PDA

View Full Version : Zna się kto na blachodachówce ?


Adagiio
03.12.2019, 12:40
Potrzebuje wymienić dach na chałupie i nie chciałbym ponownie dachu pokrytego dachówką bo od samego początku był z tym kłopot. Pękała, rozwarstwiała się i trzeba było ją ciągle wymieniać a chodząc po niej pękały kolejne i tak w koło, dopóki była dostępna to kupowałem i wymieniałem, ale w końcu przestali ją produkować z 10 lat temu i koniec.
Więc pomyślałem żeby następny zrobić z blachodachówki, byłem w kilku punktach sprzedaży a tam każdy chwali to co sprzedaje akurat on i twierdzi że konkurencja ma chujnię. Ekipa która ma to robić twierdzi że pierwsze dachy, które robili z 15 lat temu nadają się już do wymiany. W związku z tym nie polecą nic aby później ktoś nie miał do nich pretensji. Dachówka na chałupie leży od 1994 roku, chyba po 4/5 latach zaczęły się z nią kłopoty.

ArtiZet
03.12.2019, 12:50
Franz chyba kiedyś zawsze miał motki na sprzedaz z tym towarem w tle to może on :D

Mieciek
03.12.2019, 12:55
Ja przed budowa stałem przed wyborem blacha czy dachówka
W związku z tym doktoryzowałem się nad jednym i drugim
Niestety wszystko ma plusy i minusy
blacha jest lekka
wymiana to szybki temat
raczej nie pęka tylko się zagina
niestety wiatr może łatwiej taki dach zabrać
słabej jakości blacha musi być konserwowana aby żyła dłużnej lub wymieniona na nową.
Blacha wychodziła mi trochę taniej niż dachówka
Ogólnie wybrałem dachówkę.
Ale ekspert ze mnie żaden tyle wiem co pisali w internetach i sam trochę logiką się posiłkowałem.
To rozwarstwianie u Ciebie jakieś podejrzane możne jakaś trefna partia. Ojciec na domku z lat 60tych wymienił dachówkę jakoś 4 lata temu. Słyszałem o podobnym przypadku jak Twój ale wtedy zadziałała reklamacja u producenta.

Natalia Cattiva
03.12.2019, 12:56
Kurde ale przeca dachowka dachowce chyba nie rowna.., moze jakis budzetowy szajs masz polozony? Nie jestem dekarzem, ale ciekawa oferte ma braas.. +15 lat gwarancji. Z blachodachowka nie bedziesz mial wrazenia jakby ktos Ci sie dobijal do dachu podczas deszczu? :)

ArtiZet
03.12.2019, 13:03
Ja się trochę doktoryzowałem w dachówce ;)
Opinia jest taka, że żadna dachowka która robiona jest z gliny wydobywanej w PL się nie nadaje...a z tego robione są tanie linie np. Braas, Creaton itp.
Wybrałem robioną w Niemczech firmy Meyer-Holsen

siwy
03.12.2019, 13:05
Jest jeszcze blacha na rąbek ...

ArtiZet
03.12.2019, 13:10
Jest jeszcze blacha na rąbek ...
Podobno jest jeszcze mniej firm, które potrafią to dobrze zrobić niż dachówkę;)

lukasz_vip
03.12.2019, 13:16
Kurde ale przeca dachowka dachowce chyba nie rowna.., moze jakis budzetowy szajs masz polozony? Nie jestem dekarzem, ale ciekawa oferte ma braas.. +15 lat gwarancji. Z blachodachowka nie bedziesz mial wrazenia jakby ktos Ci sie dobijal do dachu podczas deszczu? :)

Ja się bałem dzwonienia blachy bo dokładałem wiatę do boku domu właśnie z blachodachówki. Ale fachowcy położyli mi pod nią papę taką bez kamyków i blacha się na gorąco w lato z tym zwulkanizowała i nie dzwoni nic.

Na domu mam dachówkę już z 13lat i nie dzieje się nic.

majkowski1
03.12.2019, 13:18
Zanim położysz dachówkę ceramiczną trzeba sprawdzić w jakim stanie więźba już jest, bo może lepsze rozwiązanie jednak blacha...
A różnica ceny między naszą ceramiką i zagraniczną - ogromna. Czy taka ogromna różnica w jakości? Okaże się za 4/5 lat... ;)

Natalia Cattiva
03.12.2019, 14:02
Ja się bałem dzwonienia blachy bo dokładałem wiatę do boku domu właśnie z blachodachówki. Ale fachowcy położyli mi pod nią papę taką bez kamyków i blacha się na gorąco w lato z tym zwulkanizowała i nie dzwoni nic.

Na domu mam dachówkę już z 13lat i nie dzieje się nic.

Konstrukcje sam stawiales czy ekipa?

Mieciek
03.12.2019, 14:08
W mojej najbliższej okolicy ( zasięg wzroku) powstało przez ostatnie 4 -6 lat około 8 nowych domów w tym mój. 7 z nich ma dachówkę 1 blachę na rąbek ani jednej blacho dachówki
Czy to w jakikolwiek sposób świadczy o blacho-dachówce ? Być może.

Ropuch
03.12.2019, 14:35
Ja mam blachę na "rąbek stojący" firmy Ruukki - gwarancja niby 50 lat (tu chociaż mam gwarancję, że sama firma nie zniknie z rynku) ale jej położenie wcale nie jest łatwe i wcale nie jest tanie, a dobrze położona i przymocowana nie ma najmniejszych szans na to, by odlecieć - sam jej sposób składania jest taki, że mało kto zdecyduje się na jej demontaż bez pogięcia paneli !!!!
Leży na dachu już 5 lat, w 2 miejscach lekko się podniosła (ale to wina krokwi, były mokre, z czasem wyschły....zaleca się deskowanie dachu przed montażem blachy - ja tego nie zrobiłem)....w gorące dni słychać jak "puchnie" czytaj pracuje....
Ogólnie jestem zadowolony....brałem pod uwagę dachówkę ceramiczną płaską ale koszt całości lekko mnie przerósł :)

92156

92157

92158

92159

92160

Dubel
03.12.2019, 14:39
Wymieniajac dachy u siebie w (Norge) troche interesowalem sie tematem i zdecydowalem sie na blache modulowa z Icopal, w Norwegi daja na nia 30lat gwarancji. Jesli chodzi o stuki pod czas deszczu, mam w w czarnym polysku/gladka i troszke cos tam slychac ale jak dobrze napier.... plus jest taki ze jest idealnie czysta i nic na niej nie urosnie. Sa tez takie postypiane piaskiem/zwirem wtedy deszczy nie uslyszysz ale wszystko co chce rosnac na dachu ma latwiej :) Wybor nie latwy nie mniej Icopal moge polecic tylko cena nie jest okazyjna. A jezeli chodzi o wiatry to wialo juz ponda 200 km/h i dach jest na swoim miejscu wiec chyba jest ok ;)

lukasz_vip
03.12.2019, 14:50
Konstrukcje sam stawiales czy ekipa?

Fachowcy: https://www.wanczyk.pl/kontakt.html
Wiata duża bo 7x7m na dwa samochody.

Natalia Cattiva
03.12.2019, 15:44
Fachowcy: https://www.wanczyk.pl/kontakt.html
Wiata duża bo 7x7m na dwa samochody.
Zadowolony jestes z ich pracy? Bylbys moze uprzejmy podeslac fotki jak to wyglada? moze byc na priv interesuje mnie konstrukcja. i ile czasu sie z tym uwineli tak +- oraz orientacyjny koszt.

Skeeb
04.12.2019, 00:07
Ekipa która ma to robić twierdzi że pierwsze dachy, które robili z 15 lat temu nadają się już do wymiany.

Z czystej ciekawości: nadają się do wymiany ponieważ co się stało?

Jeśli dach jest skomplikowany, ma facjatki, skosy itd to już na wstępie skreśliłbym blachodachówkę. Dużo cięcia, dużo strat.

Skeeb
04.12.2019, 00:08
a dobrze położona i przymocowana nie ma najmniejszych szans na to, by odlecieć -

Chodziło o odfrunięcie całego dachu:D Może i od więźby blachy nie oderwie, ale jesteś pewien, że krokwi podciśnienie nie dźwignie? Jak masz zakotwione?

Ropuch
04.12.2019, 12:02
Chodziło o odfrunięcie całego dachu:D Może i od więźby blachy nie oderwie, ale jesteś pewien, że krokwi podciśnienie nie dźwignie? Jak masz zakotwione?

Spokojnie, wszystko jest przymocowane do stropu i wieńca - wspawane druty do zbrojenia stropowego - całkiem często :) Śruby przez kolejne 2 lata były dokręcane na strychu po kilka obrotów....
Fakt, powierzchnia dachu 300m2 to kawał parasola....w tym roku zrobiłem podbitkę co obniżyło szanse na odfrunięcie - i zakładam, że dach nigdy nie odfrunie na sąsiada :)

voxan69
04.12.2019, 12:36
Ja mam u siebie 350 m2 dachowki firmy Koramic - leży na dachu od początku 2008r. i wg. mnie wygląda jak nadal jakby nowa. Plusy to na pewno trwałość i totalna cisza na poddaszu w trakcie deszczu czy wiatru. Adam jak masz więźbę pod ceramikę to w nic innego bym nie wchodził - blacha to korozja prędzej czy później każdego dopadnie.

szymon.c
06.12.2019, 14:21
Blacho dachówka można powiedzieć, że jest bardziej "zmęczona - poprzeciągana" w procesie produkcyjnym. Wstęgę blachy najpierw się rozwija z kręgu, następnie się ja walcuje na fale wzdłużne, a na koniec przeciąga na prasie na uskoki. Blacha o zarysie trapezowym jest mocniejsza przy założeniu tego samego wsadu do produkcji. Jest tylko walcowana wzdłużnie na sekcjach walców o różnej wysokości, o zarysie trapezowym.

Gilu
07.12.2019, 06:26
Blacho dachówka można powiedzieć, że jest bardziej "zmęczona - poprzeciągana" w procesie produkcyjnym. Wstęgę blachy najpierw się rozwija z kręgu, następnie się ja walcuje na fale wzdłużne, a na koniec przeciąga na prasie na uskoki. Blacha o zarysie trapezowym jest mocniejsza przy założeniu tego samego wsadu do produkcji. Jest tylko walcowana wzdłużnie na sekcjach walców o różnej wysokości, o zarysie trapezowym.

Jest lepiej.Lat temu parę stanąć na poddaszu to na przetłoczeniach przebłyskiwało słoneczko.I nie przeciekało

Ludwik Perney
07.12.2019, 18:50
Nie szukaj najtańszej dachówki,ani najtańszej ekipy. Zwróć uwagę na dobre okucia. Blachodachówka to shit. Blacha na rąbek to wysoka jakość, ale wyjdzie drogo.