PDA

View Full Version : Program


Adagiio
08.12.2019, 14:17
Istnieje jaki prosty program za pomocą którego można wgrać trasy i mapę do garmina 64 ? Czy tylko mapsourse.

Emek
08.12.2019, 14:19
Nie musisz mieć programu. Jak masz mapę lub tracka to po prostu kopiujesz do odpowiedniego katalogu. Garmin w przypadku map i gpx w przypadku tracka.

Cezarus
08.12.2019, 14:47
Easygps polecam .....prościej się nie da.

Adagiio
09.12.2019, 07:37
Dzięki

Afro_BAU
09.12.2019, 21:10
Garmin basecamp?

bukowski
09.12.2019, 23:49
tak czy siak, to jest przeciwintuicyjne, ten cały soft Garniaka. Lubię urządzenie, bo jest twarde, ale programistów to bym do Gułagu wysłał.

matjas
11.12.2019, 11:02
Istnieje jaki prosty program za pomocą którego można wgrać trasy i mapę do garmina 64 ? Czy tylko mapsourse.

jeśli masz już track to tylko pytanie o format bo garmin łyka jeno .gpx
do konwersji prosty program GPS BABEL jeśli masz tracka np. w .kml
od dłuższego już czasu używam do tworzenia trasek do łażenia, pod rower /co chyba Cię może zainteresować/, czy na moto GPSies. Wciąż się nie przekonwertowałem na tą nową platformę więc nie wiem co będzie dalej...

Póki co robisz sobie trasę w GPSies jaką chcesz, ściągasz na dysk plik .gpx /pamiętaj aby był bez polskich znaków!/ i potem ładujesz go do katalogu garmina po podłączeniu urządzenia do kompa.

Jak to powiedział Bukowski powyżej jest to może nie do końca superłatwe ale szczerze to trochę się nam w dupach poprzewracało :Thumbs_Up: bo jak pamiętam jeżdżenie z papierową mapą to było znacznie trudniej :D

m

bukowski
01.02.2020, 11:56
Nie chce nowego wątku zakładać, ale właśnie mnie BaseCamp do furii doprowadził.
Tyczę sobie trasę na mapie z podpiętego garmina 64. Mapa kupiona w sklepie Garmina, teoretycznie routowalna, więc nie ma lipy.

1. Nie umiem sprawić, żeby mapa ta była tez widoczna w BaseCamp bez podpinania urządzenia.
2. Jak zrobić, żebym mógł wybrać w garminie państwo przy szukaniu adresu? Mapa w urządzeniu jest, gdy robię find...select country to państwa nie ma.
3. I najwazniejsze - pracowicie wyklikałem sobie trasy, w Basecamp pięknie się wyznaczyły wzdłuż dróg. Wysłałem podróż do urządzenia i...zostały same waypointy a tracking między nimi jest po liniach prostych.

help :)

Emek
01.02.2020, 12:17
1. Jak ma być widoczna bez podpięcia do urządzenia? Wszak base camp chodzi po urządzeniu i mapach, które masz na nim zainstalowane. Chyba że zgrasz sobie tą mapę do kompa ale tak nie próbowałem.
2. Jaka to mapa? Sprawdź jakie mapy masz włączone jako aktywne. Jak masz za dużo aktywnych map to Garmin głupieje. Spróbuj zostawić tylko bazową i tą która cię interesuje.

bukowski
01.02.2020, 12:24
No wyobrażałem sobie, że jak kupiłem mapę na urządzenie, to na basecamp powinna być też widoczna offline albo możliwa do zainstalowania.
Ad.2 - chodzi o TOPO North Africa v4 Light. Jest aktywna tylko ona no i bazowa z Garmina. Na liście krajów nie ma ani Maroka, ani państw typu North Africa czy Algeria. Podejrzewam, że coś jest skopane w definicji mapy.

Emek
01.02.2020, 12:29
To jest mapa obszaru i do tego topo. Masz zaznaczone granice państw ale prawdopodobnie nie są zaszyte ich nazwy więc nie da się wybrać kraju. Tak dumam.

bukowski
01.02.2020, 12:33
no nic, napisałem do supportu, może coś mądrego napiszą. Najbardziej mnie intryguje ten routing, którego nie widać na urządzeniu, a w basecamp jest.

jorge
01.02.2020, 23:12
tak czy siak, to jest przeciwintuicyjne, ten cały soft Garniaka. Lubię urządzenie, bo jest twarde, ale programistów to bym do Gułagu wysłał.

Dokładnie w punkt !!! Dotyczy to każdego urządzeni Garmina!

dzinks
01.02.2020, 23:15
Włącz na kompie aktualizacje map dla podłączonego urządzenia to rozwiń coś tam więcej i jest wybór instalacja na komputerze i na urządzenie.

Standardowo tylko na urządzenie instaluje.

Do aktualizacji jest inny soft od Garmina

consigliero
01.02.2020, 23:35
1. Jak ma być widoczna bez podpięcia do urządzenia? Wszak base camp chodzi po urządzeniu i mapach, które masz na nim zainstalowane. Chyba że zgrasz sobie tą mapę do kompa ale tak nie próbowałem.
2. Jaka to mapa? Sprawdź jakie mapy masz włączone jako aktywne. Jak masz za dużo aktywnych map to Garmin głupieje. Spróbuj zostawić tylko bazową i tą która cię interesuje.
Oczywiście że można zgrać mapę z urządzenia do komputera

bukowski
02.02.2020, 11:09
Zgłupiałem już do reszty.
Nie znalazłem żadnych opcji do instalacji mapy z urządzenia, ani w Basecamp, ani w instrukcji. W MapInstall, czyli aplikacji do instalacji map, nic nie można zrobić - jest widoczne moje urządzenie i nic na nim.
Całą wycieczkę zaplanowałem sobie jako "Podróż", może tu jest problem? Bo wygląda na to, że routowanie i rysowanie śladu odbywa się na podstawie "trasy". A z kolei trasa umożliwia podanie dwóch punktów tylko.
Zaczyna mnie trafiać szlag - na 12 dni jazdy mam każdego dnia od kilku, do kilkunastu punktów i to całe gujano, bo inaczej aplikacji Garmina nie mogę nazwać, wiesza się, kręci kółeczkami, przelicza i ch. go wie co jeszcze robi.
Jest frustracja. A ja nawet nie chcę nawigacji, tylko widziec na urządzeniu mniej więcej mapę i ślad. W aplikacji jako tako widzę, na urządzeniu tylko połączenia lotnicze :/

Mapy między urządzeniem a komputerem można przesyłać, jeśli kupiło się wersję na karcie SD. Tych do pobrania nie mozna, nawet jeśli wrzuci się je na kartę. To jest tak durne, że po tegorocznej wycieczce sprzedaję garmina i...never again.

Tomas_XRV
02.02.2020, 11:45
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/580c3d93a7ba.png (https://naforum.zapodaj.net/580c3d93a7ba.png.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/89c43f421cf4.png (https://naforum.zapodaj.net/89c43f421cf4.png.html)

aadamuss
02.02.2020, 11:56
Na forum gs temat ogarnia gość o nicku niewiem.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

bukowski
02.02.2020, 13:21
Thomas, masz pewnie zakupione mapy na SD, jak piszą w instrukcji do BaseCamp.
Co ciekawe, moja Europa była też na SD, ale raz ją straciłem i Garmin wystawił mi do ściągnięcia - pewnie dlatego teraz zachowuje się właśnie tak.
U mnie wygląda to tak:
93426
93427

chyba że nie rozumiem, co mam kliknąć.

Tomas_XRV
02.02.2020, 14:27
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/33806962f218.png (https://naforum.zapodaj.net/33806962f218.png.html)

Tego nie masz, a tutaj trzeba kliknąć.

Ja mam Montane 650T czyli oryginalnie z mapami Topo EU, które są na wbudowanej pamięci.

Na karcie mam kupione mapy TOPO PL od Azymuta i żeby wytyczać trasy na Garmin BaseCamp też muszę mieć podłączone urządzenie.

Nie widzę opcji zgrania mapy z karty na komputer.

Adagiio
01.05.2020, 17:03
Mam zainstalowanego mapsource na kompie, czy można wysłać mapę topo pl, która jest zainstalowana w 64-ce ?
Albo można gdzieś pobrać taką mapę żeby mogła działać na kompie w mapsource.

xtr
03.05.2020, 22:56
Taka wystarczy ?
http://ump.waw.pl/wszystkie.html

Adagiio
04.05.2020, 18:33
Dzięki

Adi.te
17.03.2021, 19:18
Nie chce nowego wątku zakładać, ale właśnie mnie BaseCamp do furii doprowadził.
Tyczę sobie trasę na mapie z podpiętego garmina 64. Mapa kupiona w sklepie Garmina, teoretycznie routowalna, więc nie ma lipy.

1. Nie umiem sprawić, żeby mapa ta była tez widoczna w BaseCamp bez podpinania urządzenia.
2. Jak zrobić, żebym mógł wybrać w garminie państwo przy szukaniu adresu? Mapa w urządzeniu jest, gdy robię find...select country to państwa nie ma.
3. I najwazniejsze - pracowicie wyklikałem sobie trasy, w Basecamp pięknie się wyznaczyły wzdłuż dróg. Wysłałem podróż do urządzenia i...zostały same waypointy a tracking między nimi jest po liniach prostych.

help :)

Czy coś się ruszyło w temacie ? Szczególnie interesuje mnie punk trzeci... nie potrafię sobie z tym poradzić. Czasami przy pierwszych dwóch kliknięciach wytycza trasę po drodze a za trzecim już linia prosta... Wkurza taka jazda po terenie

rrolek
17.03.2021, 21:49
Kumpel miał ten problem w zeszłym roku. Obeszliśmy to tak: trasa wyznaczona na mapie OSM w MS i wysłana do Garmina z inną mapą z pod MS. Działa.

Pozdr rr

Afro_BAU
27.03.2021, 13:40
Czy coś się ruszyło w temacie ? Szczególnie interesuje mnie punk trzeci... nie potrafię sobie z tym poradzić. Czasami przy pierwszych dwóch kliknięciach wytycza trasę po drodze a za trzecim już linia prosta... Wkurza taka jazda po terenie

Nie mam teraz jak sprawdzić, ale wydaje mi się, że eksportowało się "ślad" a nie "trasę".

Adi.te
27.03.2021, 14:20
No no ma to sens. Fatycznie nie zmieniłem na ślad. Powinno hasać, jutro sprawdzę, dziękuję !