PDA

View Full Version : Zębatka XRV Automatic


Kazmir
24.05.2009, 12:47
Za zgodą Huberta prezentuje najnowszą technologię!!! - zębatkę zdawczą przednią do XRV (wszystkie modele)

1. Zębatka ta zalecana jest dla początkujących Afrykanerów
2. Nie pozwala na gwałtowne ruszenie np: spod świateł - zadziała automat
w postaci przeskakiwania łańcucha po zębatce
3. Przy omyłkowej zmianie biegów w dół również zadziała automat

Cena i dane techniczne - Hubert:)

Misza
24.05.2009, 14:06
Argument obniżonej masy w stosunku do oryginału też jest nie do przecenienia :oldman:

wieczny
24.05.2009, 15:23
Każda zębatka tak skończy. Żeby dowcip był pełnowymiarowy napiszcie ile wytrzymała. Prawdę mówiąc ta wygląda jeszcze w miarę bo ma ostre ząbki :). Wymieniałem kiedyś lepsze egzemplarze :).

Artuditu
24.05.2009, 16:47
O ja głupi. A myślałem że stan zębatek się kontroluje:mur::haha2:

hubert
24.05.2009, 21:44
O ja głupi. A myślałem że stan zębatek się kontroluje:mur::haha2:

Łeee a kto by tam zaglądał do tej zębatki. Przecież tam jest zawsze kupa gleby zmieszanej z olejem - pobrudzić się można panie :D

Dodam jeszcze może że zębatka w tej technologii powoduje zmniejszenie zużycia paliwa i zapobiega niekontrolowanemu postawieniu moto na gumę.

Zębatka została zgłoszona do urzędu patentowego więc proszę o nie kopiowanie wzoru.

W tej chwili pracuję również nad klockami hamulcowymi zapobiegającymi zblokowaniu koła przy hamowaniu :D

Misza
24.05.2009, 22:12
Hubert: przy twoich testach pragnę zauważyć, że klocki o składzie 100% stal nie zapobiegną zblokowaniu... z mojego doświadczenia wynika, że wręcz przyczynią się do zamienienia afryki w Królową Stoppie :)

Wg mnie jedynym produktem tzw bezpieczeństwa biernego... mołgyby być zaciski antyblokujące które widziałem u pewnego Pana w czernicy... (ale to chyba jest chronione przez urząd patentowy i jak się sam zgłosi tenże wynalazca to się przekonacie, że urządzenie bije na głowe wymysły BMW)

hubert
24.05.2009, 22:19
Spoko na to też jest rada. Wystarczy poprowadzić przewód od scottoilera tak żeby podawał olej na klocki a nie na łańcuch. Przy okazji wydłuży to żywotność klocków i tarcz :)

Misza
24.05.2009, 22:21
Ten sposób także zapobiega nadmiernej korozji tych elementów... dobrze dobrze się tu kombinuje widzeeee :)

misiak
24.05.2009, 22:30
Hubert ta zębatka to obawiam się opatentowana już jest http://www.maartensworld.com/photos_s_america168.htm

hubert
24.05.2009, 23:00
Kurza dupa jak się zabiję :vis:Już myślałem że znalazłem sposób na życie a tu taki cios .... i do tego jeszcze lepiej dopracowana technologia ;(

Dzieju
25.05.2009, 09:12
no cóż , możesz jeszcze ją założyć i dopracować .....

Izi
25.05.2009, 23:59
Hubert: przy twoich testach pragnę zauważyć, że klocki o składzie 100% stal nie zapobiegną zblokowaniu... z mojego doświadczenia wynika, że wręcz przyczynią się do zamienienia afryki w Królową Stoppie :)

Wg mnie jedynym produktem tzw bezpieczeństwa biernego... mołgyby być zaciski antyblokujące które widziałem u pewnego Pana w czernicy... (ale to chyba jest chronione przez urząd patentowy i jak się sam zgłosi tenże wynalazca to się przekonacie, że urządzenie bije na głowe wymysły BMW)

Misza co ty tam podpatrzyłeś jak ja poszedłem kawę do popicia zaparzyć :) cholera nie mogę Cię już zostawiać samopas bo wszystkie patenty zdradzisz :)