PDA

View Full Version : Garmin 595LM/Navigator VI


Futrzak
01.04.2019, 22:02
W związku z zmiana mopla pojawiło się w mej głowie pytanie?
Czy warto zmieniać 595LM na Navigatora VI? Idąc dalej ta drogą , czy mapy które mam na Garmina będę chodziły na navi BMW?

JarekO
02.04.2019, 00:10
Będą.

Tank
02.04.2019, 05:19
Hardwarowo to jeden ch... . Softowo ( jeżeli nie masz wodniaka BMW, praktycznie tez) Wyświetlacz o klasę lepszy w N VI.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

radiolog
02.04.2019, 06:43
Szkoda kasy na to badziewie

bigboykr
02.04.2019, 06:51
Szkoda kasy na to badziewieZależy od motocykla. Jeśli jest to BMW "z pokrętłem" przy manetce to jest to rozwiązanie genialne i nie ma dyskusji. W każdym innym przypadku się z Tobą zgodzę.

adbok
02.04.2019, 08:48
Nie warto.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Futrzak
02.04.2019, 09:31
właśnie bmw z joystickiem

bigboykr
02.04.2019, 11:56
No to wtedy ma to sens. Kasa spora, ale można wyrwać taniej, niż ta cena katalogowa, ale i tak dalej chora. 2900 był do wzięcia oficjalnie. Nieoficjalnie jeszcze coś się dało urwać.
Mapy będą chodzić, bo to to samo.
z pokrętła masz:
przełączanie ekranów, zoom mapy, polecenia głosowe, obsługa muzyki. Do tego w BMW masz kilka aplikacji związanych z motocyklem (taki rozbudowany komputer), gdzie możesz sobie dowolnie konfigurować, co masz wyświetlane i na jakim poziomie zoomu.
Podjedź sobie do ASO i niech Ci dadzą sie pobawić, często mają Navigatora na takim standzie z manetką i możesz się tym bawić do woli.

Futrzak
02.04.2019, 12:52
Dzięki

syncronizator
26.09.2021, 22:33
Mam i używam zumo LM595.. praktyka wykazała że służy mi głównie do słuchania muzyki i jako urządzenie pośredniczące do rozmów telefonicznych (telefon leży w kieszeni)
Jak chcę sprawdzić mapę to i tak muszę zdjąć rekawiczki i wyciągnąć telefon.
Widziałęm na YT jak znani podróżnicy moto robią to samo... zumo na uchwycie a jak się zgubią to telefon w rękę :)
Nawigacja wywiodła mnie na manowce wielkokrotnie.
We Francji kierowała mnie na ulice jednokierunkowe pod prąd (pomimo upgrade)
Nie mam do zumo żadnego zaufania.
Samo nawigowanie po mapie to porażka (w porównaniu do googla)
Nie wiem czemu w czasach gdzie byle smarfon ma parametry PC grafika garmina przypomina grę Duke Nuken 3D z lat 90.

Być może posiadanie zumo ma sens gdy przemierzasz tereny gdzie nie ma zasięgu i internetu mobilnego (lub nie masz karty sim danego kraju) .... o ile mapy garmina obejmują ten obszar ... bo np mapa Afryki to tylko Afryka północna
To najgorzej wydane 2tyś zł jakie wydałem na motocyklizm.
Mogłem zainwestować w wodoszczelny telefon i dobry uchwyt.

mdxmd
27.09.2021, 22:00
Mam i używam zumo LM595.. praktyka wykazała że służy mi głównie do słuchania muzyki i jako urządzenie pośredniczące do rozmów telefonicznych (telefon leży w kieszeni)
Jak chcę sprawdzić mapę to i tak muszę zdjąć rekawiczki i wyciągnąć telefon.
Widziałęm na YT jak znani podróżnicy moto robią to samo... zumo na uchwycie a jak się zgubią to telefon w rękę :)
Nawigacja wywiodła mnie na manowce wielkokrotnie.
We Francji kierowała mnie na ulice jednokierunkowe pod prąd (pomimo upgrade)
Nie mam do zumo żadnego zaufania.
Samo nawigowanie po mapie to porażka (w porównaniu do googla)
Nie wiem czemu w czasach gdzie byle smarfon ma parametry PC grafika garmina przypomina grę Duke Nuken 3D z lat 90.

Być może posiadanie zumo ma sens gdy przemierzasz tereny gdzie nie ma zasięgu i internetu mobilnego (lub nie masz karty sim danego kraju) .... o ile mapy garmina obejmują ten obszar ... bo np mapa Afryki to tylko Afryka północna
To najgorzej wydane 2tyś zł jakie wydałem na motocyklizm.
Mogłem zainwestować w wodoszczelny telefon i dobry uchwyt.

mi także garmin służy do puszczania muzyki i jako awaryjne urządzenie bo do niczego innego się nie nadaje. Mam zumo 396 kupiłem po zumo 550, którego używałem 10lat nowy zumo ma beznadziejny ekran, beznadziejny dotyk i procesor z epoki kamienia łupanego.

model 550 był na prawdę dobry więc nowy kupiłem w ślepo.... a tu masz.....

zimny
28.09.2021, 09:36
Jeździłem z różnymi Garminami, od 62 przez Oregony i ostatnie lata na Zumo 395.

Tak, mapy i nawigacja google jest już aktualnie lepsza szczególnie w miastach, to jasne. Sam w aucie używam. Ale trochę z tym wylewaniem pomyj przesadzacie...

Nie od dziś wiadomo że Garminy potrafią dostarczyć dodatkowych emocji i przygód w trasie :haha2:

Ja tam zumo XT kiedyś bardzo chętnie przygarnę :)

luk2asz
28.09.2021, 11:30
Ja tam zumo XT kiedyś bardzo chętnie przygarnę :)

XT to w porównaniu do 595 działa z prędkością światła. Polecam.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka