PDA

View Full Version : Jakie słuchawki do kasku ?


Lucky Luke
14.05.2019, 16:52
Jakie polecacie słuchawki do montażu w kasku.

Marzy mi się żeby dałoo się je zamontowac w kasku zamknietym , żeby miały mikrofon i były "bezprzewodowe" oraz kompatibilne z android.

Co polecacie ?

A może jednak to kiepski pomysl i słuchnie muzyki podczas jazdy moto tylko uszkodzi mi słuch ?

szelas
14.05.2019, 17:01
Jakie polecacie słuchawki do montażu w kasku.

Marzy mi się żeby dałoo się je zamontowac w kasku zamknietym , żeby miały mikrofon i były "bezprzewodowe" oraz kompatibilne z android.

Co polecacie ?

A może jednak to kiepski pomysl i słuchnie muzyki podczas jazdy moto tylko uszkodzi mi słuch ?

Słuch nie, ale nie ma takich słuchawek które po zainstalowaniu w kasku nadają się do przyjemnego odsłuchu muzyki. No chyba że wielki słoń nadepną ci na ucho i nie ważne jak, byle grało. Ja mam słuchawki z zestawu SCALA freecom 4 i o ile przyłożone bezpośrednio do uszu grają jak topowe słuchawki to już w kasku po prostu przekazują dźwięk, ale słuchanie muzy nie sprawia przyjemności. Takie moje zdanie. Kwestię bezpieczeństwa pominę, każdy robi jak uważa.

Lucky Luke
14.05.2019, 17:18
Jeździlem juz w sluchawkach dokanalowych i było spoko, ale zakładnie sluchwaek za kazdym razem gdy zdjęmę kask jest mega upierdliwe

Novy
14.05.2019, 17:22
Też mam Scala Rider i jeżeli nie jesteś melomanem to da się posłuchać.

Czasem włączę sobie radio, ale bardziej, żeby coś pobrzęczało, bez nastawiania się na koncertowy odbiór.

matjas
14.05.2019, 17:35
Jedynie słuchawki dokanałowe załatwiają temat ale szczerze to zawsze bardziej interesuje mnie to co dzieje się wokół.
Scala to faktycznie coś tam brzęczy i tyle. Bardziej wkurza niż cokolwiek innego.
Dobrze działa z nawigacja i to jest jej największa i chyba jedyna zaleta. Jak dla mnie.

M

redrobo
14.05.2019, 17:50
Aby dobrze gralo to trzeba wygluszyc kask, a to nielatwa sprawa. Moj midland gra calkiem... glosno... o jakosci podczas jazdy ktm nie myslalem nigdy... gdybym jednak mial kombinowac to myslalbym jak zamontowac przetworniki i nausznice z jakis sluchawek typu zamknietego i do tego jakis dobry wzmacniaczyk Bluetooth. Jest to jednak sposob mocno inwazyjny jesli chodzi o wypelnienie kasku w okokicy uszu....

Novy
14.05.2019, 17:52
Komunikacja z pasażerem też jest wporzo.

Pod warunkiem, że coś się nie spierniczy i działa.

Dario
14.05.2019, 18:36
Tez mam SCALA RIDER G9. Potwierdzam to, co Koledzy napisali poprzednio o odsłuchu muzy i komunikatach z navi.
Dla mnie SCALA (poza oczywistą funkcją interkomu) to jeszcze możliwość używanie w moto Yanosika.
Bezcenne :)

Emsi
14.05.2019, 21:25
Teraz wyszły nowe Scale z głośnikami i elektroniką od JBL. Ciekawe czy da się podpiąć te JBL do starszych interkomów i czy coś da zmiana samych głośników.

nabrU
14.05.2019, 22:18
A ja z kolei polecę Senę...
www.sena.com

Emsi
14.05.2019, 22:26
Wystraszyłem się Seny, jak naczytałem się, że mają problemy z deszczem i przestają działać, nawet najdroższy model 30K (wiadomo, że nie każda i przy każdym deszczu). Scale są IP67.

Novy
14.05.2019, 22:32
Ostatnio słyszałem, że Schuberth odszedł od współpracy ze Scalą na korzyść Seny.

nabrU
14.05.2019, 22:39
Wystraszyłem się Seny, jak naczytałem się, że mają problemy z deszczem i przestają działać, nawet najdroższy model 30K (wiadomo, że nie każda i przy każdym deszczu). Scale są IP67.

My z żoną mamy model 10R od jakichś 2 lat i żadnych problemów. A "parę" deszczowych dni w Szkocji te interkomy zaliczyły.

Ostatnio słyszałem, że Schuberth odszedł od współpracy ze Scalą na korzyść Seny.

Zgadza się:

https://static1.squarespace.com/static/550451d2e4b02d4e9aeac10f/t/57ed08db5016e1636a25d23c/1475152096801/?format=750w

Dario
14.05.2019, 22:42
Ostatnio słyszałem, że Schuberth odszedł od współpracy ze Scalą na korzyść Seny.

Nie znam Seny.
Scalę G9 mam kilka lat. Realnie łączy na 1 - 1,5 km
W deszczu katowana wiele razy. Bateria trzyma ok 7-8 godzin. Doładowywana na postojach daje radę caly dzień.
Dobre mocowanie do kasku
Nie waży nic.
Jakbym miał 2 raz kupować to tylko Scala.

Novy
14.05.2019, 22:55
Dario, też nie znam Seny i też używam Scala Rider DuoPack (albo SmartPack) z plecaczkiem.

I jeśli ten zestaw nie ma swoich odjebów, bo 'zgubi' sparowane urządzenie albo odpierniczą coś aktualizacją to pozostałe rzeczy są godne pochwały i pod wszystkim, co napisałeś się podpisuję, żeby nie było :)

Ale coś jest na rzeczy skoro Schuberth odszedł od nich i rozpoczął współpracę z Seną.

Dario
14.05.2019, 23:00
Ale coś jest na rzeczy skoro Schuberth odszedł od nich i rozpoczął współpracę z Seną.

Wiesz jak jest. Czasami szuka się tańszego dostawcy....

LuckyStrike
15.05.2019, 00:20
Teraz wyszły nowe Scale z głośnikami i elektroniką od JBL. Ciekawe czy da się podpiąć te JBL do starszych interkomów i czy coś da zmiana samych głośników.

https://www.cardosystems.com/products/devices/45mm-audio-set/

tommi
15.05.2019, 07:56
Łukasz,

takie coś mi ostatnio wpadło w oko:
https://thecustomart.com/
Nie powinny przeszkadzać pod kaskiem, a i sam jestem ciekaw wrażeń poodsłuchowych :)

Pils
15.05.2019, 08:30
Co do muzyki nie wypowiem się. Używamy interphone 5. Komunikacja między 4 motocyklami bardzo dobra. Słaby punkt to sparowanie 4 motocykli. 2 motocykle bez problemu się parują. Przy 4 czasami procedura trwa 10 min. Może ma ktoś sposób na parowanie 4ech motocykli w Interphonie. U nas dziala to z przypadku

MarekM
15.05.2019, 08:46
IMHO:

jeżeli wrażenia odsłuchowe mają być dobre, to nie będzie bezpiecznie;
jeżeli ma być bezpiecznie, to wrażenia odsłuchowe nie będą dobre.

Mowa o muzyce.

matjas
15.05.2019, 08:57
Mówisz jak jakiś Saddhu :D ćwiczysz już ?

:D

MarekM
15.05.2019, 09:34
Zapominasz, że ja się tam wychowałem :D

A w temacie: muzyka wymaga dobrej izolacji dźwiękowej, a ta na moto nie jest wskazana.

matjas
15.05.2019, 09:44
Nie wiedziałem :D

ommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

consigliero
15.05.2019, 09:53
Do niedawna mieliśmy w obu kaskach interkomy, nie jakieś wybujałe, zwykle BT nexty które sporo przeszły aż im się guma zaczęła lepić. Na którymś GaPa byłem na stoisku Midlanda i panowie chcieli nam pomóc robiąc aktualizację po której jeden nie wstał zaoferowali nowszy model na podmianę, dalej było ok . Po zmianie kasków stanęło na tym że kasy wystarczyło tylko na jeden interkom Schuberta dla kierowcy i odkryliśmy ponownie przyjemność z jazdy z medytacją w trakcie. Niestety czasem są problemy na łączach pomiędzy Zumo, Iphone i interkom. Bardzo denerwujące jest samoczynne włączanie muzyki która mi po prostu przeszkadza, wtedy trzeba wchodzić w ustawienia Zumo do aplikacji multimedia i zatrzymać odtwarzanie. Wkurzający jest też fakt że bateria umiera podczas drugiego dnia jazdy a w związku z tym należałoby kask ładować codziennie. Umiera bo korzystam z komunikatów nawigacji.

Lucky Luke
15.05.2019, 13:43
Chłopaki dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
Jeszcze raz napisze na czym mi zalezy:
dobre glosniczki do zamontowania w kasku ,
tak aby dalo sie o sparowac z android
super gdyby byl mikrofon i dało sie odbeirać telefon.

coś w tym stylu https://allegro.pl/oferta/sluchawki-do-kasku-motocyklowego-telefon-bluetooth-8097445720
tylko do kasku zamkniętego i cos porządnego bo to pewnie do niczego sie nie nadaje...


Nie chcę się z nikim innym łączyć, nie zalżey mi nia żadnym interkomie albo gdaniu z pasażerką , wyleczyłem się już z połaczenia kobieta + motocykl :P

SCALA RIDER PACKTALK SLIM z JBL byłaby sper tylko cena ponad 1tyś to mnie jeszcze nie porąbało , żeby sluchac muzyki
https://allegro.pl/oferta/interkom-scala-rider-packtalk-slim-jbl-1-sluchawka-7907558171

Bylem zadowolony z jakości dzwięku w dousznych panasonic, szło nawet pogdać przez tel, ale kurde te kabelki i zakładnie zdejmowanie , kominiarka... no dramat nie na moje nerwy

Emsi
15.05.2019, 14:00
Lucku Luke priv.

Swoją drogą interkom, to zakup na lata, więc może warto dać te kilka zł.

matjas
15.05.2019, 14:17
Kupiłem jakiś czas temu od kolegi z forum używaną Scalę G9 - we wzmiankowanym powyżej zakresie działa jak należy. Jak mikrofon zbliżę do paszczy to nawet się da odebrać telefon.
Do 350-400PLN szukaj używki. Bateria przy kominukatach GPS działa cały dzień mimo, że nowa nie jest.

Kupisz raz i z dekla. A! - z japkiem paruje się bez problemu.

LuckyStrike
15.05.2019, 14:23
Ja mam Scala Rider Freecom 1, jest właśnie dla samotnych jeźdźców ;) Rozmowa przez telefon super, lecisz ponad setką i po drugiej stronie nikt się nie pokapuje, że jedziesz motocyklem. Muzyka dla mnie OK, można posłuchać nawet z zatyczkami, nie buczy i nie pierdzi, jest wystarczająco głośno. Do tego komunikaty z navi, ma wbudowane radio itp.

luźno kieta
15.05.2019, 14:50
Freedconn t-max muza daje radę, mam kask z daszkiem i po przekroczeniu 100 szumi ale rozmowa jest mega wyrazna i mogę spokojnie rozmawiać. Nie mam pojęcia jak działają seny i midlandy ale ok 400zł za zestaw wg mnie to dobra cena. Na aukcji możesz podać jaki rodzaj mikrofonu potrzebujesz, czy do otwartego kasku czy nie.

Adampio
16.04.2021, 22:33
Odgrzebię temat, bo też potrzebuję bezpewodowrj slychawki (lewej) i mikrofonu do kasku otwartego ¥na patyczku) w celu odbierania telefonu (Android). Z wyraź namacywalnym guzikiem do odbierania w grubej rekawicy.
Kupilem na ebay chińszczyznę z 7 lat temu, działało i nadal działa, ale gumki oslaniające przyciski kompletnie sparciały i woda by się lała do elektroniki.
Woże się sam, wiec żaden intercom mi nie potrzebny. Muzyki też może nie być, choć audiobooki czemu nie.

Da sie coś takiego kupić za 150-200 zł?

Afro_BAU
17.04.2021, 15:32
Poszedł priv

Adampio
17.04.2021, 19:37
zauważyłem :)

chomik
17.04.2021, 21:02
https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-zestaw-sluchawkowy-do-kasku-9755257769
Rozmowa do 70km/h ok, odbierać można lub poczekać na automatyczne odebranie. Muzyka ok. montaż ok. Przesyłka w 3 dniu u mnie.

muszel72
17.04.2021, 21:12
IP54 jedynie