PDA

View Full Version : Gogle


petrosbike
19.07.2009, 16:15
Potrzebuje porady w sprawie kupna gogli do krzakowania. Maja byc niedrogie i nieparujace a niekoniecznie ze znaną metką. Proszę o opinie.
Albo kupie używane w dobrym stanie- może ktos z kolegów posiada na zbyciu?

ucek
19.07.2009, 21:33
Z moich doświadczeń wynika, że kupowanie tanich rzeczy nie zawsze finalnie okazuje się najtańszym rozwiazaniem, a nawet w 99% przypadków normalnej eksploatacji wypada dużo drożej (gorsza trwałość co = częstsze wymiany, a także: złe "starzenie się" i nieprzeliczalne na kasę - mniej komfortu i przyjemnosci z jazdy).

Nie wiem, czy ci to coś pomoże, ale ja najbardziej lubię i polecam gogle Progrip (może nie za mają młodziezowego design'u ale technologicznie są rewelacyjne:Thumbs_Up:). Im wyższy model, tym lepiej. Ceny wahają się od +100pln (np za zacny model PG3200), przez ok 170 pln (za PG3450), do nie wiem ilu - za pełne profi.

Jako referencje ;) podam fakty: w swoich PG3200 przelatałam pracowicie na wścieklaku 4 pełne sezony - 1 raz zmieniona szybka po wypadku (ok 50-70 pln), a następnie oddałam kumplowi, który już drugi rok w nich pomyka również na wścieklaku (zmienił szybkę, bo była już porysowana, cała reszta jest bardzo "zdrowa") - czyli mają za sobą 6 lat ciągłego jeżdżenia w trudnym dla gogli terenie! :dizzy: - nie znam innej firmy, co przetrwałaby tyle.
Teraz pomykam w PG3450 (ponad 2 sezony) i poza kilkoma ryskami na szybce (kiedyś będzie do wymiany) nie widać po nich oznak tak długiej i intensywnej ekspolatacji (gąbki, gumki, lateksowe trzymaki - w świetnym stanie).

[edit] zaparowały mi 2 razy - raz jak sobie sama do nich nachuchałam ;) i drugi - jak wytargiwałam przez 20min sprzęta w lodowaty, jesienny dzionek

Misza
19.07.2009, 22:37
Z moich... ...jesienny dzionek

Same święte słowa:Thumbs_Up::umowa::grass::beer2::devil:


i do tego dodają za...istą naklejkę, b.dobre gogle robi ta firma.

petrosbike
20.07.2009, 01:51
Nie wiem, czy ci to coś pomoże, ale ja najbardziej lubię i polecam gogle Progrip (może nie za mają młodziezowego design'u ale technologicznie są
Na młodzieżowym designe'u to akurat mi zależy najmniej. Bardziej na funkcjonalności. Cena jest rozsądna, tylko ten nosek w 3200 jakos mi podejrzanie wyglada czy nie bedzie wadził o nosek w kasku?
Wydawało mi sie do tej pory że Progrip to raczej firma 2- kategorii, ale jak powiedzialem wczesniej najmniej mi również zależy na "metkach"
Ogólnie prezentuja sie nieźle.

rumpel
20.07.2009, 08:20
to moze tu cos wybierzesz


http://www.fmx.pl/kat_p_27,103_103_Gogle.html

http://www.fmx.pl/kat_11_11_GOGLE.html

ucek
20.07.2009, 19:20
..tylko ten nosek w 3200 jakos mi podejrzanie wyglada czy nie bedzie wadził o nosek w kasku?
Wydawało mi sie do tej pory że Progrip to raczej firma 2- kategorii, ale jak powiedzialem wczesniej najmniej mi również zależy na "metkach"


Nosek jest krótki (0,5-0,8 cm) - niewiele dłuższy niż obecnie modne, rozbudowane w 3D modele najnowszych gogli wielu firm.
W wypadku taki nosek uratował mi.. nosek przed złamaniem :) i finalnie tylko połamałam brzeg oczodołu i pocięłam powiekę (bez niego musiałabym mieć plastykę nasady nosa).
Progrip to bardzo dobra firma.
Będzie Pan zadowoloooony!.. :D

yonec
20.07.2009, 19:38
Ja ostatnio zakupiłem 3450 więc się nie wypowiadam na razie jako doświadczony użytkownik
....
ale
....raz mi zaczęły parować (w sobotę przy deszczu, ok 15st i pchaniu TA do tyłu), no i jak raz było zimno (ok 10) to mi wwiewało powietrze koło nosa (choć jak kartofel to się wydaje że za słabo tam dociskały) - muszę chyba popracować nad odpowiednim umiejscowieniem.
Jeśli chodzi zaś o szybkę i wykonanie to :) - wreszcie widzę gdzie jadę ;p

Marcin SF
21.07.2009, 12:47
http://www.fmx.pl/kat_p_27,103_103_Gogle.html

mam te google foxa, szybka niemiłosiernie łatwo się drapie, po jednym sezonie gąbka jest już mocno zjechana więc nie polecam. Właściwie jeden sezon i trzeba kupic nowe. Datkowo nosek jest wąski na tyle że ogranicza możliwość oddychania

W planach mam właśnie wymianę googli na ...

... Progrip :)

ramires
21.07.2009, 12:54
wez 3450, szczegolnie te z kolekcji 2009, zarąbiste, dwustronny napylany antifog, opcja wymiany w razie czego na podwójną szybkę.

petrosbike
22.07.2009, 01:05
Faktycznie wygladaja nieżle te 3450 no ale jak odróznic te z kolekcjii 2009 od np kolekcji 2008? Jakos tego w sklepach szczególnie nie opisują.

ramires
22.07.2009, 09:51
malowanie jedynie, i cos tam pokombinowali z plastikami do mocowania zrywek - bo poprzednie kolekcje mialy slabe, takze teraz ponoc to poprawili. Generalnie 3450 (2009) to jedne z fajniejszych gogli jakie mozna dostac w tej kasie.

Jest jeszcze smith z Fuel'em czy Intake, od razu mają podwójną szybkę.

majki
10.06.2010, 12:01
Właśnie stoję przed wyborem gogli.

W oko mi wpadły:
smith intake LST: szybka fotochrom, regulowane wloty powietrza (?)
http://www.btosports.com/Merchant2/graphics/00000007/SMINTAKELST.jpg

smith fuel enduro: podwójna szybka z wywietrznikami
http://www.motorsports-accessories.com/wp-content/uploads/smith.jpg

progrip 3450: szybka fotochrom, z opinii w tym temacie nie parują
http://www.motocenterandorra.com/botiga/images/PROGRIP%203450%20red.jpg

Problem w tym, że w obecnych warunkach wręcz się ze mnie leje. Potrzebuję gogli z bardzo dobrą wentylacją (intake?) i do tego fajnie by było jakby szybka dawała radę w słońcu i ciemnym lesie. Progripy mierzyłem w sklepie i szybka mi "zachodziła" przy oddychaniu (a nie było wysiłku). Kasa zbliżona za wszystkie. Najbardziej mi chyba podchodzą intake, ale jeszcze ich nie macałem. Ktoś ma takowe może?? Jak z parowaniem szybki? Zastanawia mnie jak szybko zareagują jak wjadę ze słonecznego pola do ciemnego lasu i na odwrót (teoretycznie progripy mają podane 4s)?

jaro5000
10.06.2010, 14:06
nie mogą reagować szybciej, bo w lesie, jak co chwile prześwituje słońce to byś poplątania zmysłów dostał, jakby ci zaczęło wszystko migać.

Mam takie Progripy, nie narzekam, jak były całkiem nowe, to można było z bliska chuchać i nawet na sekundę nie zachodziły parą. Teraz "się zdarza", że przy naprawdę ostrym wysiłku coś tam zajdą na postoju, ale jak tylko ruszam jest ok.

Nie mam zbyt bogatych doświadczeń, ale Stachowe Foxy zdają się parować częściej, choć też tylko na postoju- wystarczy ruszyć i problem znika.

Ja z progripów jestem zadowolony.

Pozdr.
Jaro

plakiet
10.06.2010, 15:11
Miałem smith fuel enduro - po jednym sezonie rozkleiła się podwójna szyba... poza tym były ok.

pałeł
10.06.2010, 22:04
jeśli masz jechać kiedykolwiek w deszczu nie kupuj podwójnej szybki z wentylacja
cały syf będzie miedzy szybkami

mi gogle starczają na rok albo szybę porysuje albo gąbka się popruje
progripa chwaliłem z tą szybką jest małe ale nie jeździć po zmroku :P gdzieś to pisze na opakowaniu nawet

majki
10.06.2010, 22:55
Wziąłem Intake z fotochromową szybą za 150zł (nowe). Narazie pierwsze testy są pomyślne. Wentylacja jest fajna - otwiera/zamyka się takie brewki nad szybą. Przyciemniania się szyby jeszcze nie sprawdziłem, bo akurat pod wieczór było mniej słońca. Pojeździmy, zobaczymy. :)

Zoltan
13.06.2010, 16:45
napisz, jak testy w słońcu..

majki
18.06.2010, 09:13
Zrobiłem teścik szyby: położyłem ja na słońcu i połowę przykryłem książką:
12653
Czas reakcji nie jest jakiś powalający, na pewno w tunelu nie zdąży się rozjaśnić całkowicie, no chyba, że będzie to dłuuuuuugi tunel. ;)

Ogólnie nie jest źle, w porannym słońcu jest znośnie, w popołudniową patelnię też, w nocy nie zaobserwowałem problemów. Wentylacja się sprawdza, do tego stopnia, że przy 10st aż jest za chłodno.

Stachu
18.06.2010, 10:07
nie mogą reagować szybciej, bo w lesie, jak co chwile prześwituje słońce to byś poplątania zmysłów dostał, jakby ci zaczęło wszystko migać.

Mam takie Progripy, nie narzekam, jak były całkiem nowe, to można było z bliska chuchać i nawet na sekundę nie zachodziły parą. Teraz "się zdarza", że przy naprawdę ostrym wysiłku coś tam zajdą na postoju, ale jak tylko ruszam jest ok.

Nie mam zbyt bogatych doświadczeń, ale Stachowe Foxy zdają się parować częściej, choć też tylko na postoju- wystarczy ruszyć i problem znika.

Ja z progripów jestem zadowolony.

Pozdr.
Jaro

Bardziej zachodzą mi okulary niż gogle. Ale nawet z okularów zaraz po ruszeniu mgiełka znika więc mniemam że wentylacja jest git.
Zaznaczam że jestem 100 kg kolesiem i podczas wysiłku pary idzie ze mnie sporo;)

Olek
07.07.2010, 15:36
No w progripach 3450 nie mam w zasadzie fotochromu.. a przynajmniej nie widać, żeby cokolwiek działo się z nimi na słońcu :>
To wina moich konkretnych gogli czy jak? Model z 2009..
Piszę do sprzedawcy

czosnek
13.01.2012, 00:21
Chciałbym kupić sobie jakieś sensowne gogle do Uvexa enduro a jako, że kompletnie się na goglach nie znam poproszę o poradę. Miło by było gdyby nie parowały :)

Czy takie progripy PG3301 są sensowną propozycją ?

27831

majki
13.01.2012, 00:42
Ja nadal jestem zadowolony ze Smith'ów Intake. :Thumbs_Up: Do tego stopnia, że po 2 sezonach dostałem pod choinkę takie same, tylko w innym malowaniu. :D
http://img.ec24h.pl/rabittsport/tmp/b/d/9/e/okutary-smith-intake-graphic-series-09-zebrah.640x480.jpg
W taką pogodę jak teraz szybka LST nie paruje prawie wcale, no chyba, że ją zachucham na postoju. ;) Szybka ma już za sobą sporo i nadal daje radę. Zakupiłem do nich szarą szybkę, jakiejś angielskiej firmy na alle, i też jest ok. ;) Niestety szybki lustrzane nie mają antyfoga i parują na potęgę, szkoda bo fajnie działają. :Sarcastic: W Uvexa się mieszczą dobrze. :)

Mi osobiście Progripy 3450 nie przypasowały za bardzo.

Wolo
13.01.2012, 00:57
Nie wiem, jak Czosnku te, które podałeś, ale potwierdzam słowa Majkiego- 3450 do uvexa enduro nie pasują (albo do mojej twarzy ;) )

czosnek
13.01.2012, 10:19
Dzięki Panowie :)

KML
14.01.2012, 19:19
Czy takie progripy PG3301 są sensowną propozycją ?

27831

Właśnie zamówiłem te gogle u Olka tyle że białe, powiedział że postara mi sie załatwić je w dobrej cenie z ta ściemniającą szybką.
Powinny być w poniedziałek/wtorek , najwyżej wezmę kaski ze soba i zobaczę jak do nich pasują zanim zapłacę.
Na miejscu ma też 3450 białe z czerwonym jakby ktoś chciał pomacać.

KML
16.01.2012, 21:04
Byłem dzisiaj u Olka, wziąłem te gogle, wykonanie przyzwoite, wdziałem że zamówił też w innych kolorach.
Do obu moich kasków pasują idealnie, noska nie zakładałem.
http://img715.imageshack.us/img715/4456/p1160094.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/4241/p1160097i.jpg

aciu
16.01.2012, 21:51
o proszę szybkę zdemontowałeś, a już myślałem że wpadł Mono do kolekcji ;) AGV wygląda kosmicznie...pomimo że przecena przeszła koło nosa to w marcu biorę nawet po za przeceną....tak żeby smutno Tobie nie było ;)

czosnek
17.01.2012, 21:55
Boję się kupować progripy w ciemno, skoro inny model nie mieści się u Uvexie. Znalazłem jeszcze Uvex F2 cross... no te to chyba będą ko kasku uvexa pasować ;)
Używał ich ktoś może?

27918

Inaczej będę musiał zaufać Majkiemu z tymi Intake'ami ;)


Edit: Widzę, że chwilowo są problemy z wyświetlaniem zdjęć, więc link tutaj :)
http://www.akcesoriamotocyklowe.pl/product_info.php?manufacturers_id=41&products_id=2482&osCsid=jvtxtcdff

Bartasso
17.01.2012, 22:57
korzystając z poruszenia w temacie ja znowu chciałbym google do shoeia horneta:)

ktos coś;>

majki
18.01.2012, 00:03
Czosnek, masz porównanie Smith'ów i Progrip'ów 3450 na Uvex'ie. ;)

27919
27920
http://imageshack.us/photo/my-images/594/zdjcie0155n.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/15/zdjcie0156ie.jpg/

Progripy są węższe, ale za to mają wystające, dolne rogi, przez co trochę wadzą o szczękę kasku. Smith są niższe i lepiej pasują w dziurę w kasku. ;)
Ale ja do niczego nie namawiam. :rolleyes:

czosnek
18.01.2012, 00:09
Dzięki Majki, wiesz jak to jest. Gdyby nie internet to bym kupił pierwsze z brzegu i był zadowolony a tak wymyślam cuda :) Fajnie te Smithy pasują.
Ps. Widzę, że też straciłeś piękna srebrną atrapę z przodu kasku ;)

majki
18.01.2012, 00:10
Nie straciłem, tylko maznąłem na czarno razem z płetwą z tyłu. :D

KML
24.01.2012, 20:08
świetna cena jak za nowe gogle z roll offem

http://moto.allegro.pl/gogle-smith-fuel-v-2-roll-off-cross-enduro-atv-i2076741716.html

czosnek
16.03.2012, 13:15
No i oczywiście postanowiłem być mądrzejszy od kolegów i kupiłem Progripy 3400 :)
Dla przyszłych pokoleń wstawiam zdjęcie jak siedzą w Uvexie enduro.

29273
Ps. jak się okazuje, robienie sweet foci to nie taka prosta sprawa ;)

KML
17.03.2012, 07:37
Czemu mądrzejszy?
Moim zdaniem dobrze pasują, ja na Progripy nie narzekam . :)

Henryk-Knox
12.06.2012, 15:13
podpowiecie mi moze jakie gogle najlepiej podpasujo do Airoha S4 , zaczyna mi juz przeszkadzac patrzenie przez półotwartą szybke , która zniekształca widocznosc .

majki
12.06.2012, 15:18
Zapewne większość, niezbyt rozbudowanych sztuk. ;) Wietszny do S4 kupił najtańsze Smith'y czy Scott'y i nie narzekał.

michał O.
13.06.2012, 15:14
Używam do S4 gogli ANSWER. Nie są super jakości ale za to mieszczą się idealnie .

Pozdro

kulka
13.06.2012, 16:26
ja latam w wojskowych goglach z demobilu za 30zl , daja rade . po roku uzytkowania i totalnego niedbalstwa sa nadal w dobrej kondycji , jedynie szybka jest porysowana , ale nic to :) w niedziele jest bazar -kupie se drugie , nowe ;) a te zostawi se "na czesci" :D

Henryk-Knox
14.06.2012, 10:58
A kupiłem w ciemno Gogle SCOTT 89 XI PRO ,najtańsza półka , jakas niby promocja u jednego goscia na allegro , zobacze jak beda pasowac , chciałem zielone intake za 109 zeta na alegro , ale tylko niebieskie juz zostały . a tych ANSWER nie mogłem znalezc - tak z ciekawosci polukac .