PDA

View Full Version : Dilerzy i serwisy, jak to jest ?


GregoryS
15.11.2018, 09:37
Hello,

Pytanie jak w temacie - jak to wyglada u KTM ? Patrzac na taka Hąde czy innego Suzuki, mamy duze i mniejsze oficjalne salony, autoryzowane serwisy itd. Wpisujac w gugla Serwis KTM dostaje jakies takie mniej "powalajace" linki, zazwyczaj z malymi sklepikami/warsztatami, ktore - nie znajac wlacicieli i ich klientow, wzbudzaja takie sobie zaufanie.
Mamy sprawdzonych i zaufanych dilerow/serwisantow KTM w naszym pieknym kraju ?

Powod pytania jest oczywisty, ja wiem ze sa riderzy ktorzy kupujac nowe moto ostatni raz odwiedzaja autoryzowany serwis w dniu w ktorym odbieraja swoja maszyne :) Ale jednak majac nowe moto, i gwarancje, grzech byloby z niej nie korzystac "w razie czego".

Drugie dno pytania - tak rozwazalem zakup nowej NAT, ale pojawila sie nowa Tenera i nowy KTM, wiec mam o czym myslec. Od KTM odstraszaja dwie kwestie - trwalosc sprzetu i niepochlebne legendy ktore o tym kraza (pompy, ramy, itp. drobiazgi, ktore w sprzecie ktorym chcialbym podrozowac maja jednak PEWNE znaczenie), i druga to wlasnie sprawa serwisu.

rumpel
15.11.2018, 09:41
KTM Auner Bielsko Biała
KTM Eurorider Katowice
KTM Kraków

bicio
15.11.2018, 09:44
Części kupuję od lat na ktmsklep.pl i jest ok, czasem się jakiś rabat trafi etc.

Tomasa
15.11.2018, 09:50
a KTM Warszawa? Opinie w sieci, na forach słabe raczej.

Emek
15.11.2018, 09:54
Poznań ma serwis niezły ponoć ale to nie moja opinia.

bigboykr
15.11.2018, 10:24
Osobiste doświadczenia mam z serwisem w Krakowie. Marek wie, co robi. Czasami kiepsko wygląda to z terminami, ale ja byłem i tak zadowolony.
Części z KTMsklep dostępne bardzo szybko i w dobrych cenach.
Co do awarii w ktm, to jednak głównie wypowiadają się ci, którzy nigdy ktm nie mieli. Ja miałem, znajomi mają dalej i jakoś nie widzę, żeby były bardziej awaryjne niż inne marki.
Natomiast Kraków, Katowice i Warszawę znam też z opcji - salon, chcę kupić motocykl i zostawić u was prawie 100 tyś... no i skończyło się na bmw, bo żaden ze wspomnianych dilerów nie miał ochoty sprzedać mi moto (nie mówię o ustaleniu ceny nawet). Ponoć we Wrocławiu można kupić ktm w normalnych warunkach, takie chodzą pogłoski (kumpel kupił 1290 Duke GT właśnie tam, bo u innych sytuacja taka sama, jak z moją próbą zakupu).

GregoryS
15.11.2018, 11:07
No to sytuacja dziwna z tymi salonami, moze to pochodna wlasnie tego "rozproszenia" i podejscia typu "jak mu sprzedam to bede musial serwisowac na gwarancji" ? jezeli tak wyglada sprzedaz u oficjalnych przedstawicieli, to majac na mysli dodatkowo LEASING chyba trzeba przychylniej spojrzec na tenerke albo zostac przy NAT.

Emek
15.11.2018, 11:13
Bez dramatów. Wielu chłopaków kupiło i serwisuje KTM w ASO bez problemów. Tylko to brzydkie i pomarańczowe jest więc lepiej brać Japonię :D.

Futrzak
15.11.2018, 11:15
W Dos Toros Tychy ostatnio zmieniała się ekipa i jak w Suzuki wszyscy wożą do Michała to z Hondą różnie bywa, serwis nie powala na kolana.
KTM Wojciechowicz brałem tam sporo i nigdy nie było problemów, z naszej lokalizacji Rumpel bierze od Krywultów a reszta Euroraider. Wszystko zależy od tego jakim będziesz klientem i ile zostawisz tam mamony.
Zazwyczaj jak bierzesz jedno gołe moto szalonych upustów i rabatów nie dostaniesz.

Tomasa
15.11.2018, 11:16
Czyli jak ktoś kupi w Wawie to najlepiej dymać do Poznania na serwis?

Michal
15.11.2018, 12:54
Czyli jak ktoś kupi w Wawie to najlepiej dymać do Poznania na serwis?

Mam moto kupione w Warszawie, olej też tu zmieniają, resztę robię sam.

Tomasa
15.11.2018, 12:58
Mam moto kupione w Warszawie, olej też tu zmieniają, resztę robię sam.

Rozumiem, ale to k!@# dziki kraj, żeby nowy motocykl samemu serwisować w obawie przed tym, że w ASO spieprzą sprawę...

matjas
15.11.2018, 21:00
Do mojego pierwszego w życiu nowego motocykla pacany w ASO przykręcili klamki śrubokrętem dwa razy mniejszym niż łeb śruby deformując je. Aku było nie przypięte w ogole.
Co do dalszej obsługi przez jakikolwiek warsztat ja mówię dziękuje i szczerze współczuje tym którzy nie maja alternatywy.
Wiem wiem... czepiam się.

Inne kwiatki pewnie jeszcze wyjdą w praniu.

M

Artek
15.11.2018, 21:08
Japońce to jakieś specjalne swoje krzyżakowe śrybokręty mają.
Niestety zawodzi czlowiek i pośpiech. Młodzi nie uczą się pod nadzorem starych a z YT.

matjas
15.11.2018, 21:33
Śruby w klamkach maja łby na wkrętak płaski.
Jakikolwiek by nie był, nawet w kształcie gwiazdy Dawida - ASO ma taki mieć.

Może zróbmy jakiś twórczy konkurs na rozwiniecie skrótu? :)

Antytalencie Sruby Ogarnia

torak
15.11.2018, 22:08
Agdyby Samemu Ogarnąć:)

Tomasa
15.11.2018, 22:24
Ale Szwindel Obmyśliliśmy

krzysiek_m
15.11.2018, 22:30
Seriwsy ASO bywają słabe, bo nie opłaca im się być dobrymi.
Do ASO i tak przyjadą ci co myślą, że na gwarancji muszą (lub nie mają innego wyjścia) albo ci którzy mają tyle pieniędzy, że im wszystko jedno. Ewentualnie, ci co wierzą w ASO.

Co innego serwis "niezależny". On musi konkurować ceną / jakością z innymi serwisami.

Inny jest też model całego biznesu.
W ASO właściciel nie jest mechanikiem, mechanicy się zmieniają i bywają mniej lub bardziej z łapanki. Warsztaty niezależne bardzo często są prowadzone od lat przez tego samego mechanika, który latami pracuje na swoje nazwisko kręceniem śrubek, a nie klepaniem po plecach po zostawieniu kilkudziesięciu tyś PLNów w salonie.

kristoch
15.11.2018, 22:34
Ależ Skrajny Obciach

inspirowane legendą: Stój Kliencie Lub Ewentualnie Poproś

dzinks
15.11.2018, 22:40
Chciałem się przymierzyć do demówki husky. Chodzi mi po głowie 701 enduro. Napisałem do centrali i dostałem info że po znajomości z kimś tam mogą mi załatwić w Gdańsku.
Spoko 400 km można się bujnąć ;-)

Kolega mieszka w Norwegii i opowiadał że tam są demoday. I tak latał różnej maści Hondami jednego dnia, innego razu KTM.

U nas to chyba tylko Harley robi takie spoty.

kristoch
15.11.2018, 22:53
Wiosną obdzwoniłem z dokładnie takim samym zamiarem 3/4 dealerów Husky w PL. Spotkałem się ze śmiechem lub współczuciem... próbowałem wypożyczyć - nie pamietam dokładnie ale znalazłem gości co wożą na wyjazdy i wynajmują 701. Mieli jeden dzień wolny na pół roku wprzód... Potem zacząłem odwiedzać dealerów mówiąc: kupuję 701 ale zorganizujcie jazdę próbną bo w ciemno nie wydam 40 kPLN. Odpowiedź: w 2018 już nie mamy nic do sprzedaży... jedynie goście z Poznania mówili, że mogą ściągnąć z DE. To jakaś masakra.
Potem złamałem nogę... i słusznie bo teraz jest 690R i 790R i może będą jakieś demo. Jakbyś coś namierzył to daj pls znać bo wiosną 2019 znów chcę się rozejrzeć.
Notabene: 690R ma parę rzeczy poprawionych w stosunku do 701 (zawieszenie XPLOR, elektronika - np. lean ABS, MTC).

krzysiek_m
15.11.2018, 22:56
U nas to chyba tylko Harley robi takie spoty.

Kiedyś Suzuki robiło "Karawanę Suzuki".. nie wiem czemu przestali.

GregoryS
16.11.2018, 01:20
Z tego co piszecie to jednak... nie no powaznie to z KTM u nas nie wyglada.
A z ASO, wyprowadzcie mnie z bledu jesli tak nie jest, ale czy producent nie cofa gwarancji jesli sie nie wykona tych wszystkich “obowiazkowych” przegladow w trakcie jej trwania wlasnie w ASO ?
Po gwarancji nawet bym sie nie myslal tam z moto pojawiac, ale w trakcie jej trwania, jesli sie chce ja utrzymac...

Dubel
16.11.2018, 08:18
Kolega mieszka w Norwegii i opowiadał że tam są demoday. I tak latał różnej maści Hondami jednego dnia, innego razu KTM.


Jest dokladnie tak jak piszesz. Sa demoday ale z jazda probna np. na caly dzien tez nie ma problemu wystarczy sie umowic i miec prawko. Nie trzeba placic kaucji czy innych dziwnych oplat. Podobnie jest z autami i to nie istotne czy nowe czy uzywane. Wpadasz do salony bo chcesz sie przymiezyc itd. sami wciskaja kluczyki z prozba o powrot przed zamknieciem salonu. Jest tez bez wiekszych problemow moto, auto, udostepniane na weekend jesli jestes powaznie zainteresowany. Dodam jeszcze ze jazdy probne odbywaja sie bez towarzystwa dilera.

krzysiek_m
16.11.2018, 08:33
A z ASO, wyprowadzcie mnie z bledu jesli tak nie jest, ale czy producent nie cofa gwarancji jesli sie nie wykona tych wszystkich “obowiazkowych” przegladow w trakcie jej trwania wlasnie w ASO ?


Było gdzieś to wałkowaneu nas w Internecie jest tego dużo.
Przeglądy muszą być robione, ale nie muszą w ASO. Z tego co rozumiem, w przypadku nie robienia przeglądu w ASO i roszczenia gwarancyjnego pan HONDA będzie musiał udowodnić, że przegląd nie był zrobiony należycie, aby gwarancji nie uznać.

Swoją drogą z jednej strony jest wątek jakie to ASO be, a z drugiej jak w ogłoszeniu napisane "serwisowane w ASO" to każdy się raczej nakręca a nie skreśla.

Futrzak
16.11.2018, 09:00
Brałem nowe BMW i nie było najmniejszego problemu. W salonie sami zaproponowali jazdę próbną w ciągu tygodnia i to nie tylko po asfalcie, ale również przygotowanym torze do jazdy po szutrze z wzniesieniami, kamieniami itd. Zastanawiałem się co będzie jak się wyje,,,,,,e odpowiedź płaci Pan 200 zł kaucji, które stanowi jednocześnie ubezpieczenie na wypadek szkód do kwoty 20 tyś zł. Szkoda tylko ,ze byłem tam anonsowany i traktowano mnie inaczej niż pozostałych klientów, zaczynając od ślicznej Pani z obsługi, która od wejścia prowadziła mnie za rękę podając kawę, ciastko po Pana z obsługi który robił wszystko by moje zadowolenie osiągnęło zenit.Klienci indywidualni którzy przyszli na zakupy po opcje leasingu, rat itp, musieli grzecznie siedzieć na sofach czekając aż ktoś łaskawie się nimi zajmie. Niestety tak to wygląda ......

colles
16.11.2018, 09:19
Brałem nowe BMW i nie było najmniejszego problemu. W salonie sami zaproponowali jazdę próbną w ciągu tygodnia i to nie tylko po asfalcie, ale również przygotowanym torze do jazdy po szutrze z wzniesieniami, kamieniami itd. Zastanawiałem się co będzie jak się wyje,,,,,,e odpowiedź płaci Pan 200 zł kaucji, które stanowi jednocześnie ubezpieczenie na wypadek szkód do kwoty 20 tyś zł. Szkoda tylko ,ze byłem tam anonsowany i traktowano mnie inaczej niż pozostałych klientów, zaczynając od ślicznej Pani z obsługi, która od wejścia prowadziła mnie za rękę podając kawę, ciastko po Pana z obsługi który robił wszystko by moje zadowolenie osiągnęło zenit.Klienci indywidualni którzy przyszli na zakupy po opcje leasingu, rat itp, musieli grzecznie siedzieć na sofach czekając aż ktoś łaskawie się nimi zajmie. Niestety tak to wygląda ......

Obsługa klienta w BMW tak właśnie wygląda jak piszesz, jedynie z czym się nie zgodzę to fakt , że jednych traktują lepiej innych gorzej. Kilka razy odwiedzałem salon lub serwis i zawsze schemat był ten sam. Na wejściu przyjmuje tak piękna laska , że szczena opada. Pyta w czym pomóc , prowadzi do konkretnego miejsca,proponuje kawę. Gdy miałem moto na serwisie dostałem kluczyki do nowego GS 1200 z opcją jazdy ile chcę. Miałem tylko zatankować. Wróciłem po 3h to pytali co tak szybko. Ech żeby takie standardy były w Hondzie :)

Emek
16.11.2018, 09:23
Ja wpadłem z partyzanta do salonu BMW umówiłem się na wolny termin, przyjechałem i GSa wydano o czasie. Polatałem po czarnym i offem i oddałem zniesmaczony :D.
Bez najmniejszych problemów. Nawet mnie zapytano że skoro mi GS nie odpowiada to zapraszają na jazdę jakimś krążownikiem co mu cylindry bokami chciały wypaść. Nawet siadłem na to ale stwierdziłem że to nie moja waga bo ciężkie to było jak cholera i bałem się że jak pojadę to już nie zawrócę bo tylko prosto będę w stanie jechać. Wysoka kultura obsługi, kawa, herbata, ciastka , lody. No tak kurcze powinno być. Klasa.

Futrzak
16.11.2018, 09:32
W Dos Toros jest inaczej. Przychodzisz po nowe moto do salonu, wszyscy mają Cię w dupie:)
Mówisz ze kupujesz - gość na Ciebie patrzy jak na zjawę i ostatniego dziada. Zaczyna się to ile rat będzie,mówię gotówka, wytrzeszcz oczu jak przed śmiercią, więc pytam na kiedy odbiór, i słyszę Panie z miesiąc będzie trzeba czekać, w takim razie zadatek, znów pytanie karta czy gotówka, gotówka odpowiadam, wku,,,w Pana osiąga szczyt przecież trzeba papier wypisać a tu się kawa dopija. Czekam grzecznie aż przyjdzie kasjerka płace i wychodzę, tryskam szczęściem mam nowe moto, mija tydzień i zaczyna się co dziennie odbieranie telefonu z salonu kiedy wpłacę resztę, pytam grzecznie kiedy będzie moto do odbioru, w umowie przedwstępnej zapis - wpłata pozostałej części w dniu odbioru motocykla, gość mówi na dniach po którymś dniu mówię skończ Pan dzwonić do czasu kiedy nie będzie mopla na salonie, ale gdzie przecież musi dostać prowizję do wynagrodzenia, więc robi co może by kase zaksięgować. Aż dzwoni ze ma moto przywożę gotówkę, a ten na mnie z ryjem że tak się nie robi, i gdyby nie fakt ,że chciałem mieć królową pod choinkę , ciul.........ł bym mu w jedynki olał zaliczkę i poszedł do innego salonu. Lecz mojego wspaniałego nastroju nie popsuła nawet zje...ana nachalność sprzedawcy.Serwis jak przyszedł nowy skład się sypną i część ludzi przestała tam jeździć, cóż taki mamy klimat, tam gdzie nie zapłaci się dobrze mechanikowi, który zna się na swojej robocie, odejdzie do innego dealera, lub pójdzie na swoje.

colles
16.11.2018, 09:44
Takie samo wrażenie odniosłem od Dos Toros. Sprzedawca zachowywał się tak jakby pozjadał wszystkie rozumy, a klient jest złem koniecznym. Pomimo , że oglądam u nich moto powiedziałem sobie , że chociaż miałbym jechać na koniec Polski to w salonie nie kupię :) Niestety na śląsku nie ma innego serwisu Hondy więc mają wszystkich w głębokim poważaniu :)

madafakinges
16.11.2018, 10:49
Ja kupowałem moją królową w Siedlcach, dali mi najlepszą ofertę, super obługa, załatwiałem wszystko telefonicznie/mailowo. Dowieźli mi moto do Warszawy w sobotę, bo pojechałem po nie pociągiem, żeby wrócić na kołach, do tej pory mam kontakt z p. Markiem, serwisuje co prawda sam, ale robi mi super ceny na części, podsyłają skany serwisówki itp.
Mogę z czystym sercem polecić.

GregoryS
16.11.2018, 10:55
Jesli chodzi o Hąde to najblizszy sensowny to chyba Krakow. Chociaz rozwazam tez Honda Plaza z Warszawy i transport motocykla "do nas".
O KTM przynajmniej na jakis czas raczej zapomne

Emek
16.11.2018, 11:09
Pogadaj z Rambo. On ma jakiś układ w Lublinie. Sokół czy jakoś tak. Kumplowi nagrywałem motocykl z Ramboszczakiem i cena była bardzo dobra + transport na bazę. Ja kupowałem w Karliku (Poznań) i też moto w cenie dostarczyli do domu.

teddy-boy
16.11.2018, 11:35
Honda Siedlce jest naprawde OK. Obsluga mila i konkretna, bez problemu mozna umawiac sie na jazdy testowe.
Za to UHMA Yamaha - idzcie tam cokolwiek zalatwic, tragedia. Prawdziwa tragedia.

radiolog
16.11.2018, 11:45
Jesli chodzi o Hąde to najblizszy sensowny to chyba Krakow. Chociaz rozwazam tez Honda Plaza z Warszawy i transport motocykla "do nas".
O KTM przynajmniej na jakis czas raczej zapomneTo prawda, walczyli długo z głupim pseudo defektem, ale znaleźli, mimo że komp wymyślał

Futrzak
16.11.2018, 12:04
Może warto zrobić ranking gdzie kupować a gdzie unikać

matjas
18.11.2018, 17:07
Ja mimo ze z okolic wrocka kupiłem w Poznaniu. Cena nieco lepsza ale Obsługa bez porownania.