PDA

View Full Version : google maps i zamknięte drogi


mdxmd
01.03.2020, 20:34
planuję trasę na google maps, ale za nic w świecie nie chce mi wytyczyć trasy niektórymi drogami (Norwegia) przypuszczam, że na dzień dzisiejszy są one zamknięte.. czy wie ktoś jak wyłączyć funkcję w google która blokuje mi te drogi ??

7Greg
01.03.2020, 20:59
Jeżeli chodzi Ci tylko o pomiar odległości to przełącz się na trasę pieszą

mdxmd
01.03.2020, 21:06
opada większość tych dróg nie przewiduje chyba ruchu pieszych bo prowadzi w kosmos zamiast do celu ;)

z każdą nową wersją google staje się nie do użytku..., planowanie w moich mapach: nawet odległości nie pokazuje :(

luk2asz
01.03.2020, 21:16
Włącz termin wyjazdu na jakiś letni miesiąc, teraz jak drogi zimą zamknięte to nimi nie puszcza.
Czyli: wyruszam teraz zmień na odjazd o.
Albo planuj na moje mapy w googlach a nie google maps.

mdxmd
01.03.2020, 21:38
Włącz termin wyjazdu na jakiś letni miesiąc, teraz jak drogi zimą zamknięte to nimi nie puszcza.
Czyli: wyruszam teraz zmień na odjazd o.
Albo planuj na moje mapy w googlach a nie google maps.

rzecz w tym, że planuje w moich mapach, próbuję dojechać do Geiranger drogą 63 i nie ma opcji ....

luk2asz
01.03.2020, 22:28
rzecz w tym, że planuje w moich mapach, próbuję dojechać do Geiranger drogą 63 i nie ma opcji ....

Rób w normalnych mapach i zmień np. odjazd na 1 lipca. Zadziałało.

mdxmd
02.03.2020, 10:22
Rób w normalnych mapach i zmień np. odjazd na 1 lipca. Zadziałało.

poszło chociaż jedną trasą dalej nie chciało musiałem pogonić datę na 1 sierpnia, moje mapy są nie do użytku... bez sensu zupełnie

aadamuss
02.03.2020, 11:31
Byłem kiedyś w czerwcu i jeszcze było pełno śniegu. Mogą czasem otworzyć wcześniej ale to już loteria.

luk2asz
02.03.2020, 21:42
poszło chociaż jedną trasą dalej nie chciało musiałem pogonić datę na 1 sierpnia, moje mapy są nie do użytku... bez sensu zupełnie

Nie do końca. Zawsze możesz narysować linię po drodze zamkniętej, połączyć z trasą i juz masz. Ja tak rysuje po zdjęciach satelitarnych jak nie ma dróg naniesionych na zwykłych mapach. Działa, później kml i hyc do base campa.
Całą Czarnogórę tak rozrysowałem po szutrach :-)

mdxmd
03.03.2020, 22:24
Nie do końca. Zawsze możesz narysować linię po drodze zamkniętej, połączyć z trasą i juz masz. Ja tak rysuje po zdjęciach satelitarnych jak nie ma dróg naniesionych na zwykłych mapach. Działa, później kml i hyc do base campa.
Całą Czarnogórę tak rozrysowałem po szutrach :-)

droga 63 przed Geiranger, ręcznie rysowanej linii także nie można przeprowadzić....

pozostaje zgłosić to do google lub kreślić trasę w zwykłych mapach google z przestawieniem daty wyjazdu.

luk2asz
03.03.2020, 23:47
Użyj : Dodaj Linie lub Kształt. U mnie dział. Rysuję po całej 63.