PDA

View Full Version : NATAS: gmole HEED


checkando
15.03.2019, 13:53
Cześć!

Przymierzam się do zakupu gmoli Heed do mojego NATAS. Planuje wywalić oryginały i zastąpić je solidnymi gmolami Heed w związku z czym mam kilka porad, a mianowicie:

1. alternatywa: czy jest cos innego dla Heeda równie dobre
2. kolor: strasznie podobają mi się czarne gmole, ale drażni mnie kontrast z osłona pod silnik, która potencjalnie mógłbym pomalować proszkowo również na czarno, przerabiał już ktoś ten temat? Czy olać kolor czarny i malowanie podłogi na czarno zakładając srebrne.
3. torby na gmole: czy oryginalne Heed’a są praktyczne i nie prowadzą do turbulencji przy większych prędkościach, może jakaś alternatywa (?)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :):at:

Obecnie moto wyglada całkowicie seryjnie:
https://ibb.co/47BwY4g

chemik
15.03.2019, 14:16
Nie mam NAT, ale mam gmole HEED, więc odniosę się tylko do punktu 2.
Wszystko zależy jak dużo jeździsz w off'ie i po jak trudnym terenie. W moim przypadku czarna płyta pod silnik i czarne gmole po jednym sezonie nie są już czarne. Zawsze na koniec sezonu biorę pędzel, najtańszą farbę fatalową czarna matową i puszke piwa. Po pól godzinie gmole i płyta są znów czarne i jak nowe. Do pierwszego wyjazdu w teren. ;)
PS
Czarne będą się lepiej komponować z surowym aluminium płyty niż te oryginalne koloru bliżej nieokreślonego. Ja nie malowałbym płyty.

robertG7
15.03.2019, 16:04
Co to jest qfa NATAS?? Za rok wyjdzie model 2020r to jaka wtedy będzie nomenklatura? NNATAS - nowaNATAS? SRATAS?

madafakinges
15.03.2019, 16:12
SRATAS
super rejli africa twin adventure sports:)

Tank
15.03.2019, 17:01
Co to jest qfa NATAS??

Wystarczy przeczytać wspak, czyli od końca. :)
I co wychodzi???

Wiedzcie, ze coś się dzieje...;)

https://youtu.be/IYD1IeM1Xv0

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dario
15.03.2019, 22:29
Cześć!

Przymierzam się do zakupu gmoli Heed do mojego NATAS. Planuje wywalić oryginały i zastąpić je solidnymi gmolami Heed w związku z czym mam kilka porad, a mianowicie:

1. alternatywa: czy jest cos innego dla Heeda równie dobre
2. kolor: strasznie podobają mi się czarne gmole, ale drażni mnie kontrast z osłona pod silnik, która potencjalnie mógłbym pomalować proszkowo również na czarno, przerabiał już ktoś ten temat? Czy olać kolor czarny i malowanie podłogi na czarno zakładając srebrne.
3. torby na gmole: czy oryginalne Heed’a są praktyczne i nie prowadzą do turbulencji przy większych prędkościach, może jakaś alternatywa (?)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :):at:

Obecnie moto wyglada całkowicie seryjnie:
https://ibb.co/47BwY4g

Kolego mam w NATAS gmol HEED z oryginalnymi torbami.
Przy 160 - 170 żadnych wibracji nie zauważyłem. Te torby są bardzo pojemne. Co prawda nie sprawiają wrażenia zbyt trwałych ale czego wymagasz za 60 zł za sztukę. Raz już przyglebiłem opierając sie tą torbą. Łatwo się umyła i nie bylo żadnego śladu. Co do samego gmola HEED to mogę o nim powiedzieć samo dobre. Delikatną wadą jest może tylko wygląd - jeśli to komuś przeszkadza:D

robertG7
15.03.2019, 23:36
Co to je te NATAS?? :)

Dario
15.03.2019, 23:46
Co to je te NATAS?? :)

NAT - Nowa Africa Twin
AS - Adventure Sports

Niektórzy na forum piszą też ATAS

robertG7
16.03.2019, 00:00
Niektórzy na forum piszą też ATAS
Raczej większość i niech tak zostanie...

Dario
16.03.2019, 00:05
Raczej większość i niech tak zostanie...

1A jak nie to co?
2 To moze zmienimy NAT na AT? Będzie jakaś
LOGIKA

robertG7
16.03.2019, 10:38
Już odpuszczam już, bo nie w temacie "Gmole HEED do SATAN "

Dario
16.03.2019, 10:50
Ja też. SATAN mi pasuje👌

muszel72
16.03.2019, 22:10
Na razie to jest tylko ATAS bo nowa Adventure Sport jeszcze nie wyszła:)
Jak już wyjdzie poprawiona ( pewnie niewiele) ATAS to będzie to nowy model i będzie się nasywała NATAS:) Pzdr