PDA

View Full Version : Dziwny d¼wiêk, stuki w silniku


Ba³trok
10.04.2019, 11:25
Ehhhh ci±g dalszy babrania siê w kupie, zdaje mi siê, ¿e Afra nie polubi³a mnie zbytnio... KUrrrrr
Ga¼niki posk³adane, odpalone i WTEM pojawi³ siê taki¿ to cudowny d¼wiêk.
Odpali³a po kilku d³ugich krêceniach na zbiorniku zastêpczym i za³o¿onymi pustymi ga¼nikami wiêc musia³y siê wype³niæ PB.
Przed zim± nie by³o tego bonusu. W silniku nic nie by³o robione.

FILM:

https://youtu.be/rHL8JtMqrUw

Cassini
10.04.2019, 17:15
Masz za niskie wolne obroty. Zimny silnik to przy 1k.obr/min. niskie ci¶nienie oleju.
Po wci¶niêciu klamki sprzêg³a d¼wiêk zostaje? S³ychaæ jakby spaliny dmucha³y z kolektora wyd. mo¿e z podk³adki miedzianej...

ferolo
11.04.2019, 13:54
Mia³em to pisaæ bo ewidentnie s³ychaæ przedmuch gdzie¶ przy kolektorze nie ¶ci±ga³e¶ ich mo¿e

Ba³trok
12.04.2019, 11:54
Obkuka³em okolice kolektorów wydechowych i nic nie zauwa¿y³em niepokoj±cego, podci±ga³em ¶ruby i dalej nic.

Bardziej mnie martwi dzwonienie w silniku a to pewnie ³añcuszki albo nie wiem co.
Po naci¶niêciu sprzêg³a nic siê nie zmienia.
Zastanawiam mnie czy to ma zwi±zek z tym, ¿e po odpaleniu po zimie raz strzeli³a tak konkretnie i pojawi³a siê taka kakofonia.
Mo¿e rozwali³o napinacze?
Dodatkowo bardzo s³abo odpala i nie chce schodziæ z obrotów.
Nowy film mojego autorstwa poni¿ej.

https://youtu.be/en7LZnMEBFQ


Wygl±da na to, ¿e czas na rozbieranie Afry raz jeszcze.

KORNIK
12.04.2019, 12:18
We¼ kawa³ek wê¿a ogrodowego, u¿yj jako s³uchawki i spróbuj zlokalizowaæ sk±d dok³adnie dobiegaj± te d¼wiêki.

Fihu
12.04.2019, 14:00
Przed darciem silnika sprawd¼ jeszcze uk³ad ss±cy, czy wszystkie opaski s± na miejscu, ssanie, ¶rubki na kolektorach ss±cych w g³owicy, zobacz w filtr powietrza oraz airbox, wê¿yki oraz króæce czy s± ca³e - posprawdzaj wszystko

Mallory
12.04.2019, 14:22
Tak jak Fihu pisze... zrzuæ zbiornik, zrzuæ airboxa, posprawdzaj linki ssania, czy iglice siê nie zawiesi³y, wszelkie opaski, kruæce... powoli dok³adnie. Skoro grzeba³e¶ w ga¼nikach to pewnie te¿ tak gdzie¶ co¶ jest nie tak...

Ba³trok
26.04.2019, 22:19
Ci±g dalszy nastapil, bede wkleja³ opisy mo¿e komu¶ siê to kiedy¶ przyda.
Rozebra³em j± po raz kolejny do airboxa.
Po podpiêciu nowego aku Afra zapali³a od strza³a, zdj±lem airbox podczas pracy silnika co nie spowodowa³o ¿adnej reakcji.
Przy³o¿y³em d³oñ do ga¼nika zasilaj±cego tylni cylinder i momentalnie spad³y obroty (czyli dobrze), potem do ga¼nika zasilaj±cego przedni cylinder i ... Nie sta³o siê zupe³nie nic, ¿adnej reakcji nawet po ca³kowitym przykryciu rêk± ga¼nika.
Po dodaniu gazu, dmucha przez ten ga¼nik.
Wstêpnie postawiona diagnoza to podparty zawór. Tylko jakim cudem?
Niestety moto z³apa³ ju¿ temperaturê wiêc z regulacji nici. A swoj± szos± to odkrêci³em rewizje zaworów i ju¿ wiem, ¿e zdejmê pokrywy :)

Film:
https://youtu.be/liA_b5GTmkw


Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

Brzeszczot
26.04.2019, 23:01
Ziomek ogarniaj to do kupy ,bo jeste¶my umówieni na ofa,na moje oko to ci wywali³o prowadnice zaworow± i uszczelniacz opu¶ci³ siê w dó³ ,to by t³umaczy³o dmuchanie w ga¼nik. jak masz czym to pomierz ci¶nienia na cylindrach,a jak nie to pisz to ci po¿yczê trochê sprzêtu

Fihu
27.04.2019, 10:24
Dziwny zbieg okoliczno¶ci ¿e akurat po robieniu ga¼ników przy pierwszym odpaleniu prowadnica powiedzia³a ¿e opuszcza gniazdo ;)

Ostatnio w modzie jest wyjmowanie ró¿nych elementów z wnêtrza silnika które zdecydowanie nie powinny siê tam znajdowaæ ... nic Ci tam nie wpad³o co by mog³o podeprzeæ zawór?

Ba³trok
27.04.2019, 10:53
Akurat do tego cylindra nie :)
Ale tamto zosta³o wyjête.
Oczywi¶cie co¶ mog³o zostaæ wyssane z ga¼nika ale to jest raczej ma³o prawdopodobne.


Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka