PDA

View Full Version : Naprawa GoPro


Sub
22.10.2018, 19:23
Podczas wyjazdu w Himalaje GoPro 3 black edition straciła z czasem (w ciągu kilku dni) ostrość zapisywanego obrazu. Nie upadła, nie była narażona na nadmierne wstrząsy, nie zamokła itp. Wstępna diagnoza nic konkretnego nie wykazała: soczewka nienaruszona, nic nie nosi oznak przepalenia itp.

Wobec takiej sytuacji szukam sprawdzonego pogwarancyjnego serwisu GoPro.
Jest ich całkiem sporo w sieci ale czy ktoś z Was korzystał z jakiegoś konkretnego i może polecić?

nav
22.10.2018, 20:12
Może ujawnił Ci się problem trójek, tu więcej info https://community.gopro.com/t5/Cameras/My-Hero-3-is-out-of-focus-and-does-not-have-a-sharp-image-What/td-p/197725

Sub
15.12.2018, 12:10
Dzięki za podpowiedź. Ostatecznie obiektyw poszedł do wymiany i wszystko znowu gra :Thumbs_Up:

Artek
01.01.2021, 16:16
Podczas aktualizacji padło mi go pro 7. Ponoć zdarza się...:(
Gwarancji sprzedawcy już nie ma ( była roczna).
Warszawiacy naprawiają tylko sprzęty z polskiej dystrybucji.

Po kontakcie z supportem w Holandii, wysłałem do nich i otrzymałem nową.
Darmo. :bow:

WojtasA
01.01.2021, 16:35
Super!

Novy
01.01.2021, 16:37
Podczas aktualizacji padło mi go pro 7. Ponoć zdarza się...:(
Gwarancji sprzedawcy już nie ma ( była roczna).
Warszawiacy naprawiają tylko sprzęty z polskiej dystrybucji.

Po kontakcie z supportem w Holandii, wysłałem do nich i otrzymałem nową.
Darmo. :bow:

Artek - wyjaśnisz, dlaczego gwarancja była tylko na rok?

garbaty
01.01.2021, 16:53
Zawsze jest na rok, drugi to rękojmia w polskiej dystrybucji. Nie wiem czy w pozostałe kraje europejskie też mają taką instytucję

Artek
01.01.2021, 16:58
Artek - wyjaśnisz, dlaczego gwarancja była tylko na rok?
Sprzęt kupiony w DE w Media Markt. Tam była tylko roczna gwarancja (można było dokupić oczywiście na 2 lub 3 lata).

Novy
01.01.2021, 17:08
Sprzęt kupiony w DE w Media Markt. Tam była tylko roczna gwarancja (można było dokupić oczywiście na 2 lub 3 lata).

To mnie trochę dziwi ponieważ w de jest oficjalnie dwa lata gwarancji.
Wszystko, co ponad te dwa lata daje sprzedawca to jego dobra wola i jest to rękojmia jak wspomniał garbaty.

To pierwszy z brzegu link o warunkach gwarancji i rękojmii w de.
https://www.finanztip.de/garantie-gewaehrleistung/

Artek
01.01.2021, 17:53
To mnie trochę dziwi ponieważ w de jest oficjalnie dwa lata gwarancji.
Wszystko, co ponad te dwa lata daje sprzedawca to jego dobra wola i jest to rękojmia jak wspomniał garbaty.

To pierwszy z brzegu link o warunkach gwarancji i rękojmii w de.
https://www.finanztip.de/garantie-gewaehrleistung/

Sprawdzałem z paragonem w Media Markt w Schwedt. Potem potwierdziłem to na ich stronie internetowej. Przypominam, że można było dopłacić i przedłużyć rękojmię do 3 lat. Ja tego nie miałem.

Novy
01.01.2021, 18:00
Sprawdzałem z paragonem w Media Markt w Schwedt. Potem potwierdziłem to na ich stronie internetowej. Przypominam, że można było dopłacić i przedłużyć rękojmię do 3 lat. Ja tego nie miałem.

Skoro tak mówisz to nie będę się kłócił.
Jednak należy uważać na każdym kroku i egzekwować swoje prawa. :umowa:

Przykład sprzed kilku tygodni - do końca minionego roku w de był obniżony podatek z 19 na 16%.
Kupowałem buty w jednej z sieci sklepów sportowych. Policzyli mi... 19%!

Zwróciłem uwagę i nagle na paragonie znalazło się 16% podatku. :dizzy: