PDA

View Full Version : Potrzebna pomoc. Części do Tadżykistanu.


nieludzki
30.08.2018, 10:29
Witam. Potrzebna pomoc w kwestii dostarczenia części do Tadżykistanu. Czy ktoś ogarniał taki temat? Potrzebna jest pompka sprzęgła. Ktoś wysyłał jakimś kurierem, przeszedł przez to i coś może doradzić?
Możliwy kontakt przez WhatsApp.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

jurek
30.08.2018, 13:09
Cześć kiedyś wysyłałem części do Osh - DHL-em. Niestety drogo i trochę trwało. Może ktoś jeszcze jedzie do Kirgistanu/Tadżykistanu to może zabierze niezbędną część.
Sugeruję kontakt z Samborem/ Kowalem
Pozdr i powodzenia

PawelM.
30.08.2018, 13:33
Sambor jest w Azji od dłuższego już czasu więc raczej słabo ale może podpowie coś. Pytaj Kowala, Nemo tez

wilq.bb
30.08.2018, 14:04
A czy przypadkiem Puszek jakoś na dniach nie miał tam jechać?

jurek
30.08.2018, 14:27
Nie Puszek, wrócił, byliśmy razem :-)

nieludzki
31.08.2018, 09:34
Dzięki za odzew. Będę się transportował do Duszanbe. Tam będę czekał na części z Polski. I może tam uda się jakieś uszczelki podebrać w międzyczasie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Skeeb
31.08.2018, 11:55
Masz już transport tych części ogarnięty? Duże to jest?
Wysłałem zapytanie do koleżanki z Taszkentu. Nic nie obiecuję, ale być może ona albo ktoś z jej znajomych będzie podróżował PL->UZ. Daj przybliżone wymiary i masę.

Skeeb
31.08.2018, 17:15
Update: kumpela akurat nie wybiera się do domu, ale odpowiedziała tak:

Co do twojego pytania - powiem tak: nie opłaca się wysyłać za pomocą służb pocztowych/kurierskich. Po pierwsze, bardzo drogie, po drugie, często nie dociera (pocztą). Więc wszyscy moi znajomi, w tym i ja, przekazujemy rzeczy przez kogoś. Pytamy się, czy ktoś w najbliższym czasie leci i prosimy przekazać. Oczywiście, z podziękowaniami, w zależności od wielkości przesyłki. Z tego , co się orientuję, wszyscy z tamtych krajów mają podobną sytuację i tak samo robią

zaproponowałbym najpierw znaleźć takie grupy na Facebooku. Coś w stylu "Tadżykistan in Poland", "Tarczycy w Polsce" i tam się spytać

A jeśli nie ma takiej, to się spytać w tej grupie (rosyjskojęzyczni w Polsce), czy jest ktoś z Tadżykistanu i się spytać u nich

https://www.facebook.com/groups/ruwarsaw/

https://m.facebook.com/tajikspoland/?_rdr

Wojteak
31.08.2018, 18:53
Jestem w Ałmatach do jutra do 8:30, potem lecę do Dushanbe. W Ałmatach mogę podjechać pod wskazany adres i odebrać przesyłkę.

nieludzki
04.09.2018, 06:44
Skeeb, Wojteak - dzięki. Paczka się wysyła kurierem z Polski. Niestety był weekend po drodze i czas oczekiwania się jeszcze wydłużył.
Mam nadzieję, że jednak dotrze i dotrze w miarę szybko. Jeśli bęfą problemy, to skorzystam z porady przesyłki za pośrednictwem dobrych ludzi.



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka