PDA

View Full Version : Bixenon ma ktos?


zalej1
05.11.2009, 22:38
Witam zazenowany marna moca swiatel postanowilem zmodernizowac oczy krolowej-wyglada spoko swieci mocno,przerabial ktos moze???

chomik
05.11.2009, 22:47
Witam zazenowany marna moca swiatel postanowilem zmodernizowac oczy krolowej-wyglada spoko swieci mocno,przerabial ktos moze???
Chinski ma w swojej Królowej jedno takie oko....

rambo
06.11.2009, 00:49
Witam zazenowany marna moca swiatel postanowilem zmodernizowac oczy krolowej-wyglada spoko swieci mocno,przerabial ktos moze???
Sprawdź sobie napięcie na kablach od H4

chinol
06.11.2009, 08:17
Dostałem światła od Huberta to sobie przerobiłem ;)
jeden taki Xenon świeci lepiej niż dwa światła afryczki ;)

http://lh5.ggpht.com/_wUWgJpDbZ4k/SbQ48c03VyI/AAAAAAAAIJ4/sXRBEp5o8hY/s576/DSC_9737.JPG

jest z tym dużo roboty i przeróbek ,

ale czyżby miała być jeszcze jedna afryczka z wiejskimtiuningiem.pl :D

zalej1
06.11.2009, 08:21
Zasilanie zestawu xenon mam podlaczone bezposrednio z akumulatora,natomiast stare zasilanie zarowek podlaczone jest do sterownika ktory zalacza mi dlugie.Na ta chwile jestem zadowolony i licze na dluzsze zadowolenie z pracy palnikow.Wreszcie jadac w nocy cos widac.

chinol
06.11.2009, 08:24
tylko oślepiasz wszystkich musisz mieć soczewke

zalej1
06.11.2009, 08:29
No nie mam soczewki a xenon mam w 2 lampach-troche obnizylem lustra i jak jade na swiatlach mijania to nie oslepiam przynajmniej tak twierdza ludzie ktorych o to pytalem-na dlugich to juz inna bajka...

rambo
06.11.2009, 09:37
OK, masz jakoś w miare pole świecenia wyrysowane na asflacie czy świeci wszędzie :D też się na tym zastanawiałem, bo kity na allegrosz tanie

PawelZDR
06.11.2009, 17:39
Ja mam jedno oko od BMW:D E34 ma to to soczewkę.Świeci porządnie i nie wali innym po gałach.Jest to taki hetero;) xenon nie bi ale mi wystarczy długie tylko z jednej lampy.

chinol
06.11.2009, 18:29
Ja mam jedno oko od BMW:D E34 ma to to soczewkę.Świeci porządnie i nie wali innym po gałach.Jest to taki hetero;) xenon nie bi ale mi wystarczy długie tylko z jednej lampy.

a jak Ty to kolego zmieściłeś, w stelażu he? :confused:

zalej1
06.11.2009, 20:45
No witam wiec mam zestaw gdzie zarnik jest obudoawny stalowym odblysnikiem i nie ma problemu oslepiania i rozblyskow ,odziwo swieci naprawde fajnie wlasnie skonczylem jezdzic i przez dwie godziny ani razu nikt nie migal ze go raze :) co do pola na asfalcie to jest ok na tomiast jak zapale dlugie to sa zeczywiscie dlugie ale wtedy to juz oslepia wszystkich strasznie.

a i udalo mi sie to tak zamontowac ze klosze sa szczelne nie tak jak u was z tymi stalarzami pod soczewke-troche dziwnie to wyglada :( no a pozatym swiatlo ktore pszepuszczasz przez soczewke itak jest znieksztalcane przez ta "siatke szklana na kloszu"wiec swiatlo tez sie zalamuje i wali gdzie chce bo jest inna ogniskowa niz oryginalnie-ale sam pomysl zsoczewkowania afrii FAJNY.

matjas
06.11.2009, 21:22
"pozatym swiatlo ktore pszepuszczasz przez soczewke itak jest znieksztalcane przez ta "siatke szklana na kloszu"wiec swiatlo tez sie zalamuje i wali gdzie chce bo jest inna ogniskowa niz oryginalnie-ale sam pomysl zsoczewkowania afrii FAJNY"

ZALEJ1 zauwaz ze tam gdzie soczewka tam nie jest ryflowane szkło. OK? siatka szklana tak nawiasem to jest również soczewka - soczewka fresnella.

zdecydowanie ta soczewa od bawarii to zajefajny pomysł i chyba jedyna mozliwosc w miare bezbolesnego przeszczepu HIDa do krolowej i zgodnego z literą prawa...
niestety do xenona nie nadaja sie zadne zwykłe lustra z soczewką fresnella /czyli takie jak w afri/. kiedyś też myślalem o takim rozwiązaniu ale królowa zmieniła właściciela i na mysleniu sie skonczyło.
tak dla ciekawości - Chiński masz lewy czy prawy reflektor z bawary???? stawiam na logikę na lewy ale zapytać nie zaszkodzi ;)
a teraz IMHO:
przy reflektorze wielozwierciadłowym xenon /takie w serii robiło przez krotko Volvo w V70 bodaj/ niestety również oślepia i nic nie poradzisz.
przy jakimkolwiek zabrudzeniu szkła/PC powstaje tak silne rozszczepienie wiązki światła ze oślepiasz choćby nie wiem co i co ważne nie chodzi tutaj tylko o formowanie wiązki /odcięta wyrażnie i asymetryczna/. dlatego w puszkach spryskiwacze sa.
temat przerabiałem w swoim kacie LC4 Adv - tylko soczewka moim zdaniem.
dobrze ustawiona absolutnie nie oslepia i swieci faktycznie tak ze normalne klasyczne długie wysiadają pod względem wydajności.
rozumiem w pełni pokusę, żeby zrobić sobie jaśniej. ale stoję zdecydowanie po stronie zdrowego rozsądku i bądź co bądź kultury. ostatecznie również nie zapominajmy o kwestii bezpieczeństwa innych użytkowników drogi. sam nie jestem juz najmłodsiejszy i jak pada i noc to wolę nigdzie nie jeżdzić. a ja na dokładkę z przeciwką jedzie jakiś wesoły golf IV z ksenonami domowej roboty to naprawdę nie wiem nigdy co spotka mnie kiedy już mnie minie.
na koniec zatem - ksenon tak ale tylko z reflektorem projektorowym. jak to założyć do Afri to już inna baja.

zdrowia
matjas aktualnie z anginą

PawelZDR
06.11.2009, 23:18
a jak Ty to kolego zmieściłeś, w stelażu he? :confused:

Trochę rzeźby z tym było ,musiałem wyciąć co nieco.

majki
07.11.2009, 00:41
Heh, a wydawało mi się, że nikt inne nie wpadł na patent lampy od biemdablju. ;) Parę miesięcy temu wziąłem od kumpla soczewkę od bety i też rozważałem jej wsadzenie do AT. Zastanawiało mnie tylko czy ten kolos się zmieści w czachę. Narazie temat odpuściłem, bo stwierdzam, że lampy soczewkowe są gorzej widoczne w słoneczny dzień, a na moto to jest ważne.

chinol
07.11.2009, 08:54
U mnie klosz jest o BMW-e, soczewka od Audi A4 jest mniejsza i nowsza ;)
całość jest opatulona matą szklana, tak ze jest szczelnie i sucho ;)

dostałem też stelaż , to mi go kolega DUH ładnie przerobił pod moje wymiary.

pozycji już mi się nie chciało robić bo jest w drugiej lampie.

Nie wyobrażam sobie Zmieszczenie tego bez przeróbek stelaża , chyba ze zastosuje się jakąś micro soczewkę ale wtedy straci na jakości,

srania jest z tym trochę ale w końcu zimą robiłem ;)

MOTOMYSZA
07.11.2009, 09:05
Siemka!
Też jestem zdania, że takiego xenona to trzeba zrobic z głową.
Poza tym PANOWIE UWAGA!!!!!
Dobry kumpel (RD 03) mniej więcej miesiąc temu stracił na trochę dowód rejestracyjny od "swojego" służbowego busa VW T5, gdzie miał założone xenonowe żarniki ale pozostawił ryflowane klosze (soczewka fresnella- jak pisał wcześniej Matjas). Zarzucili mu dokładnie to co już wcześniej było opisane, czyli nieodpowiednie klosze i brak spryskiwaczy. Musiał wrócic do starych żarówek, zrobic dodatkowy przegląd techniczny i nie wiem czy jeszcze nie musiał czegoś wkleic mundurowym!
Także proszę przemyślec przeróbki i zrobic porządnie, żeby się nie okazało, że to kasa zainwestowana w błoto a xenony będą... ale w szufladzie.

matjas
07.11.2009, 13:10
no stety widac ze sie powoli misie beda za to brać. i w sumie dobrze bo porzadek byc musi. jak kupilem swoja afri z niemcowa to miala wpisane w dowodzie przewody ham x 3, wyzsza szybę i risery kierownicy. tam juz od dawna nie ma zartow.
juz z innej bajki slyszalem także o lotnych patrolach Policmajstrów z sonometrem...
po lataniu z przelotem w Afri a potem z jeszcze głośniejszym w LC4 :) w caponordzie postanowiłem pozostać przy oryginałach tak na wszelki. no i wlasnie z uwagi na wielozwierciadłowy reflektor wielki jak stół nie mam szans na założenie xenona. na szczescie Capo świeci tak jak trzy afryki na długich do kupy.
niemniej myślę, że to kwestia już niedługa kiedy stanie sie problemem robienie przeglądów 'po znajomości' a i wiedza Policji nt.motocykli będzie taka, że nie wciśnie się im byle gufnianego kitu.
ta.
buzi
matjas