PDA

View Full Version : Impregnowanie kanapy?


majki
16.07.2009, 15:46
Witam,

Obecnie moja kanapa nasiąka wodą w deszczu, poszycie oryginalne (tak mi się wydaje). Kijowe to jest bo się siada po deszczu i zadek mokry. W poprzednim moto na kanapie się zbierała woda, ale nie wsiąkała, więc wystarczyło wytrzeć przed jazdą. Czym pomazać kanapę, żeby nie chłonęła wody, nie syfiło spodni i żeby impregnacja się nie ścierała po dwóch jazdach?? :confused:

Z góry dzięki za rady. ;)

cheniek
16.07.2009, 22:17
może by jakimś "aqua-stop" - jak do impregnacji butów ?
Myślę, że powinno pomóc.

ucek
17.07.2009, 00:46
A nie lepiej zmienić pokrycie na bardziej rejli?? (przepraszam, może to bluźnierstwo w świecie, gdzie wszystko musi być jak najbardziej afyrkańskie ;))
Magicy potarfią nawet sami sobie obić, choć to podobno kupa roboty (z naciskiem na 'kupę"..) - więc i koszta da się zmniejszyć

wieczny
17.07.2009, 00:52
Jeździć na stojonco :)

Ronin
17.07.2009, 01:30
z powodu zużycia poprzedniego obicia udałem się do tapicera i za 70zł obił pięknie czarnym czymś, co wygląda jak skóra, a skórą nie jest;)
ważne, że jest bez dziur i nie nasiąka wodą:)

majki
17.07.2009, 09:25
może by jakimś "aqua-stop" - jak do impregnacji butów ?

A ja właśnie czuję że się zetrze po 2 jazdach. Wiem jak się zachowuję na butach, których nie wycieram tyłkiem...

A nie lepiej zmienić pokrycie na bardziej rejli?? (przepraszam, może to bluźnierstwo w świecie, gdzie wszystko musi być jak najbardziej afyrkańskie ;))
Magicy potarfią nawet sami sobie obić, choć to podobno kupa roboty (z naciskiem na 'kupę"..) - więc i koszta da się zmniejszyć

W sumie pewnie by można, ale skoro poszycie jest jak nowe, nigdzie nie uszkodzone, to wolałbym go nie ruszać. Poza tym jak już bym się za to brał, to pewnie bym próbował coś z kanapą porzeźbić, choć na razie nie wiem do końca co bym w niej zmieniał.:haha2:Nawet mi koleś w MotoX chciał poszukać jakiegoś poszycia, ale zrezygnowałem. A i żeby nie było, że się kurczowo trzymam afrykańskiego oryginała, poprostu nie lubię zmieniać rzeczy, które są...hmmm...nie zepsute.:D

Jeździć na stojonco :)

Tiaaa, wiesz ćwiczę stójkę pod światłami, ale na rowerze, na afryce...staram się jak mogę, ale stójki nie mogę zrobić...narazie.;)

z powodu zużycia poprzedniego obicia udałem się do tapicera i za 70zł obił pięknie czarnym czymś, co wygląda jak skóra, a skórą nie jest;)
ważne, że jest bez dziur i nie nasiąka wodą:)

No właśnie moja jest w b.dobrym stanie.;) Pewnie obił skajem.

podos
17.07.2009, 15:32
majki - no przeciez wlasnie napiales ze jest zepsute. Nasiąka. Obij nowym skajem i nie nudź :)

samul
17.07.2009, 15:39
rozzalony bolem dupy pragnalem wymienic obicie grzedy w mojej AT na skorzane, to co piszesz brzmi dokladnie jak tlumaczenie tapicera dlaczego to glupi pomysl...
zmien obicie, PODOS MA RACJE :b albo szarpnij sie na... worek na smieci do przykrywania kanapy na wypadek deszczu

chomik
17.07.2009, 15:41
majki - no przeciez wlasnie napiales ze jest zepsute. Nasiąka. Obij nowym skajem i nie nudź :)
A Podos wie co mówi, doktorat na kanapach zrobił :) ma zajebistą kanapę zrobioną pod jego kościsty tyłek :D

podos
17.07.2009, 15:51
mam już z prawdziwej skóry :) ale jeszcze nie wiedzialem.

majki
17.07.2009, 16:19
majki - no przeciez wlasnie napiales ze jest zepsute. Nasiąka. Obij nowym skajem i nie nudź :)
Odpowiedź trochę w stylu: "mam lekko wypłowiały lakier, to przelakieruję cały element". Ja bym najpierw spróbował przepolerować, wywoskować i jak to się nie sprawdzi to bym kombinował dalej.

No chyba, że mi napiszecie, że TTTM to wtedy będę wiedział, że nie ma innej opcji.

A i przeważnie jak pada to pokrowcem nakrywam całą AT, ale nie zawsze zdążę/przewidzę ulewę.

Już nie nudzę...

chomik
17.07.2009, 16:22
To może kup Bagstera na kanapę... :D

Zet Johny
18.07.2009, 11:36
W przypadku oryginalnego poszycia to spróbował bym impregnatu nikwax do butów.
Nie zaszkodzi a może pomóc!!!
Kolega stosuje tego namiętnie i regularnie do skórzanej kanapy którą mu zrobiłem i nie puszcza wody.
Często się spotykam z hasłami typu: "Nie chcę kanapy ze skóry bo nasiąka wodą".
Skóra potrzebuje pielęgnacji czy to na kurtce czy na sofie czy w samochodzie a przede wszystkim na kanapie w motocyklu.

majki
18.07.2009, 14:35
Już o tym myślałem, tylko to poszycie na skórę mi nie wygląda, tzn po bokach to jakiś skaj, a po środku to coś gumowato-skajowego z delikatną chropowatością. Stosuję nikwax'a do butów to i spróbuję nim pomazać. ;)

Skórę w samochodzie pielęgnuję, ale ten preparat się nie nadaję raczej do kanapy w AT.