PDA

View Full Version : jakie dokumenty potrzebne do Morocco ??


Andrzej_Dykta
07.10.2009, 22:12
witam !! kto byl i wie jakie papiury sa potrzebne na wyjazd do Marocco ??
czy wymagane sa szczepienia , czy motur musi byc koniecznie zarejestrowany na kierowce , czy moze byc na czlonka rodziny itd. jakies inne ciekawostki o ktorych sie nie mowi ogolnie . za wszysto z gory dziekuje . pozdr, Andrzej.

sambor1965
07.10.2009, 22:33
wlasciwie zadne. Zadne szczepienia i ubezpieczenia. Wez zielona karte. No i oczywiscie notarialne upowaznienie od zony/czlonka rodziny. Przetlumaczone.
Naucz sie kilku slow po francusku/ew. wez jakies rozmowki.

myku
07.10.2009, 22:37
Prawo jazdy,paszport i dowod rejstracyjny pojazdu-koniecznie!Nie zaszkodzi troche kasy ze soba zabrac,a w miare mozliwosci jakas karte kredytowa.

Andrzej_Dykta
07.10.2009, 22:40
pytam , o papiur , ze wzgledu na to iz mieszkam w uk , a moto mam zarejestrowane w PL na ojca , ze wzgledow finansowych , taniej o wiele , czy potrzebne jakies celne kwity , czy kaucje bede musial placic na granicy w Marocco , przetlumacze oczywiscie pozwolenie na uzywanie bike na angielski i francuski , czy jeszcze cos potrzeba ?

sambor1965
07.10.2009, 22:50
nic innego nie potrzebujesz. To nabardziej europejski z afrykanskich krajow. Ale ma wszystko co potrzeba: gory, pustynie, snieg i piach. No i morze a jak ktos chce to i ocean.

Andrzej_Dykta
07.10.2009, 22:55
dzieki sambor za pomoc , widzialem kilka filmikow na youtube z twoich wypadow na afryke , sa super , sam narazie tylko od lat po europie smigam , alpy glownie , francja hiszpania , pewnie bede w przyszlosci potrzebowal porad kolegow , ktorzy na innych kontynentach jezdzili :) pozdro

sambor1965
07.10.2009, 23:38
spoko spoko, kiedy to Maroko? Bo jakies tlumy sie zrobia tam chyba...

Andrzej_Dykta
07.10.2009, 23:51
wiosna 2010 , nie ma jeszcze dokladnej daty , chcemy z kolega z uk z portsmouth do bilbao promem , potem przez hiszpnie do gibraltaru , no i wiadomo dookola Atlasu , Marocco ile sie da , potem przez Portuglie z powrotem do uk . Taki jest plan , narazie lajtowo , potem chcemy do Dakaru podleciec , ale to moze na jesien ...

7Greg
08.10.2009, 09:35
No to skoro już coś wiesz, koledzy miło Cię potraktowali to wstąp do POWITALNI i przywitaj się z nami.

Andrzej_Dykta
08.10.2009, 17:28
sorki ze dopiero teraz sie przywitalem oficjalnie , jeszcze raz witam cala brac Afrykanska :)

Andrzej_Dykta
10.10.2009, 14:40
wiem ze wielu z Was bylo juz w Marocu , moze by ktos polecil miejsca gdzie warto pojechac , szczegolnie interesuja mnie jakies fajne traski off-roadowe , przejezdne oczywiscie dla Afryki :) , mysle rowniez pojechac do Mhamid , byl ktos - warto ??
Warto do Merzougi jechac , czy Zagory ?? dzieki

Pawel_z_Jasla
10.10.2009, 14:48
Zrobisz jak uważasz ale jeśli jedziesz sam to tras typu "M-cośtam" raczej nie polecam. Większość z nich jest dość laitowa ale jednak miejscami zdradliwa i długa a dodatkowo poza sezonem niekoniecznie uczęszczana więc o pomocną dłoń może być trudno. Poczytaj w dziale wycieczki/wyjazdy i na samym forum gdzie znajdziesz sporo informacji.

7Greg
10.10.2009, 14:49
Zakładam, że "przerobiłeś" już ten wątek. http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2736

Są tam 4 wspomnienia z Maroka. Ponadto jest wiele innych informacji na forum.

Zazigi
10.10.2009, 17:53
Ja polecam wszystkie trasy:) Chriss Scott wydał nową książkę o Maroku jakoś niedawno chyba.

podos
12.10.2009, 10:48
Ja polecam wszystkie trasy:) Chriss Scott wydał nową książkę o Maroku jakoś niedawno chyba.

Nie chyba, tylko wydał, podpisał mi i przesłał. Fajna jest :) :drif:

dla leniuchów - koordynaty punktów Chrisowych dróg:
http://www.morocco-overland.com/routes/index.htm
w ksiązce jest jeszcze opis trasy do kazdego z nich.