PDA

View Full Version : Instalacja przedniego koła w ATAS 2018


Marek_CBRXX
22.08.2018, 11:11
Cześć

Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi wyjaśnić jak prawidłowo zamontować przednie koło w ATAS.
Procedura przewidywana przez instrukcje jest wg mnie nieco dziwna i dodatkowo inna niż w NAT.
Czy zachowujecie ta procedurę?

Po angielsku fragment z instrukcji NAT
Po polsku z ATAS.

Z góry dziękuje.

radiolog
22.08.2018, 12:13
No i wreszcie napisali lepiej, niż w instrukcji NAT, nie widziałem logiki w kolejności dokręcania i odkręcania i ponownego dokręcania śrub trzymających oś przy montażu.
Tu przynajmniej napisali że najważniejsze jest wyrównaie ośki z powierzchnią widelca.
Chwała im i za tą modyfikację.

Marek_CBRXX
22.08.2018, 12:35
Czyli nie wiem czy dobrze zrozumiałem:

najważniejsze jest przy zakręconej nakrętce osi i odkręconych śrubach zaciskających oś w obu goleniach, pobujać zawieszeniem i potem dokręcić śruby zaciskające oś w obu goleniach w takim położeniu osi jak to się samo ułoży?

W opisie po polsku jest wg mnie jakaś niekonsekwencja, dodatkowo literalnie przyjmując opis - lewe śruby zaciskające goleń powinny zostać odkręcone a to bzdura przecież?

Pozdrawiam

radiolog
22.08.2018, 13:49
Ja tam nie wiem, widzialem jak to robi Madafaka, wsadził, zakrecił i tyle, sorawdził tylko czy nic nie ociera o tarczę, nawet nie pompował.
Jak wsadzisz ośke od lewej, wyrównasz z golenią, dokrecisz sruby trzymajace ośkę, potem samą ośkę, a potem sprawdzisz czy nie ociera to bedzie zgodne ze sztuką.
Kiedyś czytałem jsk zdemontowac przednie plastiki, brzmi to calkiem nierealnie, a na żywca o wiele łatwiejsze.

machoni
22.08.2018, 14:01
:DNo Madafaka wsadza ośkę najlepiej:lol8:

madafakinges
22.08.2018, 14:51
To co się działo na wyjeździe, miało pozostać na wyjeździe...

tadzik
22.08.2018, 15:18
:DNo Madafaka wsadza ośkę najlepiej:lol8:To co się działo na wyjeździe, miało pozostać na wyjeździe...Jesteście świetni!! Obśmiałem się jak norka :D

Zmyler
22.08.2018, 17:41
" Włożyć - wyjąć męska rzecz" jak powiedział klasyk.

Sierdiukov
08.09.2018, 06:35
Po ludzku wyjaśnione: https://youtu.be/siSIue3IWeI

radiolog
08.09.2018, 08:11
Po ludzku wyjaśnione: https://youtu.be/siSIue3IWeI
Ja ci powiem, że teraz po oglądnięciu, instrukcja Hondy stała się jasna :)

Sierdiukov
16.09.2018, 21:16
Ja ci powiem, że teraz po oglądnięciu, instrukcja Hondy stała się jasna :)

Miałem dokładnie takie same odczucia po obejrzeniu.