PDA

View Full Version : wskazania prędkościomierza


mdxmd
08.04.2019, 08:24
u mnie trochę przegina.. np. przy
110km/h jest 100km/h
143km/h jest 130km/h

przełożenia ma standardowe bez sensu to trochę ok 3-5km/h ale nie ponad 10km/h !!!

porównywałem z GPS

teddy-boy
08.04.2019, 08:43
Tez tak mam, a opony masz dokladnie takie jak fabryczne?

mdxmd
08.04.2019, 09:26
Tez tak mam, a opony masz dokladnie takie jak fabryczne?

a nawet fabrycznie to samo ... trochę już zużyte no ale bez przesady...

GregoryS
08.04.2019, 09:39
A czy nie jest tak ze kazdy licznik przeklamuje ? W samochodach ktorymi jezdzilem niezaleznie od marki, na "prawilnych rozmiarowo" oponach, wskazania licznika byly zawsze nizsze niz z GPS o srednio 5-10%. Urban legend glosi ze to zabezpieczenie producentow przed pozwami kierowcow zlapanaych na fotoradary/suszarki itd.

mdxmd
08.04.2019, 09:48
A czy nie jest tak ze kazdy licznik przeklamuje ? W samochodach ktorymi jezdzilem niezaleznie od marki, na "prawilnych rozmiarowo" oponach, wskazania licznika byly zawsze nizsze niz z GPS o srednio 5-10%. Urban legend glosi ze to zabezpieczenie producentow przed pozwami kierowcow zlapanaych na fotoradary/suszarki itd.

ok ale jeżeli muszę jechać ponad 140km/h aby było 130... przy 90km/h jest tak naprawdę 82km/h zobaczę jeszcze jak pójdą nowe opony ale zużycie paliwa oblicza idealnie więc tak naprawdę moto wie ile jedzie w rzeczywistości

madafakinges
08.04.2019, 10:11
Też mnie to wkur... denerwuje... Zużycie paliwa mi zawyża od 0,2 do 0,4. Przebieg też pokazuje prawdziwy( w miarę)
Wrzucałem gdzieś tutaj tylko nie mogę znaleźć, można dokupić moduł korygujący wskazania prędkościomierza w usa nie jest jakoś strasznie drogi.


http://shop.12oclocklabs.com/index.php?route=product/product&product_id=59

proszę.

mdxmd
08.04.2019, 10:24
Też mnie to wkur... denerwuje... Zużycie paliwa mi zawyża od 0,2 do 0,4. Przebieg też pokazuje prawdziwy( w miarę)
Wrzucałem gdzieś tutaj tylko nie mogę znaleźć, można dokupić moduł korygujący wskazania prędkościomierza w usa nie jest jakoś strasznie drogi.


http://shop.12oclocklabs.com/index.php?route=product/product&product_id=59

proszę.

tylko w CRF to idzie albo z ABS albo co mniej prawdopodobne z czujnika ze skrzyni... i nie bardzo skorygujesz z ABS

tutaj dedykowanie do CRF
https://www.solomotoparts.com/HealTech-SpeedoHealer-V4-for-CRF1000L-Africa-Twin-w-o-DCT-16-17/

muszel72
10.04.2019, 10:11
U mnie tak samo, ok 10 przekłamania. Tak samo ze wskaźnikiem temp, ok 4 st zawyża. Ktoś może już to reklamował w ASO? Mam na myśli temp. Pzdr

madafakinges
10.04.2019, 10:16
W tym co podesłałem też jest dedykowany, model H3.

Afra ma to rozwiązane jak we wszystkich innych hądach, czyli ze skrzyni nie z abs.

mdxmd
10.04.2019, 12:28
W tym co podesłałem też jest dedykowany, model H3.

Afra ma to rozwiązane jak we wszystkich innych hądach, czyli ze skrzyni nie z abs.


Czyli zmienisz przełożenia i kaszanka jeszcze większą..A przy dct dodatkowe problemy

radiolog
10.04.2019, 16:14
Do 100 km/h przekłamuje mniej, od stówy12 km zawyża, z temp to samo, nie sadze żeby to uznali w ASO bo wszystkie tak mają. Odnosnie przebiegu to chyba nie może przeklamywać

mdxmd
10.04.2019, 23:24
Do 100 km/h przekłamuje mniej, od stówy12 km zawyża, z temp to samo, nie sadze żeby to uznali w ASO bo wszystkie tak mają. Odnosnie przebiegu to chyba nie może przeklamywać

jeżeli przebiegu nie przekłamuje a tylko prędkość to na nic się zdadzą wszelkie urządzenia montowane pomiędzy czujnik prędkości a licznik... bo będzie wtedy przekłamywać przebieg i dystans i to konkretnie do tego zużycie paliwa i zasięg także mona będzie traktować sobie jako gadżet...

pozostaje się z tym pogodzić lub grzebać w liczniku na poziomie elektroniki tylko komu to się opłaci...aby przeanalizować zegary "od kuchni"

http://africatwin.com.pl/picture.php?albumid=347&pictureid=2081
czujnik prędkości jest w skrzyni biegów (dct) więc jakakolwiek ingerencja w przełożenia będzie skutkować dodatkowymi atrakcjami

Gumis
08.07.2019, 08:51
Ja mam tak samo na liczniku 100km/h w zeczywistosci jadę 89km/h.
Kilometry też ja mam 450km a kumpel 412km przejechanie. Sprawdzałem z różnymi moto i AT wszystko zawyża ?

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka

bukowski
08.07.2019, 09:10
a w czym to przeszkadza? mandat trudniej dostać :D

radiolog
08.07.2019, 12:14
a w czym to przeszkadza? mandat trudniej dostać :DZdecydowanie, zawsze można jeździć na predkosci z gpsa, jak fabryczne wskazania przeszadzaja, no chyba, ze ego boli, ze niby 200 to nie 200

mdxmd
08.07.2019, 12:34
Zdecydowanie, zawsze można jeździć na predkosci z gpsa, jak fabryczne wskazania przeszadzaja, no chyba, ze ego boli, ze niby 200 to nie 200

nie chodzi o ego, mi to przeszkadza szczególnie jak jedziemy w grupie ustalamy prędkość a ja muszę brać poprawkę bo dostaję jobki, że się wlokę lub jadę na spalanie:D przekłamanie jest zbyt duże nikt takiego nie ma a przecież wszystkim zawyża.

Emek
08.07.2019, 12:37
To fakt, zawyża dość mocno. W starej DR wskazania licznika niemal dokładnie pokrywają się z GPS a w CRF to jakiś dramat. Rozbieżności są bardzo duże.

radiolog
08.07.2019, 13:56
Tylko powyżej stówy, do stowy to max 3-4 km/h

Emek
08.07.2019, 14:05
Przekłamanie jest o ok 10 km/h i rośnie z prędkością. Przy 110 Garmin pokazywał 100 a przy 140 - 124. Co jeszcze dziwniejsze zauważyłem że przekłamanie jest większe jak jadę z tobołami i pasażerem.

Marcinnn6
08.07.2019, 14:42
Ale do góry przekłamują wszystkie licznik, te samochodowe również.

Natomiast przekłamanie ze względu na obciążenie, to już dziwne. No chyba Emek, że lecisz po szutrze i cały czas koło uślizgujesz :)

Emek
08.07.2019, 14:45
Weekend z plecakiem po czarnym. Co to za pomiar prędkości ze skrzyni? Nie kumam.

Neo
08.07.2019, 14:46
(...)Co jeszcze dziwniejsze zauważyłem że przekłamanie jest większe jak jadę z tobołami i pasażerem.

Zmieniające się rozmiary opon przy ich wymianie czy odkształceniu pod obciążeniem w stosunku do parametrów wydumanych jako standardowe w fabryce. To jedyne wyjaśnienie przychodzące mi do głowy.

Emek
08.07.2019, 14:50
Fakt że dowaliłem na tyle ciśnienie 2,8 jak w instrukcji. No może to o to chodzi. Dotychczas kłamał standardowo i mniej więcej tak samo.

mdxmd
08.07.2019, 22:35
pomiar prędkości ze skrzyni biegów jest szczytem głupoty w połączeniu z brakiem zrozumienia użytkownika szczególnie, że dotyczy to motocykla w którym przełożenia mogą być zmienione (tzn. łańcuch) jeżeli jest kardan ok niech sobie będzie ze skrzyni...

pierwszy raz spotykam się z aż tak dużą wartością przekłamania licznika, dlaczego jeszcze mniej dokładnie pokazuje pod obciążeniem ? bo opona siada i zwiększa się prędkość obrotowa koła tylnego i tym samym rosną obroty.

Mnie to zmusza do zerkania w GPS.

bukowski
08.07.2019, 23:23
Mnie to zmusza do zerkania w GPS.

ja słyszę głosy, poważnie. zap...dalam sobie i słyszę co chwilę "co tak zap..dalasz?".
wtedy zwalniam.
myślę o terapii.

Dzieju
09.07.2019, 07:39
A taki stary poczciwy ślimak wskazuje ciągle równo niezależnie od obciążenia czy widzimisię zaprogramowanej elektroniki pod pretekstem oszukiwania kierowcy by jechał wolniej dla jego wyimaginowanego dobra .
Jednak stare coraz częściej bywa lepsze.

Neo
09.07.2019, 08:41
ja słyszę głosy, poważnie. zap...dalam sobie i słyszę co chwilę "co tak zap..dalasz?".
wtedy zwalniam.
myślę o terapii.

Pomyśl raczej jak podziękować anielicy którą wieziesz z tyłu najwyraźniej nieświadom będąc tego faktu ;)

milcz
16.07.2019, 11:48
U mnie też zawyża prędkościomierz i temperaturę

mdxmd
17.07.2019, 10:24
U mnie też zawyża prędkościomierz i temperaturę

temperaturę zawyża bo czujnik jest po prawej pod owiewką widoczny z pozycji kierowcy, czujnik ten pięknie oświetla także słońce i dlatego te przekłamania są.

milcz
19.07.2019, 15:02
temperaturę zawyża bo czujnik jest po prawej pod owiewką widoczny z pozycji kierowcy, czujnik ten pięknie oświetla także słońce i dlatego te przekłamania są.

Podczas jazdy nie powinno mieć to wielkiego znaczenia bo cały czas jest przepływ powietrza. Ale z ciekawości może zrobię eksperyment i spróbuję okleić czujnik jakąś białą taśmą żeby mniej się nagrzewał.

muszel72
19.07.2019, 15:28
To nie o słońce chodzi bo i zimą mi zawyża i w bezsłońcu :) Coś skopane z elektroniką pewnie.

Dario
20.07.2019, 08:54
To nie o słońce chodzi bo i zimą mi zawyża i w bezsłońcu :) Coś skopane z elektroniką pewnie.

Dokładnie. Jeździłem na poczatku marca przy 7 stopniach w pochmurny dzień i termometr zawyżał o ok. 2-3 stopnie.
Źle, że nie ma tak jak samochodach hondy, że można ręcznie skorygować termometr.
Na pocieszenie. Koledze na GS 1200 zawyża też ok. 2 stopnie 😁

mdxmd
20.07.2019, 22:48
należy dopisać do instrukcji obsługi iż wskazania te należy traktować jako orientacyjne pozwalające tylko na pewną orientacje w bieżącej sytuacji :D albo tolerancja błędu wynosi 10% zawsze na +

co do prędkości to gdyby dać na tył z 2 zęby mniej to wskazania powinny być bliskie wartościom rzeczywistym