nią nie dzieje.

GrzesiekM
25.07.2011, 14:56
Od czasu tuningu taśmą rejli w zeszłym sezonie mgg trzyma się dobrze :D



http://lh3.ggpht.com/-gLvAWtVRXLg/TJZSHZSjhJI/AAAAAAAACes/gxLeOGg5z-4/s512/DSC06718.JPG

Tak na prawdę to straszny szit jest. Moja pękła przy delikatnym paciaku w piachu przy zerowej prędkości. Nie polecam.

Miklaz
08.09.2011, 10:39
W tym sezonie skasowałem już 3 szybę mgg. Są strasznie sztywne. Szyba w trampku mojej dziewczyny jest super elastyczna można ją wyginać że hoho a przy tym nie wibruje/drga za bardzo przy normalnej jeździe. Zastanawiam się czy by przypadkiem nie pobawić się w "zrób to sam-szyba do afry z pleksi domowym sposobem" Wyciąć laserem trochę podgrzać wywiercić dziurki i śmigać. Tylko to jest na razie teoria. Ktoś próbował sam dorabiać szybę? Szkoda mi kolejnych 150zł na mgg.

Borewicz
08.09.2011, 11:51
Na forum TA jest post o robieniu szyby i wygrzewaniu jej w piekarniku

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=6169&hilit=szyba

JuIo
08.09.2011, 12:22
zafundowałem sobie turatecha wersje turystyczną, mam 187cm wzrostu i gdyby nie to że jeżdże w kasku enduro i wiater naparza mi po daszku to deflektor byłby zbędny.
Sztywnosć wydaje mi sie wzorowa, żadnych drgań nawet przy założonym deflektorze.
Nie wiem jak się zachowa przy glebie, bo takowej jeszcze nie było, natomiast przy wyginaniu na sucho wydaje sie mieć skłonności plastyczne, zatem jest nadzieja ,że przetrzyma. Dodam jeszcze pare słów o estetyce, a więć szyba jest pomalowana do połowy czarną farbą co przyznam ładnie licuje się z owiewką, bynajmniej w moim malowaniu.
Natomiast sama szyba wycięta jest koszmarnie, chyba jakis Heniek cioł ją w poniedziałek na potężnym kacu, boczne cięcia o ile są proste to szyba ma krztałt fal dunaju co wygląda fatalnie z bliska.
Ale w myśl zasady "to ma działac a nie wyglądać" oceniam tą szybę bardzo wysoko, a przerabiałem już 4 różne szyby różnych producentów
. Ostatnią jaką miałem też sobie chwale, choć nigdzie nie mogłem jej dostać, po tym jak zaliczyłem 100 metrowy niemal ślizg, cza było się z nią pożegnać.
Miała mało czytelną naklejkę ale chyba była to five star, szczeże polecam.

Daddy
08.09.2011, 22:31
zafundowałem sobie turatecha wersje turystyczną, mam 187cm wzrostu i gdyby nie to że jeżdże w kasku enduro i wiater naparza mi po daszku to deflektor byłby zbędny.
Sztywnosć wydaje mi sie wzorowa, żadnych drgań nawet przy założonym deflektorze.
Nie wiem jak się zachowa przy glebie, bo takowej jeszcze nie było, natomiast przy wyginaniu na sucho wydaje sie mieć skłonności plastyczne, zatem jest nadzieja ,że przetrzyma. Dodam jeszcze pare słów o estetyce, a więć szyba jest pomalowana do połowy czarną farbą co przyznam ładnie licuje się z owiewką, bynajmniej w moim malowaniu.
Natomiast sama szyba wycięta jest koszmarnie, chyba jakis Heniek cioł ją w poniedziałek na potężnym kacu, boczne cięcia o ile są proste to szyba ma krztałt fal dunaju co wygląda fatalnie z bliska.
Ale w myśl zasady "to ma działac a nie wyglądać" oceniam tą szybę bardzo wysoko, a przerabiałem już 4 różne szyby różnych producentów
. Ostatnią jaką miałem też sobie chwale, choć nigdzie nie mogłem jej dostać, po tym jak zaliczyłem 100 metrowy niemal ślizg, cza było się z nią pożegnać.
Miała mało czytelną naklejkę ale chyba była to five star, szczeże polecam.

o tej szybie mowa?
http://www.touratech.com/shops/009/product_info.php?cPath=4_55_443&products_id=2056

JuIo
08.09.2011, 22:52
Tak, o tej właśnie.