PDA

View Full Version : Podjazd betonowy


matjas
18.03.2019, 11:43
Hejo

Wahałem się długo co robić przez garażowarsztatem, ale jak mi powiedzieli ile będzie kosztowało położenie kostki /nawet betonowej/ to się z lekka załamałem.
W tym roku da Bóg, kończę w większej części remont warsztatogarażu, mojego drugiego domu czyli, i chciałbym mieć już przed nim podjazd. W tej chwili chłam niesie się na butach na salony, moto nie ma gdzie postawić, no i jak to zadaszę to plan jest taki, że będzie cud miejsce do roboty na cieplejsze miesiące.

Sóhe fakty:

około 80mkw, 7-8x7-8m /jeszcze zobaczę jak to ułożę

byłoby dobrze jakby miał minimalny spadek /da się to zrobić z wylewanym betonem?/

Wymyśliłem, że będzie to beton bo korytowanie całości mam z wywiezieniem ziemi za 600zeta.
Kubik B25 z transportem wychodzi 220PLN netto - potrzeba około 15m^3 co daje kwotę 3300PLN - jeśli jeszcze doliczę siatki zbrojeniowe, szalunki, krawężniki i jakieś inne duperelki to za całość zamknę się w piątaku.

Tanio jak barszcz - zyskuję zmywalną powierzchnię, mogę ją pomalować wałkiem żywicą, wrzucam nad to zadaszenie i jest gites - na lata.

Brukarze życzyli sobie 190-230pln mkw :mur:


PYTANIA: na co zwrócić uwagę przy takiej wylewajce, czy dawać podbudowę, na ile cm korytować, jak zbroić.
CZY dam radę zrobić to samemu czy konieczny jest ktoś z zacieraczką?

dzięki za info wszelkie.

m

ArtiZet
18.03.2019, 12:05
Brukarze życzyli sobie 190-230pln mkw :mur:
m
Nie załamuj mnie...Mam 180m.2 albo i więcej kostki do położenia i w ubiegłym roku chcieli ode mnie 130zl za 1m2
za średniej półki cenowej kostkę...

matjas
18.03.2019, 12:15
ceny jak podałem - niższa cena kostka beton, wyższa granit, który jest bez sensu kompletnie w tej aplikacji.

przeliczyłem: 7x8m=56mkw*0.2m koryta daje 11,2kubika betonu B25 - z transportem mam go za 220PLN netto za kubik = materiał na podjazd 2464PLN netto. VAT odliczam bo to idzie na firmę.

JAK DLA MNIE - nie ma w ogóle zastanawiania się. chodzi tylko o to jak mam to zrobić: jakie zbrojenie, jakie szalunki, czy poziom czy jakiś spadek, jak zatrzeć i pielęgnować świeżą płytę.

Bez wydawania fortuny, bez fachowców. Dzięki Panu Bogu.

m

chemik
18.03.2019, 12:15
...mogę ją pomalować wałkiem żywicą...

Też tak myślałem. Do pierwszej zimy. Wystarczy jedna mała dziureczka w warstwie żywicznej i dostająca się tam woda zamarza powodując rozwarstwienie. A kładłem prawdziwą chemoutwardzalną żywicę, nie jakąś na bazie dyspersji wodnej.

matjas
18.03.2019, 12:17
ok - czyli nie malować. dzięki za głos w sprawie.

agrument brzmi całkowicie rozsądnie. jedno postawienie moto na centralce i przesunięcie lub bujnięcie na bok może zrobić dziurę w powłoce.

może być zwykły beton - powlekę to tylko jakimś impregnatem, żeby brudu/oleju nie piło jak się coś wyleje /a wyleje się na pewno/.

chemik
18.03.2019, 12:26
ok - czyli nie malować. dzięki za głos w sprawie.

agrument brzmi całkowicie rozsądnie. jedno postawienie moto na centralce i przesunięcie lub bujnięcie na bok może zrobić dziurę w powłoce.


Nie, nie o to chodziło. Ja malowałem wałkiem już zgęstniałą żywicą. Ona po zmieszaniu składników gęstnieje w 10-20 minut. Na początku jest jak woda i szczelnie wypełnia wszystkie luki, pod koniec ma konsystencję prawie jak miód. Malowałem już kocówką (bo została po malowaniu posadzki w garażu, a nie chciałem aby się zmarnowała) i dokładnie rozprowadzałem wałkiem, więc powstały takie mikropory bo powierzchnia betonu jednak jest chropowata. I to tam dostaje się woda.
Jak zrobisz wylewkę żywiczną na beton to tego efektu może nie być. Ale głowy nie dam, a wiedzy praktycznej nie mam.

tomekt
18.03.2019, 12:26
A jakaś podbudowa jej zageszczenie zatarcie tego betonu mechaniczne i zawibrowanie liczyłes?

matjas
18.03.2019, 12:29
No właśnie o tym piszę w pierwszym poście Kolego.
CO mam jeszcze ująć, żeby być w miarę blisko w szacunkach.

U mnie na 20cm wykopu jest sam piach - dawać na to kliniec? mączkę? podsypkę wielofrakcyjną?
Hurtownia we wsi obok - dowiozą w cenie.

Zawibrowanie jest konieczne?
Zatarcie... jak rozumiem bez mechanicznej zacieraczki szans nie ma?

m

CzarnyEZG
18.03.2019, 12:35
Jak założysz temat w którym będzie pytanie jak się dostać do baletu czy innej filharmonii to będę głosował, za tymczasowym ograniczeniem wolności :)

fassi
18.03.2019, 12:39
Majtasie,

Beton narazony na sol i mroz czyli expozycja chyba Xp3 i to nie jest tani beton. Trzeba dylatacje. Korytowanie az do piochu. Innymo slowy tak jak chcesz zrobic to tanio, ale na max 10 lat. Reszte mozem omowic na telefon

matjas
18.03.2019, 12:43
Jak założysz temat w którym będzie pytanie jak się dostać do baletu czy innej filharmonii to będę głosował, za tymczasowym ograniczeniem wolności :)

Dział się zgadza, temat się zgadza, więc teges :p zwsze możesz nie czytać, lub, tym bardziej, nie pisać :D

Fassi - nie będzie soli. Bedzie oczywiście mróz.
U mnie, jak pisałem, piasek jest na półtorej sztycha szpadlem i tak aż do środka ziemi :D :D

fassi
18.03.2019, 12:50
Majtas, a z auta nie nakapie w zimie? Na butach nie wniesiesz?

Otulina zbrojenia musi byc chyba 4 cm jak wejdziw woda to zbrojenie wyjdzie na wierzch. Zawibrowanie konkretne aby nie bylo porow na wode. Pod spodem folia. Wolalbym jednak kupic kostke i samemu ulozyc. Umisz ukladac klocki lego?

MUTT
18.03.2019, 13:07
Podjazd betonowy to ZŁO
Myślałem podobnie jak Ty ...
Nie szczędziłem betonu , spadki , dylatacje , podsypki itp - zgodnie z zadami , ciężkich aut nie wpuszczałem , ale ...
Beton pracuje ... po 3 latach zaczęły tworzyć się progi .... i było coraz gorzej ...
Po 10 latach musiałem wszystko skuć i wywieźć ...
Położyli mi kostkę i od 15 lat jest wszystko OK !
Takie moje rady rolnika - pszczelarza ;-)

machoni
18.03.2019, 13:10
Matjas, produkujemy rodzinnie beton od 35 lat, chętnie ci pomogę i opowiem o wadach i zaletach twojego rozwiązania, podeślij mi nr na priv to zadzwonię, bo eleborat by trzeba było napisać ;), a czasu szkoda ;)

lotnik
18.03.2019, 13:11
Wycenę za kostkę masz a dupy wziętą.
Dobrą kostkę np Semmelrock kupisz za 35-40 zł brutto. Kilka ton piachu (20zl tona) na lub drobnego żwiru i przyczepę suchego betonu - kupisz gotowy w betoniarni. Materiały zamkniesz w 5 tys brutto.
Do tego robocizna 40 -45 zł/ m2 o ile nie umiesz sam ale to nic trudnego jest.

Jak wylejesz beton to koniecznie odizoluj folią, wylej min 25 cm plus siatka albo włókno zbrojące. Zrób dylatację, ale i tak popęka ;) Beton koniecznie zatrzeć żeby był jak najmniej porowaty bo woda będzie drążyć. Możesz kłaść żywicę ale nie wałkiem i tylko dobrą, a nie farbę do betonu. Żywicę w garażu kładłem sam pacą metalową a wałkiem tylko cokół robiłem. Kupiłem MegaDur Tines i jest ok ale to w garażu.
Myśl nad kostką, zamkiensz się w 100zl/m2 albo zrób sam i będzie to 60 zł
Do Twojego kosztorysu na beton dolicz jeszcze 3 tys na żywicę pod warunkiem ze sam to zrobisz

matjas
18.03.2019, 13:13
Samochody tam nie parkują i raczej nie będą, ale kwestię soli wezmę pod uwagę.
Na butach nic nie zaniesiesz bo to daleko od szosy a na działce soli nie używamy. Nawet do gotowania.

Cena i praktyczność tego betonowego podjazdu bardzo mi się podobają.

Decyzji nie podjąłem jeszcze.
PRZERAŻA mnie fakt, że jeśli cokolwiek się zacznie dziać z tym betonem to jest to w całości do wyjebania. Czyli kasa w błoto.
Kostkę przekładasz i jest gites.

Roboty się nie boję - robiłem sam niejedno - w tym kładłem granitowy chodnik więc z betonową będzie tylko łatwiej.
Przed garażem /użytkowo/ granitu sobie nie wyobrażam - jeden strzał z karchera i jest po bułach.

Cezarus
18.03.2019, 13:15
Majtasie,

Beton narazony na sol i mroz czyli expozycja chyba Xp3 i to nie jest tani beton. Trzeba dylatacje. Korytowanie az do piochu. Innymo slowy tak jak chcesz zrobic to tanio, ale na max 10 lat. Reszte mozem omowic na telefon

Dylatacje robi się po zrobieniu wylewki przecinając piłą beton do 2/3 głębokości i zalewając miejsce przecięcia masą do dylatacji.

ArtiZet
18.03.2019, 14:04
.
Dobrą kostkę np Semmelrock kupisz za 35-40 zł brutto. Kilka ton piachu (20zl tona) na lub drobnego żwiru i przyczepę suchego betonu - kupisz gotowy w betoniarni. Materiały zamkniesz w 5 tys brutto.
Do tego robocizna 40 -45 zł/ m2 o ile nie umiesz sam ale to nic trudnego jest.

Pokaz mi tę kostkę za 35-40 brutto- to jest przemysłowa kostka ?
Poza tym dochodzi transport- kilka stów
Piach owszem 20zł tona ale 300-400 dowóz i nie zależy czy kupujesz 1 tonę czy 20;
Do tego korytowania=praca koparki; 120-140/1h + dojazd
suchy beto sam rozrzucisz ?? Powodzenia :Thumbs_Up:
Rozrzucałem w ubiegłym roku 15ton tłucznia to nie zazdroszcze :D

matjas
18.03.2019, 14:31
Pracy ręcznie z klińcem nikomu nie polecam - to się absolulu zgadza.

U mnie artelnatywy mam jak napisałem z betonem.

Kostka samodzielnie jest tak mniej więcej:

korytowanie i wywóz ziemi 600;
50zeta na bogato kostka barwy jesieni *60 = 3000;
podbudowa, obrzeża betonowe - niech będzie z 500

no to w piątce się zamknę tak czy owak.
cenowo mniej więcej to samo ALE

już wiem, że o ile z kostką w celu zaoszczędzenia mogę zrobić w zasadzie wszystko we własnym zakresie, tak zorganizowanie ekipy do zawibrowania i zatarcia betonu na takim spłachetku będzie wiązało się z 'pewnym' kłopotem a sam tego nie zrobię.

nu...

Pawel_z_Jasla
18.03.2019, 15:05
Nie będą gdzieś koło ciebie większych "dziur" naprawiać albo jakiś odcinek asfaltować ?? Z tego co rozumiem ma być to funkcjonalne/przemysłowo a nie mega estetyczne. Prace związane z podbudową i tak musisz robić, krawężniki przy betonie niby odpadną ale w jego kwestii Fassi i Mutt prawdę prawią. Oczywiście asfalt taki co nie popłynie w lecie i solidne obrzeża. Nie jest to najestetyczniejsze rozwiązanie i pewnie też tańsze by się znalazły ale wygoda spora i jak dobrze wykonane to na lata.

sudden
18.03.2019, 15:20
Jak mi brukarze krzyknęli 14 tys. za położenie kostki to zrobiłem u siebie podjazd ze żwiru za ok. 2 tys. Coś podobnego jak na zdjęciu poniżej. Użyłem zwykłego tłucznia wapiennego.

Zaleta jest taka, że bardzo tanio, łatwa robota, doskonale przesącza wodę w dół, jak mi się olej wyleje to zagrabiam pod spód i znowu jest czysto :) , a w miejscu stawiania motocykla można położyć np. płytę chodnikową żeby stał stabilniej

kudlacz
18.03.2019, 15:36
U mnie jest tak.
wybrałem, wyłożyłem jakimś starym gruzem betonowym, wpakowałem jedną ramę od starej przyczepy (jako zbrojenie), na to spadki w jedną stronę z desek jako dylatacja i prowadnice pod łatę do ściągania. Potem beton z betoniarni ,listwa wibracyjna ( z wypożyczalni ) na następny dzień śmigło do zatarcia i w nast. dniu talerz na śmigło (wszystko z wypożyczalni).
Całość po roku ciężkiego sprzętu nie nosi znamion zużycia. Pozdro
koszt max 3 tys pln (8mX10m)
Zdjęcie z dzisiaj. ;)

W zasadzie zbrojenia już nie dają na wylewki ew. w betoniarni jakieś wiórki potrafią dodać co wystarcza.

ArtiZet
18.03.2019, 15:47
jak mi się olej wyleje to zagrabiam pod spód i znowu jest czysto :)
Panie, a wiesz Pan, że tak nie wolno ??

hellwoot
18.03.2019, 15:51
Panie, a wiesz Pan, że tak nie wolno ??

A co ma zrobić? kamienie do pralki wrzucić? :haha2:

sudden
18.03.2019, 16:26
Panie, a wiesz Pan, że tak nie wolno ??

Przecież nie spuszczam oleju na ziemię celowo, a jak Ci się pół setki oleju wyleje np na trawnik to co wtedy robisz ?
Na kostce i betonie zostaje plama, a na kamieniach da się zrobić, żeby jej nie było - taki był sens mojej wypowiedzi.

lotnik
18.03.2019, 17:22
Pokaz mi tę kostkę za 35-40 brutto- to jest przemysłowa kostka ?
Poza tym dochodzi transport- kilka stów
Piach owszem 20zł tona ale 300-400 dowóz i nie zależy czy kupujesz 1 tonę czy 20;
Do tego korytowania=praca koparki; 120-140/1h + dojazd
suchy beto sam rozrzucisz ?? Powodzenia :Thumbs_Up:
Rozrzucałem w ubiegłym roku 15ton tłucznia to nie zazdroszcze :D

Robilem u siebie kostkę przy garażu i wiacie, w 18roku to wiem ile płaciłem. I nie żadna przemysłowa kostka tylko Pavimo Sombra Semmelrock a więc dość dobry produkt. Płaciłem 37 czy 38 zł. Tą samą kostkę układałem 6 lat temu przy domu ale była to nowość i wtedy kosztowała znacznie więcej.
Nie wiem po co suchy beton mam sam rozrzucać jak będzie koparka która wykorytuje i może beton rozgarnąć, chociaż na tak małej powierzchni można poszuflowac tylko niech gość który to przywiezie przy rozładunku wykipruje w kilka miejscach lub jadąc, wtedy nie ma szuflowania. Dobry koparkowy ogarnie korygowanie w godzinę. Najdłużej schodzi ustawienie obrzeży. Zagęszczarkę można wypożyczyć za około 120zl na dobę . Nie jestem teoretykiem. A jak nie robić samemu to ekipę zamówić tylko do roboty a materiały kupić samemu.

ArtiZet
18.03.2019, 18:25
Pokaż mi proszę gdzie obecnie można za tyle kupić.
Tak jak pisałem szukam i obecnie ceny tak towaru jak i roboty oszalały

bukowski
18.03.2019, 18:55
Ja brałem kostkę w pomtechu, piccolina, płaciłem zeszlej wiosny 28 zet. Na stronie mają cenę wyższa, ale nie potrzebowałem faktury i być może dlatego kupiłem po cenie netto.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Widmo80
18.03.2019, 19:52
Matjas - nie czytałem całego tematu , ale powiem Ci tak - Beton, po kilku latach będzie wyglądał masakrycznie i obleśnie. Złuszczy się, piach i tak do domu się będzie nosił a wygląd będzie wywoływać rzyganie.. To już lepiej wykorytować i wsypać destrukt asfaltowy czy tam frezowinę. Zagęścić/ubić i powinno być ok. Przerabiałem brukowanie 400 m ostatnio i coś tam wiem . Ja kładłem granit . Jak jesteś z Dolnośląskiego to kupisz tonę za 220 zł i z niej ułożysz około 6 metrów. Mówię o takiej 8x8 cm. wiem że ceny są pojebane teraz i nawet nie chcę wiedzieć :)
Betonowa w naszym DSS kosztuje około16 zł , przynajmniej rok temu tak chcieli , teraz nie wiem. Korytujesz, wsypujesz około 20 cm podbudowy , np 0-31 mm - ubijasz porządnie zageszczarką 500 kg , z grubsza już poziomując , robiąc spadki. Na to z 3 cm miału 0-2 mm-po rurkach, deskach, obrzeżach, jak zamontujesz wcześniej, sciągasz deską, łatą ,tak by zrobić płaszczyznę dokładną i na to układasz kostkę ( mam na myśli betonową) Pójdzie szybko. Najwiecej pitolenia z docinkami ewentualnymi . na kostke piasek, miotła i fugowanie i na koniec lekka zagęszczarką z gumą i ubijanie kostki. Koniec

lotnik
18.03.2019, 20:02
Pokaż mi proszę gdzie obecnie można za tyle kupić.
Tak jak pisałem szukam i obecnie ceny tak towaru jak i roboty oszalały

Mieszkasz pod Warszawą, fabryka Semmelrocka jest w Kołbieli wiec nawet transport jest tańszy niż do mnie do Lublina. Pewnie teraz na wiosnę kostka trochę podrożała ale nie więcej jak 10%. Za max 40 zł kupisz. Są tez tańsze firmy, Semmelrock czy Libet to Ci drożsi producenci
W Lublinie spokojnie mogę to ogarnąć ale nie znał hurtowni w okolicach Warszawy ale w linku masz namiary na dystrybutorów w mazowieckim
https://www.semmelrock.pl/gdzie-kupic/?standort-cf-%5B%5D=mazowieckie&page-cf-=1

Poniżej w linku masz skład z ceną 34 zł brutto za grafitową kostkę Pavimo Sombra Semmelrock
http://www.marketnarzedziowy.pl/pavimo-6-cm-sombra-pproduct-705.html
A tu za 29,99 http://www.sprzedaz-kostki.pl/produkt/zobacz/pavimo-plukana

Doradzam tak jak w poprzednich postach zakup materiału samemu a wykonawca niech się zajmie wykonawstwem a nie zarabianiem na sprzedaży materiałów ;)

torak
18.03.2019, 20:15
A beton z miksokreta da się dać? Brałeś pod uwagę?
Ja zrobiłem jeszcze inaczej, ale tanio miało być i tymczasowo (chyba:D).
Przyfilowałem jak firma na zlecenie gminy wymieniała chodniki. Stare płytki chodnikowe 50x50 gr. 7 cm.(miały iść na przemiał) sprawiłem za cene flaszki. Reszta jak przy bruku.

Z tym betonem jeszcze, a co z przemarzaniem? 20-30 cm, będzie podnosić.
Mi mój chodnik podnosi, ale wisi mi to.

7Greg
18.03.2019, 20:21
Moze cos w tym stylu

MYjyWRutpR4

ArtiZet
18.03.2019, 20:44
lotnikdzieki. Semmerlocka w sumie nie brałem pod uwagę bo nie kojarze kolo mnie ich skladu. W sumie w weekend przejezdzalem przez rondo w Kołbielu 2x.
Najbliżej mam Libet i tam ceny średniej cenowo kostki to 60-70zl.
Zainteresuje się ta firma.
Tak jak piszesz każdy wykonawca by chciał aby przez niego kupić towar ...

P.S. beton z Mixokreta to jest slaby- na balkonie próbowałem kotwic w tym balustrade i słabo było

lotnik
18.03.2019, 20:49
W fabryce pewnie Ci nie sprzedadzą ale masz linka z namiarami, dzwon i negocjuj

Widmo80
19.03.2019, 06:57
Napisz pw . Mam namiar na betonówke tanio

jagna
28.03.2019, 16:14
Z tym betonem jeszcze, a co z przemarzaniem? 20-30 cm, będzie podnosić.
Mi mój chodnik podnosi, ale wisi mi to.

Teoretycznie do głębokości przemarzania (min. 80 cm) powinien być grunt niewysadzinowy (najlepiej piasek/żwir).
Najgorszy jest piasek gliniasty/glina piaszczysta.

Ja sama poskąpiłam głębszej wymiany (plac był duży..., poza tym szewc bez butów chodzi), poszło jedynie na 30-40 cm i teraz kostkę granitową (6x6cm) pięknie podnosi. A zimy mamy raczej słabe.

fassi
28.03.2019, 16:22
Aga, to pewnie żyły wodne Ci podnoszą ta kostkę. A może jakaś żyła złota ?

raf
28.03.2019, 20:47
Iły ilaste raczej ;)

fassi
28.03.2019, 22:31
Raf, ja sądzę że to pyły pylaste, bo nierównomierność osiadania jest współmierna do wskaźnika pęcznienia. Ił ilasty charakteryzuje się podnoszeniem we współpracy z żyłami wodnymi, a u was tam na podwórku ich nie ma. Dlatego żyła złota jest najbardziej prawdopodobna