PDA

View Full Version : Tomtom 410 - wyznaczanie trasy w okolicy punktu


APC
24.10.2019, 07:44
Cześć,

od niedawna posiadam nawigację Tomtom Rider 410. Jest to moja pierwsza nawigacja od Tomtoma. Dotychczas użytkowałem Automapę oraz Google maps.

Poznając możliwości Tomtoma i planując różne trasy z punktami po drodze nie znalazłem dotychczas opcji planowania przejazdu w okolicy danego punktu a nie dokładnie przez punkt co jest dosyć irytujące ponieważ do momentu przejazdu przez punkt tomtom cały czas nawiguje nas do ominiętego punktu.

W Automapie funkcja nazywa się "VIA okolica" i działa perfekcyjnie. Jest też oczywiście opcja planowania przejazdu przez punkt i nazywa się "VIA Punkt".

W sieci nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Czy ktoś z was wie czy Tomtom oferuję taką opcję?

Neo
24.10.2019, 08:38
Wydaje mi się, że nie. Nie kojarzę w każdym razie. A w jakimś Garminie to widziałeś?

7Greg
24.10.2019, 08:41
A nie ma takiej opcji, że jak już sam zdecydowałeś, że będąc w okolicy tego punktu, w zasadzie go zaliczyłeś to możesz w opcjach wybrać "zaznacz punkt jako odwiedzony" albo coś w tym stylu?

APC
24.10.2019, 09:27
Wydaje mi się, że nie. Nie kojarzę w każdym razie. A w jakimś Garminie to widziałeś?

Garmina nie miałem nigdy w ręku więc nie wiem.

APC
24.10.2019, 09:30
A nie ma takiej opcji, że jak już sam zdecydowałeś, że będąc w okolicy tego punktu, w zasadzie go zaliczyłeś to możesz w opcjach wybrać "zaznacz punkt jako odwiedzony" albo coś w tym stylu?

Hmm nie wiem. Ale jako dużo wygodniejsze uważam rozwiązanie, gdzie planując trasę wybieramy czy mamy odwiedzić konkretny punkt czy też przejechać w jego okolicy (dla przykładu jakaś mała miejscowość).

Ustawiając trasę z przejazdem przez miejscowości tomtom prowadzi zawsze do samego centrum wioseczki.

APC
24.10.2019, 09:31
A nie ma takiej opcji, że jak już sam zdecydowałeś, że będąc w okolicy tego punktu, w zasadzie go zaliczyłeś to możesz w opcjach wybrać "zaznacz punkt jako odwiedzony" albo coś w tym stylu?

Hmm nie wiem. Ale jako dużo wygodniejsze uważam rozwiązanie, gdzie planując trasę wybieramy czy mamy odwiedzić konkretny punkt czy też przejechać w jego okolicy (dla przykładu jakaś mała miejscowość).

Ustawiając trasę z przejazdem przez miejscowości tomtom prowadzi zawsze do samego centrum wioseczki. Automapa to mistrzostwo świata w porównaniu na tą chwilę.

Miszel
24.10.2019, 13:49
Automapa jest niestety jedynym oprogramowaniem które ma tę opcję o której piszesz, czyli "prowadź przez okolicę".
W tych innych można stosować taką protezę/trik: postawić punkt via na drodze wylotowej z miasta przez które chce się przejechać. Wtedy nawigacja prowadzi optymalnie przez samo miasto i nie ciągnie do centrum. Jest to trochę upierdliwe, bo trzeba wiedzieć którą drogą chce sie opuszczać daną okolicę, ale innej rady nie ma.

Abstrahując od samego oprogramowania - Automapa jest faktycznie super na obszarze PL (szczególnie adresacja), ale poza już nie tak bardzo. W PL korzysta z własnych map, ale pozostałe tereny kupuje z zewnętrznej firmy, bodajże HERE...

Zdrówko,
Miszel

robertG7
24.10.2019, 17:23
Jeżeli przejeżdżasz obok punktu "przez" i Cie ewidentnie TomTom chce nawrócić, możesz szybko (o ile ustawisz sobie odpowiednio kolejność ikonek w menu) wejść w opcję "Aktualna trasa" > "Pomiń kolejny punkt". Wtedy TomTom nawiguje już do następnego po trasie.

Emsi
24.10.2019, 18:31
Musiałbym sprawdzić, ale mógłbym przysiąc, że raz jak jechałem, to ominąłem punkt i pojechałem dalej trasą, którą miałem jechać i mnie nie ciągnęło do punktu, tylko nawigowało dalej.