PDA

View Full Version : Zbyt bogata mieszanka na przednim garze


Misza
23.08.2009, 22:09
Mam problem, a właściwie kolega który też tu buszuje nieraz ale ja otwieram wątek: za bogata mieszanka na przednim cylindrze. Na tylnym w porządku sądząc po kolorze świec.

Na przednim świece czarne, fest okopcone, częste walenie w tłumik i czasami w gaźnik. Gaźniki rozebrane, posprawdzane, złożone niby wszystko gitara.

Stąd pytanie: czy membrany air-cut miałyby na to wpływ? To jedyny element nierozbierany przez nas. Jak one powinny działać? Działają na zasadzie, że podłącza się do nich podciśnienie do któregoś króćca i otwiera zaworek z paliwem czy jak? :) Pasowałyby całe przeniesione z gaźnika RD04 (bo akurat jest dostęp do takich)?:)

RAFAŁ505
23.08.2009, 22:45
Siema to jestem tym kolegą z problemem
właśnie wracam z garażu membranki air-cut sprawdzone obydwie git

Sprawa wygląda tak.Problem dotyczy tylko przedniego cylindra wkładam wyczyszczone świece i po 5 km są okopcone suche.Moto nie ma ubytku na mocy pozdro

wieczny
23.08.2009, 23:05
A ssanie się nie przycina? U mnie się przycinało i miałem takie kwiatki.

Misza
23.08.2009, 23:07
Ssanie się nie przycina, komór pływakowych też nie przelewa :)

Dzieju
24.08.2009, 07:36
może też puszczać zaworek iglicowy , ewentualnie przereguluj skład mieszanki na tym cylindrze

podos
24.08.2009, 10:28
ja bym bez linek wsadził same koncówki linek ssania i szczelnie je zaslepił.

daniel_87
25.08.2009, 10:57
moze byc wiele powodow, zrobcie wszystko od początku, czygi gaziory na stół , spawdzcie czy zaworek sie domyka, poziomy w obu gaznikach membranki juz posprawdzaliscie piszecie wiec ok ale do czyszczenia i tak rozebrac, przregulowac wszystko tak jak mowi ksiazka serwisowa, zrobic synchro. a sprawdzcie ejszcze zawory w tym garze moze ktory sie niedomyka.