PDA

View Full Version : Zbiornik Touratech 43 l pytanie o kraniki


chomik
21.04.2008, 18:52
Dostałem dzisiaj zbiornik 43 l Touratecha ale w środku jest tylko jeden kranik a dziur na taki kranik to widzę dwie, dodatkowo są jeszcze jakieś odpływy, czy może ktoś ma taki zbiornik i potrafi mi rozszyfrować co i jak ?
Bo nie wiem czy pisać do Dżordża z hunkongu że coś nie teges....
Może pasuje kranik z AT ale to musiałbym grzać 40 km aby to sprawdzić a nie bardzo mogę....

Dobra, już widzę, że muszą być dwa kraniki (1 i 2) znalazłem w katalogu Touratecha, że są w zestawie :( kur.... A nr 4 to przelew a 3 odpowietrzenie ?

wlodar
21.04.2008, 20:16
Dokładnie Chomiczku. to są dwa kraniki ACERBISA, natomiast te dwa króćce wychodzące spod wlewu to przelew i odpowietrzenie.
Mocując zbiornik musisz odwrócić tył ba przód pompę paliwa i wykorzystać w opisany w instrukcji montażu kawałek wężyka, wraz z odpowiednim ułożeniem oryginalnych wężyków.
Taka dobra rada... przed montażem zaopatrz się w metalowe zaciski do wężyków paliwowych, bo te z zestawu są dupowate.
I jeszcze jedno... czy dostałeś w zestawie taką metalową podkładkę do założenia pod korek paliwa?
....a jeszcze jedno, kraniki mocuj do zbiornika za pomocą śrub, a nie wkrętów które są zwykle w komplecie z kranikami.
Zbiornik ma wtopione metalowe gwinty.
Wkręty od kraników pasują wtedy jak masz zbiornik z PVC do enduro (Acerbis