PDA

View Full Version : Dziura w obrotach


RysiekO
18.02.2019, 19:17
Pany, problem,
Gaźniory wymienione na Artkowe nie przez byle kogo, Leżan robił więc na pewno dobrze, na kroplówce funka cacy, ale jak w domu podłączyłem bak i pompę paliwa problem wraca.. dziursko w obrotach i na wolnych powoli dławi się i gaśnie... jakieś pomysły?

Tez jak się w teren poleci na wyrypy to czka moto i przez chwilę nie może dojśc do siebie, jakby paliwo nie było miarodajnie podawane... pompa świruje?

Na razie nie mam jak sprawdzić na grawitacji, garaż starych daleko, do weekendu nie zjadę, dajcie jakiś trop ;)

Galar
18.02.2019, 19:47
1. Odpowietrzenie korka paliwa.
2. Lewe powietrze między gaźnikiem a kolektorem ssącym
3. Zagięty przewód paliwowy
4. Zafajdany filtr paliwa jeśli w ogóle jest.
To na szybko.
Dalej to podłączenie grawitacyjne.

Norton
18.02.2019, 20:03
Miałem takie objawy w shadow 600, tam jest taka sama pompa. Zwłaszcza jak jechałem po nierównościach. Winna była pompa.

JuchasPL
18.02.2019, 23:41
a jaką masz pumpke?

RysiekO
19.02.2019, 07:51
Ordzinal, ale z rocznymi stykami JMP z larssona. raczej funka i podaje, raczej. Zastanawiam się nad tym odpowietrzeniem, to jest czysty przelot z baku rurką? czy jest tam zastosowany jakiś zawór etc?

szymon25
19.02.2019, 11:11
Przejedz się kawałek z odkreconym zbiornikiem. Droga eliminacji wykryje problem. Ja bym jednak obstawial pompę.

Galar
19.02.2019, 18:46
Sprawdź styki. Mnie przy pierwszej wymianie w Viadrze nie wytrzymały roku. Ale z kolejnymi już nie było kłopotu.

jorge
19.02.2019, 21:08
Linkę ssania sprawdzałeś ? Na gorącym i zimnym to samo ?

RysiekO
19.02.2019, 21:26
Linka ssania miód malina, dzisiaj nagle wszystko wróciło do normy, w sumie bez wyraźnego powodu, choć najpierw miała problem po rozgrzaniu złapać obroty bez ssania. Przegazowanie trochę ją odmuliło. Teraz nie ma czkania, nie ma dziury, nie ma problemów... :dizzy: dla pewności mieniam przewody paliwowe i filtr na nowy i zobaczę czy problem ustał na amen. Jak nie to pompka i odpowietrzenie, w nastepnej kolejności do księdza na egzorcyzymy oddam.

A może mi się afra odfochowała, tak po prostu... kobieta zmienną jest :D

bigboykr
20.02.2019, 06:46
Ja bym jednak poszukał przyczyny i sprawdził wszystkie punkty, które podali koledzy. Dziś sama się naprawiła a kiedyś się zepsuje przy wyprzedzaniu. Dla spokoju ducha znajdź przyczynę.

Dubel
20.02.2019, 07:34
Stawiam ze pompa swiruje, na otpowietrzenie to nie wyglada.

Artek
20.02.2019, 07:35
Jakby co pompka już idzie do Leżana...

jorge
20.02.2019, 11:16
Linka ssania miód malina, dzisiaj nagle wszystko wróciło do normy, w sumie bez wyraźnego powodu, choć najpierw miała problem po rozgrzaniu złapać obroty bez ssania. Przegazowanie trochę ją odmuliło. Teraz nie ma czkania, nie ma dziury, nie ma problemów... :dizzy: dla pewności mieniam przewody paliwowe i filtr na nowy i zobaczę czy problem ustał na amen. Jak nie to pompka i odpowietrzenie, w nastepnej kolejności do księdza na egzorcyzymy oddam.

A może mi się afra odfochowała, tak po prostu... kobieta zmienną jest :D

Z ssaniem ok obroty - weź króćce sprawdź i sprężynkę w układzie ssania. Kiedyś nie miałem dołu przez zastanie się tych elementów.

Galar
20.02.2019, 12:40
Z ssaniem ok obroty - weź króćce sprawdź i sprężynkę w układzie ssania. Kiedyś nie miałem dołu przez zastanie się tych elementów.

W tym przypadku świece prawdę powiedzą.

Dzieju
20.02.2019, 16:05
A może mi się afra odfochowała, tak po prostu... kobieta zmienną jest :D
Ja dziś swoją na przejażdżkę zabrałem i brykała jak szalona :)
Musisz ze swoją porozmawiać , one to lubią.

RAVkopytko
20.02.2019, 20:02
Rysiek ,jest takie cuś jak przekaźnik pompy.Miałem podobne objawy,zmieniłem pompę na faceta i dalej było takie coś po szybkich przejazdach po poprzecznych nierównościach. Nie była to pompa,odpowietrzenie.
Gaźniki czyściutkie po ultrawdziękach.

Artek
20.02.2019, 20:15
Moduły oryginalne?
Jeszcze bym profilaktycznie zamienił miejscami. Jak który świruje to obrotomierz pokaże prawdę.
No i czujnik stopki bym zrobił na krótko.

RysiekO
20.02.2019, 22:19
Przekaźnik pompy.. to ciekawe, mieniałem kiedyś w sumie ale jest to jakiś nowy trop. Muszę sprawdzić wtyczkę, albo podmienie dziada, bo mi ten przekaźnik dynda na kabelku.
Gaźniki Artkowe są nówki więc tam ssanie i sprędżynki są salonowe, nie ma co nawalać. Tą pompę też chyba zamienię, w graciarni mam jakaś druga, może nawet w lepszym stanie, tylko styki z larssona, bo coś pamiętam że juz mało ich tam zostało.
Moduły ogdżinal, ale chyba to nie one, ani stopka, bo przyduszała się, nie rozłącząło jej od razu.

Piątek działam, przewody, filterek, pompka i czółe słówka - plan podpisany i przekazany do wdrożenia przez sztab generalny w składzie: ja.. i moja afra. Zobaczymy czy finał będzie żyli długo i szczęśliwie, bez dziur w obrotach i niespodzianek przy wyprzedzaniu :D

Dubel
20.02.2019, 22:24
Stopka to też bardzo dobry trop. Eliminuj podejrzane elementy pojedynczo i daj znać co było przyczyną.

tommi
21.02.2019, 07:36
[QUOTE=RysiekO;625180]Przekaźnik pompy.. to ciekawe, mieniałem kiedyś w sumie ale jest to jakiś nowy trop. Muszę sprawdzić wtyczkę, albo podmienie dziada, bo mi ten przekaźnik dynda na kabelku.
/QUOTE]


Możesz go też "oszukać" mostkując (?) w kostce przewód czarno-czerwony z czarno-niebieskim (dane dla 750). Pompka będzie pompowała ile jej sił starczy, ale wadliwy przekaźnik wyeliminujesz.

RysiekO
24.02.2019, 18:15
Spoko loko ludziska, podmieniłem kabeliki paliwowe i filtr paliwa na nowy ogdżinal i jest cacy. Jeden z nich był o wydech podtopiony, bło blisko :D Przy okazji zrobiłem sobie przegląd pompki i stylki fajnie plumkają. Podsylikonowałem ją i widzimy się nastepnym razem za rok po zimie ;)
Na razie bangla, ale dzięki wszsytkim za szczere checi, równe z was chopy!

RysiekO
27.02.2019, 18:12
No i choy w bombkę strrzelił, przestała gadać. Na rozgrzewniu powoli zaczeła przygasać i zdechła. Zakręce rozrusznikiem, zagada na dwa obroty i trup. Zalewa na rozgrzaniu i strzela w wydzior ostro przy schodzeniu z obrotów... gaźniki czy moduł? Zauważyłem, że mi ze 2 razy zdechł obrotomierz na chwilę ale afra jechała... śmierdzi modułem?

Artek
27.02.2019, 19:45
Zmostkuj stopkę boczną.

Raczej moduł. Daj swój komuś na podmianę.