PDA

View Full Version : Kurtka MODEKA


lungo1
18.05.2009, 14:41
Pytanie dotyczy kurtki ... czy ktoś miał coś z taką jakieś przygody czekam na info, i oczywiście dziękuję za wszelkie cenne rady:).
http://modeka.pl/pl/produkty/11/texas%20pro.html
Proszę o info na temat tego konkretnego modelu.:oldman:

JuIo
18.05.2009, 15:13
Przymierzałem ją ostatnio i nawet jest całkiem fajna tylko strasznie mi tors odstawał przy pochyleniu się a i w ogóle nawet jak wyciągałem ręce do przodu to na klacie rósł mi balon więc zrezygnowałem na rzecz tej kurtałki http://modeka.pl/pl/produkty/10/montana%20pro.html

lungo1
18.05.2009, 16:09
hmmm przeczytałem wątek MODEKA czy warto i :mur::mur: o co tu kaman to jesteśmy w UE i płacimy jak w EU a jakość ? no nie to co ja mam k...a kupić , żeby miało membranę , materiał750 i kosztowało do 1000?:confused:

JuIo
18.05.2009, 18:00
hmmm przeczytałem wątek MODEKA czy warto i :mur::mur: o co tu kaman to jesteśmy w UE i płacimy jak w EU a jakość ? no nie to co ja mam k...a kupić , żeby miało membranę , materiał750 i kosztowało do 1000?:confused:

Red baika:hehehe:

czosnek
18.05.2009, 21:59
hmmm przeczytałem wątek MODEKA czy warto i :mur::mur: o co tu kaman to jesteśmy w UE i płacimy jak w EU a jakość ? no nie to co ja mam k...a kupić , żeby miało membranę , materiał750 i kosztowało do 1000?:confused:

Może z Buse coś zalosujesz fajnego.

kiub
19.05.2009, 12:38
Pytanie dotyczy kurtki ... czy ktoś miał coś z taką jakieś przygody czekam na info, i oczywiście dziękuję za wszelkie cenne rady:).
http://modeka.pl/pl/produkty/11/texas%20pro.html
Proszę o info na temat tego konkretnego modelu.:oldman:

Mam taką, przejechała ze mną dużo w różnych warunkach od pustyń po góry i bardzo sobie ją chwalę.
Trochę ciężka, ale za to bardzo mocna i wytrzymała.
Super wentylacja, na różne sposoby (dwustronny zamek przy mankietach, otwory na rękawach, pod pachami i na plecach).
Gdyby tylko były jeszcze w jaśniejszych kolorach...

Wojtek_RD04
19.05.2009, 16:52
a widział kto taką kurtałke ?? http://modeka.pl/pl/produkty/12/discovery%20s.html

Stachu
19.05.2009, 18:20
a widział kto taką kurtałke ?? http://modeka.pl/pl/produkty/12/discovery%20s.html

Mój kumpel właśnie taką zanabył. Do tej pory przeszła jednak tylko test 200 km. Z tego co zauważyłem:
1. Fajnie wygląda, szczególnie z plastikowymi ochraniaczami na ramionach;
2. Camelback sprawdza się, ale robi się z niego balon. W kieszeni leży. Nie ma o co go zaczepić mimo że ma uchwyt. Po napełnieniu robi się garb.
3. Ma wypinaną membranę i podpinkę.
4. Otwory wentylacyjne są i działają. W terenie kumpel spocił się w normie.
5. Nie wiem jak z wytrzymałością... czas pokaże.

Stachu
19.05.2009, 18:27
A propo Modeki. Zna ktoś http://modeka.pl/pl/produkty/72/mesh%20mistral.html ?

podos
20.05.2009, 09:39
Mój kumpel właśnie taką zanabył. Do tej pory przeszła jednak tylko test 200 km. Z tego co zauważyłem:
1. Fajnie wygląda, szczególnie z plastikowymi ochraniaczami na ramionach;
2. Camelback sprawdza się, ale robi się z niego balon. W kieszeni leży. Nie ma o co go zaczepić mimo że ma uchwyt. Po napełnieniu robi się garb.
3. Ma wypinaną membranę i podpinkę.
4. Otwory wentylacyjne są i działają. W terenie kumpel spocił się w normie.
5. Nie wiem jak z wytrzymałością... czas pokaże.

Widzialem i mierzyłem. Bardzo fajnie zrobiona. Jakby byla z goretexu to bym kupił.

Stachu
20.05.2009, 13:01
Fakt, kurteczka jest spoko. Jedynym minusem moim zdaniem jest ten nieszczęsny garb przy pełnym camelu. Gdybym rozglądał się za kurtką, pewnie bym się na nią szarpnął.

podos
20.05.2009, 13:29
jak mam plecak z camelem w środku, to na jedno chyba wychodzi... najpierw mam garb a potem w miarę upijania garb sie przesuwa na dół.

Stachu
20.05.2009, 17:48
To wygląda trochę inaczej. Po prostu worek nie ma zaczepienia w kieszeni. Gdy go napełnisz, nie ma go o co zaczepić i leży na dnie.

podos
21.05.2009, 09:31
W plecaku tez nie mam zaczepienia. W zadnym z dwóch, ktore posiadam. No a woda, jak to woda zbiera sie na dnie. CHyba ze masz jakis patent na zaczepianie wody ;) No ale zresztą nie waznie - chcialem tylko na pisać ze kurtka mi sie podoba ale kupie sobie inną :)

Nowy011
21.05.2009, 11:31
Ja miałem z MOdeką , mały ,,lot" połaczony z szlifem po asfalciee i skoszeniem pachołka drrogowego ..
tylko ,że to była katana skórzana. Dziwię się ,że miała widoczynch mało uszkodzeń, co prawda rękaw poszarpany , jakbym się z pitbulem szarpał. no i po ,,pachołku" zero śladów na katanie .. koszula była za to rozerwana i noo na wysokości żeber miałem zrypane trochę mięcha ..ale tak to luzik..
Luzik ... to byłby gdybym miał cośśśśśś na kolanach , a tak jak część wie dziura do kości.. bleeeee


Mnie osobiście jakoś nie przeszkadza śmiganie w tekstylnej ( firmy Feilks, czyli HGW. ) a skórze....
No wiadomo ,że przy słońcu i małych prędkościach w skórze robi się .... ciepło:Sarcastic:.. ale wydaje mi się ,że lepiej chroni od tekstylnej..( takie mam wrażenie)
Ochrona przed deszczem, wiatrem też jest bardzo dobra .Ruchy nie sa jakieś ,,skomplikowane " jak jakiegoś cyborga. Tylko że cena nie jest mniejsza od Tekstylnych, a no i zapewne mniej posiada kkieszenni itd..

petrosbike
26.05.2009, 03:41
Kupiłem wczoraj własnie TexasPro z uwagi na skórzane wstawki. Pasuja mi do spodni Polo Mohawk. Przyznam ze naprzymierzałem sie jak dziki raz montane a raz Texas raz XXl a Texas XXXL no padło na Texas. Podoba mi sie krój, nie uwiera, dobrze lezy, ma regulacje spora, wywietrzniki, stójke pod brode, wypinaną membrane Humax itd. 890 zł -sporo . Widziałem wczesniej Buse ale gorzej lezała i jakos ogólnie gorsze wrażenie szczególnie ten tex jakis mało przekonujacy. Texas ma niezłe protektory udaroprogresywne- niezły wynalazek. W domu uderzałem łokciem o kant stołu i zero urazu. W srode robie średnia traske ok 200 to cos wiecej napisze.
Acha - w montanie nie widziały mi sie naszywane kieszenie no nie lubie takiego stylu jak dla turysty piechura. Nie widziały mi sie także te niby gumowane zamki od wywietrzaczy. Zupełnie nie wierze w ich wodoszczelność. W modece też jest pare rzeczy do poprawienia- np ta mnogość zamków, zameczków, idiotyczne mocowania podpinek na jakies pętelki, troche odstajacy krój na plecach. Jest pare fajnych patentów np pampers pod krokiem w Texasie, ale za to brak kieszeni z tyłu jak w Montanie. Texas ma lepsze wywietrzaki tzn madrzej ukryte pod patkami antywodnie.
Ogólniej Texas lepiej lezy ale to subiektywna sprawa. Jeszcze jedno: Texas ma tex wyższej gramatury tzn 750D a Montana 500D a to juz cos konkretnego przy ew. szlifie. Tak ogólnie te 890 zł to jakby cena za markę i jakość ale jeszcze w granicach rozsądku.
Nastepny model to Melville Pro ale 1200 to juz bym nie dał za produkt bardzo podobny do Texas'a, w tej róznicy to sie jakby spodnie mieszczą.

lungo1
28.05.2009, 22:24
dzięki kolego za fajny opis no i mam ciągle do myślenia?

petrosbike
29.05.2009, 01:58
Dzisiaj a nie wczoraj przejechałem ok 200km. Pogoda jak sami wiecie średnia. Wyjechałem ok 13 było pogodnie/pochmurno ale w miare ciepło. Na wszelki wypadek założyłem w kurtke podpinke jesienną. Na siebie tylko koszulkę Louisa. Po drodze przypadkowo zjechałem na odpoczynek, usiadłem na przystanku i w tym momencie lunął deszcz. Nooo przesiedziałem 15 minut, zmieniłem rekawice na grubsze i pojechałem w mała mżawkę. Deszcz juz mnie nie złąpał. Wracałem ok 19-20 na termometrze pokłądowym miałem od 3,4 do 3,6 stopnia Celsjusza, więc średnio fajnie. Sypała mała mżawka, deszcz juz wiekszy nie spadł. Teraz wrażenia z kurtką związane. Szczelna całkowicie przed wiatrem i chłodem. Nie łopocze. Nie krepuje ruchów. Wygodna i łatwa w obsłudze mimo tych zameczków. Daje sie szybko w tym połąpac. Dobre i pewne rzepy. Troche niebezpieczna boczne kieszenie bo zamki sie otwieraja prawie do dna. Nic tam ważnego nie można włożyc bo w razie zapomnisz zapiąć to..... Kieszenie na piersiach dobrze przylegają i maja mocne rzepy+zatrzaski. Rękawy przyjemnie wykończone jakimś zamszykiem. Mieszcza sie i w rekawice i na rekawice. Długość kurtki akuratna, posiada pasek na rzepy coby sie można opiąć i plecaczek ma sie za co potrzymac. Pampersa nie używałem. Skórzane wstawki ładnie utrzymuja formę i krój kurtki. Czego by sie tu doczepić? Na razie nie widzę nic specjalnego. Pewnie jeszcze wyjdzie w trakcie nastepnych jazd, może w upale?
Na dzis kurtka jest dla mnie OK i warta tej kasy. Przyjechałem do domu nie wyziębiony, nie przewiany i zadowolony- czego chciec wiecej?

rambo
29.05.2009, 02:20
Łączenie skóry i cordury to nie jest dobry pomysł. Zupełnie inaczej się te materiały konserwuje. O ile textylia się wrzuca do pralki, o tyle skóra chyba za bardzo się z pralką nie polubi. :)

petrosbike
29.05.2009, 03:08
Przyznam sie że nie wyobrażałem sobie prania takiej kurtki nawet samej cordury w pralce. Przecież po takim praniu to z cordury wyjdzie rzęch. Hmm po co wogóle prac taka kurtke?

podos
29.05.2009, 08:38
Cordurę mozesz prać ile wlezie - po to została wynaleziona zeby ja trzeć a ona żeby się nie ścierała. Rozmawiamy jeszcze o Cordurze Dupont TM czy o wyrobie czekoladopodobnym?

petrosbike
29.05.2009, 13:12
Moim skromnym zdaniem kurtka jest wtedy najfajniejsza jak nosi slady uzytkowania, jest lekko przytarta, skórka wyswiecona, lekko zmiekczona. nówka to jest dobra na Krupówki.
Prac to można i trzeba podszewkę. Pewnie że jak sa na kurcie plamy od budyniu czy dżemu to gorzej, ale ja na moto takich rzeczy nie jadam, owady to mozna gabką lub szczoteczką usunąć. Jak ktos chce koniecznie prac to i skóra nubuk dobrze sie w praniu czuje- sprawdzałem na innych ubrankach.

rambo
29.05.2009, 16:58
A swoją kurtke masz nową, czy po kimś ;)

petrosbike
29.05.2009, 18:03
Nowa i własnie ją intensywnie zużywam.

rambo
29.05.2009, 18:06
Na co dzień tak, ale jak ja mam do biura, do klienta wejść w spodniach i kurtce po 3 tyg w Turcji i 8000km w siodle ;)

petrosbike
29.05.2009, 20:26
Ano nikt i nic nie jest doskonałe. Każdemu według gustu i smaku. Szczęśliwie jest spory wybór fasonów, firm i wzorów. Nie upieram sie przy swoim wyborze. Na miasto i bliskie wypady mam skórę Held'a grubą i przytartą, z patyną czasu i tez fajnie.

Dzieju
30.05.2009, 06:36
To tak jak z moto, jak ktoś widzi błyszczącą od czystości z nietkniętym lakierem to myśli ale ładna tylko pewnie ciągle w garażu stoi.....a jak widzimy taką przykurzoną ze śladami
na "skórze"/lakierze to większość powie oooo ta to musiała z pół swiata objechać...

petrosbike
30.05.2009, 18:52
Albo mysli inaczej- tego to na lepszy nie stać a udaje wielkiego motocyklistę. To tak jak w polityce, to samo zdarzenie można na 3 sposoby zinterpretować. Znamy to?