PDA

View Full Version : Pytanie o odszkodowanie


majki
05.09.2009, 03:19
Witam,

miesiąc temu się trochę uszkodziłem na moto, dokładniej mówiąc załatwiłem sobie stopę. Na bocznej drodze (w kraju) zahaczyłem stopą o zarośnięty pieniek. Moto bez rysy z tego wyszedł. W związku z dwoma pobytami w szpitalach, ponad miesięcznym L4 i takimi tam, mam pytanie skąd można by wyrwać trochę grosza za powstałe u mnie szkody? Mam kartę informacyjną z izby przyjęć i 2 wypisy ze szpitala. Jedyne opcje jakie mam to NNW przy OC w PZU i/lub karta EURO26. Niestety nie jestem ubezpieczony dodatkowo w robocie (szefowa/kadrowa nie wpadły na pomysł, żeby mnie o takiej opcji poinformować, a nie wiedziałem, że takie coś się przydaję potem...teraz już wiem:mur:).

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy jest istotne gdzie dokładnie miało miejsce zdarzenie (droga publiczna czy droga leśna), są jakieś terminy kiedy trzeba złożyć jakieś papiery/wnioski? Nie mam żadnego potwierdzenia, że to było na motorze, muszę jakoś udowadniać, że np. nie kopałem nogą w kamień na spacerze? Trochę mi się nie chce studiować OWU i chcę się najpierw zapytać innych.:D

jorge
05.09.2009, 22:11
Z nnw możesz zgłosić - nic to nie kosztuje, ale nie liczyłbym na wiele - odszkodowanie zazwyczaj uzależnione od stopnia uszczerbku. Postaraj się o wszelkie rachunki łącznie z rehabilitacją - roszczenie złóż do zakładu Ubezpieczeń. Pozdro

majki
06.09.2009, 03:36
Z nnw możesz zgłosić - nic to nie kosztuje, ale nie liczyłbym na wiele - odszkodowanie zazwyczaj uzależnione od stopnia uszczerbku. Postaraj się o wszelkie rachunki łącznie z rehabilitacją - roszczenie złóż do zakładu Ubezpieczeń. Pozdro

Mam taki plan, tylko najpierw muszę jednak dorwać OWU NNW z PZU, bo na stronie się coś posmarkało i "nie takiej strony". Nie liczę na jakieś kokosy na nową AT, ale "jakaś" kasa zawsze się przyda.:D

Z EURO26 już przejrzałem OWU i za złamanie kości śródstopia jest do 15% uszczerbku (do 15% kwoty ubezpieczenia), a u mnie były 2 kości złamane i 2 zwichnięte. Tu już wiem jak postępować i wykluczenia w OWU nie dotyczą mojej sprawy, więc jest szansa na jakąś kasę.:)

Nikt nie miał tej "przyjemności" występowania o odszkodowanie z NNW??

jorge
06.09.2009, 20:03
Zgłaszaj z obu - podaj koszt leczenia, dokumenty itd - zresztą po zgłoszeniu powiedzą Ci co trzeba podać - najpierw zgłoś, potem kompletuj dokumenty. Aha i póki co olej OWU - jak Ci się nie będzie zgadzać - lookniesz :D

majki
07.09.2009, 00:30
Mam zamiar z obu coś ugrywać. Ale wolę się upewnić czy np. PZU nie będzie miało wątów, że zdarzenie miało miejsce na drodze leśnej, a nie publicznej i czy np nie będą wymagali świadka/dowodu do potwierdzenia tego, że to się stało naprawdę na motorze. Wolę wiedzieć za wczasu niż potem próbować odkręcać. Chcę się przygotować, ale o tym pewnie pogadam w PZU w środę, po kontroli i usunięciu drutu ze stopy.

Dokumenty zbieram na bieżąco wszystkie, choć jeszcze nie zakończyłęm leczenia i pewnie jeszcze dłuższą chwilę nie zakończę. A kosztów jak narazie nie było, wszystko się udało na NFZ upchnąć. Zobaczymy co będzie z rehabilitacją.

jorge
07.09.2009, 03:10
Ale zgłoszenie niczym Ci nie grozi - napisz jedynie coś w stylu: w trakcie jazdy motocyklem po drodze utwardzonej doznałem uszkodzenia stopy itd. Jeśli masz NNW na 5000 to 15% z 5000 - ale to max (analogicznie od 10 000 zł). NIc więcej, natomiast czym szybciej zgłosisz tym więcej ewen. odsetek. Resztę dostaniesz w protokole likwidacji.

Pozdro

majki
07.09.2009, 23:59
Wiem, że nie grozi, ale nie chcę napisać czegoś co potem może mnie zdyskwalifikować. Np. to nie było na drodze utwardzonej, a jak bym miał tak napisać to muszę sobie przygotować historyjkę na przyszłość.

Jakie odsetki? Za co? Z tego co wyczytałem w OWU mam 24 miechy na zgłoszenie zdarzenia. Narazie poczekam do środy. ;)

jorge
08.09.2009, 23:19
Wiem, że nie grozi, ale nie chcę napisać czegoś co potem może mnie zdyskwalifikować. Np. to nie było na drodze utwardzonej, a jak bym miał tak napisać to muszę sobie przygotować historyjkę na przyszłość.

Jakie odsetki? Za co? Z tego co wyczytałem w OWU mam 24 miechy na zgłoszenie zdarzenia. Narazie poczekam do środy. ;)


odsetki w razie opóźnienia się ZU - a na zgłoszeniu mona napisać jedynie "jadąc uszkodziłem sobie" ....nic więcej, ale jak chcesz...