PDA

View Full Version : Ubezpieczenie auto-casco działajace w Iranie - macie pomysły?


Dredd
27.12.2018, 19:05
Koledzy,
Czy ktoś może wie, która z firm ubezpieczeniowych oferuje auto- casco na motocykl działające w Iranie?

Większość obejmuje kraje basenu Morza Śródziemnego, ale z Iranem się nie spotkałem.
Wiem, że można wertować warunki wszystkich ubezpieczalni, ale może ktoś już to zrobił przede mną i może podzielić się wiedzą :D
Mój agent nie jest w stanie mi pomóc...
A może jakieś firmy zagraniczne?

Wyniki poszukiwać na forum nie powiodły się, więc pytam.
Jeśli źle przyporządkowałem dział, proszę uprzejmie o przesunięcie.

Emek
27.12.2018, 19:23
PZU, Allianz

Onufry22
27.12.2018, 19:49
Nie ma na Polskim rynku produktu, który zakresem obejmie Iran.

Dredd
28.12.2018, 08:19
PZU, Allianz

Jesteś pewien?

Chodzi o jakieś dodatkowe ubezpieczenie do umowy auto-casco czy całkowicie inny produkt?
Co do PZU to osobiście przewertowałem ogólne warunki AC i na pewno nie obejmuje Iranu, ani nie da się dokupić dodatkowo.

Emek
28.12.2018, 08:44
Poniżej zakres ubezpieczenia w PZU.
Rozdział III.
Zakres ubezpieczenia
Zakres podstawowy
§ 4
Ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie pojazdu, jego części lub wyposażenia
wskutek zajścia wypadku ubezpieczeniowego w okresie ubezpieczenia, z zastrzeżeniem § 7.
§ 5
1. W zakresie przyjętym w umowie ubezpieczenia ubezpieczeniem
objęte są szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
i innych państw Europy oraz Algierii, Iranu, Iraku, Maroka, Izraela
i Tunezji, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Jeżeli nie umówiono się inaczej, zakresem ubezpieczenia nie są
objęte szkody kradzieżowe powstałe na terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy lub Mołdawii.

Dredd
28.12.2018, 11:35
Poniżej zakres ubezpieczenia w PZU.

Sprawdź proszę z którego roku są zapisy Ogólnych Warunków, które cytujesz.

W wersjach dostępnych na stronie PZU (od roku 2012) zakres ubezpieczenia nie obejmuje Iranu. Taką samą odpowiedź dostałem na infolinii PZU.
Mimo wszystko mam nadzieję, że się mylę...

Emek
28.12.2018, 11:59
Sprawdzę u agenta dla 100% pewności ale jak jechałem do Iranu w zeszłym roku to pytałem o AC w Iranie (mam Allianz) i potwierdzili że ubezpieczenie obejmuje Iran.
Jak coś ustalę dam znać.

Emek
28.12.2018, 12:36
Masz rację co do PZU, w Iranie nie obowiązuje i nie da się też dodatkowo doubezpieczyć. Potwierdziłem u agenta. Nie wiem jak Allianz bo nie bardzo mam kontakt obecnie.

Futrzak
28.12.2018, 18:35
W ALLIANZ też nie ma, pytałem agentki, i nie da się doubezpieczyć.
Zastanawiam się jak chcesz wjechać do Iranu, bo z info które posiadam w Polsce nikt nie wyda CDP na motocykl powyżej 250 cm na Iran:(
Znasz trik chętnie poznam.

Onufry22
28.12.2018, 23:34
Emek zasiał ziarno niepewności w mojej pewności i sprawdzę dokładnie.
Pewnie dopiero po Sylwestrze:)

Emek
29.12.2018, 12:02
W ALLIANZ też nie ma, pytałem agentki, i nie da się doubezpieczyć.
Zastanawiam się jak chcesz wjechać do Iranu, bo z info które posiadam w Polsce nikt nie wyda CDP na motocykl powyżej 250 cm na Iran:(
Znasz trik chętnie poznam.
CDP nie jest wydawane na konkretny kraj lecz na pojazd więc gdzie nim pojedziesz to bez znaczenia. Mam wieści z października że koleś wjechał bezproblemowo na dużym kacie.

Dredd
29.12.2018, 14:11
W ALLIANZ też nie ma, pytałem agentki, i nie da się doubezpieczyć.
Zastanawiam się jak chcesz wjechać do Iranu, bo z info które posiadam w Polsce nikt nie wyda CDP na motocykl powyżej 250 cm na Iran:(
Znasz trik chętnie poznam.
Hmm...
Pewnego patentu jeszcze nie mam, ale pomysły mam i nie poddaję się tak łatwo!
Emek ma rację co do CDP. Zobacz sobie jak wygląda wniosek o wydanie CDP... :D
Pogrzebałem trochę i okazuje się, że w sierpniu, wrześniu i październiku ludzie wjechali do Iranu na dużych motocyklach (takie info z Sahara Overland).
Ciekawe jak to jest z tymi motocyklami amerykańskimi? Je także obejmuje zakaz :p

Z dobrych wiadomości - udało mi się też wygrzebać w internecie, że AC w Hestii obejmuje Iran (dla pojazdów firmowych). Psikus taki, że nie obejmuje Turcji, ale to obejmuje Allianz. Tę informację będę jeszcze weryfikował.

Futrzak
29.12.2018, 14:33
Gdybyś wiedział coś więcej pisz i dawaj znać mam na przełomie maja i czerwca mopel w Gruzji a do Iranu rzut beretem.
Emek masz jakiś namiar na tego gościa?
Co do CDP macie rację, ale jak dzwoniłem i kobicie w PZM powiedziałem gdzie chce jechać, powiedziała że mi dokumentu nie wyda......:(, więc może i to zdupczyłem trudno.

Emek
29.12.2018, 14:48
Niestety namiaru do gościa nie mam. Czytałem jego relację ale nie mogę odszukać. Dokładnie 4 października przekraczał granicę. PZM na stronie pisze że Iran zakazał wjazdu i nie wydają CDP na ten kraj ale w mojej ocenie to zasrana amerykańska polityka może tu mieć wpływ. Można też w Iranie pożyczyć motocykl zamiast tłuc się na kołach. Gdybym się wybierał drugi raz to wybrałbym tą opcję. Wydaje mi się że świeże info ma Hossein stąd polecałbym uderzyć do niego.
http://www.overlandtoiran.com/

Futrzak
29.12.2018, 14:58
Przeglądam strony ADAC i rozmawiałem też z kobitką, która mówiła że zawrócili z granicy 2 osoby pomimo posiadania dokumentu, więc mogę się odnieść tylko do tych wieści. Na stronach ADAC znalazłem wpisy , że zakaz obowiązuje nadal, ale udaje się ludziom motocykle wwieźć. Do Hoseina napiszę, na amerykańska politykę nie mam wpływu:)
Zastanawiam się jeszcze co będzie jak wezmę CDP nie wjadę nie będzie pieczątek - dostane zwrot kasy czy będę w ciemnej d....e:)?

Onufry22
29.12.2018, 16:06
Sprawdziłem dokładniej. W Hestii AC działa na terenie Iranu oraz assistance.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Sidorowski
29.12.2018, 18:48
Sprawdziłem dokładniej. W Hestii AC działa na terenie Iranu oraz assistance.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.



Jeśli bez AC to w razie jak buchną moto to traci się dwa razy? Raz kaucję za CDP dwa za samo moto. Czy tak?


Wysłane z Nokii 3310

czosnek
29.12.2018, 19:07
Jeśli bez AC to w razie jak buchną moto to traci się dwa razy? Raz kaucję za CDP dwa za samo moto. Czy tak?


Wysłane z Nokii 3310

Nie. Jeśli ci ukradną moto, lub je rozbijesz, musisz mieć papiery z policji i wtedy kaucję dostaniesz z powrotem.