PDA

View Full Version : Ciekawe miejscówki W Bieszczadach


JarekAT
29.06.2009, 12:36
Dużo osób ostatnio pisało, że wybiera się w Bieszczady. Ja planuję wyjazd w drugiej połowie sierpnia i stąd ten temat.
Proszę o podzielenie się ciekawymi miejscówkami, obiektami wartymi zwiedzenia i ciekawymi miejscami noclegowymi (tanimi) nie wykluczając np jakiejś polany nad rzeką gdzie można się rozbić na noc.

Znalazłem w różnych tematach pojedyncze miejsca mnie interesujące, ale po zebraniu wszystkiego w jednym temacie będzie miło wybrać coś najciekawszego z pośród wielu propozycji.

wojtek
29.06.2009, 12:47
ja polecam Zatwarnicę ,spanie już od 22zeta,warunki bardzo dobre,miejscówka ciekawa,piękne widoczki ,i oczywiście właśnie odkryte dzięki kolegom z forum schronisko w Łupkowie c.12 zł,brak prądu i wody bieżącej,ale jakie klimaty,a jak będziesz jechał to daj znać to wybiorę się z tobą,bo ciężko opisać miejsca na polankach:)

JarekAT
29.06.2009, 13:15
na 99% wyjeżdżamy z Bydgoszczy 23 sierpnia, czas wyjazdu około 10 dni

jeszcze jedno wielka prośba o dodanie czy w dane miejsce dokulają się typowo szosowe maszyny, bo większość z moich współtowarzyszy będzie takowymi sprzętami - ale ja ich jeszcze tymi czopkami offroadu nauczę ;)

wojtek jak będziesz chciał to zapraszam, będziemy cały czas się kręcić w Bieszczadack tylko na 1 dzień na Ukrainę do Lwowa chcemy pojechać.

etiamsi
29.06.2009, 13:57
jak lubisz leżeć w trawie i patrzeć w niebo to polecam studenne :)

piotrek
29.06.2009, 22:02
Koledzy wstępnie z żoną się zapisuję na taki wyjazd:)
Będę pilnował tematu (oczywiście zona powiedziała że jak nie będzie jedyną kobietą)

Sołtys
29.06.2009, 22:22
Tutaj:
http://maps.google.de/maps?f=d&source=s_d&saddr=49.378018,22.511712&daddr=&hl=pl&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=16&sll=49.37631,22.516372&sspn=0.009291,0.01929&ie=UTF8&ll=49.375583,22.516823&spn=0.018581,0.038581&z=15

...pytaj o Bolka (rodzina)- Załatwi wszystko: spanie (miejsce na namiot lub tani domek), żarcie (prowadzi tam knajpę), łódkę (jak będziesz chciał zabrać jakąś niewiastę na schadzkę ... albo połowić rybki:D), pokaże ciekawe traski off, powie gdzie warto pojechać, a jak będziesz miał kłopoty - podjedzie terenówką i pomoże.
Ogólnie - piękna miejscówka z podstawową infrastrukturą na zalewem.
Dojazd asfaltem.

Nie obiecuję ...ale może też się zabiorę. W kupie raźniej.
Nie wiem tylko, czy Trampkiem dam radę za czopkami ....:D

JarekAT
29.06.2009, 23:15
Panie i Panowie zapraszam serdecznie do dołączenia się, będzie niezła zgraja.
Ode mnie spodziewam się około 10 osób i 7 motocykli. Niestety wśród tych 7 w teren tylko może wjechać tylko moja Afrynia, bo reszta czopki i turystyki. No czasami jeden kolega się daje skusić i XJtą trochę daje po szutrach i błotsku.
Także jak by się ktoś jeszcze dołączył trampkiem lub Afrynią lub innymi szuwaro błotnymi sprzętami to można było by się pokusić o jakiś wypad w bardziej wymagający teren.
Co do obecności niewiast to muszę Wasze partnerki uspokoić. Będą kobiety w tym dwie przyjadą solo.

piotrek
30.06.2009, 13:53
Panie i Panowie zapraszam serdecznie do dołączenia się, będzie niezła zgraja.
Ode mnie spodziewam się około 10 osób i 7 motocykli. Niestety wśród tych 7 w teren tylko może wjechać tylko moja Afrynia, bo reszta czopki i turystyki. No czasami jeden kolega się daje skusić i XJtą trochę daje po szutrach i błotsku.
Także jak by się ktoś jeszcze dołączył trampkiem lub Afrynią lub innymi szuwaro błotnymi sprzętami to można było by się pokusić o jakiś wypad w bardziej wymagający teren.
Co do obecności niewiast to muszę Wasze partnerki uspokoić. Będą kobiety w tym dwie przyjadą solo.

Świetna informacja, teraz to napewno moja żona się zgodzi, może po takim wyjeździe namówię ją na własne 2 kółka:)

wojtek
30.06.2009, 19:30
Tutaj:
http://maps.google.de/maps?f=d&source=s_d&saddr=49.378018,22.511712&daddr=&hl=pl&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=16&sll=49.37631,22.516372&sspn=0.009291,0.01929&ie=UTF8&ll=49.375583,22.516823&spn=0.018581,0.038581&z=15

...pytaj o Bolka (rodzina)- Załatwi wszystko: spanie (miejsce na namiot lub tani domek), żarcie (prowadzi tam knajpę), łódkę (jak będziesz chciał zabrać jakąś niewiastę na schadzkę ... albo połowić rybki:D), pokaże ciekawe traski off, powie gdzie warto pojechać, a jak będziesz miał kłopoty - podjedzie terenówką i pomoże.
Ogólnie - piękna miejscówka z podstawową infrastrukturą na zalewem.
Dojazd asfaltem.

Nie obiecuję ...ale może też się zabiorę. W kupie raźniej.
Nie wiem tylko, czy Trampkiem dam radę za czopkami ....:D
a można jakisik telefonik do tego Bolka,czy można jechać w ciemno i bedzie pan zadofolony:D
a co do sierniowego wyjazdu to ja jadę 2 osoby:)

Sołtys
01.07.2009, 19:02
a można jakisik telefonik do tego Bolka,czy można jechać w ciemno i bedzie pan zadofolony:D
a co do sierniowego wyjazdu to ja jadę 2 osoby:)

....w ciemno tez można jechać ... i "będziesz Pan zadofolony".:lukacz:
No ...chyba że ktosik chce spędzić nockę pod dachem a nie w namiocie ...to lepiej zapowiedzieć się odpowiednio wcześniej :D.

Tel do Herr Bolka masz na PW.

wojtek
01.07.2009, 19:09
wielkie dzięki ,skorzystam na pewno,odwiedzę tę miejscówkę w ten weekend,przy okazji zlotu w Lesku,a przy okazji może ktoś leci do Leska:)?
zapodam dodatkowo to pytanie w dziale zloty itp.

JarekAT
06.07.2009, 14:48
a jakieś ciekawostki do zwiedzania macie??
w miniony weekend czytałem, że kilku forumowiczów planowało Bieszczady nawiedzić, może coś na świeżo podrzucą :)

borunin
06.07.2009, 19:25
Podaje link do sympatycznej traski w Bieszczadach, pokonaliśmy ją podczas ostatniego weekendu
Podaje link:http://quikmaps.com/show/108847
muszę jeszcze obczaić jak wklejać taką mapkę

wojtek
07.07.2009, 11:36
Podaje link do sympatycznej traski w Bieszczadach, pokonaliśmy ją podczas ostatniego weekendu
Podaje link:http://quikmaps.com/site/108845
muszę jeszcze obczaić jak wklejać taką mapkę
polecam również fajne szuterki, i rzeczka Osława tak mi się przynajmniej wydaje 3 razy do przejechania,traska bardzo przyjemna i niezbyt trudna ,rzekłbym turystyczna,praktycznie cały czas między lasami co przy ostatnich upałach dawało niezłą ulgę,ładne widoczki ,gorąco zachęcam do sprawdzenia:)

wojtek
07.07.2009, 11:40
sprawdzę w domu na czasie i spróbuje wkleić cosik czytelniejszego,z dokładniejszym opisem,gdzie skręcić ,i co i jak:D

yonec
07.07.2009, 12:39
jako że słabo znam Bieszczady (choć byłem tam już z 6,7 razy) mogę polecić moje dotychczasowe ulubione miejscówki:
- Piotrową Polanę (domki w Wetlinie- Stare Sioło - mój ulubiony nocleg pewnie dlatego bo blisko BLzM),
- Bacówkę pod Małą Rawką,
- no a do odstresowania wspomnianą Bazę Ludzi z Mgły - polecam lane wina - góra Cy:haha2::chleje:

w tym roku minimum 2 razy pojadę :D, ale raczej tylko weekendowo :(

pzdr

petrosbike
05.08.2009, 01:09
Podaje link do sympatycznej traski w Bieszczadach, pokonaliśmy ją podczas ostatniego weekendu
Podaje link:http://quikmaps.com/show/108847
muszę jeszcze obczaić jak wklejać taką mapkę
A jak sobie daliście rade na zakazie od Mikowa do Żebraka?

podos
05.08.2009, 10:15
od Rabe jechali - tam zakazu nie było kiedyś. Fajna droga ale chyba już zapomnij.
Dajcie chlopaki spokój bieszczadom i offom tam. Moze drogo kosztować, a i bydla narobicie. Ukraina rumunia - do woli offu i nikt was nie bedzie scigał. Na razie...

wolly
05.08.2009, 10:56
od Rabe jechali - tam zakazu nie było kiedyś. Fajna droga ale chyba już zapomnij.
Dajcie chlopaki spokój bieszczadom i offom tam. Moze drogo kosztować, a i bydla narobicie. Ukraina rumunia - do woli offu i nikt was nie bedzie scigał. Na razie...
Kurde masz racje ale jak wezwać pomoc w tych krajach w górach , a na takich sprzętach chłopaki z wrocka zjechali z Pleszy do Nowego Solanca kto był ten wie jaka tam droga powiem tak twardzi byli GS 1200, DL650,i kawa

podos
05.08.2009, 15:37
no, przedzierałem sie z Pleszy do Solonca Afryką z Krystkiem... Bardzo słabo było i mocno sie wkleiliśmy... Szacun dla tych scigów...

http://lh6.ggpht.com/_7BydYxQjpVI/SCjUfOytXvI/AAAAAAAAC8o/pnlDzFuBCZE/s800/UA_RO_-120.JPG

petrosbike
06.08.2009, 00:36
Nooo żeby się w taka dróżke puścić to trzeba troche umiejetności, odwagi i byc bez plecaczka. Samemu to też nie bardzo fajnie.