PDA

View Full Version : Kierownica -trochę wyzej?


Darson
24.05.2009, 22:20
witam,
zauważyłem u niektórych braci afrykanerów jakieś podkładki dystansowe pod kierownicą czy cos podobnego ?
chodzi mi o to by podnieść nieco wyżej kierownicę.
gdzie tego szukać? i może ktoś ma jakieś dobre/złe słowo na ten temat ??
pozdr
D

hubert
24.05.2009, 22:24
Możesz zakupić u Holana

http://holan.pl/pl/product/1/10/42/264/107/podwyższenie_kierownicy_do_Honda_Africa__Transalp

albo poszukać na forum bo ktoś kiedyś dorabiał te podwyższenia :)

rambo
25.05.2009, 10:51
Ramires przeca ma takie, nawet regulowane :)

Darson
26.05.2009, 13:07
dzięki, zapytam Ramiresa ile kaski mam szykować...

MOTOMYSZA
26.05.2009, 14:00
Widziałem ostatnio na Allegro takie dystanse do podwyższania kiery w dziale "części motocyklowe" a zwało się to tak: PODWYŻSZENIE KIEROWNICY !!! CROSS / ENDURO (numer 635000149 ).
Ja już sobie zrobiłem u pana frezera takowe dystanse, ale gdybym nie miał, to bym te z Allegro polecał. Cena też wydaje się przystępna porównując np z Touratechem.

barthez
26.05.2009, 21:47
ja ma takie coś (+2,5cm) i bardzo sobie chwalę i z tego co wiem nikt z kolegów bambusów złego słowa na ten temat nie powie. Bardzo proste i bardzo skuteczne. Pomaga szczególnie podczas jazdy na stojąco, a dla wysokich (ja mam 1,90m) poprawia wygodę też jadąc na siedząco.
Robił kiedyś Kolega z forum (Simplyred?), wyglądają identycznie jak te od Holana, a koszt chyba 50 albo 80zł, nie pamiętam
POLECAM

Misza
26.05.2009, 21:53
A ja mam Simplyreda podwyższenia i do tego jeszcze dołożone te z linku Motomyszy chyba z 1.5cm i tak jest perfetto. Do tego kierownica lekko obrócona w mocowaniach lekko do przodu i tak to można jeździć... Tylko oryginalny przewod hamulcowy napotkał kres swoich możliwości adaptacyjnych...

Łysy
03.02.2010, 21:30
ja ma takie coś (+2,5cm) i bardzo sobie chwalę i z tego co wiem nikt z kolegów bambusów złego słowa na ten temat nie powie. Bardzo proste i bardzo skuteczne. Pomaga szczególnie podczas jazdy na stojąco, a dla wysokich (ja mam 1,90m) poprawia wygodę też jadąc na siedząco.
Robił kiedyś Kolega z forum (Simplyred?), wyglądają identycznie jak te od Holana, a koszt chyba 50 albo 80zł, nie pamiętam
POLECAM
Fajnie, ale mam pytanie-czy fabryczne linki dają radę? Ja chcę założyć podwyższenie ok. 2,5 cm, ale już mam mocno napiete linki gazu przy skręcie w prawo. jestem n-tym właścicielem, więc nie wiem czy to tak ma być. Może trzeba dłuższe linki - jeżeli tak, to czy ktoś ma namiary na takowe?
Pozdrawiam zimowo z zasypanej Łodzi.

hubert
03.02.2010, 21:39
Kiedyś była mowa na chyba na starym forum o problemie z długością linek przy sporym podwyższeniu. Możesz też na wszelki wypadek sprawdzić czy linki są prawidłowo poprowadzone ....

Zajrzałem na stare forum i znalazłem takiego posta:

...... z tego co wiem to 2,5 cm daje ten komfort, że nie trzeba zmieniać przewodów i linek.
Wszystko ponad 2,5 cm wiaże sie z wymianą kompletu linek i przewodów ham.


Zresztą ja też chyba mam 2,5 cm (produkcja Simplyreda) i jest OK.

Hiszpan11
03.02.2010, 22:28
NIe chce sie tam jakos specjalnie madrzyc ale ja mam 35 mm i jest ok jezeli chodzi o linki
Chlopakom tez juz sprzedalem nie jedno wlasnie 35 mm i bylo ok
Wiec albo sa rzeczywiscie zle poprowadzone linki bo o te tylko chodzi
Albo sa ich rozne dlugosci w co nie chce mnie sie wierzyc prawde mowiac
W kazdym razie 35 mm u mnie jest i mnie maszyna nie gazuje sama

majki
03.02.2010, 23:39
Ja mam kierę podniesioną o 35mm i hamulcowy jest na styk (będę zakładał przewody w oplocie niedługo), a linki są ok. Ale ja mam 04. ;)

Roberth71
04.02.2010, 00:04
Ja też mam 35mm od Hiszpana dokładnie, przewody hamulcowe wymieniałem firmy HEL, specjalnie robia do podwyższonej kierownicy, jakies 5cm dłuższe. Linki gaz i sprzęgło bez zmian i jest ok.
http://www.allegro.pl/item906883783_przewody_hamulcowe_w_stalowym_oploci e_r1_r6.html
trzeba zapytac o przewody do AT:at:

Łysy
04.02.2010, 09:51
Ja też mam 35mm od Hiszpana dokładnie, przewody hamulcowe wymieniałem firmy HEL, specjalnie robia do podwyższonej kierownicy, jakies 5cm dłuższe. Linki gaz i sprzęgło bez zmian i jest ok.
http://www.allegro.pl/item906883783_przewody_hamulcowe_w_stalowym_oploci e_r1_r6.html
trzeba zapytac o przewody do AT:at:

Dzięki za informacje, czyli najlepiej zacząć od zdjęcia zbiornika i obejrzenia prowadzenia linek. Przewody hamulcowe powinny wystarczyć bo są akcesoryjne (oplot stal), i widać że mają zapas.
Jeszcze raz dzięki za odzew, już niedługo wiosna !!!

barthez
04.02.2010, 21:20
Fajnie, ale mam pytanie-czy fabryczne linki dają radę? Ja chcę założyć podwyższenie ok. 2,5 cm, ale już mam mocno napiete linki gazu przy skręcie w prawo.

ja mam fabryczne linki i nie było problemy z podwyższeniem.
Tak jak Koledzy piszą: sprawdź czy prawidłowo są poprowadzone

myku
04.02.2010, 22:29
A jak ja wam cos pokaze to wszystko pojdzie w cien.Niestety jeszcze nie teraz,bo wlasnie idzie to do mnie ze stanow.Mysle,ze orginalne przewody hamulcowe bede musial wyrzucic,ale chyba bedzie warto.Jak juz dostane przesylke to opublikuje to na moim watku;)

puszek
04.02.2010, 22:37
A jak ja wam cos pokaze to wszystko pojdzie w cien.Niestety jeszcze nie teraz,bo wlasnie idzie to do mnie ze stanow.Mysle,ze orginalne przewody hamulcowe bede musial wyrzucic,ale chyba bedzie warto.Jak juz dostane przesylke to opublikuje to na moim watku;)

Pewnie pneumatyczny system hamowania zaadoptowany z cadilaca :)

myku
04.02.2010, 22:43
hehee...bedzie sie wam podobalo.Ale jest cos w tym co mowisz...:drif: