PDA

View Full Version : Fotoradary


plakiet
05.06.2009, 15:38
Gdzieś kiedyś czytałem że podobno są fotoradary pstrykające zdjęcia "od tyłu".

Są. Przynajmniej w Człuchowie jest jeden. Właśnie dostałem fotkę.

Lepiej hamować przy tych ustawionych zgodnie z kierunkiem jazdy.

ramires
05.06.2009, 15:48
tia, do konca roku ma w pl przybyc tych dwukierunkowych od groma ... takze skonczylo sie rumakowanie na moto pod radarami ...

ŁukaszBIA
05.06.2009, 16:01
Jakiś czas temu dostałem fotkę przodu motocykla, to jest dopiero pech!

chomik
05.06.2009, 16:31
Jakiś czas temu dostałem fotkę przodu motocykla, to jest dopiero pech!
yyy jak to możliwe ???? Z tego co wiem, to bez rejestracji na zdjęciu nie można wlepić mandatu, bo nie ma prawa....

nurek
05.06.2009, 16:39
Pod Słupskiem wali w dwie strony.

hubert
05.06.2009, 16:48
tia, do konca roku ma w pl przybyc tych dwukierunkowych od groma ... takze skonczylo sie rumakowanie na moto pod radarami ...


Kurza dupa trzeba będzie błoto w sprayu kupić ... Ja jakoś nie jestem demonem prędkości ale świadomość że foty są pstrykane z przodu dawała mi komfort jechania jakąś sensowną prędkością przez wiochy ...

ŁukaszBIA
05.06.2009, 16:56
yyy jak to możliwe ???? Z tego co wiem, to bez rejestracji na zdjęciu nie można wlepić mandatu, bo nie ma prawa....

Pech był maksymalny! Jak przejeżdżałem koło fotoradaru to misiek go właśnie zainstalował i jeszcze stał obok. Jakimś fartem spisał moje numery bo mu się wydawało że szybko jadę. Okazało się 122km/h na 50....:(

graphia
05.06.2009, 17:07
Jadą ostatnio puszką przez jakąś wioskę w Czechach zobaczyłęm taki oto obrazek. Wjazd do maisteczka tuż za znakiem oznajmiającym ten fakt stał pzrenośna wieeelka tablica z informacją że Pozor że mereni ryhlosti itp. zaraz za tablicą stał kolo z laserowym miernikiem predkości (nie ukrywał się przy tym, stał przy samej drodze) a 300 metrów dalej dwóch policjantów. Pewnie ten od lasera mówił im kto ile przekroczył a tamci zatrzymywali. Cała akcja była tak jawna i widoczna że przekroczenie prędkosci graniczyło z cudem.... I co? Można na legalu kontrolować predkośc? Można. Tylko dlaczego w Polsce robi się z tego jakąś pierdolona partyzantkę.

chomik
05.06.2009, 17:07
Pech był maksymalny! Jak przejeżdżałem koło fotoradaru to misiek go właśnie zainstalował i jeszcze stał obok. Jakimś fartem spisał moje numery bo mu się wydawało że szybko jadę. Okazało się 122km/h na 50....:(
Jak nie ma na zdjęciu to bym się nie przyznał... i do sądu... moim zdaniem nie ma podstaw do wlepienia mandatu. Miśkowi mogło się oko przewidzieć....

ŁukaszBIA
05.06.2009, 17:22
Można było iść do sądu tylko po co? Po pierwsze i tak sąd uwierzy miśkowi a nie szaremu człowiekowi, a po drugie, moja wina była ewidentna.

Zając
05.06.2009, 17:22
Niestety takie foto radary są , ba będzie jeszcze więcej . W Szczecinku taki mają i co dziennie jest rozstawiany.

7Greg
05.06.2009, 17:34
Można było iść do sądu tylko po co? ....

Ano po to, aby tam oświadczyć, że motocykl prowadził Dzink Dzong - Twój kolega z Pekinu ;)

rambo
05.06.2009, 17:59
Pech był maksymalny! Jak przejeżdżałem koło fotoradaru to misiek go właśnie zainstalował i jeszcze stał obok. Jakimś fartem spisał moje numery bo mu się wydawało że szybko jadę. Okazało się 122km/h na 50....:(
Powiedz ze masz złośliwego sąsiada, co kupił taki sam moto chyba jak twój i założył lewe blachy i rumakuje specjalnie przed fotoradarami

rambo
05.06.2009, 18:01
Ano po to, aby tam oświadczyć, że motocykl prowadził Dzink Dzong - Twój kolega z Pekinu ;)

Wina idzie wtedy na właściela, ale nie dostaje punktów

MrYogi
05.06.2009, 18:11
Wina idzie wtedy na właściela, ale nie dostaje punktów

O ile mi wiadomo jeszcze te prawo nie weszło, dopiero ma być i wtedy nie ma zmiłuj, teraz jest że jak nie widać kierowcy to pytają się kto to jest ale prawo UE zawala nie udzielić odpowiedzi :]
Jednak już niedługo, bo chyba od 01.01.2010 ( z ta datą nie dam głowy ) ma wejść prawo że właśnie mandaty będą bez punktów na właściciela pojazdu z fotoradarów.

ŁukaszBIA
05.06.2009, 18:36
Ano po to, aby tam oświadczyć, że motocykl prowadził Dzink Dzong - Twój kolega z Pekinu ;)

Można było kombinować... mądry Polak po szkodzie.

7Greg
05.06.2009, 19:39
Wina idzie wtedy na właściela, ale nie dostaje punktów

Nie pisz o rzeczach, o których nie wiesz :oldman:

chomik
05.06.2009, 19:41
ee tam jeśli nie miał tablicy na zdjęciu nie mógł Ci nic zrobić !

Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczenia - a to konkretnie Art. 97 -
Art. 97. § 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,

2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu

A tutaj jest wątpliwość bo nie wiadomo czy przeczytał dobrze numery.... a podobnych do Ciebie na motocyklu zawsze może być wielu...

ŁukaszBIA
05.06.2009, 19:59
Może i nie mogli mi nic zrobić ale zajebiście się na mnie uwzieli. Źle zrobiłem że się przyznałem. Funkcjonariusz od zdjęć straszył że mi zabiorą prawko bo mają masę zdjęć motocykli bez tablic i trzeba było kogoś przykładnie ukarać żeby się wśród motocyklistów rozniosło. Nie jestem pewnien czy za przekroczenie prędkości o 72km/h można zabrać lejce ale zajebiście mnie to zmartwiło. Zarabiam na chleb jeżdżąc samochodem i wiadomo... Sprawa skończyła się tak że dostałem 5 stów i 10pkt.

Sławekk
05.06.2009, 22:47
Q....wa panowie . 50/122 km/h :brawo:. Może , dopełniając ten fakt pokryjemy z kasy forum.

rambo
05.06.2009, 23:26
Nie pisz o rzeczach, o których nie wiesz :oldman:
Tak to działa w praktyce, sprawdź :oldman:

7Greg
06.06.2009, 00:10
Tak to działa w praktyce, sprawdź :oldman:

Ech, cóż tu pisać... nic nie napiszę.

rambo
06.06.2009, 00:25
No ja wiem, mi się to też nie podoba. Piszą o tym w prasie że Nas policja tak robi. Policjant nie może tak sobie ot zapisać numeru i powiedzieć że jechaliśmy za szybko.

Dzieju
06.06.2009, 13:01
:haha2:
to tak jak by zapytać policjanta jak szybko jechał pojazd...a on dpowiada:
zzziiiiuuuuuuuuuuuu.......
a na pytanie a jak powinien jechać odpowiada:
brumbrumbrumbrum....
a może całkiem zlikwidować wszelkie radary które są baaardzo drogie i ustawić patrole na poboczu i na oko będą wypisywać numery rejestracyjne pojazdów które wydają się poruszać za szybko.....tak na oko :haha2:

blink, dałeś się podprowadzić jak przedszkolak

ŁukaszBIA
06.06.2009, 13:40
blink, dałeś się podprowadzić jak przedszkolak

no może i dałem... wina była moja, jechałem tym motocyklem, zdjęcie było, do sądu iść nie chciałem bo wiedziałem że z nimi nie wygram, prawka też nie chciałem stracić... dałem dupy:vis:

ŁukaszBIA
06.06.2009, 13:43
Q....wa panowie . 50/122 km/h :brawo:

Nie chcę się usprawiedliwiać ale wyobraź sobie pustą dwupasmówkę na obrzerzach miasta i znak ograniczenia do 50. Polska.

Dzieju
06.06.2009, 17:46
no może i dałem... wina była moja, jechałem tym motocyklem, zdjęcie było, do sądu iść nie chciałem bo wiedziałem że z nimi nie wygram, prawka też nie chciałem stracić... dałem dupy:vis:
wina owszem, ale wirtualno/wzrokowa.... bez dowodu o tym fakcie zarejestrowanym na zdjęciu z widocznym numerem rejestracyjnym.
Trudno, było minęło, następnym razem poproś o dowód wykroczenia.

Wojtek_RD04
06.06.2009, 19:37
myślę ze jak by poszedł z tym do sądu to i tak by go obsmarowali, w końcu ma ten motor i można by porównać z tym na zdjęciu, a znaki szczególne na każdym się znajdą, nie licząc ubioru motocyklisty

PokemonTC
07.06.2009, 16:48
No ja wiem, mi się to też nie podoba. Piszą o tym w prasie że Nas policja tak robi. Policjant nie może tak sobie ot zapisać numeru i powiedzieć że jechaliśmy za szybko.

no może i dałem... wina była moja, jechałem tym motocyklem, zdjęcie było, do sądu iść nie chciałem bo wiedziałem że z nimi nie wygram, prawka też nie chciałem stracić... dałem dupy:vis:

Dokładnie Rambo tak jak mówisz...ot tak sobie nie może, ale w wypadku Blinka wykroczenie zostało ujawnione na zdjęciu, a zapisanie numeru to była tylko proforma.

maciejza
07.06.2009, 19:37
bzdura, nie dla sadu.
W sadzie musza Ci udowodnic, poki co bedziesz jeno obwiniony.
W przypadku naszego sadownictwa i terminow rozpraw, jedyny dowod ktory zostanie to jakas fotka jakiegos motocyklisty i zapis, ciekawe jaki z dziennika sluzby policjanta wiec sprawa na 99 % wygrana dla motongisty.
kilka pytan na sali sadowej do policjanta i idziesz uniewinniony do domu. podważasz jego pamiec i poddajesz watpliwosci ze skoro tk szybko jechal to jak rozczytal tablice etc. Wyjsc jest kilka.

A to ze motocyklista podobny to sobie w dupe mozna wsadzic.

chinol
07.06.2009, 21:42
jako ze walka z fotoradarami jest moja specjalnością i uwielbiam sobie robić te zdjęcia.

to poradzę wam co zrobić aby uniknąć punktów, bo jak mówi Rambo dostaniemy 500 zł mandatu i punktów zero ;)

nigdy nie dostałem foto na motorze, z autem mam sporo

zaczynam:

jeżeli doręczenie zdjęcia przekracza 30 dni roboczych, sprawa jest kierowa z urzędu do sadu grodzkiego o czym dowiadujemy się odpowiadając podczas przesłuchania na policji.

zostajemy skazani zaocznie jeśli przyznamy się do złamania prawa i po krzyku punkty w/g taryfikatora i kaska z portfela wypływa

są dwa rodzaje zdjęć z możliwością rozpoznania kierowcy i bez takiej
możliwości.


http://i177.photobucket.com/albums/w208/mateusz32/archiv2045.jpg

nie ma możliwości rozpoznania motocyklisty w kasku na tych zdjęciach ;)

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/16/40_586371_2_d_9637.jpg

w tym przypadku mówimy ze jechał nim klient któremu chcieliśmy sprzedać motocykl. Oczywiście nie znamy jego danych, bo nie kupił motocykla i nie spisaliśmy umowy

.a z sadu przychodzi pismo ze zostaliśmy skazani zaocznie za nie ujawnienie sprawcy wykroczenia, dostajemy 500 zł 0 punktów karnych

taki fotoradar robi 3 zdjęcia z przodu z boku (kierowcy) i z tyłu, pomiar prędkości na dojazd i odjazd w/g ustawień

http://www.komunalny.pl/files/article/200804/3/47f4a7684d6ba.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/6350/speedqjs.jpg

ale uważajcie wchodzą nowe fotoradary :haha2:

http://photofile.ru/photo/fishki_net/3241056/69368069.jpg

rambo
07.06.2009, 21:59
500zł to przesada. Za nie wskazanie można dostać 200~300zł.

Następnym razem ;) zeznam że mój niedobry sąsiad, msci się na mnie bo mu żone coś tak coś, tam i kupił taki sam sprzęt i jeździ na podrobionych blachach. Ja bym w życiu nie przekroczył dopuszalnej prędkości.:)
Aha, dobrze jest przyjechać na komende w innych ciuchach i kasku :oldman: niż na zdjęciu

7Greg
07.06.2009, 22:18
Noooo, bijcie dalej pianę. Jeszcze nigdy nie zapłaciłem kasy za fotoradar.

Ale co ja tam wiem ;)

chinol
07.06.2009, 22:22
Noooo, bijcie dalej pianę. Jeszcze nigdy nie zapłaciłem kasy za fotoradar.

Ale co ja tam wiem ;)

jeździsz zgodnie z przepisami:umowa:

rambo
07.06.2009, 22:45
Greg im mówi że ma wszystko w dupie pewnie :D

7Greg
07.06.2009, 23:12
Greg im mówi że ma wszystko w dupie pewnie :D

Coś w tym stylu :p

PokemonTC
07.06.2009, 23:51
"A kolega, widzę w dupie ma te konwenanse....w dupie to mam. A jak!"
(Kariera Nikosia Dyzmy)

Widmo80
10.02.2023, 14:51
Trochę odgrzeję temat.
Mojej tydzień temu pstryknęło zdjęcie i pewnie do mnie przyjdzie pismo z itd, bo samochód zarejestrowany na mnie.
Czy istnieje sposób żeby nie dokarmiać tych hien?
Pomijam już ze fotoradar stoi w miejscu z doopy i ukierunkowany jest jedynie na zarobek.

1. Ileś lat temu , nie odpisałem na takie pismo i rozeszło się po kościach. Mają rok.

2. Mogę wskazać prawdziwe dane kierowcy a ta odpisze że to nie ona tylko np ja albo jej siostra i tak w kółko, aż sprawa po 180 dniach się przedawni.

3. Podać jakieś dane kogoś spoza uni i niech go sobie szukają.

4. Zapłacić uczciwie mandat i mieć poczucie bycia prawilnym obywatelem , zasilając kasę pISioroow. :lobby:

Może ktoś ma doświadczenie i jest z tym na bieżąco . Już wystarczająco nas kroją na paliwie itp.

ŁukaszBIA
10.02.2023, 15:34
Czy istnieje sposób żeby nie dokarmiać tych hien?


Bardziej się pilnować przy fotoradarach...
Jakiś czas temu dostałem 2 pisma w jednym tygodniu od itd za przekroczenie prędkości na odcinkowym. Za jeden zapłaciłem, o drugim zapomnieli.