PDA

View Full Version : MSR - Whisperlite, sekcja i naprawa


chomik
16.02.2009, 20:29
Po dwoch tygodniach w afryce popsul mi sie MSR Whisperlite (nowka sztuka)... niby nie ma sie co zepsuc, a jednak... najpierw przestala palic (nic niedalo czyszczenie) a potem siadla pompka i trzeba bylo kupic zwykla maszynke na zwykle kartusze...
Ale nasz przyjaciel z RPA jechal z tą ktora Mirmil sprzedaje (primus) i przetrwala bezproblemowo jego 6 miesiecy w trasie... :)

majo
16.02.2009, 21:00
generalnie to wiele osob narzeka na pompkę ktora jest mało pancerna:(

podos
23.02.2009, 21:38
Ale co padło w pompce MSRa?? Spadła tylko gumka z tłoka?

chomik
23.02.2009, 21:49
Ale co padło w pompce MSRa?? Spadła tylko gumka z tłoka?
Nie mam pojecia, jak przyplynie to rozbiore.... a na poczatek przestala sie palic a potem padla pompa przestala dawac cisnienie... rozbiore, sprawdze, dam zznac.....

podos
24.02.2009, 12:32
To ja stawiam diagnozę.

Przestała palić, bo nie miala cisnienia w butli. Nie miała ciśnienia bo z tłoka spadła gumka -uszczelka, a spadła bo nie posmarowałeś załączonym smarem w malutkiej tubce. Znaczy nie przeczytałes instrukcji :)


sorry za offtop.

chomik
24.02.2009, 13:34
To ja stawiam diagnozę.

Przestała palić, bo nie miala cisnienia w butli. Nie miała ciśnienia bo z tłoka spadła gumka -uszczelka, a spadła bo nie posmarowałeś załączonym smarem w malutkiej tubce. Znaczy nie przeczytałes instrukcji :)


sorry za offtop.
Niestety cisnienie bylo.... a pompka padla w koncu jak za 10 razem napompowalem i pewnie za duzo....

bigos
10.03.2009, 20:29
Nie mam pojecia, jak przyplynie to rozbiore.... a na poczatek przestala sie palic a potem padla pompa przestala dawac cisnienie... rozbiore, sprawdze, dam zznac.....

Właśnie mam zamiar kupić kuchenkę MSR, co to mówicie, że tak pada. Czy rzeczywiście powinienem mieć zgryza, czy jak pisze Podos wystarczy tylko instrukcję poczytać?

A ile za tego Primusa trza by wybecalować?

podos
10.03.2009, 20:31
Trzeba najpierw obejrzeć Chomikową...

chomik
10.03.2009, 20:32
Właśnie mam zamiar kupić kuchenkę MSR, co to mówicie, że tak pada. Czy rzeczywiście powinienem mieć zgryza, czy jak pisze Podos wystarczy tylko instrukcję poczytać?

A ile za tego Primusa trza by wybecalować?
Czytałem instrukcje i zrobiłem co trzeba... a przestałą palić zanim siadła pompka... może miałem pecha ale moim zdaniem ta plastikowa pompka jest jakaś badziewna... Primus wyglada solidniej...

chomik
10.03.2009, 20:40
Trzeba najpierw obejrzeć Chomikową... Mogę ja po weekendzie wysłać razem z częściami, jeśli nie pali się z częściami....

podos
10.03.2009, 20:42
Nie pali się. Ale ciekaw jestem:)

chomik
10.03.2009, 20:42
Nie pali się. Ale ciekaw jestem:) No to umówione, wysyłam w poniedziałek z innymi gratami :D

bigos
10.03.2009, 21:12
Trzeba najpierw obejrzeć Chomikową...

Znaczy, że będzie jakiś raport z sekcji zwłok?

podos
10.03.2009, 21:17
czemu nie...

chomik
10.03.2009, 21:23
czemu nie...
Zwłoki moge przekazać na Bank Części, jak Podos ożywi to będzie na wypożyczenie...

podos
10.03.2009, 21:39
no to przynajmniej jest powód do grzebania. :)

podos
16.04.2009, 16:58
Zwłoki moge przekazać na Bank Części, jak Podos ożywi to będzie na wypożyczenie...

Dziś dostałem, podtrzymujesz cesję do banku? :umowa: :haha2:

chomik
16.04.2009, 17:19
Dziś dostałem, podtrzymujesz cesję do banku? :umowa: :haha2:
Jasne :)

Marcin z Zakopanego
16.04.2009, 18:34
Nie wiem, co sie stało - ciekaw jestem wyników sekcji :) ale wersja że MSRy sa jakoś badziewne po prostu odpada. Ja mam kilka - używam od lat i to są maszynki uchodzące za super niezawodne wsród alpinistów, przewodników itd - popularne zwłaszcza na zachodzie, bo u nas tradycja to jest raczej biedy i kombinowania niż jakości.

podos
16.04.2009, 20:53
Uszczelke, która spadła z tłoka to jeszcze na biurku w pracy założyłem na swoje miejsce i pompuje bardzo ładnie. Zmontuje w całość odpalę i dam znac.

Marcin z Zakopanego
18.04.2009, 09:52
To najpopularniejszy przypadek - trudno go nawet nazwac usterką...

chomik
18.04.2009, 13:48
Generalnie to nie chciała się zapalać, to od 2 godzinnego pompowania i kombinowania, czyszczenia, zmiany dyszy itp w końcu spadła uszczelka...

Marcin z Zakopanego
18.04.2009, 14:19
Chomiku, spoko - to nie była osobista wycieczka :) sam jestem ciekaw co nie poszło, bo jak pisałem wcześniej to rzadkość. Zdarza mi się być daleko od cywilizacji z takim palnikiem, więc wszystko co się tyczy jego problemów po prostu mnie interesuje.

podos
20.04.2009, 12:04
dobra, zbadam temat dokładnie, skoro to nie tylko to.

podos
08.05.2009, 12:02
no to pogrzebałem.

Poniewaz mialem swoją to moglem posprawdzać elementy naprzemiennie.

1. Pompka - w jak najlepszym porządku (wspomniana uszczelka z tłoka spadła)
2. Palnik. Wizualnie wszystko gra, jednak paliła się strasznie słabym płomieniem. (po wczesniejszym rozgrzaniu oczywiscie) Wymieniłem dyszę, na taką co była w woreczku - zapaliłem i wszystko hula w najlepszym porządku. Wyglada, ze była dysza nie do tego paliwa, albo przytkana.

3. zrobię jeszcze podglad napisu na dyszy w mojej kuchence - zeby sie upewnić - ale wyglada ze wszystko gra.


PS: Chomiku, Miales tą paliwową butelkę w Poznaniu. Co się z nią stało? Mialem ją wziąć? Zgubilem czy co?

chomik
08.05.2009, 12:22
PS: Chomiku, Miales tą paliwową butelkę w Poznaniu. Co się z nią stało? Mialem ją wziąć? Zgubilem czy co?
No to dobrze :) cieszę się, że działa, będzie służyć forum (jakby co pożyczycie na wyjazd :D )
Butelkę Ci zostawiłem, stała przy kaskach, więc zgubiłeś :)

podos
15.05.2009, 09:06
no to pogrzebałem.

...
3. zrobię jeszcze podglad napisu na dyszy w mojej kuchence - zeby sie upewnić - ale wyglada ze wszystko gra.
...




Zajrzalem do mojej kuchenki i do instrukcji. Zalożona była dysza do kerosenu i ropy. Ma być do benzyny. Wszystko gra i buczy. Jak odkupię butelkę na paliwo to całość wysyłam do Rambo i bedzie dostępne do wypożyczenia w banku (wreszcie coś dla nie-Afryk).

chomik
15.05.2009, 09:10
Zajrzalem do mojej kuchenki i do instrukcji. Zalożona była dysza do kerosenu i ropy. Ma być do benzyny. Wszystko gra i buczy. Jak odkupię butelkę na paliwo to całość wysyłam do Rambo i bedzie dostępne do wypożyczenia w banku (wreszcie coś dla nie-Afryk).
No mam nadzieję, że będzie działać, bo wtedy ni ch... nie chciała ani na tej dyszy ani na drugiej... a, że dzień wcześniej działała na tym samym paliwie to byłem pewien, że coś się zjebało...

Mirmil
24.05.2009, 08:43
MSR.Znajomi nie nasmarowali tloczka w papce tym smarem,w pierwszy dzien kuchenka dziala ok,na drugi dzien ani dychnela,papka nie robila cisnienia .
CZYTAC INSTRUKCJE OBSLUGI TRZEBA I TYLE.

chomik
26.05.2009, 18:34
CZYTAC INSTRUKCJE OBSLUGI TRZEBA I TYLE.\
Czytałem, smarowałem, czyściłem, walczyłem 3 godziny, uwierz, że brak kuchenki w wyprawie, był jedną z rzeczy której wolałem uniknąć....

bigos
28.05.2009, 16:23
A żeście sie gryzonia uczepili, że czytac i palic nie umie. Teraz ważne, aby podosowa diagnoza była ok, bo ktoś nastepny na suchym prowiancie bedzie jechał.
Nie czekając na sekcję zwłok zapodałem sobie takiego MSR-a i na razie po testowych rozruchach jestem pod pozytywnym wrażeniem. Trochę denerwuje mnie tylko ten kopcący płomień zaraz po odpaleniu.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

yonec
02.06.2009, 17:50
hej
potrzebuję by mi ktoś zmierzył ile ma oryginalna butelka (MSR) grubości na gwincie (nie wiem czy nie mam za grubej bo coś się gwint źle wkręca i puszcza paliwko między pompą a butelką). Moja ma 4,8mm. pzdr

podos
03.06.2009, 08:29
nie mam MSR-a, ale pasuje McKinley z Intersportu. Nie nie wiem co to jest drubośc na gwincie? Srednica zakrętki? Czy otworu?

yonec
03.06.2009, 15:43
dokładnie to chodzi o to ze zdjęcia (nie wiedziałem jak napisać) :)
wydaje mi się że mam za grube (nie wiem jak wczoraj to patrzyłem ale dziś jest 5,6mm więc chyba stale rośnie ;) )