PDA

View Full Version : Zajebistość CRF


Strony : [1] 2

madafakinges
01.09.2018, 11:20
Forum Afry i nie ma wątku co zajebistego jest w NAT.

Więc piszemy dlaczemu lubimy swoje NAT.

Zaczynam rok 24500 zero awarii, średnio spala 5 najniższe 4,2 najwyższe 7,8 na autostradzie z bagażami trzymane 170-180
Brak korozji, szprychy świecące, żadnych problemów z przełącznikami itp. po prostu hąda...
82613
W dzień zakupu
82614
Dwa tyg później TETH Albania
82615
Czarnogóra
82616

82617
Rumunia off
82618
Dojazd do Farcaula
82619
Grecja Meteory
82620
Droga na Olimp

madafakinges
01.09.2018, 11:27
82621

82622
Beskid żywiecki
82623
Węgry Eger
82624
Rumunia asfaltowa Transalpina
82625
Trasa nad polskie morze z zahaczeniem o góre piachu w Białym Borze

Po 24tyś serwis zaworowy tylko jeden wydechowy do korekty na śrubce.
Wczoraj wymyłem moto wygląda jak w dzień przytulania pod salonem miłość trwa i z każdym kolejnym km. bardziej doceniam lekkość prowadzenia, zajebiście skuteczny silnik, świetne hamulce, dźwięk, wygode, piekny wygląd, uniwersalność i to co miała stara XRV jadąc na niej czuje się jak w domu zawsze, uśmiech z twarzy nie schodzi:D

ps. za godzinę jadę na weekend w Bieszczady, już wiem że będzie zajebiście.

tyran
01.09.2018, 11:28
W końcu jakiś pozytywny wątek. :Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:
Już myślałem że się nie doczekam.

Zrobiłem NAT ponad tysiąc km. i jedyne zastrzeżenia miałem do dudniącego powietrza w okolicach kasku.
Cała reszta idealna. Piękny motocykl!

kuba1981
01.09.2018, 11:36
Dopisz jeszcze jaki rok itp.manual czy dct ...

Novy
01.09.2018, 11:48
Forum Afry i nie ma wątku co zajebistego jest w NAT.

Więc piszemy dlaczemu lubimy swoje NAT.

(...)

1. Ma DCT! Uwielbiam tą skrzynię. Mogę delektować się przyjemnością z jazdy nie rozpraszany przez wachlowanie sześcioma biegami.
Wcześniej miałem NC 750X też z DCT.
Po pierwszej jeździe próbnej na NC, banan nie schodził mi z pyska. To była miłość od pierwszego metra.

Żeby nie było - w młodości jeździłem sportowo, więc umiem biegi zmieniać i kiedyś nawet czerpałem z tego przyjemność :D

2. Wygląd kozacki. Niedaleko, gdzie mieszkam znajduje się przeszklony od ziemi biurowiec i akurat są tam światła. Zawsze narcystycznie patrzę na siebie, znaczy się na NATkę.

3. Spalanie - tak jak pisze Mada. Bardzo jestem zadowolony. Chociaż w NC miałem min. 3,2l/100km, max. 5,6. Stałe przy normalnej jeździe 3,5l. Ale NC nie można (jak NAT) jeździć we dwójkę, nie ma tyle mocy, nie jest tak uniwersalna i nie wygląda tak zajebiście!

4. Światła - magia! Wreszcie widzę, dokąd jadę.

5. Zegary - czytelne nawet jak od tyłu wali słońce. Nie widzę, co jest na nawi (nawigacja nad zegarami), a zegary nadal idealnie czytelne.

5. Oryginalna szyba. Już nawet OEM szyba dobrze chroni od wiatru. U mnie delikatnie podniosłem Batzen'em.

6. Stale świecące kierunkowskazy - dla mnie ważna kwestia, miałem tak w TA - jestem lepiej widoczny dla pozostałych użytkowników drogi.

7. Kanapa, siedzenie - można zrobić naprawdę dużo kilometrów (solo lub we dwoje) i nie cierpieć.

8. Ochrona przed wiatrem (nogi) - po moim NC zauważyłem od razu, że bak pięknie chroni od wiatru.

9. Hamulce - tak, hamulce! Jak można było zapomnieć. Motor staje dęba czy jedziesz sam czy z pasażerem i tobołami. Niejednokrotnie zapiszczałem przednim kołem przy gwałtownym wciśnięciu klamki.

10. Klang nawet oryginalnego tłumika - piękny! Japońce długo walczyli, żeby go osiągnąć z rzędówki. Miał brzmieć jak poprzednich modeli - tak czytałem. Czasami w zimie aż włączam sobie na YT dźwięk. Moja Pani mówi wtedy, że albo chory jestem albo bardzo już tęsknię za latem :D

Na razie to chyba wszystko. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to chętnie dopiszę.

Zrobione na chwilę obecną ponad 22.000 moją. W Portugalii zrobiliśmy z Mykiem ok. 2.300 km. Zjechaliśmy całą Portugalię. Ale wtedy na manualu i szczerze powiem, że manualna skrzynia mnie nie zachwyciła. Oczywiście to kwestia gustu :)

radiolog
01.09.2018, 12:06
Mnie się też moja zajebiście podoba, wreszcie jakaś piękna linia, a nie ta kurewsko brzydka bawarska stylizacja.
Prowadzenie bajka, mogłem zapomnieć o tym ciągnącym do ziemi cyckowozie.

Artek
01.09.2018, 12:10
Temat nie ma oczywiście nic wspólnego ze zmianą kartki w kalendarzu forumowym :at:

miki*
01.09.2018, 12:19
Mnie się też moja zajebiście podoba, wreszcie jakaś piękna linia, a nie ta kurewsko brzydka bawarska stylizacja.
Prowadzenie bajka, mogłem zapomnieć o tym ciągnącym do ziemi cyckowozie.

Nosz... To moja kurewsko brzydka bawarska stylizacja nie bedzie sie pokazywac w towarzystwie zajebiscie pieknej CRFy bo jeszcze sie choroba serwisowa zarazi i abs mi zacznie mrugac :p

siwy
01.09.2018, 12:22
U mnie 10 tyś. km i lubię ją coraz bardziej. Awarii brak. Najniższe spalanie 4,16 l

colles
01.09.2018, 13:46
U mnie same pozytywne odczucia. Nie robiłem jazd testowych ale po odebraniu moto z salonu i przejechaniu się 50m z DCT zakochałem się w tej skrzyni. W czwartek wyjazd na Korsykę i myślę że na tych wąskich krętych dróżkach skrzynia sprawdzi się wysmienicie:) :)

Wujek
01.09.2018, 16:19
Po 4 tys kilometrów w KGZ,TJK, UZB. kocham DTC jeszcze bardziej.
(przebieg ok 26 tys bez awarii)

myku
01.09.2018, 17:33
Absolutnie nic szczegolnego. Gratuluje i trzymam kciuku za dalsza satysfakcje.

myku
01.09.2018, 17:37
1. Ma DCT! Uwielbiam tą skrzynię. Mogę delektować się przyjemnością jazdy nie rozpraszany przez wachlowanie sześcioma biegami.
Wcześniej miałem NC 750X też z DCT.
Po pierwszej jeździe próbnej na NC, banan nie schodził mi z pyska. To była miłość od pierwszego metra.

Żeby nie było - w młodości jeździłem sportowo, więc umiem biegi zmieniać i kiedyś nawet czerpałem z tego przyjemność :D

2. Wygląd kozacki. Niedaleko, gdzie mieszkam znajduje się przeszklony od ziemi biurowiec i akurat są tam światła. Zawsze narcystycznie patrzę na siebie, znaczy się na NATkę.

3. Spalanie - tak jak pisze Mada. Bardzo jestem zadowolony. Chociaż w NC miałem min. 3,2l/100km, max. 5,6. Stałe przy normalnej jeździe 3,5l. Ale NC nie można (jak NAT) jeździć we dwójkę, nie ma tyle mocy, nie jest tak uniwersalna i nie wygląda tak zajebiście!

4. Światła - magia! Wreszcie widzę, dokąd jadę.

5. Zegary - czytelne nawet jak od tyłu wali słońce. Nie widzę, co jest na nawi (nawigacja nad zegarki), a zegary nadal idealnie czytelne.

5. Oryginalna szyba. Już nawet OEM szyba dobrze chroni od wiatru. U mnie delikatnie podniosłem Batzen'em.

6. Stale świecące kierunkowskazy - dla mnie ważna kwestia, miałem tak w TA - jestem lepiej widoczny dla pozostałych użytkowników drogi.

7. Kanapa, siedzenie - można zrobić naprawdę dużo kilometrów (solo lub we dwoje) i nie cierpieć.

8. Ochrona przed wiatrem (nogi) - po moim NC zauważyłem od razu, że bak pięknie chroni od wiatru.

9. Hamulce - tak, hamulce! Jak można było zapomnieć. Motor staje dęba czy jedziesz sam czy z pasażerem i tobołami. Niejednokrotnie zapiszczałem przednim kołem przy gwałtownym wciśnięciu klamki.

10. Klang nawet oryginalnego tłumika - piękny! Japońce długo walczyli, żeby go osiągnąć z rzędówki. Miał brzmieć jak poprzednich modeli - tak czytałem. Czasami w zimie aż włączam sobie na YT dźwięk. Moja Pani mówi wtedy, że albo chory jestem albo bardzo już tęsknię za latem :D

Na razie to chyba wszystko. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to chętnie dopiszę.

Zrobione na chwilę obecną ponad 22.000 moją. W Portugalii zrobiliśmy z Mykiem ok. 2.300 km. Zjechaliśmy całą Portugalię. Ale wtedy na manualu i szczerze powiem, że manualna skrzynia mnie nie zachwyciła. Oczywiście to kwestia gustu :)
Zapomniales dodac ze skrzynia sie zjebala po 2300 km a moto.byla nowka sztuka

Sierdiukov
01.09.2018, 18:45
No to ja dodam świetne wyważenie, przy powolnych manewrach niezwykle ważne i ułatwiające życie.

bogdanbc
01.09.2018, 21:16
Jestem już starym zrzędą. Nakręciłem na Viaderku (które cały czas mam) ponad 300 kkm i powiem, nowa AT DCT mi pasuje. Ma wszystkie zalety Viaderka (no może za wyjątkiem stabilnego mocowania tylnego kuferka - ale poradziłem sobie z tym) oraz dużo tego co mi pasowało w Trampku (jakiego też sporo ujeżdżałem). Ponieważ gram na fleciku - nie przeraziła mnie mnogość przełączników na klawiaturze :), choć czasami w nocy jeszcze mylą mi się zmiana świateł i przełącznik funkcji.
AT jak na razie tylko 44 kkm nie zawiodła i daje sporo uciechy. Jedyna awaria - to wymiana przełącznika funkcji - znany problem.
Jedyne co mnie nie tyle co rozczarowało, co zdziwiło - to przy pierwszej gumie złapanej w trasie - brak kluczy do odkręcenia koła (łatki i łyżki miałem - ale co z tego :) - do głowy mi nie przyszło (po użytkowaniu Trapiego, starej AT czy Varadero) że w komplecie kluczy może nie być podstawowego klucza chociażby do naciągnięcia łańcucha.

Pozdrawiam, jak na razie bardzo zadowolony z nowego motorka, który znowu obudził we mnie chęć polatania na motorze nieco dalej niż dookoła komina. A DCT - rewelka, szczególnie w górach i przy jeździe na stojąco, czy targaniu kanistra z benzyną w ręce.

/Bogdan Sopot

Emek
01.09.2018, 23:37
Jadu mało. Przydałoby się jebniecie jak w kacie. Poza tym prawie 40 tysi bezawaryjnej jazdy. Jestem prawie zadowolony. 😉

madafakinges
01.09.2018, 23:53
Kompletny układ wydechowy+strojenie i crf ma jad jak lc8

yeuop
02.09.2018, 04:45
madafakinges: patrze na twoje zdjęcia w pierwszym poscie, a potem na awatara.... obciales wlosy?

ile kosztuje taki kompletny układ wydechowy? na pewno nie kupie, bo dla mnie to sa pieniądze wyrzucone w bloto, ale z ciekawości zapytam....

żuk
02.09.2018, 09:57
Kompletny układ wydechowy+strojenie i crf ma jad jak lc8
Prowokacyjnie stwierdzę, że póki nie spróbuję nigdy w to nie uwierzę :)

Lakrua
02.09.2018, 10:20
U mnie moto miało służyć tylko mnie, jednak nawet plecaczek się przekonał i w tym roku razem nawineliśmy ponad 10k, przebiegi 800km dziennie we dwoje bez problemu.

Emek
02.09.2018, 10:43
Kompletny układ wydechowy+strojenie i crf ma jad jak lc8



Pozwolę się nie zgodzić. To nie tylko wydech ale zawias, v2 i kilka innych czynników. Przy 1190 NAT to zawsze będzie muł.

ivenhoe
02.09.2018, 12:22
Pozwolę się nie zgodzić. To nie tylko wydech ale zawias, v2 i kilka innych czynników. Przy 1190 NAT to zawsze będzie muł.

hej, nawet i przy 1090 adv również.

Novy
02.09.2018, 13:00
Jak ktoś nie umie wykorzystać tego, co ma to zawsze mu będzie za mało.

Emek
02.09.2018, 13:05
Co masz wykorzystać jak ty mu w gaz a moto nie zapierdala tylko się rozpędza?
:at: vs :lc8:
O to mi chodzi. Nie żebym się jakoś czepiał ale takiego pazura mi brakuje. Po prostu ten motocykl nie ma wyrazu. Jest bezpłciowy. Do bólu poprawny ale nijaki. Dobrze na czarnym, dobrze w terenie, ogólnie dobrze. Takie mam wnioski po 3 latach jazdy tym moto. Bez awarii, bez uszkodzeń więc jest OK ale do zajebistości to jednak daleko jest.

Novy
02.09.2018, 13:15
Np.

https://youtu.be/yRxBoLAms_A

yRxBoLAms_A

yeuop
02.09.2018, 13:24
Co masz wykorzystać jak ty mu w gaz a moto nie zapierdala tylko się rozpędza?
:at: vs :lc8:
O to mi chodzi. Nie żebym się jakoś czepiał ale takiego pazura mi brakuje. Po prostu ten motocykl nie ma wyrazu. Jest bezpłciowy. Do bólu poprawny ale nijaki. Dobrze na czarnym, dobrze w terenie, ogólnie dobrze. Takie mam wnioski po 3 latach jazdy tym moto. Bez awarii, bez uszkodzeń więc jest OK ale do zajebistości to jednak daleko jest.

Bezplciowosc jest super.
Niektorzy wlasnie tego szukają.

ivenhoe
02.09.2018, 13:34
Bezplciowosc jest super.
Niektorzy wlasnie tego szukają.

chyba tylko ślimaki.

Emek
02.09.2018, 13:38
Bezplciowosc jest super.
Niektorzy wlasnie tego szukają.

Rację masz. Sam tego szukałem ale po czasie czegoś mi brakuje. Kuwa, jak baba. Już się zamykam i lecę wypucować szprychy :D.

yeuop
02.09.2018, 13:43
Kuwa, jak baba.

No nie chciałem od razu tak dosadnie, ale nie będę zaprzeczal :D

svyterius
02.09.2018, 14:24
To i ja dodam swoje 4 litery ;)

Afryka podobala mi sie wizualnie juz 2 lata temu :) Byly przymiarki w salonie - docelowo kolor czarny ze zlotymi lagami. Obojetnie czy to mialby byc manual czy DCT. Niestety koszt motocykla + to wysokie ubezpiecznie skreslilo moje marzenia - cena cos kolo 63 tys golas.

Jezdzilem wczesniej BMW GS800 i o tym motocyklu moglbym powiedziec,ze to motocykl bez wyrazu. Na trasie jednak brakowalo tej mocy - zwlaszcza w dwie osoby.

W przelomie lutego/marca tego roku wybralem sie do Hiszpanii z Time2moto. Jako,ze jechalismy grupa wymienialismy sie motocyklami (3xAT,2xGS1200,1xMultistrada950 i Gs700). Mi przypadla AT w malowaniu tricolor w DCT.

Pierwszy kontakt z DCT jakos bez polotu - nie wiedzialem jak to pracuje na D w zakretach zmienialo mi biegi - totalna porazka...:) Do tego opony Karoo3 na mokrym asfalcie zachowywaly sie jak na lodowisku. Po pierwszym dniu moj zapal opadl do tego motocykla.

Dzien drugi - przelot na Giblartar i po wczesniejszym zaglebieniu tajnikow jazdy na moto zaczalem bawic sie opcjami Sport. W tym przypadku test wypadl mega pozytywnie. W zakretach gladla sie tak jak chcialem, przyspieszenie bajka. Kanapa wygodna - achow i ochow nie bylo konca :)

Dzien trzeci i wyjazd do Malagi. Probujemy zaparkowac gdzie motocykle - waska ulica,chodnik i plot. Postawilem w poprzek motocykl i probuje przepchnac siedzac (zapomnialem zrzucic na N). Reka mi sie zeslignela na manetke i cala naprzod :) Moto w pion i gdyby nie znak od ktorego sie odbilem przednim kolem to pewnie zaliczylbym mur :) Moto poszlo na bok - zwykla parkingowka - oparlo sie na oryginalnych gmolach, zero innych obtarc. Chlopacy pomogli mi sie pozbierac, zaparkowalem i poszlismy sie przejsc. Poltora godziny pozniej w dobrym humorze podszedlem do moto do moto i...."k...wa a co to? tyle oleju...". Gmol oparl sie na pokrywie silnika i pekla :( Moto na lawete i do serwisu - dekiel z materialami i robocizna 350Euro. Szajs do potegi.

Po powrocie kolega sprzedawal NAT 2016 w DCT kolor czerwony, full ubrana - mysle ktorde dam jej szanse :) Ale najpierw sprzedam BMW. Sprzedawalem,sprzedawalem,sprzedawalem i zrezygnowany mowie a w dupie zostawiam GS. Dwa dni pozniej przyjechal klient i wzial od razu moto :)
I co teraz...??? Hmmm - Odwozilem corke do Szczecina - mowie wstapie do KTM (mieli demo 1090R na sprzedaz). Jazda probna - boziu ale wariat:) ciut za wysoki, srodek ciezkosci tez jakos wysoko - mowie prosze zarezerwowac do soboty. W drodze powrotnej patrze salon Honda - wjechalem i poprosilem o oferte. O jest i demo - ile? Hmmm? a cos z ceny zejdziemy? - sprzedawca mowi,ze musi sie szefa zapytac i pozniej zadzwoni... Zadzwonil i oto jest NAT 2018 tricolor DCT - dalem jej szanse, musimy sie w koncu pogodzic :)

myku
02.09.2018, 14:59
Właśnie Korsyka byla powodem kupna DCT. Mialem dosyc milionowej zmiany biegow . To po Korsyce odechcialo mi sie mocy na rzecz wygody i przyjemnosci z jazdy. Ale na Korsykę nie jezdzi sie przeciez co roku.....udanego wyjazdu.

muszel72
02.09.2018, 15:17
ATAS. Przy 5kkm pękło nie wiedzieć czemu mocowanie prawej plastikowej osłony przy zbiorniku. Było to na granicy turecko-greckiej. Przez kolejne ok 5 kkm co tankowanie musiałem na nowo zaklejać taśmą to ustrojstwo:mur: Teraz 10 kkm i pełne zadowolenie. Dźwięk przepiękny, mocy mogłoby być więcej ale i to zadowala. To przecież nie MTS za 90 kpln. Spalanie zadowalająco nawet z trzema kuframi na autostradzie przelotowo 170.
Jest ogólnie Git.
Pzdr

svyterius
02.09.2018, 15:55
ATAS. Przy 5kkm pękło nie wiedzieć czemu mocowanie prawej plastikowej osłony przy zbiorniku.

Sledzilem Twoj post na FB wlasnie mialem sie pytac jak skonczyla sie wizyta w serwisie? Uwzglednili?

muszel72
02.09.2018, 16:04
Ja nie mam FB
Zgłosiłem w ASO Pomirski. Wysłali zgłoszenie do Górala do wawki. Ponoć tak muszą. Jeszcze tydzień czekania.

Dubel
02.09.2018, 21:12
Co masz wykorzystać jak ty mu w gaz a moto nie zapierdala tylko się rozpędza?
:at: vs :lc8:
O to mi chodzi. Nie żebym się jakoś czepiał ale takiego pazura mi brakuje. Po prostu ten motocykl nie ma wyrazu. Jest bezpłciowy. Do bólu poprawny ale nijaki. Dobrze na czarnym, dobrze w terenie, ogólnie dobrze. Takie mam wnioski po 3 latach jazdy tym moto. Bez awarii, bez uszkodzeń więc jest OK ale do zajebistości to jednak daleko jest.

Subiektywnie, jedno z najlepszych podsumowan NAT jakie mozna przeczytac na naszym forum. :Thumbs_Up:

madafakinges
02.09.2018, 21:23
Do latania wokól komina ktm zdecydowanie lepszy, jednak dłuższa jazda na tim pazurze zwyczajnie męczy.
Dziś polatałem na tracerze900 z kłikszifterm, zapierdala. staje w pion, 200 w momencie, banan na ryju... i z przyjemością wróciłem na moją bezwyrazową NAT pojechałem się dalej relaksować
82651
Bieszczady są piękne, a opony zamknięte... scorpion triale rządzą.
600km w weekend.

Jak już kiedyś pisałem; jazda na KTM to picie spirytusu z gwinta, NAT ko delektowanie się koniakiem zakarpackim-kto co woli.:Thumbs_Up:

siwy
02.09.2018, 21:32
Do zastrzyków adrenaliny mam exc a afryka z założenia miała być do turystyki i włóczenia się.

bukowski
03.09.2018, 10:05
Ja po 25 tys. kilometrach i 2,5 roku nie myślę o zmianie. Usterki naprawione na gwarancji. Mało pali, jechać jest czym, wygodnie, przewidywalnie, w codziennym odbiorze jest bardzo podobna do starej afryki (miałem RD07 przez 10 lat) z dokładnością do silnika, hamulców i wyglądu - które dzieli kilka epok.

Dla mnie to super uniwersalny motocykl:

a) turystyka off na zadupia - przewidywalność, wygoda, ładowność, cały dzień w siodle nie męczy. 6 czy 7 tys. km w Pamirze bez najmniejszych uwag. Silnik idzie na najgorszej benzynie, nie marudzi nawet na 4.5 tys. m n.p.m, duża głębokość brodzenia. Na minus tutaj tylko mała ładowność bagażnika i konieczność ręcznego wyłączania kontroli trakcji po każdym uruchomieniu.

b) szybkie autostrady - poleciałem raz WAW-Holandia i z powrotem, przelotowo 180-200 km/h, bez większych problemów i bólu dupy. Ochrona przed wiatrem so-so, ale w starej afryce nie było lepiej. Dobra ochrona przed deszczem, nienachalna kontrola trakcji, fajnie się w zakręty składa. ABS jak dla mnie mógłby byc mniej czuły.

c) szutry - dużo wybacza, mocy dość, żeby na każdym biegu zamiatać dupą. W starej afryce brakowało do tego mocy.

d) off - daje radę poza tym, że oczywiście ciężka jest i na kosie nie da rady obrócić. Ale przedwczoraj sobie nawet trochę poskakałem na torze i do limitu zawieszenia nie doszedłem. W rękach jest zaskakująco lekka i dobrze wyważona, czego nie można powiedzieć o wadze, jak już Królewna zdecyduje się położyć...

http://africatwin.com.pl/attachment.php?attachmentid=82652&stc=1&d=1535961867

http://africatwin.com.pl/attachment.php?attachmentid=82653&stc=1&d=1535961867


http://africatwin.com.pl/attachment.php?attachmentid=82654&stc=1&d=1535961867

madafakinges
03.09.2018, 10:10
No i piękna jest czego nie można powiedzieć o jej konkurentach, żebym nie musiał palcem wskazywać...;)

radiolog
03.09.2018, 10:34
i pięknie i żeby było jasne malkontentom w tym temacie dziękujemy, tu tylko o zajebistości królowej, co jest niezaprzeczalne hehe

wojtekk
03.09.2018, 10:54
Malowanie HRC bajka!

operator99
03.09.2018, 12:19
Malowanie HRC bajka!

To prawda nie podważalna

RysiekO
03.09.2018, 12:53
Afra piękna jest, i już.

Ja bym porównał ją do pieknej poukładanej dziewczyny, przy reszcie fetyszystek o ostrych rysach i cycatych bab :D

Maciek525
03.09.2018, 13:59
Na Afryce od stycznia, raptem 8500 km.
Do tej pory żadnych problemów.

Nasza ocena danego sprzętu zależy głównie od doświadczeń jakie mamy i od tego jakie są nasze oczekiwania co do samej jazdy.
NAT nie jest najlepsza w terenie, nie jest też idealna do podróżowania po twardym, nie jest nawet dobra do ostrego zapierdalania...

NAT jest do wszystkiego (a zarazem do niczego) - co można uznać za wadę a dla mnie jest zaletą. Miałem w życiu trochę różnych jednośladów a nawet sporo i różne były dobre w danym momencie, bo jak chciałem hard enduro to do Rumunii zabierałem exc 2t, jak miałem chęć na zapierdalanie to na Poznań zabierałem R6-kę i długo by wymieniać bo pomysłów i zajawek było wiele....a teraz mam chęć na uniwersalność, wygodę i relaks na motocyklu i NAT daje mi wszystko czego mi trzeba no ale kiedyś ani w Poianie ani w Poznaniu nie dałaby zbyt wiele...

Afryka ma mnie dowieźć z punktu A do punktu B i dać mi możliwość przejechania tej trasy w miarę rozsądnie na różne sposoby od lekkiego offu, przez szutry, dziurawe lokalne drogi aż po autostradę w zależności od mojego widzi mi się w danym momencie. Nie będzie idealna na żadną z tych tras ale daje możliwość pojechać każdą z nich i dlatego na ten moment jest dla mnie w sam raz.

Dlaczego NAT a nie np KTM (choć ostatnie kilka lat było związane z pomarańczą) - bo ma DCT a ja jestem już leniwy i nie chce mi się biegów zmieniać ;) a uważam, że do moich zastosowań sprzęgło mi do niczego nie jest potrzebne (w hard enduro - jakieś belki itd - owszem lepiej mi się latało ze sprzęgłem niż z rekluse ale Afryką na tor superenduro nie mam zamiaru wjeżdżać). Mocy też więcej nie potrzebuję a charakterystyka silnika NAT zaspokaja moje potrzeby. Zawias choć mógłby być ciut lepszy ale wystarcza.

Ilu ludzi tyle potrzeb i każdy sam powinien sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie czego oczekuje od sprzętu a gadanie, że moje lepsze bo "coś tam" nie ma najmniejszego sensu ;)
Dla mnie NAT jest zajebista i po wczorajszych 12h w siodle nadal chce mi się jechać dalej....
Szerokości!!!

yeuop
03.09.2018, 14:14
nie jest też idealna do podróżowania po twardym

Ciekawe. Napiszesz więcej?

CzarnyEZG
03.09.2018, 14:33
Z tego co piszecie w przychylnych i krytycznych opiniach wyłania się obraz starej dobrej...

... Afryki.

Nie jest ani najpiękniejsza, ani najszybsza, ani najbardziej kontrowersyjna,
ale będzie dobrą towarzyszką i na co dzień i na długie wyprawy.

Taka "dziewczyna z sąsiedztwa" w najlepszym wydaniu.

Chyba mnie (zwłaszcza ten mniej pochlebne opinie) przekonały, że NAT to godna następrzyni Królowej.

madafakinges
03.09.2018, 14:42
Jak przesiadałem się z rd07 na nat i spowrotem, to czuć że to ten sam motocykl, że crf to właśnie nowa africa twin.

muszel72
03.09.2018, 14:50
Moje malowanie najpiękniejsze:bow::haha2:

Maciek525
03.09.2018, 15:22
Ciekawe. Napiszesz więcej?


To moja ocena - nie musisz się zgadzać.
Słowo klucz tutaj to "idealna" a do ideału (jazda tylko po czarnym) brakuje dla mnie np. trochę mocy, 17" z przodu, innej charakterystyki zawieszenia.
Gdybym miał jeździć tylko po czarnym turystycznie to w garażu miałbym pewnie coś innego np. KTM 1290S albo Ducati MTS 1200.

myku
03.09.2018, 15:26
Zeby nie bylo ze tylko narzekam bo to nie dokonca prawda.Ja zachwycony jestem DCT.Po dwoch wariatach 990S i 1190Adv chcialem troche spokoju.Stad pomysl o DCT.Pieknie sie to w trasie sprawuje,a i na alpejskich sciezkach tez to robilo robote.W sumie to moglbym przy niej zostac ...gdyby Emek nie mial calkowitej racji.Choc w sumie kupilem ja w takim celu jak napisal Siwy.Zeby sie powloczyc tu i tam.W sumie tez juz wszystko ponaprawialem i wymienilem,choc szlak mnie trafial,wiec powinno sie wszystko trzymac kupy i jezdzic.

radiolog
03.09.2018, 19:57
Oo proszę zajebista ATAS bierze udział w programie uwaga i wraca z Mazur

ARG
03.09.2018, 20:06
Nie wiem czy to ma miarodajne, ale... obecnie topik "bubel do sześcianu" ma 69 stron a "Zajebistość CFR" 6, przypadek? ;)

muszel72
03.09.2018, 20:08
Ta wraca z Mazur albańskich:)

radiolog
03.09.2018, 20:10
Spoko dogonimy i przegonimy

Novy
03.09.2018, 20:11
Nie wiem czy to ma miarodajne, ale... obecnie topik "bubel do sześcianu" ma 69 stron a "Zajebistość CFR" 6, przypadek? ;)

Zauważyłeś, że w wątku o bublu NAT jest dysputa nt. BMW?

Tank
03.09.2018, 20:54
Juz wyjasniam:
https://pl.m.wikiquote.org/wiki/A_u_was_Murzynów_biją!
:)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

radiolog
03.09.2018, 21:00
Przysłowiowe nożyce jak sie walnie w stół

Novy
03.09.2018, 21:15
Zabrakło argumentów? :D

Tank
03.09.2018, 21:21
A komu? :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

radiolog
03.09.2018, 21:22
Temu co se upierdala błotkiem w spraju kombinezonik

Novy
03.09.2018, 21:27
Zalatuje ruskimi technikami propagandowej manipulacji.

Może jednak Mod posprząta wątek, żeby wyłącznie merytorycznie było?

Taka prośba...

pałeł
03.09.2018, 21:37
mogę cały w kibel bez czytania jedna prośba na priw i jest zrobione a wy napiszecie sobie ten watek od nowa jak macie chęci

wojtekk
03.09.2018, 21:38
Koledzy... Może włącznie sobie samokontrolę , dobrze ? To nie hydepark. A potem się posprząta. Ale pomóżcie , aby nie było czego sprzątać . Pisanie to nie obowiązek. Oki ?

siwy
04.09.2018, 09:48
Ja kiedyś zobaczyłem foto w HRC z czarnymi felgami i tak mi się spodobało to zestawienie że swoją też zamówiłem w takim samym:

https://ucaa7ecacbcaa26a951bba8bf42f.previews.dropboxuserc ontent.com/p/thumb/AAIuiLa2NZeZZIzPdGfB69xF22GJgbmw1x0fAHVw5I8l_02I-QKq9XJLYmeTjHtbS-JE9z-xxLRpQEUaohhI5zOmIh5V9BeR6f6CoIuGtMoOzEjUMBFte6Ke1 IXbgaJq7tzmBhdhttT7cH4Bc4_mzeksC8v8FcO9j6UpYLO7UWh hn4MjL9nC0twUBI2-ZyK8WfAToXdhnzGNBYBMqwBQ9dUOXcTTy4A9ivBZ02abr6JfXA/p.jpeg?size_mode=5

matjas
04.09.2018, 10:54
Siwy a to czarne to anoda czy lakier????

Jak będę kiedyś zamawiał taka ;) to tez wezmę czarne kolka ;)

siwy
04.09.2018, 10:59
Siwy a to czarne to anoda czy lakier????

Jak będę kiedyś zamawiał taka ;) to tez wezmę czarne kolka ;)

koła oem, zmienione w salonie przy kupnie

matjas
04.09.2018, 11:01
No ale właśnie pytam czy jak OEM to jest anoda czarna czy lakier. Sorry może to głupie pytanie.

siwy
04.09.2018, 11:35
No ale właśnie pytam czy jak OEM to jest anoda czarna czy lakier. Sorry może to głupie pytanie.

pewnie lakier, trzeba by hądy pytać

Romano
04.09.2018, 23:16
2018 od połowy maja do dziś 10500km, zsiadać się nie chce, banan z ryja nie schodzi:D

soniq2
04.09.2018, 23:34
https://farm1.staticflickr.com/971/41477089794_15ac316a50_b.jpg

Moja kupiona w kwietniu ,12,5k km już przejechane, nie wiedziałem, że motong może dać tyle radości. Miał być GS 800-tka i dzięki Bogu pojawiła się ona, piękna, duża, bosko rycząca, wygodna...... jak do tej pory żadnych usterek, żadnych problemów. W chwili obecnej na rynku nie ma dla mnie lepszego motonga w tej cenie i z tym przeznaczeniem... Nawet oszałamiający GS 1200 ADV nie zrobił na mnie wrażenia, a miałem możliwość skonfrontować go w bezpośredniej relacji.....

Każdy musi znaleźć swój model - ja znalazłem... i Wam życzę....:):):):)

Luti
04.09.2018, 23:52
A przymierzałeś się wcześniej do KATA 1090?
Bo myślę, że to będzie pogromca Afryki. Tak jak na początku milenium Suza dl 650 wykopała transalpa z rynku.

soniq2
04.09.2018, 23:59
A przymierzałeś się wcześniej do KATA 1090?
Bo myślę, że to będzie pogromca Afryki.

Miałem okazję nie tylko przymierzyć się, ale i polatać.... niestety nie rzucił mnie na kolana. Oglądam go raz, dwa razy w tygodniu z bliska... i nadal nic....:( Spoglądałem też na 1290 ADV ..... w silniku ma diabła.... ale nadal to nie to, co mnie ujęło jak Afra....

Luti
05.09.2018, 00:37
Ok. Fajnie trzy kropkowy koluniu. Jednakże wrzuć trochę konkretu z jazdy. Co było na nie? (ad 1090), a co być może na tak?

radiolog
05.09.2018, 06:54
Ok. Fajnie trzy kropkowy koluniu. Jednakże wrzuć trochę konkretu z jazdy. Co było na nie? (ad 1090), a co być może na tak?Tu jest temat o zajebistosci crf, a nie w czym crf jest lepsza od kata

Cezar3
05.09.2018, 07:25
Parę osób ma problem, że nat jest naprawdę zajebista i na siłę szukają powodów, że jednak nie. A to może jednak giees, a może kat, nawet deel się przemknął :)
Mam swoją miesiąc, nalatane niecałe 3tys i jest zajedwabiście. Ma wszystko, czego oczekuję od moto, nawet kufry fabryczne mi nie przeszkadzają. W ciężkim ofie nie planuję latać, po czarnym o szutry nie widzę konkurencji - subiektywnie.
Dla mnie super, czego chcieć więcej :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zbyszek
05.09.2018, 08:10
czego chcieć więcej :)


Mogła by kosztować tak z 30 tyś mniej....
:haha2:

radiolog
05.09.2018, 08:23
Mogła by kosztować tak z 30 tyś mniej....
:haha2:Można, kupujesz romet adv i zmieniasz malowanie na hrc hehe

Emek
05.09.2018, 08:38
Można, kupujesz romet adv i zmieniasz malowanie na hrc hehe

Chyba żartujesz. Co ci to przypomina? NAT????? Ja tu widzę inspirację czym innym.
https://www.bikeandbusiness.pl/img/357/romet-adv-125fi-pro-niebiesko-szary-_mg_9043-286e96d312ed57fdde2d7d9129c9c2bc.jpg

radiolog
05.09.2018, 08:44
Chyba żartujesz. Co ci to przypomina? NAT????? Ja tu widzę inspirację czym innym.
https://www.bikeandbusiness.pl/img/357/romet-adv-125fi-pro-niebiesko-szary-_mg_9043-286e96d312ed57fdde2d7d9129c9c2bc.jpg

Nie przypomina, ale jest o 30000 tańsza :), a o to koledze Zbyszkowi chodziło

consigliero
05.09.2018, 08:48
Interesujące z punktu widzenia socjologicznego, jak długo uda się Wam utrzymać parę w tym wątku😉


Over

radiolog
05.09.2018, 08:51
Interesujące z punktu widzenia socjologicznego, jak długo uda się Wam utrzymać parę w tym wątku😉


OverO zajebistosci CRF nigdy za dużo, codziennie bardziej mnie ta maszyna kręci

Cezar3
05.09.2018, 08:57
Fakt, że cena mogłaby być niższa ... ale zajebistość NAT kosztuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

materna
05.09.2018, 09:08
Parę osób ma problem, że nat jest naprawdę zajebista i na siłę szukają powodów, że jednak nie. A to może jednak giees, a może kat, nawet deel się przemknął :)


Zgadzam się, niektórzy próbują wmówić,że NAT jest słaba. Ja myślę,że jest to jeden z najlepszych motocykli bez podziału na kategorie jaki jest na rynku. Nie jest najlepsza w poszczególnych kategoriach, ale jako całość robi robotę.

krzysiek_m
05.09.2018, 10:29
No bo słaba jest. Tylko nie dla każdego to wada :).
Niektórym większa moc nie potrzebna, a z chęcią przytulą większą trwałość i prostotę silnika, która mam nadzieję idzie wraz mniejszym wysileniem.

madafakinges
05.09.2018, 10:36
Nigdy mi mocy w NAT nie brakowało do 170 idzie tak samo jak 990s na akrapach z mapą akrapa czy 990r dopiero powyżej tej prędkości R mi odjeżdża ale S już nie (990R ma 116koni).
To, że się wydaje że KTM idzie lepiej to zasługa tego w NAT po prostu nie czuć prędkości, dzięki czemu nawet szybka jazda CRF nie męczy.

Jack_*Daniels
05.09.2018, 11:07
Wy tak na prawdę ?? Rozumiem powód powstania tego wątku i z chęcią go czytałem ale nie rozumiem części wypowiedzi które się tu pojawiają, ciągłe porównywanie do ktm-ów, gs-ów i udowadnianie jakie inne są ujowe. Czy o tym jest ten wątek?? Myślałem że o zaletach NAT i przyjemności z jazdy którą dostaliście a nie o kurzu w filtrze ktm-a, ani o niewygodzie jaką oferuje nam ktm, który szybciej dojedzie do zakrętu itp...
Jeżeli ktoś miałby skorzystać z tego wątku to za wiele konkretów stąd nie wyniesie.

madafakinges
05.09.2018, 11:14
jackudanielsie

To czego mam ją porównywać żeby ludzie mieli pogląd jak się nią jeździ? Do jelcza?
Porównuje ją do 990 bo ja sam, ale znak przynajmniej kilka osób które przymierzało się do zakupu 7-8 letniego 990R za którego trzeba dać 35-40tyś. i stwierdziło że lepiej trochę dołożyć i wziąć nową Hądę.
Choć R lepiej zapierdala bo ma 20koni więcej i lepszy zawias, za to afra lepiej się prowadzi, ma lepsze hamulce i mniej pali, kto co woli.
ps.O kurzu w fltrze KTM było w wątku o bublu

Jack_*Daniels
05.09.2018, 11:25
Myślę że wystarczy napisać w czym jest dobra a nie w czym konkurencja ujowa. Tylko to mnie gdzieś kuje po oczach. Każdy swoje chwali bo to normalne, ale gdzieś te porównania jak dla mnie tracą obiektywność i zalatują mi nieco samozachwytem. Może i jest naprawdę dobrym motocyklem dającym mnóstwo frajdy z jazdy z dźwięku generowanym przez komin etc. I z chęcią tego wysłucham co wam posiadaczom się podoba w niej. Nie musicie nam nie posiadaczom na siłę udowadniać tego. "jeden woli ogórki drugi ogrodnika córki"
Na jelcza można więcej załadować akcesoriów.

radiolog
05.09.2018, 11:28
Wy tak na prawdę ?? Rozumiem powód powstania tego wątku i z chęcią go czytałem ale nie rozumiem części wypowiedzi które się tu pojawiają, ciągłe porównywanie do ktm-ów, gs-ów i udowadnianie jakie inne są ujowe. Czy o tym jest ten wątek?? Myślałem że o zaletach NAT i przyjemności z jazdy którą dostaliście a nie o kurzu w filtrze ktm-a, ani o niewygodzie jaką oferuje nam ktm, który szybciej dojedzie do zakrętu itp...
Jeżeli ktoś miałby skorzystać z tego wątku to za wiele konkretów stąd nie wyniesie.Bo to jest wątek o zajebistosci, dla smakoszy modelu i wspólnej zajebistojaźni, od wad jak napisał Mada jest bubel.

Jack_*Daniels
05.09.2018, 11:46
Bo to jest wątek o zajebistosci, dla smakoszy modelu i wspólnej zajebistojaźni, od wad jak napisał Mada jest bubel.

I to właśnie mi trochę gesiarstwem zalatuje. Nie chciałbym tu nikogo z posiadaczy śmigłolota obrazić.

madafakinges
05.09.2018, 11:46
Wielokrotnie pisałem o tym jak KTM jest dobry,
"siwy uważam, że jeśli nie masz parcia na nówkę sprzęt, to naprawde warto spróbować KTM koniecznie w wysokiej wersji.
Kawał skurwysyna z niego, ale naprawdę będziesz miał co wspominać na starość. Po sezonie zmienisz na NAT.
Po ukraińskiej integracji na której byłem dzikiem i przejechałem nim trase hard uważam, że byłem wtedy w szcycie formy i wjeździłem się tak w dzika jak w żaden inne moto, mogłem nim robić wszystko. Przy 120 potrafiłem na stojąco poderwać go na koło, mogłem zapierdalać w lesie (po suchym) jak na lekkim sprzęcie, po zamontowaniu szosówek schodziłem na kolano, łoiłem dupy plastikom. Aż pewnego dnia z za winkla w lesie wyleciał mi leśniczy vitarą i tylko fartem nie poleciałem na czołówkę. Połamałem kolano, przeszczep kości itp.
Po tym mam jakąś blokadę, boje się już tak rznąć. Dlatego decyzja o zakupie CRF.
Choć dwa tyg przed zakupem już prawie kupiłem 990r, ale właściciel się rozmyślił, nie dziwie się w sumie, bo z tak wyjątkowym sprzętem ciężko się rozstać.
Na razie zrobiłem dopiero 1000km na CRF potrzebuje jeszcze ze 2-3tyś. żeby się wjeździć i wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.
"
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28733&page=18

Wydaje mi się że jestem obiektywny.

Jack_*Daniels
05.09.2018, 11:54
Wielokrotnie pisałem o tym jak KTM jest dobry,
"siwy uważam, że jeśli nie masz parcia na nówkę sprzęt, to naprawde warto spróbować KTM koniecznie w wysokiej wersji.
Kawał skurwysyna z niego, ale naprawdę będziesz miał co wspominać na starość. Po sezonie zmienisz na NAT.
Po ukraińskiej integracji na której byłem dzikiem i przejechałem nim trase hard uważam, że byłem wtedy w szcycie formy i wjeździłem się tak w dzika jak w żaden inne moto, mogłem nim robić wszystko. Przy 120 potrafiłem na stojąco poderwać go na koło, mogłem zapierdalać w lesie (po suchym) jak na lekkim sprzęcie, po zamontowaniu szosówek schodziłem na kolano, łoiłem dupy plastikom. Aż pewnego dnia z za winkla w lesie wyleciał mi leśniczy vitarą i tylko fartem nie poleciałem na czołówkę. Połamałem kolano, przeszczep kości itp.
Po tym mam jakąś blokadę, boje się już tak rznąć. Dlatego decyzja o zakupie CRF.
Choć dwa tyg przed zakupem już prawie kupiłem 990r, ale właściciel się rozmyślił, nie dziwie się w sumie, bo z tak wyjątkowym sprzętem ciężko się rozstać.
Na razie zrobiłem dopiero 1000km na CRF potrzebuje jeszcze ze 2-3tyś. żeby się wjeździć i wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.
"
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28733&page=18

Wydaje mi się że jestem obiektywny.

No niech ci będzie - jeszcze bana dostanę czy cuś :haha2:

madafakinges
05.09.2018, 12:08
Jeszcze nikogo nie banowałem, ale tym masz predyspozycje być pierwszy.:haha2:

wojtekk
05.09.2018, 12:24
Jacku Danielsie - ale co Cię gryzie ? Że ludzie , którzy mają dany motocykl piszą o jego zajebistosci ? Dla równowagi piszą o bublach - jest równowaga. Drażni Cię , że nie ma tego w tym samym wątku? Jeżeli tak , to kwestia gustu . Dla mnie z kolei tak , jak jest teraz jest bardziej przejrzyście. Drażnią Cię porównania , a innych nie bo do czegos trzeba się odnieść. Proponujesz , aby się nie odnosic? Ok - kwestia gustu. Napisz może dokładniej , co Ciebie drażni , bo inaczej nie jest to chyba jasne.

I jedyne , co dalej piszesz to to , że bana dostaniesz. A widziałeś wątek o szopenie ?

matjas
05.09.2018, 12:32
Idealnie się złożyło z festiwalem szopenowskim ;)

Jack_*Daniels
05.09.2018, 12:34
Jacku Danielsie - ale co Cię gryzie ? Że ludzie , którzy mają dany motocykl piszą o jego zajebistosci ? Dla równowagi piszą o bublach - jest równowaga. Drażni Cię , że nie ma tego w tym samym wątku? Jeżeli tak , to kwestia gustu . Dla mnie z kolei tak , jak jest teraz jest bardziej przejrzyście. Drażnią Cię porównania , a innych nie bo do czegos trzeba się odnieść. Proponujesz , aby się nie odnosic? Ok - kwestia gustu. Napisz może dokładniej , co Ciebie drażni , bo inaczej nie jest to chyba jasne.

I jedyne , co dalej piszesz to to , że bana dostaniesz. A widziałeś wątek o szopenie ?Poproszę o kosz z moimi wpisami w ty wątku. Moderatorom życzę większego dystansu.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Mhv
05.09.2018, 12:42
Ja sugeruję w ogóle więcej dystansu - wszystkim. Jeśli ktoś mi pisze że moje moto jest słabe a ja odczytuję to jako atak na mnie, to coś ze mną jest nie tak. Zaraz ktoś kogoś zabije bo ten drugi powiedział o jakimś tam k..wa MOTOCYKLU że jest słaby. Ja rozumiem że to forum motocyklowe, ale nie zniżajmy się jako LUDZIE do poziomu fanatyków modelu/marki/zespołu/klubu piłkarskiego itp RZECZY, jak kibole itp.

A 1. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych polecam w PR 2, muzyka podobno łagodzi to i owo..

matjas
05.09.2018, 12:48
A 1. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych polecam w PR 2, muzyka podobno łagodzi to i owo..

Ogólnie dwójkę polecam bardzo. Jak ktoś nie słuchał to dobry sposób zeby zobaczyć o co chodzi w słuchaniu radio i otworzyć sobie głowę na muzykę, której na co dzień się nie słucha - i nie mówię tylko o klasyce.
Jak pisał MHV mogą być z tego same korzyści ;)

M

radiolog
05.09.2018, 13:01
I to właśnie mi trochę gesiarstwem zalatuje. Nie chciałbym tu nikogo z posiadaczy śmigłolota obrazić.

Musimy pokazać ,że my to tez SIŁA :)

matjas
05.09.2018, 13:08
Taaaaa.... może jakaś ustawkę jeszcze zróbcie.

radiolog
05.09.2018, 14:02
Taaaaa.... może jakaś ustawkę jeszcze zróbcie.

Może być, kto szybciej przejedzie w korku bez podparcia

Dubel
05.09.2018, 20:25
Ten wątek to takie kółko wzajemnej adoracji by tego inaczej nie nazwać :p

madafakinges
05.09.2018, 20:33
Adoracji CRF;)

yeuop
05.09.2018, 20:50
Hmm, a mnie w tym motocyklu drazni, ze jak jade sobie spokojnie (np. 2500 obrotow) i chce wyprzedzić, to on wiatr w zagle zlapie dopiero przed 4000 obr.
Kurcze, to jednak XT600 był prawdziwym tajfunem mocy i już 100 obrotow powyżej luźnych obrotow była istna fontanna niutonometrów!!!

Cezar3
05.09.2018, 20:55
Po co było zmieniać ???
:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

machoni
05.09.2018, 21:21
Jeszcze nikogo nie banowałem, ale tym masz predyspozycje być pierwszy.:haha2:

czuję się urażony, ja miałem być tym pierwszym:D;)

operator99
05.09.2018, 21:42
Hmm, a mnie w tym motocyklu drazni, ze jak jade sobie spokojnie (np. 2500 obrotow) i chce wyprzedzić, to on wiatr w zagle zlapie dopiero przed 4000 obr.
Kurcze, to jednak XT600 był prawdziwym tajfunem mocy i już 100 obrotow powyżej luźnych obrotow była istna fontanna niutonometrów!!!

Masz opcje sport to włącz na 3-ci stopień i będziesz zapierdalał aż miło

madafakinges
05.09.2018, 21:58
Jak możesz schodzić tak nisko z obrotmi... to męczenie silnika, nie dziw się że nie przyspiesza


https://www.termignoni.it/wp-content/uploads/2016/07/20162618192.jpg

Patrz jak wygląda wykres z hamowni.

torak
05.09.2018, 22:06
Hmm, a mnie w tym motocyklu drazni, ze jak jade sobie spokojnie (np. 2500 obrotow) i chce wyprzedzić, to on wiatr w zagle zlapie dopiero przed 4000 obr.
Kurcze, to jednak XT600 był prawdziwym tajfunem mocy i już 100 obrotow powyżej luźnych obrotow była istna fontanna niutonometrów!!!

He,he. Spróbuj tak w LC8:D docenisz NAT

Piterm123
05.09.2018, 22:07
Apropos waszego Chopina ,to i tak nie jest w stanie zagrać tak zajebiście jak Afra :)

szelas
05.09.2018, 22:16
Skoro o zajebistości mowa, to mam pytanie.

Chcę kupić nową, pewnie z DCT, ale zastanawiam się czy brać rocznik 2017 czy 2018.
W 2018 nie podoba mi się ten tablet, który ma robić za "zegary", ale chyba ma poprawiony tłumik i trochę zmodyfikowane deflektory/owiewki w czaszy/kokpicie. Czy jest coś jeszcze co przemawia za 2018 lub 2017 (lub 2016 bo takie tez są jeszcze w salonach)

Jeździłem tegoroczną z manualną skrzynią + "kłikszifterem", ale ten gadżet do mnie nie przemawiał, natomiast moto bajka. Testowałem również różne kawasaki, BMW 750 (do 850 jestem za niski) i Hąda jest najfajniejsza, no może jedna rzecz w 750GS była fajniejsza - stabilność przy prędkościach 1-5 km/h

muszel72
05.09.2018, 22:28
NAT czym nowsza tym lepsza tym bardziej dopracowana:)

yeuop
05.09.2018, 22:55
Jak możesz schodzić tak nisko z obrotmi... to męczenie silnika.

A ty nie powielasz jakiś mitow czasem?
Nie pytaj, do jakich obrotow krecilem XTka, a ten silnik po ostatnim remoncie zrobil ponad 120 tys. km.
Jeżeli chcesz się podzielić własnym doświadczeniem popartym solidna porcja km na jednym motocyklu, zamieniam się w sluch.

Mhv
06.09.2018, 07:41
Po prostu wie jak silnik pracuje przy konkretnych obrotach, wkleił też wykres odpowiedni. Porównywanie XT do tego jest nietrafione, to całkiem różne silniki pod każdym względem.
Dodatkowo, to że jeździłeś jakimś moto w taki sposób i on się nie wysypał (bo jest atomowy) to nie znaczy że to właściwy sposób jazdy. Ogólnie odkręcanie silnika z dołu, gdzie ma 1/5 swojej max mocy i momentu) szybko i na maksa nie jest zbyt mądre.

madafakinges
06.09.2018, 07:42
Mitów?
Widzisz, masz czarno na biały wykres z hamowni.
https://www.remus.eu/pub/media/newsletter/ld_honda-crf1000l-africa-twin-mod-16.jpg

Nawet pomiary zaczynają się powyżej 2500 bo tam nie ma nic.
Dlatego nie dziw się że moto nie przyspiesza bo ten silnik ma taką charakterystykę.

yeuop
06.09.2018, 08:00
Po prostu wie jak silnik pracuje przy konkretnych obrotach, wkleił też wykres odpowiedni. Porównywanie XT do tego jest nietrafione, to całkiem różne silniki pod każdym względem.
Dodatkowo, to że jeździłeś jakimś moto w taki sposób i on się nie wysypał (bo jest atomowy) to nie znaczy że to właściwy sposób jazdy. Ogólnie odkręcanie silnika z dołu, gdzie ma 1/5 swojej max mocy i momentu) szybko i na maksa nie jest zbyt mądre.

Nigdy w zyciu nie odkrecilem gazu na full z niskich obrotow.
Nawet podczas wyprzedzania krece manetka do 1/3 zakresu.

yeuop
06.09.2018, 08:04
[QUOTE=madafakinges;599028]Mitów?
QUOTE]

Tak, mitow.
XTkiem jezdzilem na czuja i po remoncie zrobil podemna ponad 120 tys. km. I to przy obrotach, które ty bys nazwal meczeniem silnika.
Takie powielanie ludowych madrosci nie jest na forum nikomu potrzebne, tym bardziej jeśli nie jest w stanie być poparte doświadczeniem.

madafakinges
06.09.2018, 08:06
:DOk szpecu od silników skoro wiesz lepiej.

yeuop
06.09.2018, 08:09
Naprawde nie ma potrzeby podkreślania własnego autorytetu.
Ludzie się z ciebie już nabijają, otworz oczy.
Zdrowia zycze

Emek
06.09.2018, 08:09
Yeuop chłopie, wykres pokazuje kiedy to jedzie. Od ok 4000, poniżej tylko zamula jak sam zauważyłeś. Charakterystyka XT i CRF nie jest taka sama i to że Twoje kowadło zrobiło 120K to zasługa trwałego pieca a i te 120K to żaden wyczyn dla tego silnika. Popatrz ile nakulał Varahannes na CRF.
http://www.varahannes.at/afrika%20twin.htm

yeuop
06.09.2018, 08:12
120k to nie jest super wynik, ale ja już placze, jak slysze/czytam, ze singiel 600tka zrobi z 50-70k km do remontu. Wlasnie TO jest powielanie ludowych madrosci, które nikomu nie sluzy.
A co do Afryki i jej charakterystyki silnika..... no coz, bubel :D

madafakinges
06.09.2018, 08:19
:Otworzyłeś mi oczy:haha2:

myku
06.09.2018, 08:23
120k to nie jest super wynik, ale ja już placze, jak slysze/czytam, ze singiel 600tka zrobi z 50-70k km do remontu. Wlasnie TO jest powielanie ludowych madrosci, które nikomu nie sluzy.
A co do Afryki i jej charakterystyki silnika..... no coz, bubel :D

Cholera...czas umierac :lol8:

żuk
06.09.2018, 08:34
Termignoni naprawdę szał. Aż chce się wywalić harmonię pieniędzy patrząc na ich pomiar.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pirania
06.09.2018, 08:47
Masakra..czasami nie da się Was czytać..

madafakinges
06.09.2018, 08:57
Pełny układ termi przynajmniej zajebiście wygląda, ale sam slip on to jakaś żenada.
https://www.motorradhandel-schweiz.ch/kunden_occasionen/3050/J395363-HONDA-CRF-1000-A-Africa-Twin-ABS.jpg
http://shop.motorbikeadventure.com/WebRoot/StoreIT3/Shops/105054/573D/E3FF/413B/8D1E/ED89/3E95/9311/572B/AT_CRF_1000_L_TERMIGNONI_Silencer_Rear_www.motorbi keadventure.com.png

Spasowanie do osłony kolektora pierwsza klasa.

Dubel
06.09.2018, 09:21
Ludzie się z ciebie już nabijają, otworz oczy.


I kto to pisze??? :haha2::haha2::haha2: Lancuch juz sie nauczyles naciagac ze w technicznych zagadnieniasz sie udzielasz i przekonujesz do swoich racji?:dizzy:

yeuop
06.09.2018, 09:51
No akurat z ciebie również się nieco nabijają ;-)

żuk
06.09.2018, 09:52
Ja prdolę. Jakieś chujostwo się w to forum wdarło. Gdzie nie wejdziesz tam burdel i obrzucanie gównem.

EmilD
06.09.2018, 10:05
Albo admini to zaraz ogarną albo zaraz przybędzie dwadzieścia stron przerzucania gnojówki .

yeuop
06.09.2018, 10:07
To smialo usuńcie moje konto.
Ja nie lubie fałszu i zadufania w sobie.
Zawsze będę z takimi ludzmi walczyl.

madafakinges
06.09.2018, 10:07
Dajcie spokój nie co reagować na takie zaczepki.

wojtekk
06.09.2018, 10:25
Wątek jest o zajebistości CRF. Można się zgadzać z tezą, niezgadzać, dyskutujcie. Ale pisanie kto z kogo się śmieje - nie pasuje. Nie szopenujcie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=598776#post598776) proszę, to nie trzeba będzie sprzątać, moderować.

Wracając do tematu...

muszel72
06.09.2018, 10:31
Że się tak młody stażem wtrąci. Przecież nie zapisujemy się tutaj po to aby ze sobą walczyć:dizzy::mur:

operator99
06.09.2018, 11:21
Ja tam twierdzę że NAT jest dla mnie aktualnie zajebista bo spełnia moje wymagania teraz ale wiem że są też inne może mniej lub więcej od NAT zajebiste motocykle które też chciał bym mieć w swojej stajni np.1290R

Pirania
06.09.2018, 11:45
Ja tam twierdzę że NAT jest dla mnie aktualnie zajebista bo spełnia moje wymagania teraz ale wiem że są też inne może mniej lub więcej od NAT zajebiste motocykle które też chciał bym mieć w swojej stajni np.1290R

Jednak! :haha2::haha2::haha2:

Pozwolę sobie zacytować chyba MADA kiedyś napisał ".. I tak WSZYSCY skończymy na KTM'ach!" :lc8::hehehe:

consigliero
06.09.2018, 12:17
Dlaczego lubie BMW - Hyde Park
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=41762&share_tid=1908&share_pid=369030&url=http%3A%2F%2Fafricatwin%2Ecom%2Epl%2Fshowthrea d%2Ephp%3Fp%3D369030&share_type=t

Warto poczytać tamte dyskusje

Mirek Swirek
06.09.2018, 12:23
W moim przypadku następnym motocyklem po Lc8 jest tylko nowa Afra. Ma w sobie to "coś". Koledzy od szybkich sport-turystów bardzo przychylnie patrzą w jej kierunku.
Parowozy typu 1290, czy Multistrada i inne są też wspaniałe, jednak At jest uszyta na miarę, w sam raz dla mnie :) Chętnie przygarnę w przyszłości w barwach Hrc z manualem ma się rozumieć. O tako ooo... No jest zajebista :D

KORNIK
06.09.2018, 13:27
Jednak! :haha2::haha2::haha2:

Pozwolę sobie zacytować chyba MADA kiedyś napisał ".. I tak WSZYSCY skończymy na KTM'ach!" :lc8::hehehe:

Tak i po LC8 kupił NAT.

Emek
06.09.2018, 13:30
Al Mada chyba jeszcze nie kończy. :p

madafakinges
06.09.2018, 13:32
Niewykluczone, że za pare lat, jak nie będę miał tak dużo czasu na jazdę to wrócę do lc8
Marzy mi się 950SE z drugim kompletem kół Supermoto, ale pewno skończy się na 1090 albo 790 ale to musi trochę czasu upłynąć i KTM musi poprawić wszusykie buble jakie wyjdą w nowej konstrukcji.(mowa o 790)

Ale tymczasem
82765

Pirania
06.09.2018, 13:44
Al Mada chyba jeszcze nie kończy. :p

On ma misję zmian / motania do końca Świata i o jeden dzień dłużej! :p

blacha_świecie
06.09.2018, 13:58
Niewykluczone, że za pare lat, jak nie będę miał tak dużo czasu na jazdę to wrócę do lc8
Marzy mi się 950SE z drugim kompletem kół Supermoto, ale pewno skończy się na 1090 albo 790 ale to musi trochę czasu upłynąć i KTM musi poprawić wszusykie buble jakie wyjdą w nowej konstrukcji.(mowa o 790)

Ale tymczasem
82765

Jestem w szoku, tak daleko podjechać pod górkę bez tylnego koła :) Mi by się pewnie nie udało nawet z dwoma kołami :)

P.S. Odpadające tylne koło to czasem nie wada fabryczna?
Sorki nie mogłem się powstrzymać :haha2:

madafakinges
06.09.2018, 14:00
Co za sztuka z dwoma kołami jeździć?

ex1
06.09.2018, 18:43
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40940639_2091200817590974_3329259636254572544_n.jp g?_nc_cat=0&oh=f3206a238a7a9ba27df2a4ce52fab9db&oe=5BF00FDE

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40898161_2091201340924255_1690316522876043264_n.jp g?_nc_cat=0&oh=b853bec49a4e5fa02b16c8dc125d0cca&oe=5BF2F9A8


zrobiłem kolejne 5 tys km..
Pacjęt NAT 2016 DCT HRC
poprzedni Motocykl KTM 950 SE oraz 950 ADV

po 11 latach na lc8, na stare lata nabyłem NAT

zalety według mnie:

- świetne Wyważenie
- DCT... trzeba się jednak jej nauczyć
- ochrona przed wiaterem
- światła LED
- Wygląd z przodu.. :)
- Hamulce całkiem spoko
- umiarkowanie zużywa łańcuch i opony
- duża sprawność w jeździe..
- super ustawiony srodek cieżkosci
- bardzo czytelny kokpit, sporo informacji
- Felgi DID
- PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

WADY:
- siedzenie.. i niska pozycja kanapy
- Idiotyczny i zupełnie mało przydatny tryb D - w DCT
- skrzynia biegów.. zestrojona pod szosę... dwojka typowo drogowa w piachu tonie..
- beznadziejne rączki.. niewymontowywane
- zawieszenie.. miekkie i gąbczaste :)
- kiepskie plastiki
- blaszany zbiornik
- konieczność gmolowania
- komplet kluczy... typu śmietnik
- wizualnie kiepsko wygląda z BOKU.. fajnie wygląda ATAS :)


Wnioski.. bardzo nią lubię.. latać wszędzie gdzie chcę... rzekłbym że użytkowość NAT jest dla mnie większa nawet niż lc8 :)


na koniec.. walnąłem dziś 2000 km.. w 24H .. i przyznam że nie specjalnie wyobrażam sobie to uczynić innym motocyklem.. :)

muszel72
06.09.2018, 18:53
2000:dizzy:

MarekM
06.09.2018, 20:06
@Ex1, konkretnie i na temat :)


Sent from my iPad using Tapatalk

piotr.dialog
06.09.2018, 22:15
Tak czytam posty i napiszę coś od Siebie.
Moją NAT uwielbiam chociaż
1 w Rumunii padło mi łożysko w tylnym kole i musiałem po nią jechać lawetą (łożysko wymienione w ramach gwarancji)
2 puściło przednie zawieszenie (zrobione w ramach gwarancji)
Oprócz tego pomimo wielokrotnych upadków w terenie nic poważnego nie zrobiłem swojej dziewczynie (mówię o moto :-) )
Jedyne co bym zmienił to chciałbym mieć DCT oraz żeby moto było lżejsze tak o 20 kg.
Mam już nalatane 41000 i odkąd mam NAT to pokonuję co raz więcej km w sezonie.

madafakinges
06.09.2018, 22:39
Ex polecam mod zawiasu taki jak ja wykonałem. W końcu doszedłem do odpowiedniego ustawienia i jestem mega zadowolony no i wygląd zdecydowanie lepszy.

DCT i 20kg mniej to raczej nie idzie w parze... Też od zakupu NAT podwoilem roczny przebieg

Piterm123
08.09.2018, 18:55
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40940639_2091200817590974_3329259636254572544_n.jp g?_nc_cat=0&oh=f3206a238a7a9ba27df2a4ce52fab9db&oe=5BF00FDE

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40898161_2091201340924255_1690316522876043264_n.jp g?_nc_cat=0&oh=b853bec49a4e5fa02b16c8dc125d0cca&oe=5BF2F9A8


zrobiłem kolejne 5 tys km..
Pacjęt NAT 2016 DCT HRC
poprzedni Motocykl KTM 950 SE oraz 950 ADV

po 11 latach na lc8, na stare lata nabyłem NAT

zalety według mnie:

- świetne Wyważenie
- DCT... trzeba się jednak jej nauczyć
- ochrona przed wiaterem
- światła LED
- Wygląd z przodu.. :)
- Hamulce całkiem spoko
- umiarkowanie zużywa łańcuch i opony
- duża sprawność w jeździe..
- super ustawiony srodek cieżkosci
- bardzo czytelny kokpit, sporo informacji
- Felgi DID
- PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

WADY:
- siedzenie.. i niska pozycja kanapy
- Idiotyczny i zupełnie mało przydatny tryb D - w DCT
- skrzynia biegów.. zestrojona pod szosę... dwojka typowo drogowa w piachu tonie..
- beznadziejne rączki.. niewymontowywane
- zawieszenie.. miekkie i gąbczaste :)
- kiepskie plastiki
- blaszany zbiornik
- konieczność gmolowania
- komplet kluczy... typu śmietnik
- wizualnie kiepsko wygląda z BOKU.. fajnie wygląda ATAS :)


Wnioski.. bardzo nią lubię.. latać wszędzie gdzie chcę... rzekłbym że użytkowość NAT jest dla mnie większa nawet niż lc8 :)


na koniec.. walnąłem dziś 2000 km.. w 24H .. i przyznam że nie specjalnie wyobrażam sobie to uczynić innym motocyklem.. :)

dzieki za zrobienia opisu który wyjełeś mi palców ;)
Lepiej bym tego nie ujął

consigliero
10.09.2018, 12:09
DCT to już staroć 😎

https://youtu.be/eH6txwTrtPc

szelas
10.09.2018, 13:53
Tak czytam posty i napiszę coś od Siebie.
Moją NAT uwielbiam chociaż
1 w Rumunii padło mi łożysko w tylnym kole i musiałem po nią jechać lawetą (łożysko wymienione w ramach gwarancji)


Właśnie gadałem z kumplem (zanim przeczytałem ten wpis) i też powiedział, że w NAT jest jakiś problem z tylnymi łożyskami.

madafakinges
10.09.2018, 13:55
Zajebisty problem... trzeba je kontrolować, a jak okazują oznaki zużycia to wymieniać, nie to co w innych moto:)

machoni
10.09.2018, 14:08
ja wymienialem u siebie przy 20k, był wyczuwalny minimaly luz , ot i tyle ale u mnie łożyska w każdym sprzęcie idą szybko. Nie wydaje mi sie, aby był to jakiś szcególny problem. Łożyska i uczczelniacze typowe dostępne w każdym "mięsnym" z pod lady. I dla tego nat jest zajebista :D

CzarnyEZG
10.09.2018, 15:12
Kurde, czy główne problemy z jakością NAT mają głównie ludzie, którzy obok niej nawet nie stali, czy mie się wydaje?

Tank
10.09.2018, 15:33
Dokladnie taka sama sytuacja jest z ekspertami od awaryjnosci Beemek, zwlaszcza na pewnym forum. :D :D :D


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

DanielCRF
10.09.2018, 15:35
Kurde, czy główne problemy z jakością NAT mają głównie ludzie, którzy obok niej nawet nie stali, czy mie się wydaje?


Chyba masz racje. Siedzą w robocie przy kompie i klepią co wyczytali gdzieś na forum za granicą.

CzarnyEZG
10.09.2018, 16:00
Jednym problem z NAT to chyba to, że pojawiła się 12 lat za późno.

Zanim zejdzie z cenami do około 20 kpln za uczciwy egzemplarz wyginie całe pokolenie Czarnuchów.
Widać to było zresztą w ten weekend w Białej.
Na Afrykańskim Zlocie były 32 Afryki i była to zdecydowana mniejszość :(

Mario
11.09.2018, 20:56
I jak tu później kupić NAT w dobrych pieniądzach jak temat o zajebistości ma tyle stron?:Sarcastic:

motif
11.09.2018, 21:58
I jak tu później kupić NAT w dobrych pieniądzach jak temat o zajebistości ma tyle stron?:Sarcastic:

lepiej zobacz ile temat bubel ma rozdziałów a nie tylko stron...

madafakinges
11.09.2018, 22:09
v8W-YLC0n7k

Emek
11.09.2018, 22:33
Ja chyba odszczekam te moje malkontenctwo 🤔.Dziś polatałem i NAT jest zajebista. Ciut twardszy przód by się przydał tylko. Jadu mi jednak starcza 👍.

Mhv
14.09.2018, 10:26
No ja też przejechałem się na zlocie - 30 min na NAT ATAS DCT.
Moim skromnym zdaniem jest to bardzo dopracowany, bardzo przyjemny do jazdy motocykl, po prostu.

Minusy:
- waga - powiem szczerze, że mogłaby być lżejsza i z mniejszym motorem, ale tłumaczyli że 1000ccm motocykl jest bardziej uniwersalny i z dwoma osobami i bagażem 800 tka mogłaby nie wystarczyć..coś w tym jest, ale dla mnie motocykl jest jednoosobowy. Poza tym - naprawdę nie czuć tej wagi w czasie jazdy, więc nie jest źle.
- zachowanie automatu w pewnych sytuacjach - np. wpadłem na rondo i miałem chwilę zawahania za pierwszym razem..było to opisywane na forum..do przyzwyczajenia, zmiany ustaweń etc..
- ekstremalnie badziewne plastiki
- podejście serwisowe j.w.
- jak siadłem to momentalnie 120 na liczniku....zaraz 150....ja nie mogę tym/tak jeździć, to za szybko

Plusy:
- zawias naprawdę git - na poziomie, tylko przód zbyt miękki (do zrobienia personalizacja), wjechałem w głębszy piach na jakichś szosówkach i da się..
- dźwięk
- silnik ma charakterystykę jak V, to jest git, choć tak czy inaczej automat to maskuje; nie zachęca do zapier#*@$& ale mocy jest wystarczająco
- pozycja super jak na starej afrze, po kilku minutach czułem się jak u siebie
- automat.....miód malina, to naprawdę robi dużą różnicę, przyjemność z jazdy na pewno nie maleje, wracając wyłączyłem trakcję i na każdym zakręcie krecha (bez zakrętu też:))
- wygląd super
- ogólne wrażenie - jest naprawdę dobrze. To za co tak ceniłem starą afrę, to wrażenie że wszystko jest na miejscu i tworzy dopracowaną całość..inne motocykle jakimi jeździłem tego nie miały..to wyczucie motocykla, poręczność..trudno to opisać.
Dla porządku dodam że nie jeździłem nowym katem 1090/1190/1290, ale wydaje mi się że samo parcie na zapier&%#@ dyskwalifikuje ten motocykl dla mnie. Na gs 1200 też nie miałem możliwości, ale po doświadczeniu zawiasu z mojej betoniary 1100 podziękuję.

madafakinges
14.09.2018, 10:44
Czyli idealna dla Ciebie byłaby zwykła w manualu. 20kg mniej i jest o wiele zgrabniejsza od ATAS

radiolog
14.09.2018, 11:15
Ale ATAS też może być w manualu, to roznica miedzy zwykłą a dct to tylko 10 kg i to pewnie przy pełnym baku hehe.
Jezeli ktos ma ponad 185 cm, to nie ma wyboru, bo zwykla jest za mała i trzeba kombinować z akcesoryjnym podwyzszonym siedzeniem.
Mogliby tez sprzedawac ATAS bez tego fabrycznego gmola i plyty bo to pierwsza rzecz do wymiany

muszel72
14.09.2018, 11:26
Zgrabniejsza od ATAS:mad::pain10::mur:

Maciek525
14.09.2018, 11:47
Zgrabniejsza od ATAS:mad::pain10::mur:

Zgrabniejsza nie zawsze jest ładniejsza ;)

madafakinges
14.09.2018, 11:49
To już inna kwestia;)

motif
14.09.2018, 13:33
jak brać to tylko zgrabną i brzydka, nie odwrotnie.

ATAS jest bez sensu finansowo bo trzeba np wywalić gmole odrazu za które sie zapłaciło i kupować prawdziwe solidne.

muszel72
14.09.2018, 13:43
No chyba, że ktoś nie jest wzrostu siedzącego owczarka to musi:haha2:

Emek
14.09.2018, 13:47
Już bez przesady z tym wzrostem. Mada kawał chłopa, Grzechu2012 też pod 190 cm i jakoś latają na standardzie a Grzechu to już tyle kilosów nawalił że wkrótce Varahannes robotę straci na jego rzecz a wy tu kadzicie że AT dla kurdupli a ATAS dla wysokich.

radiolog
14.09.2018, 13:49
https://youtu.be/92hPBbomN6I

Zajebiście

Dubel
14.09.2018, 13:53
Już bez przesady z tym wzrostem. Mada kawał chłopa, Grzechu2012 też pod 190 cm i jakoś latają na standardzie a Grzechu to już tyle kilosów nawalił że wkrótce Varahannes robotę straci na jego rzecz a wy tu kadzicie że AT dla kurdupli a ATAS dla wysokich.

Mada ma dlubniety zawiasy, po za tym małym szczególem reszta się zgadza. Sam chciałem kupić AtAS ale mi przeszło :D

Emek
14.09.2018, 13:59
Nie zawsze miał dłubnięty

Dubel
14.09.2018, 14:09
Nie zawsze miał dłubnięty

Tak ale gdyby bylo ok to by nie dlubal :p

chemik
14.09.2018, 14:11
Tak ale gdyby bylo ok to by nie dlubal :p

Złe założenie. Prawda Mada?

krzysiek_m
14.09.2018, 14:30
Mada ma dlubniety zawiasy, po za tym małym szczególem reszta się zgadza.

Ale od dłubniętego zawiasu nie poprawia się kąt ugięcia kolan jak siedzi.

radiolog
14.09.2018, 14:32
Ale od dłubniętego zawiasu nie poprawia się kąt ugięcia kolan jak siedzi.Do tego trzeba wyższe siedzisko.
Ja myślę, ze atas plus siedzisko + 3 cm i byloby zajebiscie dla moich kolan

madafakinges
14.09.2018, 14:34
I tak bym dłubał, dłubać lubie dłubać muszę;)

Jakbym kupował jeszcze raz, to też kupiłbym zwykłą najlepiej pierwszy wypust z gazem na linkę i 'starymi' zegarami, jak najmniej elektroniki, a rożnice w cenie zainwestował w wyższy zawias. A siedzenie to i tak musi mistrz Zetu wymodzić.

Z drugiej strony malowanie ATAS najładniejsze...

Grzechu2012
14.09.2018, 14:43
Mi kolana przestały dokuczać to raczej wina kanapy od Zet'a (Polecam), nawet już nie muszę spacerówek używać :)

Dubel
14.09.2018, 14:50
I tak bym dłubał, dłubać lubie dłubać muszę;)


Skad ja to znam :D


Z drugiej strony malowanie ATAS najładniejsze...

Zdecydowanie i ostatecznie :Thumbs_Up:

JarekO
14.09.2018, 14:51
Extra ta NAT. Modyfikacje siedzenia!? Bo kolanka bolą? Na motocyklu się jeździ a nie siedzi. Chyba ze na NAT się jednak siedzi :-).

madafakinges
14.09.2018, 14:57
Taki bubel hąda zrobiła, że po ok 10godzinach w siodle boli dupa i kolana...

radiolog
14.09.2018, 15:02
Ale po 2018 mniej chyba, bo zmienili wałek wyrównujący na mniej trzesący

Dubel
14.09.2018, 15:14
Taki bubel hąda zrobiła, że po ok 10godzinach w siodle boli dupa i kolana...

To starosc, nie zwalaj na Honde :D

madafakinges
14.09.2018, 15:25
A podobno starość i hąda idą ze sobą w parze;)

motif
14.09.2018, 15:40
Taki bubel hąda zrobiła, że po ok 10godzinach w siodle boli dupa i kolana...

to do najblizszej kawiarni musisz aż 10 godzin jechać? :confused:

madafakinges
14.09.2018, 15:46
Jeżdżę na około:D

Maciek525
14.09.2018, 16:13
Taki bubel hąda zrobiła, że po ok 10 godzinach w siodle boli dupa i kolana...


Ja co prawda jestem tak wyrośnięty, że na NAT wchodzę prawie po drabinie ale jestem mega pozytywnie zaskoczony tym ile czasu jestem w stanie dziennie jechać na tym moto bez większego zmęczenia.
Dla mnie pod tym względem NAT jest genialna i nawet nie bardzo kumam skąd się biorą narzekania na kanapę, no ale wcześniej jeździłem min. na r6, exc i podobnie "wygodnymi" dla 4 liter sprzętami i może dupa przyzwyczajona a wręcz pozytywnie zaskoczona ;)

Tak tak wiem, że Mada napisał to ironicznie... ;)

radiolog
14.09.2018, 17:46
Z kanapami Widocznie jak z kaskami pasują do odpowiednich głów i dup

muszel72
14.09.2018, 18:33
No i cóż mogę rzec. W ATAS wygodna przebardzo:)

bukowski
14.09.2018, 20:35
W normalnej tez. Mój rekord to 10+ godzin dzień w dzień przez 15 dni. Oraz przeloty po 1000 km+ jednego dniaNo i cóż mogę rzec. W ATAS wygodna przebardzo:)

Sent from my G8441 using Tapatalk

motif
14.09.2018, 20:41
to może jeszcze śpicie też na tej kanapie...

madafakinges
14.09.2018, 21:06
Nie śpię ale często jak pije piwko to sobie na nią siadam.

rene82
14.09.2018, 22:55
a mi ta kanapa nie pasuje(już po 200! kilometrach zaczynam się wiercić). Zainwestowałem w koraliki, trochę lepiej ale nie za dużo. Może mam słabą pamieć, miałem r1,gsxr1000,2x cbr 600, cbr 1000rr, bandita, fj, intrudera, ale chyba tylko na drezynie jest gorzej siedzieć.

madafakinges
15.09.2018, 00:05
Dwa sezony 24tys i kanapa mi pasowała. Nie wiem dlaczego ale ostatnio po 300km zaczyna mi doskwierać.. albo dupa mi się zepsuła albo kanapa...zamontowałem chińska siatkę jest lepiej,ale teraz zjeżdżam do przodu. Mistrz Zet musi zadzialac

muszel72
15.09.2018, 01:01
Jak zjeżdżasz do przodu to może tył za bardzo usztywniony?

motif
15.09.2018, 01:07
a nie przeszkadza Wam nieczytelny i odbijajacy wszystko panel?
kurde jak w lusterku...

9ZQgZgA0jj4

https://www.youtube.com/watch?v=9ZQgZgA0jj4

yeuop
15.09.2018, 07:06
A myśleliście kiedyś o tym, ze może wystarczyloby zacząć dbac o kondycje, poprawna postawe ciala, nieco rozciągania celem lepszego ukrwienia i utlenienia miesni, wprowadzić jakies tam zmiany w sposobie odżywiania..... i raptem przejechanie ponad 1000km od wschodu do zachodu slonca nie będzie katorga dla ciala?
Tak tylko luźno pytam.

radiolog
15.09.2018, 07:09
Zobaczymy co powie moj tylek dzisiaj w Kaprunie, ale generalnie kazdy miesien nieruszany a uciskany, drętwieje, a dupa to wielki mięsień.


Zajebiście

piotr.dialog
15.09.2018, 07:40
Jeżeli chodzi o kanapę to w zeszłym sezonie poprawiłem Pana Hondę i siedzisko dałem do obszycia i wyposażenia we wkładkę żelową. erka jest zachwycona.
Minusem jest to że zwiększyłem wagę, ale plusem to, że cztery litery dużo później się męczą. Polecam to rozwiązanie tym, którzy pokonują duże dystanse w ciągu jednego dnia.

madafakinges
15.09.2018, 10:35
83061

Ja się rozciągam przed każdą jazdą...

motif
15.09.2018, 10:43
powinieneś tak to robić przed każdą jazdą

http://1.bp.blogspot.com/-ruTDBhHrums/UUjfNryHoTI/AAAAAAAAAqU/5XYQCURMChE/s1600/weird-flexible-guy-abnormally-funny-17.jpg

madafakinges
15.09.2018, 10:46
83062

Częściej tak mi się zdarza...

motif
15.09.2018, 10:47
zreszta ból dupy na motocyklu jest niczym do bólu dupy jaki się ma na rowerze po długiej jeździe...

Emek
15.09.2018, 10:47
https://youtu.be/fsgpUCGExew
Miszcz robi tak to musi być git 😉

madafakinges
15.09.2018, 10:52
83063

Po tenisie bywa jeszcze gorzej...

Grzechu2012
15.09.2018, 12:00
same sportowcy widze :)

plaku
15.09.2018, 12:55
Nie śpię ale często jak pije piwko to sobie na nią siadam.
Ciekawe Ilu tak ma?
1-Plaku+namysłow

motif
15.09.2018, 14:40
83063

Po tenisie bywa jeszcze gorzej...

a piłeczka gdzie poleciała...

yeuop
15.09.2018, 21:33
https://2.bp.blogspot.com/-qCuLeJ1dH9A/WFTeW3GZOvI/AAAAAAAABLA/iEx8L-MieYQVpnhELpugRdK_XmXJrzNYACLcB/s1600/oy_banana.jpg

Grzechu2012
16.09.2018, 00:12
https://2.bp.blogspot.com/-qCuLeJ1dH9A/WFTeW3GZOvI/AAAAAAAABLA/iEx8L-MieYQVpnhELpugRdK_XmXJrzNYACLcB/s1600/oy_banana.jpg

A fuu brudne pięty :D

jakmor
16.09.2018, 09:21
U mnie same pozytywne odczucia. Nie robiłem jazd testowych ale po odebraniu moto z salonu i przejechaniu się 50m z DCT zakochałem się w tej skrzyni. W czwartek wyjazd na Korsykę i myślę że na tych wąskich krętych dróżkach skrzynia sprawdzi się wysmienicie:) :)

Colles jak dałeś mi się na niej przejechać moje motożycie już nigdy nie było takie jak wcześniej :D Dziś mam swoją, ale w manualu... jak pojeżdżę więcej podzielę się wrażeniami. :at:

HarryLey4x4
22.09.2018, 10:02
Czt może ktoś załączyć foto kanapy przerobionej przez rzeczonego Zet'a ?. Chodzi mi konkretnie o kanapę do NAT.

Co do tematu zajebistości NAT, to po wypadku w maju 2018 zamieniłem model 2016 DCT na 2018 DCT i stwierdzam , że skrzynia, silnik i wydech pracują dużo lepiej w 2018 niż 2016.
Nie chcę popaść w zachwyt dla NAT tym bardziej porównując do innych moto, ale dla mnie jest ona jak uszyta. Zawias przedni lekko za miękki, ale jakby był za twardy to też byłby powód do ponarzekania. I Love my bike 😂

Aha ,i dla mnie najpięknieksza byłaby srebrna, ale z braku laku mam czarną.
Jak rozumiem tą oceną narażę się większości 😁

madafakinges
22.09.2018, 10:15
Mi też srebrna bardzo się podoba. Możesz napisać coś więcej na temat różnic w silniku 16vs18
83284

83285
Zetu przygotowuje kanapy jednoczęściowe to na razie prototypy. Mi bardziej do gusty przypadła ta płaska rally, można swobodnie przesuwać się przód tył, i od razu moja dupa poczuła się na niej 'jak w domu'.
Na pewno sobie taką zamówie do jazdy solo w offa, o oryginał przerobie na wygodną w trasy.

motif
22.09.2018, 10:27
czego to się nie robi dla dup...

HarryLey4x4
22.09.2018, 12:17
Chodziło mi o pracę silnika. Nie jestem tak techniczny silnikowo 😁, ale odczuwam różnicę na plus w jego pracy. Zapewne mapy silnika i pewnie jakieś mapy sterowania skrzynią. Mam wrażenie ,że motocykl 2018 pracuje kulturalniej, mniej chaotycznie zmieniane są biegi. Może to wynika z tego ,że juz zdąrzyłem się nauczyć pracy DCT, ale różnica jest dla mnie naprawde odczuwalna.
Pierwszym moto zdąrzyłem zrobić ok. 8 tys. zatem nie jakas ogromną ilość, ale dało mi to wystarczający pogląd.
Wydech jest na pewno dużo dostojniejszy.
Ostatnio mijałem Triumpha Tigera XC i... tylko uśmiechnąłem się pod nosem 😂

Grzechu2012
22.09.2018, 16:27
Czt może ktoś załączyć foto kanapy przerobionej przez rzeczonego Zet'a ?. Chodzi mi konkretnie o kanapę do NAT.

Co do tematu zajebistości NAT, to po wypadku w maju 2018 zamieniłem model 2016 DCT na 2018 DCT i stwierdzam , że skrzynia, silnik i wydech pracują dużo lepiej w 2018 niż 2016.
Nie chcę popaść w zachwyt dla NAT tym bardziej porównując do innych moto, ale dla mnie jest ona jak uszyta. Zawias przedni lekko za miękki, ale jakby był za twardy to też byłby powód do ponarzekania. I Love my bike 😂

Aha ,i dla mnie najpięknieksza byłaby srebrna, ale z braku laku mam czarną.
Jak rozumiem tą oceną narażę się większości 😁


Kanapa Z krótki opisem
http://grzechunakolach.pl/wyposazenie/

radiolog
22.09.2018, 17:20
Chodziło mi o pracę silnika. Nie jestem tak techniczny silnikowo 😁, ale odczuwam różnicę na plus w jego pracy. Zapewne mapy silnika i pewnie jakieś mapy sterowania skrzynią. Mam wrażenie ,że motocykl 2018 pracuje kulturalniej, mniej chaotycznie zmieniane są biegi. Może to wynika z tego ,że juz zdąrzyłem się nauczyć pracy DCT, ale różnica jest dla mnie naprawde odczuwalna.
Pierwszym moto zdąrzyłem zrobić ok. 8 tys. zatem nie jakas ogromną ilość, ale dało mi to wystarczający pogląd.
Wydech jest na pewno dużo dostojniejszy.
Ostatnio mijałem Triumpha Tigera XC i... tylko uśmiechnąłem się pod nosem 😂Ta równa praca to pewnie przez zmianę wałka wyrównującego

HarryLey4x4
22.09.2018, 21:16
Kanapa Z krótki opisem
http://grzechunakolach.pl/wyposazenie/Grzechu dzięki.

Przed chwilą zsiadłem z moto i banan. Drugi Banan po zobaczeniu jakiego mialem pasażera https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180922/29ed218f7910578ab2abd0389d9d0991.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180922/3ce65bb2894168552294ac35154dd4f9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180922/4eb604ce77392e2d81ff1b1cf180f58a.jpg

operator99
22.09.2018, 21:21
kurde

HarryLey4x4
22.09.2018, 21:30
A trzeci banan, bo dojechałem na oparach do stacji i wlałem do zbiornika 19,27 ltra beny 😂

Cezar3
23.09.2018, 15:42
W 18.8 l zbiornik ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

consigliero
23.09.2018, 16:03
Często wlewam 34, 35 litrów do zbiornika o pojemności 33 litry

Dubel
23.09.2018, 18:24
Często wlewam 34, 35 litrów do zbiornika o pojemności 33 litry
kiedys do gs-a zalalem 36.5 litra pod korek

rene82
23.09.2018, 21:09
a ja chciałem czerwoną, a trafiła się srebrna

a tu było ładne zdjęcie, ale nie umiem go obrócić o 90 stopni i wykasowałem

HarryLey4x4
23.09.2018, 23:16
W 18.8 l zbiornik ?


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkStąd trzeci banan 😂

radiolog
25.09.2018, 08:14
Wczoraj sobie oglądałem KTM 1290 R i ceny części eksploatacyjnych wcale nie są niższe niż do afryczki (filtr powietrza 420 zł hehe)
Ale jeden patent mogliby przeszczepić do afryczki, wbudowana nawigacja turn by turn jak w KTM.

Emek
25.09.2018, 08:21
Filtr powietrza stoi 6 dyszek - Hiflo. A oryginał 179 ziko więc teges.

madafakinges
25.09.2018, 09:23
Pod względem ceny części KTM jest znacznie tańszy.
Jednak kocham moją afre;
83364

83365

83366

83367

83368

83369

83370

:at:

operator99
25.09.2018, 10:06
:at:Masz tam gdzie jeździć mada

madafakinges
25.09.2018, 10:24
No widzisz a jak mnie Majki po lasach Wejherowskich w strone wybrzeża przeciągnął to też nie mogłem z zachwytu wyjść...
Cudze chwalicie swojego nie znacie;)

radiolog
25.09.2018, 11:13
Filtr powietrza stoi 60 dyszek - Hiflo. A oryginał 179 ziko więc teges.

No własnie taki zestaw zamówiłem.
Wizualnie żadna różnica,od tyłu też jest metalowa siatka.

Emek
25.09.2018, 11:22
Chodziło mi o KATa :D.

madafakinges
29.09.2018, 10:34
83435

83436

83437

83438

83439

83440
CRF1000R w naturalnym środowisku

TROJAN
29.09.2018, 10:40
Piękne :dizzy::dizzy:

motif
29.09.2018, 12:37
i science fiction.

ARG
29.09.2018, 15:59
A ile to ma wspólnego z wersją cywilną?

czaja
29.09.2018, 17:36
pod względem ceny części ktm jest znacznie tańszy.
Jednak kocham moją afre;
83364

83365

83366

83367

83368

83369

83370

:at:
Nie zapominaj, że była taka sytuacja.
83454
Afryke trzeba było wyciągnąć(za szeroki silnik), a kateem dzięki smukłości zmieścił się w koleinie.

robertG7
29.09.2018, 17:53
Filtr powietrza stoi 60 dyszek - Hiflo. A oryginał 179 ziko więc teges.

6 stówek filtr???

madafakinges
29.09.2018, 20:25
Nie zapominaj również jak zamieniliśmy się sprzętami ja po kilkuset metrach chciałem spowrotem na NAT a Ty byłeś miło zaskoczony jak się NAT w terenie jeździ.

czaja
29.09.2018, 22:56
Muszę się z tym zgodzić.
Wcześniej na asfalcie jakoś mnie nie porwała ale w terenie na stojąco nie widząc całej tej wielkiej czachy jeździ się całkiem przyjemnie.

majki
29.09.2018, 23:08
No widzisz a jak mnie Majki po lasach Wejherowskich w strone wybrzeża przeciągnął to też nie mogłem z zachwytu wyjść...
Cudze chwalicie swojego nie znacie;)
Coraz nowsze odcinki znajduję, jest tu spory potencjał, tylko samemu czasem se można bidy narobić... :oldman:

Co do NAT, to jest ZAJEFAJNA, super się na niej lata, w offie też, a szutry to aż się same proszą. :at: Wyważenie, zwrotność, moc (kiedy się chce można taśtasiować albo się bawić na technicznym powolnym przejeździe, a za chwilę odkręcasz i jest na prawdę fajnie), spalanie śmiesznie niskie (od 4,6 do 6 w offie, średnio 5,2-5,3), możliwość wyłączania kontroli trakcji podczas jazdy, a wygląd wręcz obłędny! :drif: Również w mojej ocenie jest to XRV naszych czasów, niczym specjalnie się nie wyróżnia (poza wyglądem), ale jest super uniwersalna i przyjazna. Wszystko jest tam gdzie być powinno. Są pewne wady/wkurzacze, ale nadal bilans jest mocno na plus. :Thumbs_Up: Zaiste zacne to moto! :rules:

Mogę też porównać do 990S, którą właśnie sprzedałem (faktycznie człowiek się cieszy dwa razy z moto - jak kupuje i sprzedaje ;) ). KAT standardowo wygrywa zawieszeniowo (WP to klasa sama w sobie, nawet seryjniak), trochę ergonomią/pozycją na moto (wyższy, smuklejszy, chociaż wg mnie tu siedzi się 'na' moto, a nie 'w' motocyklu jak przy NAT), do tego 'niezniszczalne' plastiki, natomiast silnik, skrzynia, zachowanie, temperament, spalanie, jazda na stojąco na korzyść NAT. Pojeździłem trochę katem przed sprzedażą i nic specjalnego nie czułem, nadal nie iskrzyło między nami i z przyjemnością wracałem na Afrę. Nigdy nie żałowałem zmiany! :D

83456

operator99
30.09.2018, 08:29
:Thumbs_Up:

Ozzz
30.09.2018, 10:27
Mechelinki?

kuba1981
30.09.2018, 14:29
To są Mechelinki,fajna miejscówka.
Jak coś latamy po okolicy dzikem 950 i Nat.

Ozzz
30.09.2018, 15:11
Miejscówka śliczna . Pare lat temu jeden z klubów motocyklowych miał tam zlot. Ja latam fjr’ą ( jeszcze) ale od dwóch miesięcy jestem wyłączony no zachciało mi się downhillu co spowodowało zwichnięcie barku. Także w najpiękniejsze od kilkunastu lat lato na wybrzeżu, skończyłem sezon pod koniec lipca.

motif
30.09.2018, 15:34
każdy chwali swojego konia, dla właściciela Rometa to Romet jest zajebisty.

madafakinges
30.09.2018, 17:10
Znam nawet takich co xt660z chwalą;)

radiolog
30.09.2018, 18:23
Afryczka jest zajebista,ale niektórym się nie powinno jej sprzedawać, bo zrobią jak poniżej.

JarekO
30.09.2018, 19:01
A co w tym złego? Właściciela wola.

operator99
30.09.2018, 19:18
Dobre do przeprowadzki nie trzeba Vana

Mirek Swirek
30.09.2018, 19:26
Znam nawet takich co xt660z chwalą;)

Ja też, o zgrozo.
Co do At z remorka, ewidentnie przesiadka z goldasa ;)

muszel72
30.09.2018, 19:31
Wózek odstawia na campingu i heja w szutry. Potrzebna przyczepka bo wyjazd na całe lato:) Szczęściarz:)

motif
30.09.2018, 19:33
Znam nawet takich co xt660z chwalą;)

tego chwalić nie trzeba, klasa sama w sobie i nie ma sobie równych. :bow:

majki
01.10.2018, 00:21
Mechelinki są super, lubię tam wpadać, szczególnie jak jest pusto. ;)
Kuba, offy też? :at: Skąd startujesz?

Co do chwalenia swojego...nie zgodzę się, dla mnie afra to najlepsza opcja na dziś dzień. Miałem kilka innych 'popularnych' sprzętów (dr650se, 690r, 990s) i jakoś ich nie chwaliłem zbytnio, co nie oznacza, że dla kogoś innego nie mogą być mega. Miały swoje plusy, ale dla mnie bilans i tak był ujemny. Miałem też kontakt z trampkiem, xtz750, xt660z, gs800, gs12lc i wogóle mnie nie porwały. NAT to świadomy wybór i chłodna kalkulacja, ale jest naprawdę fajnie. I nikogo do niczego nie namawiam.

A i narazie jedyne zagrożenie na horyzoncie to T7...790 mnie rusza... ;P

muszel72
01.10.2018, 10:04
Byłem w Mechelinkach parę tyg temu. Szczęśliwie nie było tam ludzi bo juz po sezonie i można było naprawdę fajnie się pobawić. Mam kolegę, który mieszka na wjeździe (od Jabłoniowej) i opowiadał mi o szaleńcach nie mogących spokojnie przejechać od asfaltu do końca zabudowań. Trzeba pamiętać o ludziskach tam mieszkających:)

Dentka
01.10.2018, 14:49
Możecie podesłąć jakieś GPX okolic Mechelinek -Wejcherowa , czy w ogóle w Pomorskim

Dentka
08.10.2018, 13:47
zaparkowana

radiolog
08.10.2018, 13:53
Dzisiaj dopiero, po 2 latach odkrylem, że w afryce zajebiscie wchodzą biegi w górę bez sprzęgła, pewnie w dół też, ale jeszcze się boję hehe. Zajebisty taki reczny quickshifter 😁

tommi
08.10.2018, 14:10
Dzisiaj dopiero, po 2 latach odkrylem, że w afryce zajebiscie wchodzą biegi w górę bez sprzęgła, pewnie w dół też, ale jeszcze się boję hehe. Zajebisty taki reczny quickshifter 😁

W górę wiadomo. Start spod świateł jak w DCT, chyba ;)
W dół tylko w offie zrzucam bez sprzęgła i to tylko w sytuacjach podbramkowych.

madafakinges
08.10.2018, 14:22
U mnie po 27tyś. stwierdzam, że się afra dotarła(może ja się z nią dotarłem) i nie zdarzają mi się już miedzy luzy, wcześniej pomiędzy 3. a 4.(biegi zmieniam ze sprzęgłem).
Za to kosz sprzęgłowy jakby głośniej szumiał. Podobno świetnym sposobem na szumiący kosz jest wyciągnięcie DB killerów;)

Dubel
08.10.2018, 16:56
Podobno świetnym sposobem na szumiący kosz jest wyciągnięcie DB killerów;)
:D
Dziala na bank :Thumbs_Up: :D

radiolog
09.10.2018, 15:15
No i znowu udowodniona została zajebistość Afryczki w myśl prawa Murphyego o najsłabszym ogniwie.
W innym wątku pisałem o wadliwym absie w postaci migającej lampki bez żadnego schematu.
W ramach gwarancji dostałem 2 nowiusieńkie czujniki abs i już prawie nowy licznik....... i teraz Murphy. Za to idiotyczne mruganie i masę błędów w komputerze odpowiedzialna była nie do końca wpięta wtyczka, do której w Hondzie Plaza podłączali mi navi Garmina, a że ta wtyczka biegnie blisko obudowy lewego filtra powietrza, to przy kolejnym serwisie i wymianie filtra pewnie się obluzowala na tyle, ze raz kontaktowała, a raz nie i dawała sygnały odbierane jako błąd abs.

Czyli błąd ludzki głupota kompa to czytania błędów i zajebistość Hondy, która się nie psuje

machoni
09.10.2018, 22:11
Na szumiący kosz polecam ceramizer firmy liqy molly, wycisza i to znacząco.

mdxmd
09.10.2018, 23:34
No i znowu udowodniona została zajebistość Afryczki w myśl prawa Murphyego o najsłabszym ogniwie.
W innym wątku pisałem o wadliwym absie w postaci migającej lampki bez żadnego schematu.
W ramach gwarancji dostałem 2 nowiusieńkie czujniki abs i już prawie nowy licznik....... i teraz Murphy. Za to idiotyczne mruganie i masę błędów w komputerze odpowiedzialna była nie do końca wpięta wtyczka, do której w Hondzie Plaza podłączali mi navi Garmina, a że ta wtyczka biegnie blisko obudowy lewego filtra powietrza, to przy kolejnym serwisie i wymianie filtra pewnie się obluzowala na tyle, ze raz kontaktowała, a raz nie i dawała sygnały odbierane jako błąd abs.

Czyli błąd ludzki głupota kompa to czytania błędów i zajebistość Hondy, która się nie psuje

Wtyczka od czego???

radiolog
10.10.2018, 06:50
Wtyczka/kostka a ch... wie, stamtąd garmin ciągnie prąd

TROJAN
10.10.2018, 09:35
Jaki to serwis Arher ?

radiolog
10.10.2018, 10:35
Jaki to serwis Arher ?

Arher poprawił, bo montowali navi w Honda Plaza w Warszawie

miki*
10.10.2018, 10:52
Jaki to serwis Arher ?
Honda Arher
Krakow na UL Kapelanka

mdxmd
10.10.2018, 11:35
"normalny" producent przewiduje dodatkowe kostki do akcesoriów a nie trzeba ciągnąć prąd z ABS'u :D

radiolog
10.10.2018, 12:36
"normalny" producent przewiduje dodatkowe kostki do akcesoriów a nie trzeba ciągnąć prąd z ABS'u :D
Przewiduje, ale nie przewiduje niedokładności połączenia.
Sygnalizacja lampką była tylko w liczniku, ABS działał normalnie
Chwilowe braki w styku generowały fałszywe błędy.
Odbijajac piłeczkę "normalny" producent nie produkuje listw paliwowych, które trzeba naprawiać strzałami z zapalniczki piezzo ,albo szyny CAN, która przyjmuje tylko gebelsowskie wytwory techniczne, albo konstrukcyjnie wszystkim przewiduje grane manetki, są kable, są sterowniki etc, ale jak kupisz oryginalne i sam podłączysz to i tak CAN pokaże Ci srodkowy palec, musisz jechać do dealera i on podłączająć pod kompa może dopiero odblokować tą funkcję. Zatem kto tu jest "normalny"

bigboykr
10.10.2018, 12:54
Radio - ja tam wolę mieć manetki, które działają :P
A już poważnie. Czasy są takie, że druciarstwo w motocyklach i samochodach się kończy. Nie trzeba jechać do ASO, można jechać do mechanika, który ma sprzęt i wiedzę, jak ten sprzęt wykorzystać. Mechanicy, którzy nie pójdą z duchem czasów będą, jak obecnie kowale. Kowalstwo artystyczne ;)

siwy
10.10.2018, 13:04
Lepiej dodatkowe urządzenia podłączać poza obiegiem, łatwiej wtedy znaleźć ewentualną usterkę.

mdxmd
20.10.2018, 09:19
Radio - ja tam wolę mieć manetki, które działają :P
A już poważnie. Czasy są takie, że druciarstwo w motocyklach i samochodach się kończy. Nie trzeba jechać do ASO, można jechać do mechanika, który ma sprzęt i wiedzę, jak ten sprzęt wykorzystać. Mechanicy, którzy nie pójdą z duchem czasów będą, jak obecnie kowale. Kowalstwo artystyczne ;)

Znam przypadek ASO, gdzie w "ciężkich" przypadkach przyjeżdża zaprzyjaźniony elektronik :) Nie wiem skąd bierze się ten kult ASO, sprzedać nowy pojazd a później olejek,filterek, oponka, łańcuszek, jakieś gadżety i na koniec prysznic z szamponem..sam miód. :D w nadziei, że w takiej sielance minie sobie gwarancja. Wszystko ma + i - ;)

JarekO
20.10.2018, 17:11
Konie na wypasie:
84077

Emek
20.10.2018, 18:05
Albo krowy 😉

JarekO
20.10.2018, 18:09
Albo krowy 😉

Krowę pasałem w innym wątku. Po dzisiejszym popasie CRF wychodzi na prowadzenie :).

madafakinges
21.10.2018, 09:49
uQ-P3iRYQw4

168tyś

Lakrua
21.10.2018, 10:07
uQ-P3iRYQw4

168tyś
Co tam ten Niemiec mówi po 168 tys. , że niezawodna i niezniszczalna ?

motif
21.10.2018, 13:08
Co tam ten Niemiec mówi po 168 tys. , że niezawodna i niezniszczalna ?

musiał sie naćpać nieźle...

madafakinges
21.10.2018, 15:34
musiał sie naćpać nieźle...

Widzę, że Ty jak zwykle zabawny i błyskotliwy.

dejv667
21.10.2018, 16:48
Co tam ten Niemiec mówi po 168 tys. , że niezawodna i niezniszczalna ?Mówi, że nie jest Niemcem.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

muszel72
22.10.2018, 07:36
Eee tam gadacie, jakie to ma znaczenie:D

Dubel
22.10.2018, 07:48
Eee tam gadacie, jakie to ma znaczenie:D

Sory ale te gmole calkowicie psuja wyglad tego moto.

myku
22.10.2018, 08:32
Sory ale te gmole calkowicie psuja wyglad tego moto.

No niestety... nieporozumienie dla mnie

Emek
22.10.2018, 08:55
Taka ciekawostka cenowa.
https://www.hondabikes.fi/mallisto/adventure/africa-twin-adventure-sports-dct

radiolog
22.10.2018, 09:22
No niestety... nieporozumienie dla mnie

Eeee tam, to nie konkurs piękności, a za 710 zł to nie ma co narzekać w porównaniu do konkurencji za 2 tysie.
Można też zostać przy fabrycznych pseudo gmolach, są ładne ale po przewrotce w większości generuja płacz.
Za 2 lata przy wymianie na ATAS też rozważe heedy

siwy
22.10.2018, 09:24
Te gmole dookoła wszystkich plastików kojarzą mi się z motocyklami nauki jazdy :)

madafakinges
22.10.2018, 09:29
Jakby dawali to bym wziął, nawet z tymi gmolami;)

Dubel
22.10.2018, 10:05
Za darmo tez bym bral, tak jak Siwy pisze wyglada jak z nauki jazdy. ATAS jest subiektywnie najladniejsza i najlepiej mi lezala lecz tu jest mocno oszpecona, a szkoda bo to ladne moto jest. Bez emocji ale ladne :p :D

PS. Kata tez mam z wysokimi gmolami ale jakos to lepiej pasuje do siebie :dizzy:

madafakinges
22.10.2018, 10:46
Na żywo te heedy wyglądają lepiej niż na zdjęciach, co nie zmienia faktu, że najładniejsze gmole to OM

https://www.youtube.com/watch?v=Oc2a3jad0b0&t=

muszel72
22.10.2018, 11:37
Mnie się podobają:haha2: Pewnie światło Wam źle pada:haha2:

radiolog
22.10.2018, 12:08
OM ma też stelaże tylne,które ponoć idealnie wspólpracują z torbami Kriega OS32 i nie trzeba dodatkowych płyt z tworzywa montować

apropos filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=Oc2a3jad0b0&t=[/QUOTE]

1:46 chyba przednie koło źle założone, bo ośka odstaje

majki
25.10.2018, 01:25
Lubię to moto, narazie lepszego nie znalazłem! :D

84199

Dwa Podlaskie zaliczone, kto był ten wie, że motór daje radę i nie pęka. :at: :Thumbs_Up: :rules:
Na górskich, asfaltowych winklach też daje czadu, a przy tym pali bardzo przyjaźnie. :bow:

muszel72
27.10.2018, 15:45
Gmole nauki jazdy c.d.:D

ivenhoe
27.10.2018, 17:59
Na żywo te heedy wyglądają lepiej niż na zdjęciach, co nie zmienia faktu, że najładniejsze gmole to OM


"Nie podobają mi się te gmole" - napisał nieco innymi słowami ivenhoe a wojtekk nieco zmienił. Treścią nie złamałeś regulaminu, ale chyba lubujesz się w graniu na nerwach. Jeżeli treść Ci się nie podoba to proszę o priv - zmienię lub usunę (bo na razie masz wolne od forum). A piszę na publicznym aby nie było teorii spiskowych

Futrzak
27.10.2018, 18:49
"Nie zgadzam się na tak niemiłą opinię na temat tych gmoli Drogi Kolego" - napisał nieco innymi słowami Futrzak :) Zmienił: wojtekk.

Miłe Panie - spokój, ok? :*

P.S. Futrzaku - jeżeli uraziłem (a nie zgodzę się na post w poprzedniej formule) i nie chcesz aby była treść zmieniaj dowoli, ale nie tak, jak było. Mogę też po prostu skasować. Proszę o priv. A piszę na publicznym aby nie było teorii spiskowych
Najmocniej przepeaszam, zachowalem sie nie ładnie , więcej się to nie powtórzy:)

radiolog
27.10.2018, 19:36
Połączenie TT i OM daje Altrider, bo demontaz wygodny jak w tt, a sila myślę jak OM, dodatkowo jest opcja plyty chroniącej kiwaczkę, jak sie nie ma centralki
Gdyby nie byly tylko tak drogie ehh

motif
27.10.2018, 20:05
ło jezu, pany moderatorzy zwolnijcie ze stanowiska tego dudka wojtkak bo człowiek się nie nadaje zupełnie na to stanowisko. Banuje ludzi za wyrażanie swej opini na dodatek zgodnej z prawda. OM gmole to wieszaki i trzeba je zmienić zaraz po kupnie. Wojtekk, czy to jest twoje prywatne forum?

radiolog
27.10.2018, 20:36
Chyba OEM, bo OM to nie wieszaki, no mogą być wieszakami, ale sznurek trzeba przyczepić

muszel72
27.10.2018, 22:10
No ale powiedzcie, że chociaż trochę się podoba:vis::D

Tank
28.10.2018, 07:25
Ładne, o ile oczywiscie Krolewnię mozna czymkolwiek poprawic wygląd, wszak ideału nie da się poprawić. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

madafakinges
02.11.2018, 09:44
84364

Po prostu zajebista.

bogdanbc
02.11.2018, 15:16
Podobnie ...

Tank
02.11.2018, 18:06
84364

Po prostu zajebista.To rdza z ramy i szprych tak się sypie? ;) :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

muszel72
02.11.2018, 21:36
Słabo panie kolego.

tyran
02.11.2018, 21:54
To rdza z ramy i szprych tak się sypie? ;) :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Co ty? Wjechał w odłamki telelewera! :D

Dubel
02.11.2018, 22:51
Co ty? Wjechał w odłamki telelewera! :D

Żart rodem z cejrowskiego :o

tyran
02.11.2018, 23:02
Po co ta spinka?

majki
02.11.2018, 23:02
84364

Po prostu zajebista.
ZAJEBIASZCZE!!! Na koszulki idealne :Thumbs_Up:No i nawet nasze malowanie :D

Uwielbiam ten motor! I ten ciągły banan na ryju... :rules:
84399

nabrU
03.11.2018, 20:49
Cytat z jednego z angielskich forów. I to jakiego UK GSer ;-)

Just for anyones info I ride mainly with a mate with a 2014 WC GS, my Son in law on another africa twin, His Father on a 2018 Tiger 800 and when we all give it the beans from any speed the tiger is left behind and the GS can bearly keep up, I traded my fully loaded 2017 GS Rallye Sport for my 2nd Africa Twin Back in October 2017 after buying it new in April, on the way back from Dobles thought this suits me so much better and it feel so lively the only thing i miss is the hill hold !!

I know everyone defends their bike but ive had so many I like to think im not too biased, im not loyal to any one badge Im financially luckily enough ride what I want when I want, and the Africa Twin for me is one of the best all round capable bikes ive ever had, and having over 150 bikes in 19 years id say ive got some idea what im talking about, that includes 12 GSs, 3 750 Africa Twins, 2 1000 Africa Twins, 3 tiger 800s, 2 Explorers, 2 Cross tourers, 1 1190 Adventure R, 7 Other KTMs, 1 Capnord, R1s GSXR1000s ZX9s, ZX12, Hayabusa,s Etc Etc

For Me The Africa Twin:
Goes Well Enough (Its not A 1260 Multistrada)
Handles Well Enough (Its not A R1)
Its Reliable (Its Not A GS)
Is not showing any signs of Corrosion (Its Not A GS)
Tours Well Enough (Its Not A RT)
Lugs a load well enough (Its Not A Scania)
Sounds Nice (Its Not A Vespa)
so all in all it does what it should well enough, yes there are better bikes out there but not for the money

Novy
03.11.2018, 20:59
Radar...
Zlituj się. Nie każdy zna angielski. :)
Na studiach coś tam miałem, ale i tak siedzę w kraju z językiem porównywanym do choroby gardła :D
I nawet po kilku głębszych i z translatorem googla w ręku coś mi dziwnie wychodzi. :haha2:

tyran
03.11.2018, 21:02
Facet miał od ci...la motków i NAT ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Tak w największym skrócie. :)

nabrU
03.11.2018, 21:18
Radar...
Zlituj się. Nie każdy zna angielski. :)
Na studiach coś tam miałem, ale i tak siedzę w kraju z językiem porównywanym do choroby gardła :D
I nawet po kilku głębszych i z translatorem googla w ręku coś mi dziwnie wychodzi. :haha2:

No ja ciut leniwy jestem w sobotni wieczór. Ale niech Ci będzie:

Dla waszej informacji, zazwyczaj jeżdżę z kumplem, który ma 2014 WC GS, moim zięciem na NAT, jego ojcem na Tigerze 800 i kiedy wszyscy damy w palnik z jakiejkolwiek prędkości, Tiger zostaje w tyle, a GS ledwo dotrzymuje nam kroku. W pażdzierniku 2017 roku zostawiłem w rozliczeniu [za NAT] GS Rally Sport w pełnym wyposażeniu, który kupiłem w kwietniu 2017. W drodze z Dobles [dealer Hondy w UK] czułem, że NAT pasi mi lepiej i jest taka żywotna i jedyna rzecz której mi brakowało to hill hold.

Wiem, że każdy będzie bronił swoje moto, ale ja miałem ich tyle w przeszłości, że nie możecie mnie posądzać o stronniczość. Nie jestem lojalny z zadną marką i jestem na tyle ustawiony finansowo, że jeżdzę tym czym chcę i kiedy chcę i Africa Twin jest jednym z najlepszych motocykli do wszystkiego jakie kiedykolwiek miałem. I mając ponad 150 motocykli przez 19 lat powiedziałbym, że mam jakie takie pojęcie o czym mówię. A miałem 12 GSów, 3 750 Africa Twin, 2 1000 Africa Twins, 3 tiger 800s, 2 Explorers, 2 Cross tourers, 1 1190 Adventure R, 7 Other KTMs, 1 Capnord, R1s GSXR1000s ZX9s, ZX12, Hayabusa,s Etc Etc.

Dla mnie Africa Twin:
Zbiera się na tyle dobrze (nie jest to 1260 Multistrada),
Prowadzi się na tyle dobrze (nie jest to Yamaha R1),
Jest niezawodna (nie jest to GS),
Nie ma żadnych sladów korozji (nie jest to GS),
Podróżuje sie na niej dobrze (nie jest to BMW RT),
Przewozi bagaż nieźle (niejest to Scania)
Brzmi nieźle (nie jest to Vespa)
Więc biorąc wszystko do kupy robi co powinna całkiem nieźle. Owszem są motocykle lepsze od niej, ale nie za tą kasę.

Novy
03.11.2018, 21:43
Dzięx :Thumbs_Up::p

JarekO
04.11.2018, 07:21
CHIPTIPEcono te CRF-y ;).

aadamuss
06.11.2018, 00:35
150 motocykli przez 19 lat ? :-) Prawda to czy fałsz ? pozdr adam

zbyszek
06.11.2018, 08:09
:)
19 lat podzilone przez 150= 12,6 motocykli na rok.
Teoretycznie jest to możliwe:D

tyran
06.11.2018, 09:21
:)
19 lat podzilone przez 150= 12,6 motocykli na rok.
Teoretycznie jest to możliwe:D

Raczej 150 motocykli podzielone na 19 lat.

P.S.
Musiał by z nich nie zsiadać przez okrągły rok.

Mhv
06.11.2018, 09:47
Raczej..i da się. Mamy tu takiego jednego co pewnie niedaleko tego wyniku jest:)

mirkoslawski
06.11.2018, 10:18
Tiaaa...tylko jak można w takim wypadku powiedzieć coś, jako "autorytet", o danym motocyklu po "10 km" polatania, żeby nie zabrzmiało...śmiesznie ;)

tadzik
06.11.2018, 10:53
Może miał po kilka motocykli naraz, ale to i tak nie tłumaczy ilości wyjeżdżonych km. No bo ciekawe jaka była średnia km na motocykl.

Mhv
06.11.2018, 13:09
Tiaaa...tylko jak można w takim wypadku powiedzieć coś, jako "autorytet", o danym motocyklu po "10 km" polatania, żeby nie zabrzmiało...śmiesznie ;)
Niektórzy jeżdżą dużo więcej niż kilka tys. km rocznie, da się. Z drugiej strony nie trzeba robić 20kkm na moto żeby cokolwiek o nim powiedzieć.

mirkoslawski
06.11.2018, 13:17
Niektórzy jeżdżą dużo więcej niż kilka tys. km rocznie, da się. Z drugiej strony nie trzeba robić 20kkm na moto żeby cokolwiek o nim powiedzieć.

Ale 150 motocykli w ciągu takiego czasu???:D Ok, nie będę się spierał bo nie znam gościa i Ty chyba też... zgadzam się z tym, że po kilkuset km można powiedzieć "cokolwiek" ale ja osobiście takich opinii nie traktuje jako wyznacznika czegokolwiek ;) zdrowia i żeby nie było - uważam NAT za zajebistą! :D

Mhv
06.11.2018, 13:23
Spoko, nie ma spiny. Każdy lubi co innego, ja np. jeździłem 30 min na CRF 1000 i wystarczyło na naprawdę super wrażenie..może kiedyś kupię albo zamienię kilka na jeden:) Ale oczywiście nie będę się wymądrzał że przetestowałem wszechstronnie bo to jest bzdura. Natomiast są ludzie którzy tym żyją, dlatego jestem skłonny uwierzyć.

madafakinges
06.11.2018, 13:32
Może gość sobie rzucił, "miałem ze 150 motorów"
Ja jestem kiepski i miałem ze 20 a tak naprawde to chyba 15...;)

madafakinges
07.11.2018, 20:44
84583

84584

84585

Jest piękna-its beautiful.
Ale mnie korci taka przeróbka...

RysiekO
08.11.2018, 21:22
Styoi sobie ATAS w Hondzie na Puławskiej i kuka przez szybkę z salonu na przejeżdżających,

tak się składa, że j wracam z pracy codziennie rowerem do domu i lukam sobie za szybke na poprawe nastroju.

Wspaniała jest

Jak bym miał więcej odwagi to bym ją porwał stamtąd jak cygan uprowadza lubą z domu :at:

:D

darius
09.11.2018, 08:22
https://www.instagram.com/p/Bp7bZD7nWOn/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=eidtr67let4n


Taką też byłaby fajna.


D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

madafakinges
09.11.2018, 11:12
84625

84626

84627

84628

Kto lubi czarnulki?

tommi
09.11.2018, 11:57
Paskuda!

Novy
09.11.2018, 12:16
Kto lubi czarnulki?

Pięknota!!
I macie T7 w wydaniu Hondy!

Dubel
09.11.2018, 12:57
84625

84626

84627

84628

Kto lubi czarnulki?

I Ty krytykujesz wyglad 790?? :o Jak orginalna NAT w szczegolnosci ATAS jest piekna, tak ktos spasudzil ten motocykl.

Emek
09.11.2018, 13:07
Właśnie obejrzałem sobie ATA S w salonie Hondy. To w takiej pokraki to dawno nie widziałem. Rozdęty baniak wygląda paskudnie. Daszek nad zegarami mocno trąci myszką.

myku
09.11.2018, 13:14
Mam dokladnie takie same odczucia. Napchali tam wszystko co wyczytali w necie i wynik jest jaki jest. Dla mnie mocno średni.

muszel72
09.11.2018, 15:20
Dalej się upieram, że piękna ona jest, że aż wspaniała:D Nawet z tymi gmolami:D

materna
09.11.2018, 15:34
Ja zazdroszczę wszystkim posiadaczom NAT i ATAS:)
Piękne Afryki. Może kiedyś...

bicio
12.11.2018, 10:35
Jakby w 1990 istniały fora internetowe byłoby dokładnie to samo pierdzielenie o RD04 :D

Dubel
12.11.2018, 10:38
Jakby w 1990 istniały fora internetowe byłoby dokładnie to samo pierdzielenie o RD04 :D
:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumb s_Up:

Neo
12.11.2018, 11:30
Jakby w 1990 istniały fora internetowe byłoby dokładnie to samo pierdzielenie o RD04 :D

Trochę pogrzebałem, znalazłem jedynie artykuł po angielsku wypuszczony po 10 latach AT na rynku. Rzeczywiście wydźwięk początku sugeruje niepochlebne opinie ówczesnych motocyklistów (pamiętacie, prawda? - to pytanie do forumowej starszyzny ;)).

At that time we pissed ourselves from laughter. What, ten years ago, stood in the dealer’s showrooms and shortly after that on the parking lot next to our beloved XT?s, looked like a plastic-heap fallen in several colour-buckets. Overweighed and monstrous, blinding and effectseeking. A showmobile for a ride to the café or the disco, but no Enduro to conquer this world?s gravelpads. A "real" biker would never climb the saddle of a XRV 650 by free will. We were pretty sure about that.

http://web.archive.org/web/19990508121833/http://www.atic.org:80/database/10years.html

Tłumaczenie bardzo z grubsza:

W tamtych czasach moczyliśmy się ze śmiechu. To co 10 lat temu pokazywano w salonach sprzedawców i krótko potem na parkingach obok naszych ukochanych XTków wyglądało jak sterta plastiku po wpadnięciu w kilka wiader z farbami. Za ciężki i monstrualny, oszałamiający i efektowny. Pokazowy pojazd na dojazdy do kawiarni czy na dyskotekę ale nie enduro do pokonywania światowych szutrów. Prawdziwy motocyklista nigdy by nie wsiadł na XRV 650 z własnej woli. Tego byliśmy całkiem pewni.

bicio
12.11.2018, 11:37
Trochę pogrzebałem, znalazłem jedynie artykuł po angielsku wypuszczony po 10 latach AT na rynku. Rzeczywiście wydźwięk początku sugeruje niepochlebne opinie ówczesnych motocyklistów (pamiętacie, prawda? - to pytanie do forumowej starszyzny ;)).



http://web.archive.org/web/19990508121833/http://www.atic.org:80/database/10years.html

Tłumaczenie bardzo z grubsza:

W tamtych czasach moczyliśmy się ze śmiechu. To co 10 lat temu pokazywano w salonach sprzedawców wyglądało jak sterta plastiku po wpadnięciu w kilka wiader z farbami. Za ciężki i monstrualny, oszałamiający i efektowny. Pokazowy pojazd na dojazdy do kawiarni czy na dyskotekę ale nie enduro do pokonywania światowych szutrów. Prawdziwy motocyklista nigdy by nie wsiadł na XRV 650 z własnej woli. Tego byliśmy całkiem pewni.

Haha, dobre, zwłaszcza o tych kawiarniach :D
Bardziej co prawda chodziło mi o wrażenia po ukazaniu się na rynku następcy RD03 bo są pewne analogie do ATAS, ale widać 650 też była ciekawie odbierana w tamtych czasach :D

madafakinges
14.11.2018, 18:13
afOwVI_hLAU

madafakinges
14.11.2018, 18:17
JRLToYmaMrY

QrczaQ
14.11.2018, 19:36
afOwVI_hLAUNa listonosza

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

muszel72
14.11.2018, 22:53
Co to za płyta pod silnik w tym ATASie?

radiolog
15.11.2018, 09:11
afOwVI_hLAUTaka płyta i gmole specjalnie niepotrzebne, tylko czy to prototyp, czy samoróbka, bo bumot chyba robi normalnie mniej zasłaniające silnik. Z tą płytą to nawet lightbar z atas byłby wystarczający

muszel72
15.11.2018, 15:57
No właśnie dlatego pytam. Mnie by wystarczyła, i niebrzydka, podobna do tych w starych afrykach. pzdr

madafakinges
15.11.2018, 16:00
Przecież to płyta bumot, a boki silnika dodatkowo grubymi gumami są obłożone na trytkach, w końcu chłop brał udział w rejli.

muszel72
15.11.2018, 17:27
To się nie przyjrzałem. Myślałem, że to taka głęboka płyta jest:)

Grzechu2012
15.11.2018, 18:47
zajebista jest ta płyta,
na video sprawia wrażenie jakby gilotyny do stóp

Gandalf
02.01.2019, 12:46
Pany i Panewki. Moim skromnym zdaniem, motocykle to zabawki, kupuje je sie oczami, a dla mnie nie ma na chwile obecna piekniejszego motocykla na rynku niźli NAT. Przymierzałem się w Poznaniu w Plazie(przemiła obsługa) założyli mi najniższe akcesoryjne siodło i.... przezajekurwabiście. Odczucie masy motocykla bylo dla mnie zaskoczeniem(miała pół baku beny). Wydawała mi sie dużo lżejsza aniżeli mój ówczesny trampek. Ja jestem na tak. Super sprzet. Na wiosne umówię sie na jazde DCT. Jak bedzie spoko, to w 2020 postaram sie kupic.

muszel72
02.01.2019, 12:55
Jeszcze nie wiadomo czy 2020 rok będzie:)
Ale to, że jest świetna to wiemy:)

Futrzak
02.01.2019, 13:11
Każdy ma prawo do własnej opinii.
Dla mnie na dziś na jadzę dla 2 osób nie ma lepszego motocykla niż GS ADV:)
A z marzeniami się nie czeka tylko się je realizuje:)

nabrU
02.01.2019, 13:18
Dla mnie na dziś na jadzę dla 2 osób nie ma lepszego motocykla niż GS ADV:)


Tylko pytanie kto jeździ 100% czasu w dwie osoby 🤔

siwy
02.01.2019, 13:22
Tylko pytanie kto jeździ 100% czasu w dwie osoby 🤔

Ja przez ostatnie 11 lat przejechałem się 2 razy po kilkanaście km :)

MrWaski
02.01.2019, 14:55
Ja jeżdżę 98% z plecaczkiem...

Artek
03.01.2019, 06:53
Pany i Panewki. Moim skromnym zdaniem, motocykle to zabawki, kupuje je sie oczami, a dla mnie nie ma na chwile obecna piekniejszego motocykla na rynku niźli NAT. Przymierzałem się w Poznaniu w Plazie(przemiła obsługa) założyli mi najniższe akcesoryjne siodło i.... przezajekurwabiście. Odczucie masy motocykla bylo dla mnie zaskoczeniem(miała pół baku beny). Wydawała mi sie dużo lżejsza aniżeli mój ówczesny trampek. Ja jestem na tak. Super sprzet. Na wiosne umówię sie na jazde DCT. Jak bedzie spoko, to w 2020 postaram sie kupic.


Gandalf Ty i tak masz przejebane za sprzedaż trampeczka i jeżdżenie małym giesem z malutkim kołem. Do 2020 to Ty jeszcze sto razy zdanie zmienisz.
Widzimy się na wiosennym ognichu u Ciebie.:)

Novy
17.04.2019, 22:20
Dwa dni temu odstawiałem NAT na 'duży serwis'.

W zastępstwie znowu dostałem jakiegoś szczura.
Ten szczur się nazywał CB650F
Szczur najlepszy miał silnik - 650 pojemności, cztery garnki w rzędzie - szedł, oj szedł.
Skrzynia też ciekawa - elastyczna, bo np. na szóstym biegu mogłem jechać od 40-190km/h.

Ale to, co dobre w szczurze to kończy się właśnie w tym momencie.
Szczur wielkości roweru Pelikan, nierówności drogowe prawie wysadzają z siedziska, podczas hamowania strach, że przeleci się przez kierownicę, brak jakiejkolwiek ochrony przed wiatrem, na zegarach ubogo w informacje.

Męczyłem się ze szczurem trzy dni...

I nadszedł dzień odbioru NAT :)
Wsiadam, odpalam, ruszam i czuję, że jestem u siebie.
Motocykl sam składa się w zakręt, chroni przed wiatrem, płynie po nierównościach, wygodna pozycja, nogi nie podkurczone. Ręce dotykają kierownicy, a nie odpychają ciężaru ciała, silnik znajomo mruczy, a nowe hamulce stawiają moto dęba.

Zakochałem się ponownie :p

Marcinnn6
17.04.2019, 22:32
Panowie sprawa jest podejrzana. Dlaczego na forum Afrykańskim o zajebistości CRF jest 36 stron, a o bublowatości 91 stron :) ja nie wiem, się pytam... afry nie mam XD

Novy
17.04.2019, 22:34
Panowie sprawa jest podejrzana. Dlaczego na forum Afrykańskim o zajebistości CRF jest 36 stron, a o bublowatości 91 stron :) ja nie wiem, się pytam... afry nie mam XD

Na przykład dlatego...

http://africatwin.com.pl/showpost.php?p=633384&postcount=907

luk2asz
17.04.2019, 22:51
Dwa dni temu odstawiałem NAT na 'duży serwis'.

W zastępstwie znowu dostałem jakiegoś szczura.
Ten szczur się nazywał CB650F
Szczur najlepszy miał silnik - 650 pojemności, cztery garnki w rzędzie - szedł, oj szedł.
Skrzynia też ciekawa - elastyczna, bo np. na szóstym biegu mogłem jechać od 40-190km/h.

Ale to, co dobre w szczurze to kończy się właśnie w tym momencie.
Szczur wielkości roweru Pelikan, nierówności drogowe prawie wysadzają z siedziska, podczas hamowania strach, że przeleci się przez kierownicę, brak jakiejkolwiek ochrony przed wiatrem, na zegarach ubogo w informacje.

Męczyłem się ze szczurem trzy dni...

I nadszedł dzień odbioru NAT :)
Wsiadam, odpalam, ruszam i czuję, że jestem u siebie.
Motocykl sam składa się w zakręt, chroni przed wiatrem, płynie po nierównościach, wygodna pozycja, nogi nie podkurczone. Ręce dotykają kierownicy, a nie odpychają ciężaru ciała, silnik znajomo mruczy, a nowe hamulce stawiają moto dęba.

Zakochałem się ponownie :p

Tomek, weź takie tabletki "nie p... l " i jak tak kochasz tą Afrykę, to... to Cię doskonale rozumiem. Widzimy się na Stella....

Dario
17.04.2019, 22:52
Panowie sprawa jest podejrzana. Dlaczego na forum Afrykańskim o zajebistości CRF jest 36 stron, a o bublowatości 91 stron :) ja nie wiem, się pytam... afry nie mam XD

Tak na serio, to zjawisko znane jest od lat w teorii marketingu.
Zadowolony klient opowie o tym 3 innym. Niezadowolony powie 30 .:mur:
I masz wyjaśnienie!

Marcinnn6
17.04.2019, 23:47
czyli jednak psychologia :)

tyran
17.04.2019, 23:54
czyli jednak psychologia :)

Raczej psychodrama...

CRF1000 ma szanse osiągnąć sukces starej królowej. Ne ma ładniejszego motocykla w tej klasie.
Wystarczy eliminować błędy wieku dziecięcego.

Tank
18.04.2019, 05:42
Wystarczy eliminować błędy wieku dziecięcego.
"...Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka za dziecko uznaje każdą istotę ludzką od.poczęcia.do osiągnięcia.pełnoletniości.(tj. co do zasady 18 lat)[..."
(Wikipedia). ;)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

mdxmd
18.04.2019, 06:17
Raczej psychodrama...

CRF1000 ma szanse osiągnąć sukces starej królowej. Ne ma ładniejszego motocykla w tej klasie.
Wystarczy eliminować błędy wieku dziecięcego.

zgadzam się całkowicie dodam tylko prośbę nie tylko o eliminowanie błędów ale udoskonalanie bo sama baza jest doskonała.

Zróbmy listę życzeń może coś z tego będzie.. do kliknięcai (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34806)

radiolog
18.04.2019, 08:35
Honda szybko eliminuje błędy i jest otwarta na sugestie użytkowników, które czasami wprowadza w życie przy następnym upgradzie.
Twardogłowi z bmw udoskonalaja tylko swoje pokrecone udoskonalenia, a choroby wieku dziecięcego eliminują jak sie paru gości zabije na moto.

GregoryS
18.04.2019, 08:53
No dobra, ale przeciez ten motocykl jest juz na rynku 3 lata. Ile trzeba czasu na "usuniecie wad wieku dzieciecego" ? Nie mowie ze to zly motocykl - bo badzmy szczerzy, idealnych nikt juz teraz nie produkuje, ale takie wpadkie jak pokazane ostatnio spawy to naprawde gruba wtopa.
I racje ma kolega o "narzekajacych". Jesli wejsc na jakiekolwiek fora motocyklowe, samochodowe, smarfonowe itd, to polowa postow to opisy problemow ;) Zadowoleni zazwyczaj siedza cicho.

mdxmd
18.04.2019, 09:01
To dziwne, bo klienci bmw na zlocie obowiązkowo musza mieć hotel ze spa, nawet w najnowszej odsłonie zlotu nie przewidują spania pod namiotem, a dwudniowe picie i taplanie sie w jacuzzi skalkulowali na 630 zl za osobę

skoro jest takie zapotrzebowanie...

Novy
18.04.2019, 09:05
(...)
I racje ma kolega o "narzekajacych". Jesli wejsc na jakiekolwiek fora motocyklowe, samochodowe, smarfonowe itd, to polowa postow to opisy problemow ;) Zadowoleni zazwyczaj siedza cicho.

Narzekactwo to taka chyba nasza wada wrodzona, żeby nie powiedzieć - cecha narodowa.
Cały czas szukamy miodu w dupie zamiast się cieszyć tym, co mamy.
W życiu robimy dokładnie tak samo. ;)

madafakinges
18.04.2019, 09:11
Afra jest zajebista, jako moto do wszystkiego, nie ma konkurencji.
Mało pali , może jeździć szybko, może wolno(nie każde moto potrafi),może w trase, może po mieście, może w terenie, nie grzeje się, prowadzi się cudownie, ma dobre hamulce, nie psuje się, nie wymaga specjalnej troski, jest wygodna solo, jest wygodna w 2 osoby, pięknie brzmi, pieknie wygląda, nie traci na wartości....

Mógłbym tak długo, a największą jej zaletą, że jest moja:)

87422

muszel72
18.04.2019, 09:19
Ostatnio uwidocznione przypadki nie potrzebują zmian konstrukcyjnych lecz lepszego nadzoru nad jakością.
Honda, aby uciąć te wszystkie spekulacje który lepszy motocykl mogłaby po prostu wymienić moto na nowy i marketingowo była by nie do przebicia.

madafakinges
18.04.2019, 09:30
Z tymi spawami jest tak samo jak z pękającymi kardanami w BMW, na świecie trafiły się 2 przypadki na 100000 i nagle wszystkie są be... to nawet nie jest 1% więc dla takiej wielkiej fabryki niezauważalne.

QrczaQ
18.04.2019, 11:13
Afra jest zajebista, jako moto do wszystkiego, nie ma konkurencji.
Mało pali , może jeździć szybko, może wolno(nie każde moto potrafi),może w trase, może po mieście, może w terenie, nie grzeje się, prowadzi się cudownie, ma dobre hamulce, nie psuje się, nie wymaga specjalnej troski, jest wygodna solo, jest wygodna w 2 osoby, pięknie brzmi, pieknie wygląda, nie traci na wartości....

Mógłbym tak długo, a największą jej zaletą, że jest moja:)

87422

Tak z gustem ja dlubnales! Czopka z glowy.

Fajnie ta kanapa i gmole wygladaja.

madafakinges
18.04.2019, 13:43
Wasze pitolenie o BMW przeniosłem do wątku BMW

radiolog
18.04.2019, 13:51
Wasze pitolenie o BMW przeniosłem do wątku BMW

Jesteś Boski :)

radiolog
29.04.2019, 12:31
Camel jak zwykle rządzi
BTW całkiem ciekawe handguardy, coś jak hybryda Hepco-Becker+Barbusters

https://youtu.be/zcyvkNrCt3c

bukowski
29.04.2019, 12:36
Tu wygrywał zawodnik, nie motor. Musiał mieć w cholerę mocne łapy i duży współczynnik 'no fear'.
Film o tyle fajny, że pokazuje możliwości tego motocykla - duuuuużo przede mną.

JarekO
29.04.2019, 13:27
Fajne. W tym miejscu slychac jak GS ladnie pracuje: https://youtu.be/zcyvkNrCt3c?t=253 :-)
A CRF koniec....

MrWaski
29.04.2019, 14:19
Africa ładniej pracuje. :pain10:

JarekO
29.04.2019, 14:22
Dużo ładniej...

puszek
29.04.2019, 16:04
https://www.youtube.com/watch?v=oqctqd5UPno

Duuużżżżooo ladniejjjj...

Melon
29.04.2019, 16:20
https://www.youtube.com/watch?v=oqctqd5UPno

Duuużżżżooo ladniejjjj...

Jestem w szoku!
Nie wiedziałem że crfą można tak zapierdalać po krzaczorach.:haha2:

mdxmd
06.05.2019, 21:54
nie wchodząc w szczegóły mogę z czystym sumieniem napisać, że to najbardziej uniwersalny motocykl jaki jest na rynku i chyba w niczym nie jest najlepszy ale za to najładniejszy.

voxan69
07.05.2019, 11:27
Jestem w szoku!
Nie wiedziałem że crfą można tak zapierdalać po krzaczorach.:haha2:
Na suchym można, na mokrym grawitacji nie oszukasz już tak łatwo.

Melon
07.05.2019, 18:07
Na suchym można, na mokrym grawitacji nie oszukasz już tak łatwo.

Wiadomo że lekka nie jest i pływać nie będzie.:D

Borkow
07.05.2019, 22:32
Ja to sobie zawsze puszczam przed wycieczką do lasu. :at:

przemo77390
16.05.2019, 13:13
Czy ktoś ma porównanie jak jest z wygodą plecaczka w jeździe Honda Africa Twin Adventure Sports w stosunku do BMW R1200GS Adventure.

Wymiary ATAS ma lepsze niż BMW

Honda Africa Twin Adventure Sports - Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm): 2340mm x 930mm x 1570mm

BMW R1250GS Adventure 2019 r. - Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm): 2270mm x 980mm x 1460mm

BMW R1200GS Adventure 2007 r. - Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm): 2210mm x 910mm x 1450mm (Model który mam i do niego porównuje)

Pytanie czy da się zejść na siedzeniu kierowcy aby osiągnąć wysokość siedziska na poziomie 870 - 890. Na swoim GS-ie Adventure obecnie na siedzeniu Touratech extra low jest jak dla mnie ok?

muszel72
16.05.2019, 13:51
Nie wiem jak plecaczek ale z pewnością GSA lepiej znosi jazdę z dużym obciążeniem niż ATAS. Pzdr

Dubel
16.05.2019, 14:39
Nie tylko o wielkość siedziska ale i o ergonomię chodzi. Osobiście nie znam w tym segmencie lepszego motocykla do jazdy w duecie niż gs

przemo77390
16.05.2019, 14:56
Nie tylko o wielkość siedziska ale i o ergonomię chodzi. Osobiście nie znam w tym segmencie lepszego motocykla do jazdy w duecie niż gs

Czyli na ATAS (nie zwykłej0 będzie gorzej się siedziało. Wydawałoby się że tam też jest spora kanapa na tyle i miejsca.

nabrU
19.05.2019, 00:02
Ale czy to tak trudno sprawdzic? Jazda testowa z plecaczkiem i tyle...

Mirek Swirek
19.05.2019, 01:46
Nie tylko o wielkość siedziska ale i o ergonomię chodzi. Osobiście nie znam w tym segmencie lepszego motocykla do jazdy w duecie niż gs

A jedziłeś Afryko?
Nowo Afryko?
Tak przekornie pytam.
Bo, że na czarne to Gejes to klasa, to wiem, a dalej, to jak się ma?
Żeby nie było... Ciekaw jestem opinii urzytkoeników, też.

darius
19.05.2019, 10:20
https://youtu.be/sRxi1lUTi-k

Afryka w akcji.

D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

mdxmd
19.05.2019, 11:48
nie wiem jak na Adventure ale zwykła NAT w 2 osoby (bez bagażu) prowadzi się bardzo dobrze szczególnie przy małych prędkościach motocykl doskonale trzyma się trakcji, jazda w 2 osoby nawet polnymi drogami jest przyjemniejsza niż na BMW z serii R, zawracanie i wszelkie manewry super... ale kiedy trzeba dać w palnik, generalnie gdy ktoś lubi bardzo dynamiczną jazdę i lata dużo w 2 osoby raczej skłaniałbym się w kierunku BMW R1200 ten motocykl wybacza wszystko i wyprowadza na prostą z 90% błędów kierowcy.

CRF rewelacyjnie się manewruje, czasem odnoszę wrażenie, że nawet jak zatrzymam się w miejscu to motocykl i tak zostanie w pozycji pionowej :)

majki
22.05.2019, 10:55
No to wracając do tematu...
Wczoraj nakręciłem solo 90km offa, coraz lepsze ścieżki znajduję w okolicy - ogólnie szutry, lasy, pola, trochę błota, piachu, korzeni, ale bez hardcoru...do czasu...zostało mi z 500m do asfaltu...wąska, zapomniana ścieżka w mini wąwozie...AM to widzi i prowadzi to jedziemy, tylko kilkaset metrów. Ostatnio padało trochę - grunt torfowy, miękki, na ścieżce rosną krzaczory i po chwili trafiam na zwalone drzewa...szybki rekonesans, bokiem da się objechać trawersując trochę pod górę (są stare ślady wścieklaków). Jadziem...jak nie przejedziem to wrócim...przejechalim bez większych problemów (K60 do połowy zjedzone już). Za chwilę kolejne zawalidrogi leżą, powtórka, bokiem, bokiem i poszło. Na i 150m przed asfaltem kłębowisko zmurszałych drzew, ścieżka wąska, pod górę, boki bardziej zarośnięte i bardziej strome, nie ma się gdzie napędzić...zawracać...nieee...to tylko 150m...enduro nie pęka... :haha2: Wyczyściłem z konarów objazd, sprawdziłem czy za 50m nie ma czegoś grubszego i dzida, 'chwilę' się tam umęczyłem, ale się dało...ogólnie łatwo nie było, ale fun był. Dawno się tak nie urobiłem na moto...prawie zapomniałem jak to smakuje, ale było mega...trochę mi brakowało takich wyryp... :oldman: :at:

Podsumowanie:
CRFa jest super do moich zastosowań: jazda solo po polach/lasach, turystyka solo z nie za dużym bagażem, codzienne przemieszczanie się po okolicy. Jak się wpie.dolę w gnój to przejadę (ale nie pojadę na integrację UA, bo się z wyleczyłem z takiej jazdy mastodontem ;) ), jak się chcę pobawić to się pobawię, jak chcę powoli, technicznie to też się da. Mocy mi nigdy nie brakło...wolę jechać dłużej bokami niż autostradą, przeważnie mam na to czas i chęci. Oczywiście motór wymagał dopieszczenia, doposażenia, małych przeróbek, ale jak każdy mój poprzedni, nic nadzwyczajnego. Po zmianie sprężyny z tyłu moto stało się sztywniejsze i bardziej skoczne, dużo lepiej gasi duże dziury i lądowania, ma lepszą trakcję, bo tylne koło dużo mniej się gubi na dziurach/korzeniach. Na stojąco jest blisko ideału, a po zmianie kanapy dupa jest zadowolona. Ogólnie banan z pyska nie schodzi i mam zaufanie do moto (a nie jak do ASO czy pomarańczy :haha2: ). Jest cacy :D

puszek
22.05.2019, 11:13
Podsumowanie:
CRFa jest super do moich zastosowań: jazda solo po polach/lasach, turystyka solo z nie za dużym bagażem, codzienne przemieszczanie się po okolicy. Jak się wpie.dolę w gnój to przejadę (ale nie pojadę na integrację UA, bo się z wyleczyłem z takiej jazdy mastodontem ;) ), jak się chcę pobawić to się pobawię, jak chcę powoli, technicznie to też się da. Mocy mi nigdy nie brakło...wolę jechać dłużej bokami niż autostradą, przeważnie mam na to czas i chęci. Oczywiście motór wymagał dopieszczenia, doposażenia, małych przeróbek, ale jak każdy mój poprzedni, nic nadzwyczajnego. Po zmianie sprężyny z tyłu moto stało się sztywniejsze i bardziej skoczne, dużo lepiej gasi duże dziury i lądowania, ma lepszą trakcję, bo tylne koło dużo mniej się gubi na dziurach/korzeniach. Na stojąco jest blisko ideału, a po zmianie kanapy dupa jest zadowolona. Ogólnie banan z pyska nie schodzi i mam zaufanie do moto (a nie jak do ASO czy pomarańczy :haha2: ). Jest cacy :D

Majki, my tam mamy dla takich jezdzców trasy szuter.. Layty ,ze tak powiem..A Królowa zawsze chetnie widziana...

majki
22.05.2019, 11:32
Wybacz Puszku, ale byłem kilka razy na UA na 690 i znam tamte trasy...dziurawe asfalty mnie nie interesują, a każdy wjazd na górę może zamienić się w hardcore jak trochę wody popada...nie mówiąc już o brodach...po prostu szkoda mi (jeszcze) moto za 50k na takie zabawy. :cool:

BTW. czwórką jeździłem na integracje podkarpackie za czasów Bloba i tam już bywało ciekawie... ;)

puszek
22.05.2019, 12:29
Wybacz Puszku, ale byłem kilka razy na UA na 690 i znam tamte trasy...dziurawe asfalty mnie nie interesują, a każdy wjazd na górę może zamienić się w hardcore jak trochę wody popada...nie mówiąc już o brodach...po prostu szkoda mi (jeszcze) moto za 50k na takie zabawy. :cool:

BTW. czwórką jeździłem na integracje podkarpackie za czasów Bloba i tam już bywało ciekawie... ;)

nooo dawniej to było ciezko... fw3n-cCtFe0