PDA

View Full Version : Hein Gericke - sklep internetowy


hubert
15.04.2008, 14:13
Mam pytanko. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zamawiał coś w sklepie internetowym Hein Gericke ??

Chciałbym coś u nich zamówić ale nie mogę się trochę z nimi dogadać. Z tego co dowiedziałem zamówienie polega na wysłaniu do nich faksu z zamówieniem, na którym ma być adres billingowy i dane z karty kredytowej. Wysyłka kosztuje 10 EUR, minimalne zamówienie 75 EUR.

Nie mogę się natomiast z nimi dogadać jakiego typu to jest przesyłka, czy jest ubezpieczona i z opcją śledzenia. Pani na moje pytania odpowiada tylko tyle że przesyłka jest wysyłana za pomocą DHL, ale wiem że te tańsze przesyłki DHL z Niemiec de facto przechodzą przez Pocztę Polską i boję się że znowu gdzieś po drodze zgubią moją paczkę ??

Jeśli ktoś korzystał z tego sklepu to mam pytanko czy przesyłka jest z opcją śledzenia i jak długo idzie do Polski ??

chomik
15.04.2008, 14:20
Dokładnie tak było wyszła za pośrednictwem DHL a dotarła przez Pocztę Polska po wielu poszukiwaniach z mojej strony..... całość trwała około 2 tygodni.

hubert
15.04.2008, 14:22
Dokładnie tak było wyszła za pośrednictwem DHL a dotarła przez Pocztę Polska po wielu poszukiwaniach z mojej strony..... całość trwała około 2 tygodni.

O k..wa to je pierniczę już dwie przesyłki straciłem w ten sposób, więc nie ma mowy żebym trzeci raz zaryzykował. A na czym polegały Twoje poszukiwania ? Rozumiem że nie miałeś żadnego numeru przesyłki ?

chomik
15.04.2008, 14:30
Miałem oryginał listu przewozowego, bo przy mnie w Berlinie był wypisany :) kurtka dojechała do Berlina 2 dni po tym jak wyjechałem.... i wtedy wyszła od nich.
Znaczy jest jedna sprawa, może uda Ci się ich namówić na opcję wysyłki w pełni DHL (i to DHL będzie ją po Polsce rozwoził) bo oni mogą zaznaczyć droższą opcję na liście, mi wysłali tą tańszą pewnie dlatego, że nic nie płaciłem....
A numer listy nie wiele znaczy :) szukałem przez jakieś centrale poczty w których nikt nie wiedział, że rozprowadzają przesyłki DHL :)... jak już znalazłem miejsce gdzie jednak je rozprowadzają to później musiałem znaleźć numer na jakim paczka jeździ po Polsce, bo to nie numer niemiecki i takie tam... Jako, że w temacie przesyłek w miarę się orientuje (pracowałem 6 lat w Stolica/UPS) to chyba tylko dlatego nie dałem się zbyć półsłówkami albo wykorzystywałem tricki w celu zdobycia informacji podając się za pracownika PP....

hubert
15.04.2008, 14:38
Chomik to ty mistrzem świata jesteś bo ja niestety się odbiłem od ściany i mimo wielu telefonów nic nie załatwiłem. Ale w moim przypadku to były przesyłki typu Small Packet, które wogóle nie mają żadnego numeru nadania a bez tego na poczcie spuszczali mnie na drzewo. Rozumiem że ta Twoja przesyłka jakiśtam numer miała i wystarczyło ustalic jaki został jej nadany numer w Polsce ?

chomik
15.04.2008, 14:46
Tia to była jak pamietam klasa Economy czy cuś.... i miała swój numer. Także pewnie tylko dlatego udało mi się cokolwiek znaleźć a sprawa była gardłowa, bo to był w końcu mój garnitur ślubny a został tydzień do terminu :)

hubert
15.04.2008, 14:56
He he całkiem nieźle się prezentuje jako garnitur ślubny :)

Andrzej_Gdynia
15.04.2008, 19:47
Niezle to się prezentuje ta fajna babeczka co przypadkiem stoi przy Chomiku. Hmmm... chciała się przyjrzeć temu garniturowi? Kurcze jak tak to też taki sobie kupie...

newrom
15.04.2008, 21:43
DHL jakiś czas temu przejął od germańskiej poczty (deutche post cy cóś) wszystkie paczki, pakiety itd. W opcji najtańszej niczym się to nie różni od zwykłej poczty. Ofkoza DHL przesyła też paczki z .de jako firma kurierska.

Co do zakupu u HG to na priv podeślę Ci namiar znajomego który ściąga różne klamoty z louisa/HG/Polo.


Pozdr
newrom

chomik
15.04.2008, 21:53
DHL jakiś czas temu przejął od germańskiej poczty (deutche post cy cóś) wszystkie paczki, pakiety itd. W opcji najtańszej niczym się to nie różni od zwykłej poczty. Ofkoza DHL przesyła też paczki z .de jako firma kurierska.
To tylko tyle prawdy, że to DP kupiło DHL.... poprzez zakup Exela... no w każdym razie niestety paczki przechodziły jeszcze w zeszłym roku poprzez Pocztę Polską w strasznym bałaganie... może jest lepiej....

hubert
15.04.2008, 21:57
Eee tam jeśli chodzi o pocztę polską to nie wiem kiedy będzie lepiej ??

chomik
15.04.2008, 21:59
Eee tam jeśli chodzi o pocztę polską to nie wiem kiedy będzie lepiej ??
No w Poczcie to nie jest na 100%, mam z nimi do czynienia nacodzień, ale może już paczki DP nie wędrują pocztą polska tylko DHL.

hubert
15.04.2008, 22:51
Z tego co wiem jeszcze około 2 tygodnie temu wędrowały Pocztą Polską ..

Babel
16.04.2008, 09:17
To tylko tyle prawdy, że to DP kupiło DHL.... poprzez zakup Exela....
Nie do konca masz rację :) ale to nie miejsce zeby to wyjaniac - w DHL juz pare lat pracuje

chomik
16.04.2008, 09:21
Nie do konca masz rację :) ale to nie miejsce zeby to wyjaniac - w DHL juz pare lat pracuje
No dobra fuzja Exela i DHL :)