PDA

View Full Version : Kable WN - małe pytanko


Szaman
24.08.2009, 02:00
Witam,

Mam bardzo proste pytanie (przynajmniej tak mi się wydaje), ale odpowiedź na nie (przynajmniej dla mnie) jest nieco kłopotliwa. Dziś zauważyłem pewien problem kabel od cewki do tylnego cylindra zwisał sobie a "fajka" dalej spokojnie siedziała w "gnieździe świecy". No to przyglądam się temu dokładniej i wyszło mi że fajkę nakręca się, a raczej wkręca w kabel. Na kablach pisze że japan... Norma to czy poprzedni właściciel coś kombinował???

Pozdrawiam
Szaman

ramires
24.08.2009, 10:49
Jesli mnie pamięć nie myli firmowe kable są Hitachi, dobrej jakości.
Kabel jest nakręcany w fajkę - tutaj się wszystko zgadza. Warto wymieniać co kilka sezonów proforma lub w momencie przebić (widać to w ciemnościach).
Unikać gówien silikonowych - kupić porządny kabel NGK (koło 10zł/1mb), to samo tyczy się fajek, jak nie lubię NGK firmy tak muszę przyznać, że fajki (są koł 40-50zł porządne) robi bardzo dobre.

Szaman
24.08.2009, 17:32
no to dzieki za odp.... w takim razie odwale się od kabla (jak sprawdze przebicia) i nadal szukam czemu z Afri ucieklo kilka kucykow =/

ramires
24.08.2009, 20:22
świeczki sprawdź swoją drogą ... mogą być zasyfiałe i nie dawać takiej iskry jak należy, nawet przy dwóch świeczkach na gar może to być za mało, wówczas będziesz miał niedopalanie mieszanki i tym samym utratę mocy