PDA

View Full Version : Usa


Stachu
19.05.2009, 19:24
Powoli zastanawiam się nad podróżą coast to coast z Nowego Yorku do Los Angeles w przyszłe wakacje. Czy ktoś ma namiar na sprawdzoną i tanią wypożyczalnię sprzętów lub zna kogoś, przez kogo można kupić motocykl, żeby sprzedać go po miesiącu? Orientuje się ktoś, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla? Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Babel
19.05.2009, 21:19
Powoli zastanawiam się nad podróżą coast to coast z Nowego Yorku do Los Angeles w przyszłe wakacje. Czy ktoś ma namiar na sprawdzoną i tanią wypożyczalnię sprzętów lub zna kogoś, przez kogo można kupić motocykl, żeby sprzedać go po miesiącu? Orientuje się ktoś, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla? Z góry dzięki za odpowiedzi:)
Nie wiem jak teraz, ale kiedys to ludzie kupowali tam moto, robili sobie wakacje, po czym moto do kontenera i do Polski.
Moto sprzedać w Polsce i wakacje prawie za darmo

czosnek
19.05.2009, 21:21
Przed wyjazdem koniecznie przeczytaj książkę "Asfaltowy saloon" Waldemara Łysiaka

MrYogi
21.05.2009, 14:15
Proponuję bardziej trasę od LA przez NY na Florydę. Czemu na Florydę ?? nawet ładnie i fajna trasa + można pooglądać sobie promy kosmiczne :)
Ale też transport z FL do De lub PL sprzęta jest najtańszy ( zawsze 100 USD taniej :) )
Ewentualnie jak FL odpada to transport z NJ.

Z LA są znacznie większe koszty i znacznie dłużej sprzęt idzie.

Stachu
21.05.2009, 16:06
Proponuję bardziej trasę od LA przez NY na Florydę. Czemu na Florydę ?? nawet ładnie i fajna trasa + można pooglądać sobie promy kosmiczne :)
Ale też transport z FL do De lub PL sprzęta jest najtańszy ( zawsze 100 USD taniej :) )
Ewentualnie jak FL odpada to transport z NJ.

Z LA są znacznie większe koszty i znacznie dłużej sprzęt idzie.

Nie wiem czy będę miał kasę na wyłożenie na sprzęta, żeby go potem tam sprzedać. Chcę wystartować z LA lub San Fr. - jeden czort i zakonczyć w NJ lub Florydzie tak jak pisałeś. Tylko nie wiem ile kosztuje transport z PL lub DE na zachodnie wybrzeże. I ile ze wschodniego spowrotem. Czy tam muszę wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie? Jeździłem w USA samochodami ale wypożyczonymi lub tam kupionymi. Jeśli wiecie, co poza międzynarodowym prawkiem trzeba załatwiać, dajcie PLEASE znać.

Mirmil
24.05.2009, 08:39
Wypozyczenie sprzeta okolo $70 na dzien-z ubezpieczeniem.I bedzie to zapewnie HD.jezlei bedziesz chcial motocykl zostawic na zachodnim wybrzezu,dodatkowa oplata.
Na miedzynarodowe prawo jazdy ciezko bedzie zarejestrowac i ubezpieczyc motocykl kupiony w usa.A nie wiem,jak to bedzie ubezpieczyc motocykl sprowadzony z PL
Ewentualnie kupic moto w salonie,dealer zazwyczj daje probne tablice rejestracyjne na okolo miesiac.
Ubezpieczenie motocykla w usa na rok-okolo $100
transport z PL do USA-nie mam pojecia
z USA do PL okolo $400-500
Najprosciej i najdrozej,to wypozyczalnia
A jak masz znajomych,to pozyczyc od nich moto i sobie pojezdzic.
w razie czego sluze pomoca
Mirmil