PDA

View Full Version : Regulacja tylnego zawiasu


Artuditu
26.08.2009, 23:40
Męczyłem się i męczyłem. Waliłem, stukałem i nic. Nie mogę ruszyć śruby na tylnym amorze. Chodzi mi o tą kontrę powyżej śruby regulacyjnej. Macie na to jakieś sposoby?

Misza
26.08.2009, 23:42
Ja mam sposób troszkę płynu hamulcowego i klucz hakowy+młotek.

rambo
26.08.2009, 23:57
Bo to bardziej sposobem niż siłą :) jak mam amor w rece to tera moge rękoma tym kręcić. Aha i kręce oboma tymi pierscieniami zakontrowanymi. Ale fakt ze klucz pazurokowy to by się przydał. Było na forum od czego pasuje

dery
27.08.2009, 02:20
Artu, ja mam klucz u siebie, ale zwykle [czyli pewnie ze dwa razy] latwiej jest przecinakiem i mlotkiem.
Wszystkie te akcesoria dostepne u mnie.
Pozdro!

Artuditu
27.08.2009, 02:53
No właśnie. Problem że młotek i przecinak już uruchomione były. Teraz tylko płyn hamulcowy pozostaje wylać na to i czekać na rezultaty. W sensie użyć młotka raz jeszcze po uprzednim nasmarowaniu:)

rambo
27.08.2009, 03:13
Może na początek mniej radykalna chemia czyli wd40.. :) musi w końcu puścić, jak nie, cza wymontować

Artuditu
27.08.2009, 03:42
WD40 już było. Niestety bez rezultatów. Wymontować? Niechętnie.
(idę już chyba spać bo rano pod kontraktem na schodach to niezdrowo kimać;))

hubert
27.08.2009, 11:35
WD40 już było. Niestety bez rezultatów. Wymontować? Niechętnie.
(idę już chyba spać bo rano pod kontraktem na schodach to niezdrowo kimać;))

Artuditu wymontowanie amora jest prostsze niż się wydaje. 3 śruby + odkręcenie zbiorniczka ...

Misza
27.08.2009, 23:50
Wymontowanie amora 15 minut a przy okazji przejrzysz łożyska w pro-linku.

Rambo pewnie i WD40 dałoby rade, albo nawet i bez niczego by się obyło ale miałem pod ręką to kroplę zapuściłem :D klucz hakowy mam od CB750 SF długości 5cm to bez młotka nie obeszło :D

rambo
28.08.2009, 02:40
No początki są trudne :p Ale też zalecam Artu, by sobie to ładnie wymontował. Posprawdzał co mu koledzy tam mądrze podpowiadają i wtedy rozkręcić. Wyczyścić gwint na amorze i te kontry i powinno :Thumbs_Up: chodzić potem jak po maśle, czyli kluczyk pazurkowy i leciutko się kręci w jedną i drugą ( na centralce tak jest, ale bez może będzie ciężko) całość razem bez rozkontrowywania :)

podos
28.08.2009, 10:11
No początki są trudne :p Ale też zalecam Artu, by sobie to ładnie wymontował. Posprawdzał co mu koledzy tam mądrze podpowiadają i wtedy rozkręcić. Wyczyścić gwint na amorze i te kontry i powinno :Thumbs_Up: chodzić potem jak po maśle, czyli kluczyk pazurkowy i leciutko się kręci w jedną i drugą ( na centralce tak jest, ale bez może będzie ciężko) całość razem bez rozkontrowywania :)

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up: