PDA

View Full Version : Bosnia - ubezpieczenie na granicy - cena?


krytek
04.05.2019, 14:52
Wie ktos ? na motor, na tydzien ?

wojtekk
04.05.2019, 15:39
Byłem samochodem. Zielona karta . Nic nie płaciłem. W Kosowie płatne.

Onufry22
04.05.2019, 16:16
jeżeli nie masz zielonej karty musisz kupić na granicy.
Najlepiej zabrać z polski.

krytek
04.05.2019, 18:02
jeżeli nie masz zielonej karty musisz kupić na granicy.
.........................

:bow: no wlasnie , dlatego pytam ile kosztuje na granicy przeciez ???

madafakinges
04.05.2019, 18:26
Ja na motocykl płaciłem chyba 26zl ale to było 4lata temu

NaczelnyFilozof
04.05.2019, 18:38
:bow: no wlasnie , dlatego pytam ile kosztuje na granicy przeciez ???

Ja zapomniałem zielonej karty na Czarnogóre/Albanie/Macedonie. Będąc na granicy węgiersko-serbskiej zadzwoniłem do mojej agentki i mi na maila wysłała wydrukowaną zieloną karte a później sobie to druknąłem w kafejce internetowej. A najlepiej bo jechałem bocznymi małymi przejściami granicznymi i nigdzie o ubezpieczenie nie pytali.

Galar
04.05.2019, 20:24
Nie rozumiem gdzie tkwi problem. Zielona karta jest darmowa.
Ale jak ktoś chce zbędnie bulić kasę to jego sprawa.
Nie oczekuj, że tu dostaniesz inne info niż, te które dostałeś na forum BMW.

aadamuss
04.05.2019, 20:29
Galar nie do końca jest darmowa albo nie wszędzie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

consigliero
04.05.2019, 22:40
Kiedyś miałem taką przygodę jadąc samochodem.
„Najwięcej w czasie wycieczki wydałem na ubezpieczenia. Gdy podjechałem pod Serbską granicę , okazało się że mam zieloną kartę której ważność skończyła się w lutym . Złożyłem w kosteczkę którą włożyłem w dokumenty samochodu i tak dojechałem do Macedonii. Sprawa się rypła przy wjeździe do Grecji gdy Macedoński policjant rozwinął kosteczkę i popatrzył na daty. Przekonałem go że nie wiedziałem o tym że ubezpieczenie jest nieważne , tym bardziej że na EU było aktualne , pan dla pewności zabrał mi tą starą kartę abym nie próbował jej użyć , tym razem świadomie, w drodze powrotnej.
Ostrzegł mnie że to ubezpieczenie można wykupić tylko na granicy autostradowej. Przez pewien czas myślałem nawet o powrocie przez Bułgarię, ale ostatecznie zwyciężyła opcja najkrótsza , koszt Macedonii to 50EUR + 20 EUR za dojazd agenta z Bitoli, koszt Serbii to 112 EUR”
BiH pewnie też będzie kosztować kilka EUR

Galar
05.05.2019, 07:11
Galar nie do końca jest darmowa albo nie wszędzie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Masz rację.
Ale chyba lepiej np. jak w Warcie zapłacić 11 zł za 30 dni lub 21 zł za cały rok niż bulić na niektórych granicach średnio po 30 Euro.

krytek
05.05.2019, 09:24
Masz rację.
Ale chyba lepiej np. jak w Warcie zapłacić 11 zł za 30 dni lub 21 zł za cały rok niż bulić na niektórych granicach średnio po 30 Euro.

Kurczę , nie każdy co się tu na forum wypowiada ma afryke , nie każdy kto pisze polskim forum ma ubezpieczony motor w Polsce, nie każdy ma opcje zapłacić jak pewnie Ty pare zł i mieć/dostać karte zielona np jak w Warcie
I pewnie ze tak - zadając to pytanie jaka cena na granicy jak najbardziej oczekuje odpowiedzi konkretnej a nie odpowiedzi typu „ nie oczekuj tu innej odpowiedzi..” jakbyś nie dopuszczał ze jednak ktoś może jednak wiedzieć bo kupował na granicy .... nie ograniczaj az tak myślenia swojego ...

wojtekk
05.05.2019, 09:32
Zastanów się może - aby zaoszczędzić jeżeli masz więcej granic - aby wysłali Ci z Polski załącznik e-mailem. Drukujesz na białej kartce. Zielone to nie jest scisle zarachowanie :) jeździłem na białej zielonej karcie.

Galar
05.05.2019, 10:16
Kurczę , nie każdy co się tu na forum wypowiada ma afryke , nie każdy kto pisze polskim forum ma ubezpieczony motor w Polsce, nie każdy ma opcje zapłacić jak pewnie Ty pare zł i mieć/dostać karte zielona np jak w Warcie
I pewnie ze tak - zadając to pytanie jaka cena na granicy jak najbardziej oczekuje odpowiedzi konkretnej a nie odpowiedzi typu „ nie oczekuj tu innej odpowiedzi..” jakbyś nie dopuszczał ze jednak ktoś może jednak wiedzieć bo kupował na granicy .... nie ograniczaj az tak myślenia swojego ...

To proste pytanie.
Ile musiałbyś zapłacić za wydanie zielonej karty zagranicą tam gdzie masz ubezpieczony pojazd?

krytek
05.05.2019, 10:58
Dobra panowie
Znalazłem odpowiedz sam :) temt już nie ciągnie bo się trochę nim zmęczyłem :) ale dzieki za jakakolwiek chęć pomocy :) ....

P.s w Bośni będę dopiero za Ok 2 tygodnie :)

A odpowiedz na moje pytanie ile kosztuje ubezpieczenie na granicy w Bośni jest na filmiku - jeśli kogos to interesuje to ogladac od 2.22 minuty :)

Pozdrawiam

https://youtu.be/B66ZkIdoi7Y?t=140

graphia
05.05.2019, 19:38
Kilka dni temu przejeżdżam autem kawałek Bośni do Dubrownika. Znudzony celnik poskanowałdowody, zupełnie nie chciał zielonej karty, co nie oznacza, że jej nie potrzeba. Potrzebna jest :)

krytek
06.05.2019, 13:08
ja bym tego nie probowal bo zdazylo mi sie 2 lata temu jak tam bylem ze policja mnie 2 razy zatrzymala na wyrywkowa kontrole wiec bylby problem....