PDA

View Full Version : Akcesoryjna szyba crf 1000l


Birtka
12.09.2018, 12:11
Witam wszystkich! Zastanawiam się nad wymianą szybki z fabrycznej na akcesoryjną. Jakiej firmy polecacie, chyba że uważacie że fabryczna jest wystarczająco dobra. Dzieki

Sierdiukov
12.09.2018, 12:14
Witam wszystkich! Zastanawiam się nad wymianą szybki z fabrycznej na akcesoryjną. Jakiej firmy polecacie, chyba że uważacie że fabryczna jest wystarczająco dobra. Dzieki

Dobra do czego? Jako szybka - jest dobra.
Ja jestem trochę na nią za wysoki i mi szumi - ale mam zatyczki. Nie chcę wyższej bo latam po krzakach i wyższa by tego raczej nie ułatwiała.

Jaki chcesz osiągnąć efekt zmieniając? Bo chyba to jest najważniejsze - co ma ta szyba robić?

tommi
12.09.2018, 12:41
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29181

Emek
12.09.2018, 12:42
Deflektor od Darkojaka zamyka temat. Jak gorąco to można zawsze zdjąć. Przy ori szybie i braku deflektora na zbiorniku szarpie kaskiem a ja nie jestem jakiś wyrośnięty 178 cm. Te cienkie deflektorki działają dobrze ale u mnie dwie sztuki po jeździe w terenie po prostu się połamały na mocowaniach od wstrząsów i wibracji. Darkojakowy jest gruby i solidny.

Birtka
12.09.2018, 13:13
Dobra do czego? Jako szybka - jest dobra.
Ja jestem trochę na nią za wysoki i mi szumi - ale mam zatyczki. Nie chcę wyższej bo latam po krzakach i wyższa by tego raczej nie ułatwiała.

Jaki chcesz osiągnąć efekt zmieniając? Bo chyba to jest najważniejsze - co ma ta szyba robić?

W zasadzie nie wiem co chciałbym osiągnięć bo nie mam do niczego odniesienia. Wcześniej miałem NC 700x. Kupiłem już z wyższa szybką. Pytanie do Was co wyższa szybka zmienia w stosunku do ori.

nabrU
12.09.2018, 13:18
Deflektor od Darkojaka zamyka temat. Jak gorąco to można zawsze zdjąć. Przy ori szybie i braku deflektora na zbiorniku szarpie kaskiem a ja nie jestem jakiś wyrośnięty 178 cm. Te cienkie deflektorki działają dobrze ale u mnie dwie sztuki po jeździe w terenie po prostu się połamały na mocowaniach od wstrząsów i wibracji. Darkojakowy jest gruby i solidny.Nic dodać nic ująć. Ten sam setup jak Emek plus forumowy deflektor lag I można w trasę jechać.

machoni
12.09.2018, 15:28
A ja bym chętnie krótszą szybę przygarnął od ori. Ta była by spoko jakby była transparentna. https://allegro.pl/mb-szyba-givi-d1144bo-honda-crf1000l-africa-twin-i7516284036.html.
Coś ktoś może ma innego? podobnego

siwy
12.09.2018, 15:48
Ja mam oryginalną + deflektor od Przemka adv + plastik zakrywający część dziur przy zbiorniku i jest git. Przy wzroście 188 jeżdżę przeważnie z otwartą szybą + okulary przeciwsłoneczne latem i jest komfortowo nawet przy większych prędkościach.

muszel72
12.09.2018, 17:25
Kolejny mój Darkojak w kolejnym motocyklu. Niczego więcej przy wzroście 188 nie trzeba. Pzdr