PDA

View Full Version : Chińska latarka - fajna i tania


wojtekk
10.01.2020, 09:53
Może komuś się przyda.

Kupiłem sobie latarkę
https://www.aliexpress.com/item/32826256253.html?mb=BKzOw4dk084wR2M&srcSns=Messenger&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Messenger&fbclid=IwAR27M518rydklnPRdGt8kLRAfTS7drFu5E8XdoW5k Tux_TcQCtZ9FJZv_7Q&aff_platform=default&cpt=1578645911187&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&rdtUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F3 2826256253.html%3Fmb%3DBKzOw4dk084wR2M%26srcSns%3D Messenger%26tid%3Dwhite_backgroup_101&spreadType=socialShare&sk=ddhudJzUr&aff_trace_key=12c762e190f84bfc8ec9e4777b140a42-1578645911187-00681-ddhudJzUr&businessType=ProductDetail&terminal_id=2577d90f2b7d4e8c9a3c66866e80b2b3

Kupłem sobie iXHP 70. Jebutna, solidna, świeci jak szalona. NIe sprawdzałem, jak długo trzyma bateria. Minus - kapsel od ładowania jest cherlawy. Zakładam, że za pewien czas się zgubi, urwie, nie będzie dobrze trzymał wody.

Przy tej cenie - bomba.

Emek
10.01.2020, 10:01
Sorki Wojtek ale to klasyczne chińskie badziewie. 5000 lm 🤣🤣🤣
i telescopic zoom.
Chinczyki robią rewelacyjne światełka ale w tej to dobra jest tylko cena.

wojtekk
10.01.2020, 10:15
Hm. A da się u nas kupić w tej cenie 5000 lm? Bo szukałem i nie znalazłem.

Szukałem czegos na rower gdy jadę poza latarniami po błocie. I w tej cenie nie udało mi się. Mam tę samą moc na dużo droższej czołówce, ale ona mi na kask nie wchodzi. I boje się, że zgubię.

Emek
10.01.2020, 10:19
Nie żartuj z tym 5000lm. To ponury dowcip.

redrobo
10.01.2020, 10:32
Jesli chinczyk wymysla parametry to znaczy ze wali w chuja na wszystkim. Zerknij sobie na parametry najlepszego nawet binu xhp70. Zaznaczam ze jest jeszcze xhp50 oraz xhp70.2 czego oczywiscie chinczyk nie rozroznia.

Emek
10.01.2020, 10:37
Przynajmniej ostrzegali.


Pomiar ręczny, proszę pozwolić na mały błąd danych w profesjonalnych przyrządy pomiarowe.

kudlaty
10.01.2020, 10:44
Jak na rower, to kumpel ma i polecał coś takiego: https://pl.gearbest.com/bike-lights/pp_364357.html

wojtekk
10.01.2020, 10:45
Powtórze: chętnie kupię w Polsce 5000 lm do testów aby porównać. Macie coś podobnego w podobnej cenie ? Będzie pomiar ręczny ale z certyfikowanym (jak rozumiem) zakupem w Polsce :) zobaczę , kto wali w chuja :)

Emek
10.01.2020, 10:49
Powtórzę 5000 lm które kupiłeś tyle nie wyciąga żadnym pomiarem. Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.

aadamuss
10.01.2020, 10:49
Mam jakąś Convoy i daje radę. pozdr adam

Cezar3
10.01.2020, 10:50
Wiara czyni cuda...no i cena również.
Ale ważne, żebyś Ty był zadowolony :)

Emek
10.01.2020, 10:52
Convoy akurat jest bardzo dobry i ma dobre ceny. S8 od Convoya jest super.

wojtekk
10.01.2020, 10:54
Emku. To wyślij proszę na mój koszt kurierem latarkę 1200 km i zrobię testy, ok? Ile Twoja kosztowała ?

I wracam do prośby może odwracając logikę. Co w Polsce można kupić w tej kwocie i jest "zmierzone pomiarami hiperduper".

wojtekk
10.01.2020, 10:56
Powtórzę 5000 lm które kupiłeś tyle nie wyciąga żadnym pomiarem. Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.

Ja rozumiem , że nie wyciąga :) możesz mi proszę wskazać odpowiednik 5000lm w Pl? Zamówię i zrobię testy.

Emek
10.01.2020, 10:58
Czego potrzebujesz określ i wtedy można coś doradzić. Bo takie info że kupiłem se latarkę i jest zajebista choć wszystkie znaki wskazują że to szit mało przydatne jest. 1000 lm to już ponad normalne potrzeby bo do jazdy rowerem starcza mi 400 nawet nocą po lesie.
Ja używam czołówek Armyteka lub Zebralight. Są dość drogie ale za 100 PLN kupisz Convoya , lumnitopa lub Skilhunta. Starcza ci do wszystkiego chyba że potrzebny ci thrower.

materna
10.01.2020, 11:24
Chińczycy robią jedne z najlepszych latarek w ogóle: Fenix, Olight, Nitecore- to wysoka półka i rewelacyjna jakość. Czołówki, tak jak Emek pisze, Zebralight i Armytek , jak dla mnie najlepsze na rynku. Ale ceny dość wysokie.

CzarnyCzarownik
10.01.2020, 11:38
Kupiłem u chinola latarkę na rower + latarka w gory i na motor jako źrodło mocniejszego światła gdyby czołówka nie dała rady.

Link: https://s.click.aliexpress.com/e/WwknlMilN

Za 30zł. Kupiłem do tego lepszy akumulatorek litowy (radze szukać komentarzy gdzie ludzie testuja pojemnosć, a nie kupowac akumulatorka o pojemnosci 10 000mAh :D)

Tak więc za 3 paczki fajek mam mega latarkę. Kompaktowa, z zoomem, długo świeci. Ratowała już 2 razy tyłek po szlajaniu się nocą w Durmitorze i w Tatrach :)

Uzywana chyba z 2 lata prawie codziennie na rowerze i nadal działa. Nie mam pojęcia ile ma lumenów - świeci bez porownania lepiej od tego co miałem wcześniej.
Na zoomie można naprawde daleko poswiecić aby sprawdzić szlak czy teren do okoła.

Nie widzę sensu kupowania "markowych" latarek po kilka stowek.

Wiadomo, wszedzie oszukują. Producenci aut tez podają, ze ten model spala 4l/100km. Chińczycy piszą, że latarka ma 5000 lumenow, a akumulatorek ma pojemnosc 10000mAh.

Ale fajne jest to, ze jak ktoś znajdzie fajny produkt w dobrej cenie to sie tym dzieli i inni mają szansę obkupic sie za grosze :)





Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

redrobo
10.01.2020, 11:39
Chińczycy robią jedne z najlepszych latarek w ogóle: Fenix, Olight, Nitecore- to wysoka półka i rewelacyjna jakość. Czołówki, tak jak Emek pisze, Zebralight i Armytek , jak dla mnie najlepsze na rynku. Ale ceny dość wysokie.
Dlatego warto pamietac, ze Polacy (MACTRONIC) tez maja dobra propozycje. Troche nie w temacie, wiem ale wrzuce ten produkt, bo uwazam to za prawie ideal:
https://www.outdoorzy.pl/27379-mactronic-czolowka-vizo-400-lm.html?gclid=EAIaIQobChMInJXkouv45gIVjIGyCh2C-w5dEAQYAyABEgLJKPD_BwE
Z latarkami, kiedy sie je naprawde uzywa to w koncu dochodzi sie do wniosku, ze nie mozna polegac na badziewiu.
Warto doplacac do markowego sprzetu. Bezdyskusyjnie.
Inna sprawa, ze kilkoro producentow z Chin powaznie traktuje temat...

JarekO
10.01.2020, 11:52
Mam kilka latarek, polskie, chińskie i inne Petzle. Ostatnio kupiłem Ledlensera, bo się trafiło :-). Jestem pod wrażeniem. Patrząc na ich stronę to tanio nie jest ale .....

Ludwik Perney
10.01.2020, 11:58
uwazam to za prawie ideal:
https://www.outdoorzy.pl/27379-mactronic-czolowka-vizo-400-lm.html?gclid=EAIaIQobChMInJXkouv45gIVjIGyCh2C-w5dEAQYAyABEgLJKPD_BwE


te 400 lumenów to dużo jak na czołówkę?

Tomas_XRV
10.01.2020, 12:00
A jest jakas polecana czołówka z Ali?

redrobo
10.01.2020, 12:05
te 400 lumenów to dużo jak na czołówkę?

Sporo. Do jazdy rowerem dla uczucia mniejszej klaustroofobii wole mocniejsze diody. Ale do pracy, biegania, biwakowania, gorskich wycieczek, calonocnych spacerow Ta - jest bardzo dobra. Ma swietna soczewke, ktora miekko rozswietla boki nie koncentrujac mocnego oslepiajacego punktu w srodku co na dluzsza mete zawsze mnie meczylo. Ciezar jest rowno na glowie. Paluszki AA dostaniesz wszedzie. Akumulatorki tez sa popularne. Swieci baardzo dlugo. Daje rade zatopiona w plytkiej wodzie.
PS: Idac noca po drodze, zapalic mozna tylne oswietlenie czerwony staly lub migajacy.

aadamuss
10.01.2020, 13:39
Mam podobną czołówkę z led lencera ale zamykanie baterii jest słabe, pęka i baterie wypadają. Świeci super ale trzeba kombinować z taśmą klejącą :-(

JarekO
10.01.2020, 13:40
Mam podobną czołówkę z led lencera ale zamykanie baterii jest słabe, pęka i baterie wypadają. Świeci super ale trzeba kombinować z taśmą klejącą :-(

Ja do swojej mam 7 lat gwarancji po rejestracji na ich stronie. Może spróbuj zareklamować.

Emek
10.01.2020, 13:41
A jest jakas polecana czołówka z Ali?Skilhunt h03 ponoć spoko.

Adagiio
10.01.2020, 19:07
Chciałbym kupić jakaś czołówkę co dobrze świeci i będzie mała. Nie chce chińczyka z ali, co polecicie ?
Acha, najlepiej żeby była z akumulatorkiem, nie na wymienne baterie.

materna
10.01.2020, 20:02
Chciałbym kupić jakaś czołówkę co dobrze świeci i będzie mała. Nie chce chińczyka z ali, co polecicie ?
Acha, najlepiej żeby była z akumulatorkiem, nie na wymienne baterie.

Ja polecam coś z tych linków:

https://latarki.pl/home/8885-olight-h1r-nova-xm-l2-neutral-white-latarka-czolowa-600-lm.html?search_query=olight&results=39

https://zebralight.pl/Latarki-LED/Latarki-czolowe

https://armytek.com.pl/pl/c/Latarki-czolowe-WIZARD/13

Dzieju
10.01.2020, 20:05
Czego potrzebujesz określ i wtedy można coś doradzić. Bo takie info że kupiłem se latarkę i jest zajebista choć wszystkie znaki wskazują że to szit mało przydatne jest. 1000 lm to już ponad normalne potrzeby bo do jazdy rowerem starcza mi 400 nawet nocą po lesie.
Ja używam czołówek Armyteka lub Zebralight. Są dość drogie ale za 100 PLN kupisz Convoya , lumnitopa lub Skilhunta. Starcza ci do wszystkiego chyba że potrzebny ci thrower.
Wojtekk , prosił cię o wysłanie celem porównania.
Rozumiem zachwalanie i rzucanie nazwami ale to nadal nie wyjaśnia tematu.
Daleki jestem od chwalenia czegoś tylko po nazwie i cenie.
Mam czołówkę nieznanej firmy , na gumce ma napisane energizer , kosztowała ze 30zł , od paru lat jestem z niej zadowolony, spokojnie można by na niej napisać firmowo i sprzedawać po 100zł.
Kolega dostał w prezencie jakąś firmową za ponad 200 zł, i wiesz co na kolana nie rzuca no może by mnie rzuciło gdybym miał za nią dać tyle kasy.
Oczywiście że są różnice między producentami ale czasem nie warto dać kupę kasy za napis .
Oczekuję pomiarów przyrządem lub porównania w terenie.

Wojtku informuj.

CeloFan
10.01.2020, 20:36
:Thumbs_Up:

Mam latarkę Convoy s2+. Tak napisali na niej. Jakiś chłopak przerabiał ją dodatkowo i dopiero sprzedawał. Świeci jak wariatka ustawiona na maksimum a jest bardzo mała.
CF

Emek
10.01.2020, 21:00
Wojtekk , prosił cię o wysłanie celem porównania.

Rozumiem zachwalanie i rzucanie nazwami ale to nadal nie wyjaśnia tematu.

Daleki jestem od chwalenia czegoś tylko po nazwie i cenie.

Mam czołówkę nieznanej firmy , na gumce ma napisane energizer , kosztowała ze 30zł , od paru lat jestem z niej zadowolony, spokojnie można by na niej napisać firmowo i sprzedawać po 100zł.

Kolega dostał w prezencie jakąś firmową za ponad 200 zł, i wiesz co na kolana nie rzuca no może by mnie rzuciło gdybym miał za nią dać tyle kasy.

Oczywiście że są różnice między producentami ale czasem nie warto dać kupę kasy za napis .

Oczekuję pomiarów przyrządem lub porównania w terenie.



Wojtku informuj.

Fachową wiedzę zdobędziesz na https://www.candlepowerforums.com/vb/forum.php
Ja tylko stwierdzam fakty. Na pomiary zapraszam z przyrządem. Nie posiadam osobiście.
Więcej wiedzy na knives.pl w dziale latarek lub na torch.pl

voxan69
10.01.2020, 21:01
Polecam latarki m-ki Nitecore. Mam kilka modeli przebijają wszystko co dotychczas używałem. Jedna czołówka używana non stop przeze mnie i żonę do jazdy rowerem nocą po dziurach oraz do biegania dział już kilka lat bez zarzutu. Kupowałem na stronie Gearbest

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

wojtekk
10.01.2020, 23:42
Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.

Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ?:) Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.

krakus
11.01.2020, 00:26
Chciałbym kupić jakaś czołówkę co dobrze świeci i będzie mała. Nie chce chińczyka z ali, co polecicie ?
Acha, najlepiej żeby była z akumulatorkiem, nie na wymienne baterie.

Ja tak ja Materna, polecam olight h1r. Ma akumulator, ładowarka podpinana na magnesie. Magnes to też fajny dodatek, zawsze można przyczepić latarkę np. do baku, ramy, czegokolwiek magnetycznego. W razie potrzeby można zastąpić akumulator baterią CR123. Można te z dokupić uchwyt na rower za nieduże pieniądze. Aczkolwiek ze względu właśnie na użytek przy rowerze, teraz bym zamówił h2r

CzarnyCzarownik
11.01.2020, 00:46
Nie mogę się powstrzymać, wybaczcie :D

"Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku."

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

mygosia
11.01.2020, 06:14
Tak samo jest na forum kawoszy (dowiadujesz ale, że Twój ulubiony gatunek, to lura, a sposób parzenia to profanacja i powinieneś iść do więzienia ;) ), nożarskim, itp.

Grunt to nie szukać w dupie smaku i wybrać coś co jest wystarczająco dobre dla Ciebie
:)

Artek
11.01.2020, 09:10
Jako prostą polską czołówkę na baterie mogę polecić mactronic camo. Drugi rok używania w pracy, garażu itp. Uniwersalność, trochę przyciężka( 3 paluszki), tylna czerwona dioda pracująca w dwóch trybach(dla mnie w pracy istotna rzecz).
ALE chyba na próbę wezmę skilhunta03 o którym pisał Emek, bo to na prawdę dobre światełko na akumulatorki.

wojtekk
11.01.2020, 15:52
Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ?:) Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.

Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam :) Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.

Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista :) Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.

Kto mógłby wysłać? Najbardziej zachęcam tych, którzy ze zdjęć i pochodzenia napisali, że chujnia, badziew etc :) Przyślijscie swoje armaty :)

Jak nikt z powyższych nie wyśle, to oczywiście przyjmę od innych równie chętnie.

Najchętniej to przyjmę kilka sztuk :) Wysyłka będzie kosztowała tyle co moja latarka, ale ja naprawdę jestem ciekaw!!!

materna
11.01.2020, 16:16
Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam :) Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.

Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista :) Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.

Kto mógłby wysłać? Najbardziej zachęcam tych, którzy ze zdjęć i pochodzenia napisali, że chujnia, badziew etc :) Przyślijscie swoje armaty :)

Jak nikt z powyższych nie wyśle, to oczywiście przyjmę od innych równie chętnie.

Najchętniej to przyjmę kilka sztuk :) Wysyłka będzie kosztowała tyle co moja latarka, ale ja naprawdę jestem ciekaw!!!

Na Youtube jest mnóstwo testów porównawczych latarek drogich i tanich.
Widać tam różnice między nimi w świeceniu, czasie świecenia, stabilizacji spadku mocy itp. Jeżeli na filmie widać różnicę, to na żywo jeszcze bardziej będzie widać różnicę:) Pytanie tylko czy ta różnica jest warta większych pieniędzy. Dla wymagających jest warta dla mniej wymagających nie.

CzarnyCzarownik
11.01.2020, 16:19
Ja bym bardzo się uśmiał jakby Polskie czy inne cenione latarki były klepane w tej samej fabryce, na tych samych elementach :D

Kiedyś czytałem, że na świecie jest tylko kilka firm (głównie Chiny) co produkuja półprzewodnikowe czipy do LED (ten żółty środek jak popatrzymy na didę) a inni tylko je kupują, oblewają plastikiem i sprzedają pod swoją marką. Chciałem coś poszukać na ten temat, ale nie mogłem odszukać tego tematu.

Pamiętam jeszcze mini audio aferkę, jakiś firmowy wzmacniak (chyba do słuchawek) kosztował troche siana i ludzie się jarali jego jakością. Był odpowiednik z Chin całkiem podobny, za grosze. Ktoś rozkrecił oba, okazało się ze w obu siedzi ta sama plytka i te same elementy na niej, tylko obudowy były troszkę inne i tylko za to dopłacało się kupę siana.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

wojtekk
11.01.2020, 16:36
Na Youtube jest mnóstwo testów porównawczych latarek drogich i tanich.
Widać tam różnice między nimi w świeceniu, czasie świecenia, stabilizacji spadku mocy itp. Jeżeli na filmie widać różnicę, to na żywo jeszcze bardziej będzie widać różnicę:) Pytanie tylko czy ta różnica jest warta większych pieniędzy. Dla wymagających jest warta dla mniej wymagających nie.

Wiem :) ale.chce porównać tę moją chińska czy taka słaba w porównaniu do doświadczeń doświadczonych kolegów posiadających markowe z parametrami.

Marcinnn6
11.01.2020, 16:44
Jako prostą polską czołówkę na baterie mogę polecić mactronic camo. Drugi rok używania w pracy, garażu itp. Uniwersalność, trochę przyciężka( 3 paluszki), tylna czerwona dioda pracująca w dwóch trybach(dla mnie w pracy istotna rzecz).
ALE chyba na próbę wezmę skilhunta03 o którym pisał Emek, bo to na prawdę dobre światełko na akumulatorki.

Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.

Cezar3
11.01.2020, 18:53
Nie doceniacie Chińczyków. Na dziś mają technologie i możliwości, jakich inni nie mają....
W temacie wyrobów, kolega kiedyś się orientował w kwestii produkcji kopert zegarków ( wiadomo, że 3/4 śfajcarskich jest tam robionych )
Chińczyk piwiedział, że nie widzi żadnych problemów, kwestia ceny. A ta przekłada się wprost na jakość. Może zrobić roleksa za 20 $ , ale za 2000 $ też potrafi :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcinnn6
11.01.2020, 20:53
Raczej nikt tu nie mówi o nie docenianiu, bo obawiam się że mogą nas zjeść na śniadanie. Nas - Europę. Tylko bardziej o to, że nie do końca grają fair - ale z drugiej strony konsument chce tanio i żeby były mega parametry. No to oni odpowiadają na oczekiwania konsumenta. Takiego co chce tanio i takiego co chce dobrze. Bo jak wiemy to nawet w Chinach się nie da i tanio i dobrze

Luti
11.01.2020, 21:38
Nie rozumiem, czemu ma służyć to liczenie lumenów. Latarka ma przede wszystkim robić i nie klękać.
Ja po przerobieniu kilku budżetowych modeli i swoich z nimi doświadczeń szarpnąłem się z 8 lat temu na
92939
i nie żałuje.

Co prawda skutkiem kilku naprawdę twardych spotkań z terakotą jak widać na zdjęciu pojawiło się pęknięcie w okolicy przycisku. Nie ma ono większego wpływu na funkcjonalność.
Wisi gdzieś na forum wątek, gdzie chłopcy również rajcowali się możliwościami budżetowych czołówek. Z chęcią był teraz poczytał o ich doświadczeniach z tymi produktami po kilku latach użytkowania.
Jako awaryjne oświetlenie fajnie się sprawdza smartfonowy flesz w trybie ciągłym, odpalany gestem.

misiak
12.01.2020, 00:07
Też użytkuje petzla, jest teraz do wzięcia za około 200, fajny model z akumulatorkiem w zestawie .
Actic core max światło 450 lm. Najczęściej jednak korzystam z poziomu 100 lm . Ździeram ją codziennie z racji wykonywanej pracy.Gumka na przycisku trochę sfatygowana ale nie dziurawa.
Jedyne wady to według mnie
-dosyć długo trwa naładowanie akumulatora (być może mam za słaby zasilacz)
-opaska na głowę po 3 latach to już szmata a nie guma( na szczęście można teraz za 21 zeta dostać w skalniku)

https://www.skalnik.pl/czolowka-actik-core-ne-black-680618

jaro
12.01.2020, 00:12
Chińska czy amerykanska co za różnica jeśli spełnia swoje zadanie. Swego czasu ja kupiłem taką czołówkę z której jestem bardzo zadowolony i nie kosztuje pierdylion $ https://www.aliexpress.com/item/32381989475.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec64c4d75C LqV
Mogę ją polecić.

RAVkopytko
12.01.2020, 00:29
Mam starego Petzla na bateryjki już kilka lat a do garażu i w plecaku "codziennym" mam najtańszą z decathlonu też na wymienne bateryjki.Obydwie dają radę

bukowski
12.01.2020, 00:35
Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

aadamuss
12.01.2020, 00:41
Mam kilka starych markowych i po latach widać, że byle jaka nowa latarka jest lepsza niż te stare. Technologia inna i trwałość nie ma aż takiego znaczenia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcinnn6
12.01.2020, 09:30
mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

To musiałeś mieć strasznego pecha. Ja widziałem od strony reklamacji i usterek ile ma PETZL a ile mają inne marki.

rumpel
12.01.2020, 10:19
powoli zbliżał się kres mojego Petzla więc postanowiłem kupić coś na Alli ale kiedy dwa raz w najmniej odpowiednim momencie zaczęła się wyłączać postanowiłem powrócić do Petzla i kupiłem Actic Core zapominając o problemach.

Novy
12.01.2020, 11:54
(...) ...no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.

Ja mam :) Nawet dwa takie urządzenia :D

A żeby było w temacie latarek to lata temu kupiłem w wędkarskim na dwa małe paluszki - bez fajerwerków, ale świeci. Ma nawet różne tryby i kolory - naturalnie biały, czerwony z mruganiem SOS i zielony.
Ale to wszystko to nic w porównaniu z tym, co kupiłem jakiś czas temu w Lidlu za kilka euro - wypala trawę i dziury w namiocie swoimi luksami :D

consigliero
12.01.2020, 12:48
Jak to się świat zmienia. Kupowałem latarkę na wieś dla mamy i wybrałem polecanego w owym czasie Black Diamond
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200112/256f62b93a908a1c063a8513bdb8a292.mov

Gdy wybierałem dla siebie to była mowa o Petzl i model Tikka był jak najbardziej ok.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200112/0fd62fb7ba0a9cec648ef717562d32e1.mov
Aby była jasność w temacie, polecano je na naszym forum

Nie są intensywnie używane, ot mama wieczorem do kibelka jak trzeba, ja mam na wycieczkach ale często nie mam przy sobie jak mrok zastanie i wracamy po ciemku z Vielkej Racy, ale telefon mam zawsze to awaryjne światełko zawsze jest. Teraz obserwuję, wychodząc wieczorem z psem, a na wsi w porównaniu z miastem, można powiedzieć że panuje ciemność prawie absolutna. Nie wiem czy to kwestia staczowzroczności, słabych baterii, ale wydaje mi się że kiedyś moja latarka dawała mocniejszy snop światła. Teraz muszę sobie jakoś radzić aby dotrzeć z powrotem do domu, może zmienię baterię, ale pytanie brzmi kiedy ją zmienić, bo może szkoda ( wiecie ekologia i te sprawy )


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

steve69
12.01.2020, 15:31
Wgrajcie sobie aplikacje luksomierz na srajfona i będziecie mieli jakiś tam pogląd tych waszych luxów ):

wojtekk
12.01.2020, 17:13
Rekord miałem 32000 lx na jednym programie a drugim 28000 :)

Jak możecie ,.to.podajcie.warttosci ze swoich markowych: wartość i cena zakupu , ok ?

Nikt się nie zgłosił na razie aby wysłać do mnie sprzęty do.porownan. Może.ktos jednak by się zdecydował ? Pokrywam koszty wysyłki , oddam w stanie nienaruszonym , odkupienie gwarantowane , jeżeli uszkodzę.

Tomas_XRV
12.01.2020, 18:11
Taki cyrk o zwykłą latarkę ;)

Zamówiłem jakąś gównianą z ali za 25zł https://pl.aliexpress.com/item/33060215957.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f9f5c0fdic Djs pewnie nic nie warte to bedzie i skończy się na jakimś Petzlu lub czymś podobnym.

bukowski
12.01.2020, 19:17
energizer 400 LM, aplikacja z telefonu pokazuje średnio 420 lux z odległości 1m.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Emek
12.01.2020, 19:29
Zebralight też z około metra w trybie HI.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200112/d81e98c1461eca3304dcf0badb9d4666.jpg

wojtekk
12.01.2020, 19:35
Zebralight też z około metra w trybie HI.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200112/d81e98c1461eca3304dcf0badb9d4666.jpg

Możesz podać, który to model?

***

Czy inni mogą podać swoje wskazania luxów z metra podając model?

Emek
12.01.2020, 19:43
Zebralight h600 ale ten miernik w fonie to chyba jest o kant doopy potłuc.
Poniżej armytek wizard pro.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200112/e50eb4f8decbe8e876b9e2b5c44d1d20.jpg

Luti
12.01.2020, 19:48
(...) Nikt się nie zgłosił na razie aby wysłać do mnie sprzęty do.porownan. Może.ktos jednak by się zdecydował ? Pokrywam koszty wysyłki , oddam w stanie nienaruszonym , odkupienie gwarantowane , jeżeli uszkodzę.

Wojtek, ja bym w to wszedł😉, ale Twoja musiała by mieć przejścia takie jak moja no i z 7-8 lat przebiegu. Nie dasz rady zapewnić w tym względzie symetrii.
U mnie cena, stokilkanaście lub stodwadzieścia kilka PLN-ów. Wiek i cenę jestem pewnie w stanie udokumentować. Historii użytkowania już nie😕
Pamiętam jak w bliźniaczym wątku na FAT też jeden z kolegów zachwalał jakiś nowozakupiony model marki na literę M. Fajnie jakby wrzucił recenzje po kilku latach użytkowania, bo wówczas rozważałem.

R2D2
12.01.2020, 19:52
...
Kiedyś czytałem, że na świecie jest tylko kilka firm (głównie Chiny) co produkuja półprzewodnikowe czipy do LED (ten żółty środek jak popatrzymy na didę) a inni tylko je kupują, oblewają plastikiem i sprzedają pod swoją marką. Chciałem coś poszukać na ten temat, ale nie mogłem odszukać tego tematu...


Ten żółty środek w diodzie to fosfor , a czip to co innego.
Różnica miedzy tanim badziewiem a dobrej jakości diodą jest taka że jakość światła jest lepsza.Nie chodzi tu tylko o liczbę lumenów lecz o zdolność światła do oddawania barw oraz temperaturę barwową która ma duże znaczenie.

Zawsze mam polewę z Polskich "producentów" którzy to piszą że mają fabrykę w chinach itp itd , a przy produktach w ich specyfikacji brak jest określenia np. temperatury barwowej światła oraz parametrów CRI.
Większość tanich diod led emituje duże ilości światła niebieskiego które jest szkodliwe dla wzroku. Długotrwałe przebywanie w miejscach oświetlonych takimi źródłami LED może skutkować chorobą wzroku.Ilość emitowanego światła niebieskiego zależy od jakości oraz technologii wykonanego przez producenta fosforu.

wojtekk
12.01.2020, 19:54
Dobra, to podsumujmy:

- zebralight h600, cena 500 PLN - 15300 luxów w pomiarze (https://allegro.pl/oferta/latarka-czolowa-led-zebralight-h600-mk-iv-8633635153?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_turystyka_s port_turism&ev_adgr=Turystyka&gclid=EAIaIQobChMI_faF0dz-5gIVTqWaCh0w6Q1vEAYYASABEgJXHPD_BwE)

- armytek wizard pro, cena 345pln - 49 555 luxów w pomiarze (https://allegro.pl/oferta/latarka-armytek-wizard-pro-v3-magnet-2150lm-warm-8479478636?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_turystyka_s port_turism&ev_adgr=Turystyka&gclid=EAIaIQobChMI__HSqt3-5gIVD5SyCh2GDwzYEAQYBCABEgJLfPD_BwE)

- forumowa nazwa:"chiński badziew" cena 100 PLN - 32 000 luxów

***

Wojtek, ja bym w to wszedłďż˝ďż˝, ale Twoja musiała by mieć przejścia takie jak moja no i z 7-8 lat przebiegu. Nie dasz rady zapewnić w tym względzie symetrii. (...).

Ślij! Porównamy. Rozumiem, że to coś markowego? I wstaw tu pomiar na tym programie, to może od ręki załatwimy :)

MrWaski
12.01.2020, 20:13
Od dziesięciu lat używam Ledlensera P7 i jestem zadowolony. Cała metalowa jak przystało na sprzęt taktyczny, do tego mała i zgrabna. Nigdy mnie nie zawiodła, ma zooma i dwa "biegi", na słabszym świeci całą noc i cały dzień... Oprócz mocnego leda ma bardzo dobrą soczewkę skupiającą z zasięgiem ponad 200 m.
Niewiele krócej, w serwisie, używam na co dzień najtańszej czołówki Ledlensera. Nie do zajechania.
Jedyne wady to cena. Ale warto. Zawsze obie biorę na motór i nic więcej mi nie trzeba. Do tego dokupiłem za 3 dychy zestaw z dyfuzorem i "abażurkiem" robiący z P7 lampkę nocną do powieszenia w namiocie.

wojtekk
12.01.2020, 20:15
Od dziesięciu lat używam Ledlensera P7 i jestem zadowolony. Cała metalowa jak przystało na sprzęt taktyczny, do tego mała i zgrabna. Nigdy mnie nie zawiodła, ma zooma i dwa "biegi", na słabszym świeci całą noc i cały dzień... Oprócz mocnego leda ma bardzo dobrą soczewkę skupiającą z zasięgiem ponad 200 m.
Niewiele krócej, w serwisie, używam na co dzień najtańszej czołówki Ledlensera. Nie do zajechania.
Jedyne wady to cena. Ale warto.

Możesz zmierzyć proszę na podanym programie i wysłać tu pomiar?

MrWaski
12.01.2020, 20:33
Z tego co znam się na metrologii, takie pomiary smarkfonem to se można w buty wsadzić. Vide: różnica między lumenem a luxem. Nie wyobrażam sobie, w jaki sposób chcesz porównywać luxy w różnych latarkach, mających różne stopnie skupienia światła. I do tego telefonem...

IMO najlepszy test, to oświetlić w nocy porównywanymi latarkami obiekt odległy o np. 100 m. Wtedy widać jak na dłoni czym się różni profesjonalna latarka od byle czego. Robiłem na kilku zlotach takie testy. Kiedyś nawet na morzu porównywaliśmy w rejsie swoje latarki. Moja wypadała całkiem nieźle. Wszystkich zaskakiwał jej zasięg przy tak małych gabarytach. Ale to było dawno i dziś już temat latarek LED tak nie dziwi.

Moja jest to latarka made in Germany i producent podaje 200 lumenów. Cała jakość jej światła, to oprócz leda profesjonalna soczewka skupiająca (sic!).
Współczesne P7 i T7 mają bodaj 450 lumenów. Ledlenser robi też takie na 1000 lumenów, a nawet 5000 lumenów z zasięgiem 800 metrów! Tylko jak dla mnie to zbytek mający zastosowanie w służbach specjalnych. Ale jak ktoś chce się ścigać w jasności świecenia, to może se takie kupić. Cena dochodzi do 2 kzł. Są duże i ciężkie - na moje potrzeby za mocne - można przypadkowo uszkodzić sobie lub komuś wzrok.

Nigdy nie wolno świecić ledowymi latarkami w kierunku twarzy!

wojtekk
13.01.2020, 09:06
Dobra, to podsumujmy:

- zebralight h600, cena 500 PLN - 15300 luxów w pomiarze (https://allegro.pl/oferta/latarka-czolowa-led-zebralight-h600-mk-iv-8633635153?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_turystyka_s port_turism&ev_adgr=Turystyka&gclid=EAIaIQobChMI_faF0dz-5gIVTqWaCh0w6Q1vEAYYASABEgJXHPD_BwE)

- armytek wizard pro, cena 345pln - 49 555 luxów w pomiarze (https://allegro.pl/oferta/latarka-armytek-wizard-pro-v3-magnet-2150lm-warm-8479478636?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_turystyka_s port_turism&ev_adgr=Turystyka&gclid=EAIaIQobChMI__HSqt3-5gIVD5SyCh2GDwzYEAQYBCABEgJLfPD_BwE)

- forumowa nazwa:"chiński badziew" cena 100 PLN - 32 000 luxów

***



Ślij! Porównamy. Rozumiem, że to coś markowego? I wstaw tu pomiar na tym programie, to może od ręki załatwimy :)


Czy inni koledzy mogą pomierzyć swoje markowe sprzęty i wrzucić tu analizy?

Czy ktoś jeszcze zdecydowałby się wysłać latarkę do testów?

Emek
13.01.2020, 09:34
Pomiary aplikacją są obarczone gigantycznym błędem, wczoraj sprawdzałem z ciekawości. Ponowny pomiar Zebry pokazał 58565 lx. Służę zrzutem z ekranu.
Do tego należy zauważyć że w zależności od kąta i odległości pomiar wychodzi kompletnie inny.
Ponadto wziąłeś sobie błędne założenia. Podałem ci nazwę latarek i typ a ty założyłeś że to to samo co na Allegro. To tylko przykładowo. Mój Armytek ma około 1000 lm (deklarowane) , Zebra ma jeszcze mniej bo ma ciepłą diodę. Obie latarki są już wiekowe jak na postęp technologiczny w tym zakresie i mają stare diody. Dość powiedzieć że mój syn ma nowego Armyteka Wizard Pro gdzie deklarowane lumeny to 2150. Różnica pomiędzy starą a nową w lumentach jest kosmiczna. W praktyce już ciut inaczej. Do tego dochodzą typy światła Spot/Flood, rodzaje diody etc.
Z drugiej strony dochodzi też preferencja użytkownika i jeden lubi jebnięcie światłem białym a drugi ciepłe żółte, bliższe naturalnemu. Nie wiem co chciałbyś wykazać takim porównaniem za pomocą apki.
Z mojego punktu widzenia liczy się czas świecenia, rozkład światła, jego barwa, debiloodporność konstrukcji w tym wstrząso i wodoodporność.
Nie interesuje mnie to czy kupię do tego popularne paluszki w sklepie za rogiem. 18650 starczy mi na miesiąc w średnim trybie ok 400 lm. Drugi akus mam na zapasie jako powerbank. Naładuję pół tela a w każdej chwili mogę podpiąć do USB i naładuję. Mam oświetlić obóz w promieniu 50 metrów i awaryjnie mieć opcję zastosowania lampki jako światła głównego w motocyklu. Tikka od Petzla tu sie nie sprawdzi choć mam ją od lat to leży bo nie jest wodoodporna i już raz odmówiła współpracy , wiadomo kiedy, jak była najbardziej potrzebna.

redrobo
13.01.2020, 09:42
Nie wiem co chcesz udowodnic tymi pseudo testami. Mozesz mi wytlumaczyc?
Mam Ci wyslac chinczyka 25watt zasilanego z akumulatora, zebys wiedzial ze rozne konstrukcje swieca inaczej?

piotr_3miasto
13.01.2020, 10:23
Czy inni koledzy mogą pomierzyć swoje markowe sprzęty i wrzucić tu analizy?

Czy ktoś jeszcze zdecydowałby się wysłać latarkę do testów?

Testy będą dostępne na forum? Jeśli tak, to możemy pomyśleć i zorganizować akcję wysyłki.
Takiego fenixa mogę udostępnić.

https://notosora.com/fenix/wp-content/uploads/5210.jpg

krakus
13.01.2020, 11:16
Czy inni koledzy mogą pomierzyć swoje markowe sprzęty i wrzucić tu analizy?

Czy ktoś jeszcze zdecydowałby się wysłać latarkę do testów?

Pomiary światła telefonem. Decybele też można pomierzyć. Polecam jeszcze alkomat w telefonie liczący promile, na podstawie wprowadzonej ilości wypitych trunków :)

Marcinnn6
13.01.2020, 11:32
Pomiary światła telefonem. Decybele też można pomierzyć. Polecam jeszcze alkomat w telefonie liczący promile, na podstawie wprowadzonej ilości wypitych trunków :)

Nooo :D pomiar światła telefonem można sobie wsadzić w nos
Panowie, takie testy robione telefonem nie mają sensu zresztą już to zostało napisane. Tylko firma kurierska zarobi na przewożeniu latarek a wyniki będą od czapy

wojtekk
13.01.2020, 12:15
Panowie,

chyba jakieś jaja się dzieją, więc pozwolę sobie podsumować naszą dyskusję bo zaraz będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem :)

1. Wrzucam na forum informację, że kupiłem tanio a dobrze. Nie mam w tym interesu, nie znam się, piszę i tyle. Nie znam się, bo kupiłem, świeci, cieszy mnie, może kogoś też. Zrobiłem ten nierozważny krok NIE CZYTAJĄC ŻADNEGO FORUM!!! Masakra :)

2. Dowiaduję się, że kupiłem szajs. Ok, szanuję.

Sorki Wojtek ale to klasyczne chińskie badziewie. 5000 (...)
Chinczyki robią rewelacyjne światełka ale w tej to dobra jest tylko cena.

Jesli chinczyk wymysla parametry to znaczy ze wali w chuja na wszystkim. Zerknij sobie na parametry najlepszego nawet binu xhp70. Zaznaczam ze jest jeszcze xhp50 oraz xhp70.2 czego oczywiscie chinczyk nie rozroznia.

Przynajmniej ostrzegali.
(...)

Wiara czyni cuda...no i cena również.
Ale ważne, żebyś Ty był zadowolony :)


Z latarkami, kiedy sie je naprawde uzywa to w koncu dochodzi sie do wniosku, ze nie mozna polegac na badziewiu.
Warto doplacac do markowego sprzetu. Bezdyskusyjnie.


3.

3.1Zauważmy, że bez żadnych pomiarów czymkolwiek się o tym dowiedziałem. OK :) Mam gówno, szanuję zdanie osób, które się na tym znają.

3.2. Co więcej, pada deklaracja porównań. Myślę, że ma to sens - porównać organoleptycznie szanując zdanie speców, którzy z mojego ogłoszenia wywnioskowali, że mam szajs.

Powtórzę 5000 lm które kupiłeś tyle nie wyciąga żadnym pomiarem. Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.

Niestety, na kilka próśb, aby osoby, które na podstawie zdjęcia napisały, że kupiłem szajs - nie spieszą się z wysyłką.

Emku. To wyślij proszę na mój koszt kurierem latarkę 1200 km i zrobię testy, ok? (...)

Ponawiam:


Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ?:) Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.

Piszę znów:

Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam :) Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.



Proponują pojedyncze osoby, nie te, które ze zdjęcia orzekły, że "chooooynia" :)

4. Są inne głosy, które tym bardziej mnie skłaniają do porównań:



Tak więc za 3 paczki fajek mam mega latarkę. (...)

Nie widzę sensu kupowania "markowych" latarek po kilka stowek.



(...)
Rozumiem zachwalanie i rzucanie nazwami ale to nadal nie wyjaśnia tematu.
Daleki jestem od chwalenia czegoś tylko po nazwie i cenie.
Mam czołówkę nieznanej firmy , na gumce ma napisane energizer , kosztowała ze 30zł , od paru lat jestem z niej zadowolony, spokojnie można by na niej napisać firmowo i sprzedawać po 100zł.
Kolega dostał w prezencie jakąś firmową za ponad 200 zł, i wiesz co na kolana nie rzuca no może by mnie rzuciło gdybym miał za nią dać tyle kasy.
Oczywiście że są różnice między producentami ale czasem nie warto dać kupę kasy za napis .
Oczekuję pomiarów przyrządem lub porównania w terenie.

Wojtku informuj.

5.
Proponuję metodę porównania organoleptycznego:



Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista :) Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.


6. Inny kolega proponuje, żeby nie wysyłać do mnie a skorzystać z apki. Ok, nie znam się, może ma to sens to proponuję: jak nie chcecie słać, to zróbcie pomiary.

7. Po pewnym czasie dowiaduję się, że pomiary nie mają sensu i - na marginesie zabawne - że ja je wymyśliłem :)

Nie wiem co chcesz udowodnic tymi pseudo testami. Mozesz mi wytlumaczyc?

Pomiary światła telefonem. Decybele też można pomierzyć. Polecam jeszcze alkomat w telefonie liczący promile, na podstawie wprowadzonej ilości wypitych trunków :)

Nooo :D pomiar światła telefonem można sobie wsadzić w nos
Panowie, takie testy robione telefonem nie mają sensu zresztą już to zostało napisane. Tylko firma kurierska zarobi na przewożeniu latarek a wyniki będą od czapy

8. Zamiast porównań mogę przeczytać fachowe forum:)

Fachową wiedzę zdobędziesz na https://www.candlepowerforums.com/vb/forum.php
Ja tylko stwierdzam fakty. Na pomiary zapraszam z przyrządem. Nie posiadam osobiście.
Więcej wiedzy na knives.pl w dziale latarek lub na torch.pl

Do których mam takie zdanie:
Nie mogę się powstrzymać, wybaczcie :D

"Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku."



***
P.S.1.
Możecie mnie oświecić (sic!) jak porównać latarki? Ja myślałem, że po prostu włączeniem :) : włączę moją chooooynie z markowymi armatami to zobaczę i na forum napiszę...

Ale wyjdzie na to, że jak poświecę na ścianę to się dowiem, że to pseudo test :)


***

P.S.2.
Mam takie przemyślenie - podsumowanie: ta dyskusja oraz o butach z Chin przypominają debatę na forum BMW :) Jak nie masz firmowego stroju, aluminiowych kufrów to nie masz adwenczurowego sprzętu :)

O butach się dowiedziałem, że (na podstawie zdjęć) chujnia, bo przecież za dwa- trzy razy drożej można markowe.

O latarkach, że (na podstawie zdjęcia) chujnia, bo przecież za 3-5 razy drożej można markowe. Podkreślam - na podstawie zdjęcia dowiaduję się, że chooynia :) Jak włączamy markowe do testów, to już apka (jednak coś więcej niż zdjęcie!) okazuje się choooynią, bo..... coś testy wypadły rzekłbym ... słabo :)

Wniosek: zostaję z moją chujnią i przeświadczeniem, że hiperduper latarki są hiperduper lepsze i że nie umiem "naprawdę używaż latarki (
Z latarkami, kiedy sie je naprawde uzywa to w koncu dochodzi sie do wniosku, ze nie mozna polegac na badziewiu. ). Dlaczego? Bo mają tak napisane :) Serio - nie chce mi się więcej pisać na ten temat.

Errata - dziękuję kolegom, którzy chcieli wysłać swoje latarki do testów! Chyba nie ma sensu, bo i tak test będzie pseudo :) Uśmiecham się na myśl, że nikt z krytykujących "moją latarkę" się nie odważył :)

Ludwik Perney
13.01.2020, 12:24
o butach to ja pisałem, że plastikowa chujnia :)))

BTW, kurła, co w naszych zdziecinniałych chłopięcych łbach siedzi. Mam w domu kilka czołówek w tym 3 petzla.
Jedna jeszcze na baterię płaską i baterię żarową,
kolejna na paluszki i lampa led + żarówka
trzecia już sam led

Idę w góry zabieram, jadę na wycieczkę zabieram, coś majstruję po ciemku, używam.
Nie są rewelacyjne - ot takie minimum, ale w zupełności wystarczają na moje potrzeby.
Ale czytam i kurde wchodzę w linki, oglądam testy i kusi, żeby kupić taką lepszą, wypierdzistą, co oświetli Jowisza, albo chociaż tego Chińczyka co ją sprzedał :))
Jeżu, chłopaki, jak przez Was człek musi się bić z tym chłopcem co siedzi w środku :)

Emek
13.01.2020, 12:25
Wojtek, z całym szacunkiem bo chyba do mnie najwięcej pijesz. Nie masz przyrządu do pomiarów a chcesz żebym ci wysłał latarkę, której używam codziennie (tak codziennie) abyś sobie mógł zaświecić nią w telefon. To ci zaświeciłem i podałem wyniki, żebym nie musiał wysyłać ci rzeczy, której potrzebuję. Nie kumam Twojej logiki. Jak kupiłeś i jesteś zadowolony to świetnie. Tylko sie cieszyć.
Jak chcesz porównywać latarki włączeniem to już świadczy że w temacie jesteś laikiem.
I jako laik chcesz coś porównywac telefonem o wątpliwej dokładności. Sorki ale ja odpadam.

redrobo
13.01.2020, 12:32
Wojtek, powiem tyle: sa fora, gdzie to sie bardziej rozkminia i wsrod osob zainteresowanych jest wiecej tych co moga i umieja sprawdzic sprzet i to robia. Nie musisz sie denerwowac faktem, ze ktos kto od lat drenuje dany temat, ma pewne watpliwosci co do zbyt tanich zakupow od chinczyka... Ja jestem przekonany (na ten moment:)), ze nie da sie kupic latarki na prawdziwej xhp70 wraz z ogniwami, ktore podzialaja za 100pln. Da sie - ale za 200:)

Cezar3
13.01.2020, 12:32
wojtekk nie unoś się, każdy ma prawo do swojego zdania :)
Masz prawo chcieć latarki na testy, oczywiście. Tylko zastanawia mnie co to da ? Tobie, że Ty będziesz wiedział, czy mniej, czy więcej świeci. Inni mają dać na wiarę, że Twoja opinia jest słuszna...no bo na jakiej podstawie ? Jak ma wyglądać wiarygodność testów, czym to zrobisz, jak stwierdzisz co jest fajne, a co nie ? To będzie kolejna subiektywna ocena , jakich wiele już tu padło. Po co kolejna, nic nie znacząca dla innych ( skoro oceny innych są dla Ciebie nieistotne ).
Ja rozumiem, że okres mamy zmuszający do szukania zajęć, ale nie prościej poczytać w necie, poszukać wiarygodnych ( dla Ciebie ) testów, omówień, porównań ?
Kupiłeś, zadowolony jesteś, Tobie odpowiada, pasuje....czego chcieć więcej ? Nagle stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony ? Albo będziesz bardziej zadowolony ? Za te parę złotych ?
No weź....

:)

wojtekk
13.01.2020, 12:33
Wojtek, z całym szacunkiem bo chyba do mnie najwięcej pijesz. Nie masz przyrządu do pomiarów a chcesz żebym ci wysłał latarkę, której używam codziennie (tak codziennie) abyś sobie mógł zaświecić nią w telefon. To ci zaświeciłem i podałem wyniki, żebym nie musiał wysyłać ci rzeczy, której potrzebuję. Nie kumam Twojej logiki. Jak kupiłeś i jesteś zadowolony to świetnie. Tylko sie cieszyć.
Jak chcesz porównywać latarki włączeniem to już świadczy że w temacie jesteś laikiem.
I jako laik chcesz coś porównywac telefonem o wątpliwej dokładności. Sorki ale ja odpadam.

Cezary3 - serio się nie unoszę :) Redrobo - ja się serio nie denerwuję :)

Nie Emku, nie odbieraj proszę tego jako picie do Ciebie ani innych Kolegów nie chcę obrazić :) ! Raczej do szybkich ocen.
Nie piję do nikogo - piszę co sądzę o pędzie do oceniania po zdjęciu i cenie, że chujnia.

Chciałem se na ścianę poświecić :)

P.S. Ciekaw jestem, jak porównywaliście markowymi przyrządami pomiarowymi swoją starą i nową latarkę!

Serio - nie chcę obrazić! Raczej pokazać tendencję pogoni za marką wykonaniem, oceną ceny

Dubel
13.01.2020, 12:34
Od pewnego czasu na forum jest sporo osob o mentalnosci ''beemiarzy'', pamietam jak dzis jak Zlom opisywal jak zrobic tanio dobre swiatlo do doswietlania np. kamerki i co sie dzialo w tym watku. Tak wielu tu nabija sie z BMW z alu kuframi a wielu posiadaczy zwaszcza NAT bije wlascicieli BMW na glowe. Poczytajcie o oslonach oslon , wzmocnieniach wzmocnien itd.
Kiedys bylo inaczej a wiadomo ze stare nie wroci.

By bylo w temacie, mam podobna hujnie co Wojtek od paru lat i dziala, spelnia pokladane w niej zadania wiec ta chujnia wcale nie taka chujowa. '

Wiecej luzu panowie, nie wszyscy musza miec wszystko co markowe i najlepsze.

Fizolof
13.01.2020, 13:10
Na podstawie tego wątku można sformułować definicję:
Chujnia- "rzecz innej osoby która ma takie samo zastosowanie jak moja ale jest od niej tańsza" :lol8:

Akurat byłem dzisiaj u fryzjera i słyszałem jak goście obok rozmawiali o zakupie snowboard'u i 1 typ stwierdził: w sklepie XXX to się znają bo przez 4 godziny mi sprzęt dobierali...:oldman: ps. nawet se kupił zestaw lawinowy bo jak w Zieleńcu zjedzie z trasy do lasu to żeby go nie przysypało :eek::lol8:

Teraz takie czasy, że nawet jak chcesz rowerem pojechać do sklepu po flaszkę i worek ziemniaków to musisz mieć wersje triathlonową lżejszą od bąka z dupy, zbudowaną dokładnie pod Twoją anatomie po 2 tygodniach testów i strój który oddycha za ciebie i parametrami przewyższa ciuchy Kosmonautów... bo jak kupisz rower w Decathlonie to "ło to panie chujnie pan masz i jak nas napadnom Ruskie to taką chujnią Pan nie uciekniesz przed Saszką w Uazie"

Ludwik Perney
13.01.2020, 13:10
Nie wszyscy muszą mieć co markowe i najlepsze, ale
trochę luzu, panowie co macie nienajlepsze i niemarkowe, nie wszyscy muszą mieć to co tanie i niepewne ;)
W końcu nikt tu się nie zabija, tylko poglądami się wymienia

CzarnyCzarownik
13.01.2020, 13:19
Proponuję wywalić wszystkie posty, zostawić pierwszy, a temat zmienić na "jakiej latarki/czołówki uzywacie i czy ją polecacie". Niech każdy napisze co kupił za ile, jak mu sie z tym żyje i jak mu to świeci.

To co tu się stało to jakieś nieporozumienie :D

Jak jak ktoś z forum GS odkryje nasz wątek o latarkach na 100 postów w 3 dni to trafimy do tamtejszego działu HUMOR :D

"Na forum Afryki aby wrocić z kibla na oswietlonym campingu do namiotu potrzeba latarki 1000 lumenów, za minimum 200zł i swiecącej minimum 5 dni na jednej baterii. Jak takiej nie ma to lepiej się zesrać w namiocie"

PS. Niech nikomu nie przyjdzie do głowy tworzyć wątku: "Kupiłem w markecie nóż turystyczny. Jest ostry, ma osłonkę na ostrze i kosztował 20zł." :D

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Lis
13.01.2020, 13:40
Proponuję wywalić wszystkie posty, zostawić pierwszy, a temat zmienić na "jakiej latarki/czołówki uzywacie i czy ją polecacie". Niech każdy napisze co kupił za ile, jak mu sie z tym żyje i jak mu to świeci.
:Thumbs_Up:

"Kupiłem w markecie nóż turystyczny. Jest ostry, ma osłonkę na ostrze i kosztował 20zł." :D

W tej cenie kupiłem w biedrze namiot... ale to inny temat :D

Ludwik Perney
13.01.2020, 13:56
:Thumbs_Up:


W tej cenie kupiłem w biedrze namiot... ale to inny temat :D

a ja w Tesco, był ze mną w Mongolii, Omanie, Am Południowej, na wypadach w Bieszczady, na Bałkany i nigdy nie zawiódł, zawsze najszybciej był suchy, pstro waży, po latach pokrowiec mi się rozpruł :)

steve69
13.01.2020, 15:21
Lux [lx]– jest to jednostka natężenia oświetlenia, która określa jaki strumień świetlny pada na powierzchnię 1 m2. Innymi słowy, luks to ilość lumenów dzielona przez wielkość obszaru, na który pada światło. Należy jednak pamiętać, że natężenie światła tego samego źródła będzie zmniejszać się lub zwiększać wraz ze zmianą odległości od oświetlanej powierzchni. Im dalej zostanie umieszczone źródło np. lampa, tym mniejsze będzie natężenie światła.
Więc pomiary róbcie tak, aby strumień światła z latarki pokrył 1m2 powierzchni

Złom
13.01.2020, 15:48
Ten żółty środek w diodzie to fosfor , a czip to co innego.

Różnica miedzy tanim badziewiem a dobrej jakości diodą jest taka że jakość światła jest lepsza.Nie chodzi tu tylko o liczbę lumenów lecz o zdolność światła do oddawania barw oraz temperaturę barwową która ma duże znaczenie.



Zawsze mam polewę z Polskich "producentów" którzy to piszą że mają fabrykę w chinach itp itd , a przy produktach w ich specyfikacji brak jest określenia np. temperatury barwowej światła oraz parametrów CRI.

Większość tanich diod led emituje duże ilości światła niebieskiego które jest szkodliwe dla wzroku. Długotrwałe przebywanie w miejscach oświetlonych takimi źródłami LED może skutkować chorobą wzroku.Ilość emitowanego światła niebieskiego zależy od jakości oraz technologii wykonanego przez producenta fosforu.


Odnośnie szkodliwości niebieskiego światła ze źródeł LED, wychodzi na to, że to taki mit marketingowy aby wyciągać więcej kasy za coś co nic nie wnosi.

https://youtu.be/NkJY9bgLyBE

materna
13.01.2020, 15:57
Najważniejsze, że każdy jest zadowolony ze swojej latarki:) O to chodzi w posiadaniu latarki:)

pałeł
13.01.2020, 16:28
nie zabieram głosu w tyradzie :D zima jeszcze nie nadeszła

Sub
13.01.2020, 19:10
Mam wrażenie, że tym postem wzbogacił się koloryt tego forum. Pytanie: "jaką masz latarkę?" nigdy już nie będzie w swojej intencji niewinne ;) Jak symbolika tęczy obsrana przez ruchy LBGT.

Stanie się okazją do udowodnienia, że moja chujnia jest mniejsza niż twoja chujnia. Bo przecież nie można wygrać ze zmianami w technologii. Po kilku miesiącach tak czy inaczej postęp przesunie nas w tamten właśnie obszar.

Tak łatwo się dajemy wkręcać w pompowane marketingiem potrzeby, o których nawet nie wiedzieliśmy. Wojtek, nie odbieraj sobie tak łatwo swojej, nieskażoną kosmiczną wiedzą, prostej radości :dizzy:

Ludwik Perney
13.01.2020, 19:20
Wiedza jest zła. Warto jej unikać

aadamuss
13.01.2020, 19:56
Próbuję policzyć swoje latarki - to chyba jakiś fetysz :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcinnn6
13.01.2020, 20:26
Wiedza jest zła. Warto jej unikać

Doskonałe podsumowanie tej wspaniałej dyskusji, w zasadzie było merytorycznie :haha2: i pamiętajcie, że wszystko co powiedziane przed "ALE" się nie liczy

redrobo
13.01.2020, 20:33
Ja policzyłem. Mam 2 dobre i 3 kilogramy badziewia na którym nauczyłem się za co można dołożyć i mieć względny spokój. Nie stać mnie za równo na badziew jak i na towary luksusowe. Wybieram złoty środek. A ten każdy widzi od innej strony;)

R2D2
13.01.2020, 21:15
Odnośnie szkodliwości niebieskiego światła ze źródeł LED, wychodzi na to, że to taki mit marketingowy aby wyciągać więcej kasy za coś co nic nie wnosi.

https://youtu.be/NkJY9bgLyBE

Ja tam wierzę w to co powie mi przyrząd pomiarowy (spektrometr) a nie film z youtube. Pisząc światło niebieskie nie chodzi mi o samą barwę którą widzimy tylko promieniowanie przechodzące w pasmo UVA.
Zwracam tylko uwagę , nie piszę co kto ma kupować.
Każdy z nas ma wybór.

Emsi
13.01.2020, 22:15
Wojtek, mogę się mylić, ale światłomierze mają chyba fotografowie. Podejdź do któregoś i zapytaj, czy zmierzy Ci latarkę.

A IMHO dobre latarki robi Greg (światełka.pl) vel. Cafel (allegro).
https://allegro.pl/uzytkownik/cafel?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-1-1127

dawid8210
14.01.2020, 11:31
Ło kurła! Jaki ten swiat maly! To ja od Grega diody kupił:)

Cezar3
14.01.2020, 11:47
Mam od Grega latarkę, już kilka ładnych lat. Działa, nigdy mnie nie zawiodła...
Naprawdę nie potrzeba markowych za wielkie pieniądze, żeby być zadowolonym. Ale za grosze ciężko się spodziewać jakości. W dzisiejszych czasach filantropia nie jest modna, po prostu :)

tommi
14.01.2020, 12:15
A jeździ ktoś z Was moturem z latarką? Ma to sens? Bo w teorii dla mnie ma - wożę sobię ja w plecaku, a jak mnie noc zaskoczy przed noclegiem, to siup na kierownicę. Ekologiczniej i ekonomiczniej, bo nie trzeba ledów na moto kupić, wytworzyć etc, a podładować se mogę z usb na moto. Gdzie są minusy..?

CzarnyCzarownik
14.01.2020, 12:33
Duży sens ma chyba latarka doczepiana do kasku (przykładowo do uchwytu gopro), ale najlepiej zasilana po kablu z motocykla. W terenie, w ciemności można sie rozgladać, bo kręcenie kierownicą stojac w miejscu czasami mało daje.

Był chyba nawet taki temat na forum.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Emek
14.01.2020, 12:34
Zasilanie po kablu z motocykla nie jest dobrym pomysłem. Wyrwane gniazdo w urządzeniu niemal pewne. Znam takie przypadki z Gopro.

tommi
14.01.2020, 12:37
Duży sens ma chyba latarka doczepiana do kasku (przykładowo do uchwytu gopro), ale najlepiej zasilana po kablu z motocykla. W terenie, w ciemności można sie rozgladać, bo kręcenie kierownicą stojac w miejscu czasami mało daje.

Był chyba nawet taki temat na forum.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Stojąc, to ją wypnę i sobie poświecę gdzie będę potrzebował ;)
Bardziej zastanawiam się nad strumieniem światła, w sensie nad jego szerokością - w afrze miałem 2 ledy - spota i flooda, tu chciałbym wiedzieć czy latarką jestem zastąpić w części te dwa ledy. Pokaż wojtekk te foty z nocnych testów! :D

CzarnyCzarownik
14.01.2020, 12:50
Latarki LED mają regulowany zoom, chyba teraz wszystkie. Moja za 30zł z ali tak ma, jak dasz rozproszony strumień to świeci prawie na boki, a jak dasz pełne skupienie to widzisz tylko plamkę.

Poszukaj na youtube "flashlight led zoom test"

Tylko upierdliwe może być jak samo zacznie się to zmieniać podczas jazdy :D

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

wojtekk
14.01.2020, 13:00
Zasilanie po kablu z motocykla nie jest dobrym pomysłem. Wyrwane gniazdo w urządzeniu niemal pewne. Znam takie przypadki z Gopro.

Pełna zgoda. Przy glebie, ale też nieuwadze (odchodzisz od motocykla) = zerwanie.

redrobo
14.01.2020, 13:25
Pełna zgoda. Przy glebie, ale też nieuwadze (odchodzisz od motocykla) = zerwanie.

Co Wy gadacie? Mozna na tylku umiescic ladowarke indukcyjna, okablowac sie i po sprawie. Najlpiej dwie, na dwoch posladkach.

CzarnyCzarownik
14.01.2020, 13:32
Dlatego aby to działało to kabel z motocykla trzeba zapetlić o kierownicę, a kabel od latarki gdzieś przy kasku - "na stałe". Na kablu mamy jacka, ktory w razie potrzeby łatwo się wypnie :)

Oczywiście wodoodporność rozwiązania jest słaba, bo im bardziej złącze jest wodoodporne tym trudniej jest je rozłączyć.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Neo
14.01.2020, 13:33
Co Wy gadacie? Mozna na tylku umiescic ladowarke indukcyjna, okablowac sie i po sprawie. Najlpiej dwie, na dwoch posladkach.

Nawet nie wiesz jak blisko strzelasz ;)

Tekstylna ładowarka może być zarówno zastosowana już na etapie produkcji odzieży i stanowić jej stały element, jak również może być odrębnym produktem. Produkt pozwala na ładowanie smartfona lub tabletu za pomocą ruchu ciała np. podczas biegu lub innej aktywności fizycznej - wyjaśnia autorka innowacyjnego urządzenia, prof. K. Grabowska.

Działanie technologii zakłada wszycie w jedną z części odzieży nitki do indukcji elektromagnetycznej, która połączona przewodami z przetwornikiem prądu zasila urządzenie elektroniczne. W drugiej zaś części odzieży znajdującej się w bliskim kontakcie z pierwszym umieszczono magnes stały. Dzięki przemieszczaniu się ruchem wahadłowym względem siebie obu elementów (tj. magnesu oraz nitki) podczas wykonywania przez użytkownika codziennych czynności, indukowany zostaje, a następnie przetworzony przez przetwornik prąd elektryczny, który dzięki dostosowaniu do postaci zgodnej z wymaganiami zasila podłączone mobilne urządzenie elektroniczne.

https://www.p.lodz.pl/pl/tekstylna-ladowarka-powstaje-na-pl

Dubel
14.01.2020, 13:48
Mozna tez uzyc kabla z koncowka magnetyczna i jest po problemie. Uzywam takieg do ladowania telefonu na moto by gniazda wibracje nie rozwalily. Magnetyczna koncowka dziala jak amortyzator drgan. Polecam zainteresowac sie tematem

Edit: dodanie foto
92976

tommi
14.01.2020, 14:51
Mozna tez uzyc kabla z koncowka magnetyczna i jest po problemie. Uzywam takieg do ladowania telefonu na moto by gniazda wibracje nie rozwalily. Magnetyczna koncowka dziala jak amortyzator drgan. Polecam zainteresowac sie tematem

Super patent, dzięki dubel :at:

MrWaski
14.01.2020, 22:19
Ale po co?!
Przecie każda latarka ledowa wytrzymuje co najmniej 5 godzin świecenia na maksa. Raz na pięć godzin łatwiej wymienić komplet akumulatorków niż kombinować z kablami... Kable to ja mam w sakwie, gdzie wożę wszystkie rodzaje ładowarek do moich sprzętów podróżnych i cały czas mogę coś ładować.

Emek
14.01.2020, 22:26
5 godzin na maxa? To moja się wyłącza po niedługim czasie bo się grzeje i prąd sterownik odcina.

Marcinnn6
14.01.2020, 22:37
Ale po co?!
Przecie każda latarka ledowa wytrzymuje co najmniej 5 godzin świecenia na maksa. Raz na pięć godzin łatwiej wymienić komplet akumulatorków niż kombinować z kablami... Kable to ja mam w sakwie, gdzie wożę wszystkie rodzaje ładowarek do moich sprzętów podróżnych i cały czas mogę coś ładować.


Nie no, nie wytrzymuje. Mam latarkę Supfire na czterech diodach ~1000lm każda która pracuje na 4 aku 18650 - 30 minut świecenia na maxa i przełącza się na niższy tryb. Dodam, że aku jakie stosuje są co najmniej średniej dobrej półki.

MrWaski
14.01.2020, 22:56
> 1000 lumenów to nie latarka, a opalarka... :D :D :D Tu faktycznie trza się do elektrowni motóra podłączyć.
Mój Ledlenser P7 ma 200 lumenów i 5 godzin świeci na maksa z czterech akumulatorków AAA. Na drugim biegu 24 godziny wytrzymuje. Książkę można w namiocie czytać, a na zoomie i pierwszym biegu ma zasięg 200 m, choć światło jest bardzo punktowe. Na dodatkowe oświetlenie motóra się nie nada.

Dubel
14.01.2020, 23:10
Bardzo fajna czołówka z akumulatorem i fajna soczewka, nie tania ale dobra
https://allegro.pl/oferta/latarka-czolowa-ledlenser-ih8r-600lm-ipx4-gw-7-lat-7564635035

consigliero
14.01.2020, 23:14
Moja latarka dzisiejszego wieczora szczezla, znaczy się albo padła albo baterie należy wymienić. Musiałem korzystać z jakiejś latarki która miał kierowca zestawu .



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

MrWaski
14.01.2020, 23:17
Ja mam jako drugą obowiązkową na motór tę: https://www.latarki-ledlenser.pl/latarka-czolowa-led-lenser-h5-blister.html
Wystarczająca do dłubania po ciemku, na imprezy przy ognisku i pójścia w krzaki...
Zalety: jakość, cena, nie grozi oślepieniem towarzyszy imprezy, bardzo długo świeci. Kilkudniowy zlot obskakuje bez wymiany akumulatorków.

Powtarzam: na zloty nie zabierać mocnych latarek, bo można komuś uszkodzić wzrok!

Ropuch
18.01.2020, 20:58
Panowie, na środku skrzyżowania ruchliwej arterii w Aleksandrowie Łódzkim znalazłem w piątek taką oto latarkę...troszkę pokiereszowana, ładowanie działa, ale nie świeci, co mogło paść ?? elektronika czy sam LED - jest sens to ratować czy to jakieś chińskie gówno warte tyle co waży ??

93137

Emek
18.01.2020, 23:21
Warsztatówka. Wymaga chyba ładowarki. Warta ze 150 ziko nowa.

Marcinnn6
19.01.2020, 09:08
Panowie, na środku skrzyżowania ruchliwej arterii w Aleksandrowie Łódzkim znalazłem w piątek taką oto latarkę...troszkę pokiereszowana, ładowanie działa, ale nie świeci, co mogło paść ?? elektronika czy sam LED - jest sens to ratować czy to jakieś chińskie gówno warte tyle co waży ??

93137

To jest lampa LED do dobierania kolorów lakieru

Ropuch
19.01.2020, 18:43
Warsztatówka. Wymaga chyba ładowarki. Warta ze 150 ziko nowa.

Nie wymaga, daje się ładować przez USB - ładowanie działa :)
Znalazłem ją: https://www.rooks.pl/produkt/54065/lampa-inspekcyjna-lakiernicza-color-match-cob-led-800-lm-4500-k

Pytanie brzmi czy da się wymienić diodę COB zastosowaną w tym modelu i gdzie jej ewentualnie szukać/dobrać ?

voxan69
19.01.2020, 19:38
Awaryjnie na każdą wyprawę na moto czy pieszo w góry zabieram w zapasie taką latarkę z DECA z dynamem. Ładowana USB, a w razie W można się poratować kręcąc korbką. Czasami może być to na wagę życia. Jeżeli chodzi o światło to szału nie ma do w porównaniu do mocnych latarek ale chodzi już kilka lat i działa bez zarzutówhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200119/eeb687608d7840ed658aacb9446e906d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Dżeferson
20.01.2020, 18:29
Kupiłem tak zachwalanego Convoya w wersji edc. Latarki jeszcze nie mam, ale mam wrażenie że popularność bierze się z prostoty wykonania.

ario
22.01.2020, 10:31
Ja polecam Convoy S2, daje ładne rozproszone światło. Dla mnie duży plus to fakt, że jest na akumulator. Taki sam mam w czołówce Ledlenser H8R. Również dobra, 7 lat gwarancji. Czołówka jednak nie jest z Chin więc taki OT.

consigliero
21.02.2020, 17:27
Moja latarka dzisiejszego wieczora szczezla, znaczy się albo padła albo baterie należy wymienić. Musiałem korzystać z jakiejś latarki która miał kierowca zestawu .

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Już nie wiem co o tym sądzić. Kurier przyniósł do domu paczkę a w środku 2 latarki. To był jedyny moment gdy mogłem pomyśleć o zakupie nowej latarki (chyba), niestety w paczce nie ma żadnego rachunku a ja nie mogę znaleźć żadnego śladu po takim zakupie. Paczka jest na moje nazwisko, czyli raczej nie płaciłem z konta firmowego, notabene też je sprawdziłem, na prywatnym koncie oraz na karcie nie ma śladu płatności do firmy Yato alias Toya. Nie wiem dlaczego kupiłem 2 latarki i to jeszcze w takim stylu i kto za to zapłacił. Jakieś pomysły?

Emek
21.02.2020, 17:50
Historia zakupów w Google może coś wyjaśni.

consigliero
21.02.2020, 20:25
Niestety w moich zakupach jest tylko obrazek z kotkiem wystającym z pudełka. Sprawdzenie zakupów na tej opcji na dole , wyszukaj inne zakupy Google w gmail, tam ostatni wpis jest z października 2017

poss'ter
21.02.2020, 20:47
Zasilanie po kablu z motocykla nie jest dobrym pomysłem. Wyrwane gniazdo w urządzeniu niemal pewne. Znam takie przypadki z Gopro.

Rozwiązaniem jest kabel zasilający w postaci takiej sprężynki jak kiedyś były do słuchawek telefonicznych w aparatach analogowych. Kupiłem taki kabel po... wyrwaniu gniazda w intercomie gdy podłączony poszedłem po coś do kufra :mur::vis: a z tą sprężynką gniazdo zasilania jest bezpieczne przynajmniej jeśli odchodzisz od motocykla a nie odfruwasz :p (stopniowy opór)

sudden
21.02.2020, 23:28
Do zasilania z kabla na motku trzeba używać końcówki magnetycznej USB, wtedy nic się nie urwie:
https://allegro.pl/oferta/kabel-magnetyczny-3w1-ladowarka-iphone-micro-usb-c-8584588171

MrWaski
21.02.2020, 23:33
Używam od ponad roku te magnetyczne końcówki. Kupiłem wszystkim w domu, żeby być kompatybilnym. Wersja mniejsza podłużna. Niestety dwie się już rozleciały. Może ta Twoja wersja jest bardziej wytrzymała? Magnesy neodymowe są bardzo kruche, a ja lubiałem przyczepiać szpanersko... te uderzenia zapewne spowodowały awarię. ;)

Dubel
22.02.2020, 00:23
Stosuje patent z magnesami od paru lat i jestem mega zadowolony

consigliero
24.02.2020, 08:30
Sprawa się wyjaśniła, to znaczy sam na to wpadłem myśląc o sprawie. Dzień czy dwa wcześniej znajomy z Izraela poprosił o adres, bo coś chce kupić. Nie powiedział co to będzie i nie myślałem że zamawia w trakcie naszej rozmowy.
Nie zmienia to faktu że chciałbym sobie kupić jakąś fajną latarkę, ma być porządna i chyba z lądowaniem przez USB, chyba że forum ma inne zdanie na ten temat. Jakieś rady?

Novy
24.02.2020, 12:17
(...)
Nie zmienia to faktu że chciałbym sobie kupić jakąś fajną latarkę, ma być porządna i chyba z lądowaniem przez USB, chyba że forum ma inne zdanie na ten temat. Jakieś rady?

Led Lenser P7R.

bukowski
24.02.2020, 12:32
latarka za 450 zł? wow.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Novy
24.02.2020, 12:41
latarka za 450 zł? wow.


Na niemieckim ebay'u można kupić za np. 67,90 euro, co daje niższą (niż podana przez Ciebie) kwotę. ;)

Dubel
24.02.2020, 13:16
Nie zmienia to faktu że chciałbym sobie kupić jakąś fajną latarkę, ma być porządna i chyba z lądowaniem przez USB, chyba że forum ma inne zdanie na ten temat. Jakieś rady?

Jesli ma byc to czolowka to niezmiennie polecam Ledlenser iH8R w zyciu lepszej nie mialem

consigliero
24.02.2020, 14:12
Rozumiem że może też być h8r

pałeł
24.02.2020, 17:57
handlowałem kiedyś polecic wypada fenixa hm65r

Dubel
24.02.2020, 19:20
Rozumiem że może też być h8r

Tak jak naj bardziej.

Artek
24.08.2020, 16:36
Kupiłem latarkę z pierwszego linku. Są tam różne modele, mam najmniejszą.
Priorytetem była latarka ładowana przez USB.

Zdjęcia przedstawiają porównanie convoy M4u i taniego chińczyka z linku.
Convoy i chińczyk ma podobne wykonanie zewnętrzne.
Convoy ma lepszy sterownik-Biscotti (można wybrać jeden z 12 programów (ja wybrałem program 5-ty), jest pamięć ostatniego ustawienia).
Chińczyk ma bardzo niepraktyczny sterownik. Aby wyłączyć latarkę trzeba przejść wszystkie tryby świecenia: od słabszego do mocnego i także stroboskopy.
Convoy świeci punktowo, to miecz świetlny. Można w zamówieniu wybrać barwę światła. Moja ma 4000K i jest bardzo dobra dla mnie.
Chińczyk ma zoom. Praktyczne to. Można punktowo świecić, jak i mocno rozproszyć światło.

Baterie 26650 kupowałem osobno, ja wybrałem LiitoKala. Można do obu latarek także wsadzić ogniwa 18650. Na obie latarki bardzo długo czekałem, ok 2 m-cy.
Zostaję przy convoy ze względu na sterownik i barwę światła. Później dodam foty ( sory za jakość), jak obie świecą.
Convoy polecam kupić tu: https://kodyzchin.eu/product/convoy-m4u-xpl-hi-1000-lumenow-biscotti-26650/


Foty:
UWAGA! Zdjęcia są bardzo ciężkie!!!
https://drive.google.com/drive/folders/10DKA2Jmb5pUjUM-bqSIowBCaK6ufodF7

wojtekk
24.08.2020, 18:12
Wczoraj w tunelu kolejowym w Kowarach zrobiłem to, czego nie wolno. Włączyłem.latarke patrząc w to żółte. Bo "mi coś nie stykało i chciałem zobaczyć co takiego". Włączyłem. Styknelo tym razem. Potwierdzam. Nie patrzeć. To niefajne.

dawid8210
24.08.2020, 20:08
Długo widziałeś żółte plamki?:D

rumpel
24.08.2020, 21:30
do dziś je widzi, jak nic w końcu latarkę robiły zółte rączki (czy to już rasizm? )

wojtekk
24.08.2020, 22:12
Dluuuuuuuugo. Ostrość mi jeszcze nie wróciła :)))


Jak w Tytusie Romku i Atomku. :))

pałeł
24.08.2020, 22:18
dlatego własnie kupuj sobie coś markowego przynajmniej włącznik działa zawsze pewnie, :D

wojtekk
24.08.2020, 22:20
To jest jakaś myśl :) ale tu nie tak prosto. Ta została za darmo .dosłali druga bo nie stykał guzik. No żal wyrzucić. A zapomniałem o sprawie (ten wiek) więc ten tego :)

Artek
24.08.2020, 22:27
Edytowałem swój post powyżej i uzupełniłem zdjęciami. Uwaga, zdjęcia RAW!!!



Wojtku, też musisz przeklikać cały program, aby wyłączyć latarkę?
Trochę to denerwujące, bo latarka za takie psie pieniądze to generalnie spełnia dla mnie swoje zadanie.
+Zoom fajnie rozprasza, ładowanie usb, cena.
-Sterownik bez pamięci ostatniego włączenia, do wyłączenia latarki trzeba przejść wszystkie 5 trybów.


Ja mam najmniejszą, ilość światła jest bardzo duża. Twoja, duża pewnie robi na latarniach morskich za awaryjne źródło światła:dizzy:

wojtekk
24.08.2020, 22:36
Chyba trzeba klikać całość od początku. W tym tunelu to mało co wyrabiało. Ale zabawa przednia. Minusem.dla.mnie to.brak czołówki. Jakby ktoś chciał się pobawić to chętnie wypożyczę.

tommi
25.08.2020, 08:37
O klikaniu w convoyu piszecie? Ja mam s2+ i lekko naduszając guzik zmieniam tryby świecenia, klikając mocniej włączam/wyłączam.

garbaty
25.08.2020, 09:17
W chińskich driverach jest czasem tak że po wybraniu trybu nie można przez 10s wyłączać latarki, inaczej nie zapamięta ustawionego. Potem już po włączeniu powinna wejść w ostatnio używany

Emek
25.08.2020, 09:31
To zależy od sterownika. Z chinoli to Lumintop ma bardzo dobrą relację ceny do jakości. Za stówkę kupiłem ostatnio FW3A i ma niemal płynny sterownik. Możesz odpalać trybem najniższym lub najwyższym albo zaprogramować jak ma się odpalać. Dla mnie to za dużo zabawy ale bardzo przydatna funkcja to blokada gdzie po 4 klikach po naciśnięciu włącznika i przytrzymaniu mamy tryb moon do awaryjnego oświetlenia i żeby włączyć znów pełny zakres trzeba 4 razy odklikać. To zajebiście przydatne bo odpalenie latarki w kieszeni w trybie HI prowadzi do ostrych poparzeń w okolicach nieciekawych.

W niedziele miałem taką nieciekawą przygodę że akus 18650 uległ uszkodzeniu. Bałem się gdzieś to wyrzucić żeby nie wywołac pożaru więc stwierdziłem że sam go doprowadzę do destrukcji żeby można się go było bezpiecznie pozbyć. No to jeb mu siekierą :D i w nogi. Wyebało tak że z kilku metrów dostałem po nogach gorącymi odpryskami tak że uważajcie na akusy Li-Ion. Nie wiedziałem co zrobić z uszkodzonym ogniwem a wrzucenie go do pudła w Biedzie uznałem za niebezpieczne więc jak ktos ma jakiś pomysł to chętnie się dowiem.

CzarnyCzarownik
25.08.2020, 09:42
W pierwszej kolejności mogłeś rozładować do kompletnego 0 jakaś żaróweczką lub większym rezystorkiem.

Doprowadzanie do zwarcia w naładowanym ogniwie (przebijanie gwoździem, walenie siekierką) jak wodać nie jest mądre :D

Jak ogniwo jest rozładowane, nie ma energii to nie będzie fajerwerków. Wydaje się logiczne, ale sam nigdy nie niszczyłem ogniw :D


A moja chinska latarka zawsze pamięta ostatni tryb świecenia. Była chyba za 30zł i nadal działa po kilku latach :)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Emek
25.08.2020, 10:01
Dawid, nie dało się tego rozładować. Cały dół sie oderwał, naprawdę nie wiem jak i wisiał sobie na druciku. Nie chciałem tego do niczego wkładac żeby nie wywaliło mi w ryj.
Gdyby było całe to problem z głowy.