PDA

View Full Version : Shoei - jaki inny "pasujacy" producent ?


GregoryS
25.10.2019, 11:33
Dobry,

Wiec tak, na moj leb najlepiej pasuje kask shoei. Probowalem roznych producentow, ten pasuje idealnie. Najgorzej bylo w Schubercie, albo mam jakis kanciasty leb, albo przeciwnie - to schubert jest projektowany na kanciaste lby.

Moj shoei to typowy kask "drogowy", chcialbym dokupic kask bardziej adventure, na nie-autostradowe pajezdki. Shoei ma swoj model Hornet, nie widzialem go na zywo ale na zdjeciach wyglada niespecjalnie. Stad szukam pasujacej na leb alternatywy.

Hmm.. Arai ? Tez japonczyk wiec moze... albo inni producenci ?

madafakinges
25.10.2019, 11:50
mi pasował shoei i teraz mam nexx xd1

Krzyżak
25.10.2019, 18:16
Ja używam zamiennie Shoei Neotec i Arai Tour X3 w tym samym rozmiarze i pasują idealnie.

Emek
25.10.2019, 18:42
Hornet jest zajebisty. Zrobiłem w nim z 50 tysi i nie mam uwag.

Mieciek
25.10.2019, 20:13
U mnie podobnie. Chciałem shuberta E1 ale był tak kanciasty że czułem się jak w formie do produkcji pustaków. A neoteca 2 nie chciałem zdejmować.
No i jest neotec 2 w garażu.
A w temacie to kumpel bardzo sobie chwali Horneta.
Może jeśli "kopyto" shoeia Ci pasuje to może jednak hornet.

GregoryS
25.10.2019, 22:07
U mnie podobnie. Chciałem shuberta E1 ale był tak kanciasty że czułem się jak w formie do produkcji pustaków. A neoteca 2 nie chciałem zdejmować.
No i jest neotec 2 w garażu

Dokladnie tak bylo u mnie ! Pojechalem po E1, ale tak cisnal miejscami ze myslalem ze podwinela sie wkladka czy cos. No i wyszedlem z neotec 2. Budzet przeznaczony na zakup ostro przekroczony, ale stwierdzilem ze jesli mam oszczedzic pare stow i wziasc tanszy ale niewygodny garnek, zamiast drozszego, lezacego idealnie.. to wole jesc tapety do konca miesiaca :)
Szkoda mi jednak tego naprawde przyzwoitego kasku na krzaczory i szutry.

Musialbym zobaczyc w takim razie tego Horneta na zywo, na zdjeciach wyglada troche dziwnie. Wszystkie kaski maja wysunieta czesc szczekowa, a ten pionowa scciana jak od ciosu siekiera.
Ale cieszy ze w razie co jest alternatywa od Arai i Nexx. Licze na jakies promocje i wyprzedaze po sezonie.

Dario
26.10.2019, 23:53
Z tym Shubertem u mnie było tak samo. Cisnący i niewygodny
Kupilem Neotec 1 (bo to z 7 lat temu było). To bardzo dobry kask. Po kilku upuszczeniach i glebach na kamory jest co prawda trochę porysowany ale caly czas działa bez zarzutu. Mam chyba już 4 szybkę.
Dzięki wszystkim za te dobre opinie o Hornecie bo zawsze mi się podobał a teraz wiem, ze warto go kupić.

MrWaski
27.10.2019, 12:26
mi pasował shoei i teraz mam nexx xd1
Też się drapię po tylnej kieszeni na ten kask...
Kiedyś pokonał Arai i Shoei: http://www.motogen.pl/Arai-i-Shoei-pokonane-przez-NEXX-XD1,23781.html

bukowski
27.10.2019, 13:51
Po 2,5 roku xd1 trzyma się nieźle. Jedyny problem to felerne mocowanie podbrodka, cała reszta bez uwag.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

MrWaski
27.10.2019, 18:07
To jest przypadłość Twojego egzemplarza czy wszystkich xd1?

Emsi
27.10.2019, 18:16
Może nie wszystkich, ale wielu. Ja nie mam z tym wielkiego problemu, ale jednak :)

MrWaski
27.10.2019, 18:33
Znalazłem. W nowej wersji Nexx X.Wed2 już to poprawili:
https://youtu.be/E8J89JBTM5M?t=418

Niestety, cenę też poprawili... :mad:

Artek
27.10.2019, 20:51
To jest przypadłość Twojego egzemplarza czy wszystkich xd1?


Trzech znajomych też miało/ma ten problem o którym wspomniał Bukowski.

Rojek
27.10.2019, 22:47
Brat też musiał dokupować, bo odpadło.

sagittariush
28.10.2019, 01:21
A ja właśnie kilka dni temu nabyłem HEED by Schuberth H-E1, bo skuszono mnie niesamowicie atrakcyjną ceną. Nie mniej, przed decyzją o zakupie posiedziałem w nim trochę przed tv, ale tez zrobiłem w nim parę km. Teraz już nakręciłem w nim kilka setek. Bez wątpienia mam kanciasty łeb, ale mi ten kask pasuje i mimo, że jego waga jest taka sama jak poprzedniego, to uważam, że jest lepiej wyważony i w moim przypadku mniej obciąża kręgosłup. I cieszę się, że mnie nie uwiera, bo chciałem mieć kask szczękowy, dach i dobrą wentylację. Myślę, ze u mnie się sprawdzi.